PALUBA
March 28, 2024, 04:10:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517854 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #975 on: June 18, 2016, 10:41:53 pm »

Nemamo se mi što svađati,meni je ovo čak i smiješno.Izbjegavajte teritorijalno ili veče označavanje i to "potkrepljivati" Njegošem da su ti ljudi bez časti(bruke),jer ne vjerujem da bi se to i njemu dopalo.
Vjerujem da je bilo dezertiranja,iz svih područja,za neka i znam i to ne samo u vojsci a u kojoj mjeri mislim da to nitko na forumu nezna a možda niti onaj koji bi to trebalo.Pa još se nezna niti koliko je tačno ljudi poginulo.
Znam i za naoružavanje i probleme zaustavljanja istog iz Albanije.
Da ne širim dalje temu,ovo što ste naveli mi ipak djeluje na ono "reče mi jedan čoek".
Čak niste (u tekstu)sigurni niti da li su ti ljudi iz Kekinde.Nevjerujem da su se jedinice pravile po mjestima(mislim cjela jedinica).Ovim i završavam bez da se ljutim ili svađam.

Poz.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #976 on: June 18, 2016, 10:53:44 pm »

Ово за част и бруку је на рачун дезертера, који год да су.

А ово друго, мораће да остане на томе да ми је то река' један чое'к па да се сви оџаци у земљу пободу.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #977 on: June 18, 2016, 11:07:14 pm »

Да, и то је тачно, не зна се званично колико је људи погинуло због великог броја несталих и отетих.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #978 on: June 19, 2016, 07:39:26 am »

Књига је доступна овде:
http://aupress.maxwell.af.mil/digital/pdf/book/b_0090_haave_haun_a10s_over_kosovo.pdf

Од стране 177 неколико пилота говори о дејству на радару на обале, један је Жирафа, други "Flat face".

Најобичнија измишљотина. Сад, ко зна, можда су они стварно убјеђени да су гађали радаре.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #979 on: June 19, 2016, 08:31:45 am »

А они из Кикинде што су "заборавили" праге и пар хиљада граната?

"Част и брука живе довијека" - Његош

Da ne širim temu,ne vidim iz ovoga gore da ste naveli da se to odnosi na sve dezertere,nego na naznačene u postu.Koliko znam bio je referendum da li da se prihvate strani posmatrači na K i M.Isti je promjenjen  bez da se pita ponova narod.Može biti da su ti iz "Kekinde" zaključili da je nerentabilno ginuti za takvog vođu,normalno ako je tačno,imate i primjere iz T11,gdje su ljudi mogli zaključiti da tu nema odbrane otadžbine,nego o održanju vlasti.
Ne vjerujem da je ovo osnovni razlog ako je i bilo dezertiranja sa određenim "područnim" oznakama,nego samo da upotrebljavate manje iste.Sjetite se,ali ne morate ići daleko nazad,tko je bio u "dosluhu" sa NATO i SAD i tokom bombardovanja a i sad se to otvoreno vidi tko "uvlači" u NATO.

Poz.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #980 on: June 19, 2016, 02:04:37 pm »

Чекај мало Карло.

Видим да је тај пост деловао на тебе као да сам тебе лично означио као дезертера или као да теби нешто пребацујем и замерам.

Једноставно, то је била информација којом сам располагао, а која је стигла од поузданог извора, а да није тако не бих то ни поменуо. Могуће је и ово што си ти навео, да није тачна, и да је сам извор имао неку унутрашњу потребу да да такву ознаку за јединицу резервног састава полиције.

Подсетићу да смо сви били изложени и психолошком ратовању и разноликој пропаганди што је сигурно имало утицај на морал припадника јединица, при чему нећу улазити у анализу самих психолошких дејстава која су била пре свега циљана јер су на неке та дејства имала управо супротан ефекат од планираног.

Ево, ти си изнео аргументе који дају другачије виђење, поправио си податак који сам ја имао на чему ти ја захваљујем, тако да сада морам да избацим територијалну одредницу која је оспорена.

На крају, остаје да је неименована јединица резервног састава МУП-а оставила средства и напустила подручје.

Не би било поштено ако бих прећутао МУП Црне Горе и сметње које су правили јединицама ВЈ у Црној Гори, па је бВП у Црној Гори стално био на опрезу. А и највише су кукали на тај батаљон, па су баш тада направили неке своје паравојне "специјалце" који су често покушавали да изазову инциденте, па је обезбеђење адмирала Зеца било увек спремно да реагује.

Додао бих и да је одзив на мобилизацију у неким деловима Црне Горе био нижи од очекиваног, чак изненађујуће низак, па су јединице попуњаване резервом са других подручја. 

Што се тиче звука који производи гатлинг топ на А-10, тешко га је упоредити са било чиме а поређење са звуком моторне тестере није далеко од поређења са звуком електричног млина, уз опис да дејствује рафалима по секунд, секунд и по, при чему се звук чује са кашњењем.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #981 on: June 19, 2016, 02:15:35 pm »

Књига је доступна овде:
http://aupress.maxwell.af.mil/digital/pdf/book/b_0090_haave_haun_a10s_over_kosovo.pdf

Од стране 177 неколико пилота говори о дејству на радару на обале, један је Жирафа, други "Flat face".

Најобичнија измишљотина. Сад, ко зна, можда су они стварно убјеђени да су гађали радаре.

Ствар је проста, то је услов за напредовање и добијање виших чинова. Исто тако су били убеђени да погађају тенкове и артиљерију, па су то наводили у својим извештајима. А гађали су и без циљања, по шуми.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #982 on: June 19, 2016, 04:09:56 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #983 on: June 19, 2016, 06:11:15 pm »

Veseline, spominješ 6.bvp. Mislim da si pogrešio, jer ako mislimo na istu grupaciju pojedinaca (namerno sam ih tako nazvao), onda se to zvalo 7. bvp (čuveni!).

A što se tiče Zeca i njegove lične ''garde'' - bolje da ih ne komentarišem, jer bi na taj način ušli u neku ružnu diskusiju.

U to vreme sam radio u istoj zgradi gde je bio Zecov najuži štab, pa sam imao prilike (skoro) sve videti svojim očima.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #984 on: June 19, 2016, 08:29:36 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/r6wYdXdWp5I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/WrjF1_eO810?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/6eK9Uor-R-c?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/Lb8BaqUOqzQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #985 on: June 19, 2016, 09:08:05 pm »

Quote
(од који је у међувремену бар 4000 дезертирало)

Е, то ти није тачно.Класичних дезертера (дошли у војне јединице па побегли) је било дупло мање.
Џумба,
да ли си сигуран у ту цифру? Мени се чини превелика. Осим ако ниси ту рачунао и "излет" оних Крушевљана.
Знам за једног момка који је побегао мало пред рат из нишког бВП (игром случаја јер је тамо отишао уместо мене).

Из моје јединице су два момка отишли после рата. Били су са Косова и после рата су отишли на одсуство и нису се вратили.

Мања је од те цифре коју сам навео јер сам само желео да кажем Николи да не прича оно што не зна. Крушевљани су се после поново окупили и њих и њима сличне не рачунам.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #986 on: June 19, 2016, 09:25:41 pm »

Quote
На крају, остаје да је неименована јединица резервног састава МУП-а оставила средства и напустила подручје.

Не би било поштено ако бих прећутао МУП Црне Горе и сметње које су правили јединицама ВЈ у Црној Гори, па је бВП у Црној Гори стално био на опрезу. А и највише су кукали на тај батаљон, па су баш тада направили неке своје паравојне "специјалце" који су често покушавали да изазову инциденте, па је обезбеђење адмирала Зеца било увек спремно да реагује.

Додао бих и да је одзив на мобилизацију у неким деловима Црне Горе био нижи од очекиваног, чак изненађујуће низак, па су јединице попуњаване резервом са других подручја. 

Нешто нисам сигуран да су јединице МУП-а на КиМ имале у свом саставу "праге", још мање да је нека остављена ОВК.

"Онај" батаљон (7.бВП) на кога асоцира Даковић формиран је после бомбардовања. "Инцидент" због којег је обезбеђење адмирала Зеца било на опрезу је у вези покушаја "јединице" МУП-а коју је предводио један овејани криминалац  са Цетиња да запоседне један важан објекат (превој) који од мора изводи преко Цетиња. Војска била бржа (запосела га је пре), а када је тај покушао да буде агресиван (потегао је пиштољ) добио је поштеееене батине.

Ипак, није било већих инцидената између Војске и полиције у Црној Гори. Одзив у Црној Гори је најслабији био на Приморју.  Због тога су довођени резервисти са других подручја морнаричке ВЕС-ти а по потреби и других за попуну ратних јединица РМ.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #987 on: June 19, 2016, 09:26:41 pm »

Ко га пре написа...

"Warning - while you were reading a new reply has been posted. You may wish to review your post. "

Није у вези теме, али није ни да није у вези.

Прво да кажем да сам од све ове приче и писанија запоставио моје редовне дужности и нисам нахранио мачка на време и поред његових упозорења на моје пропусте те да ми се исти циљано попишао у условно речено футролу. Отворио је фиоку и нациљао. Није крив он него ја, али сам ја морао све да чистим, а још није све изветрило.

Е сад ово јесте у вези теме.

Ја сам написао бВП у значењу батаљон војне полиције, а нисам написао нешто друго. Слово "б" је слово а није бројка или цифра.

Ловац, како си се ти са њима закачио, то ти знаш. Нисам био у тој згради, али имао сам контакте са њима и нисам имао проблема. Ја сам и сада безобразан а тад сам био и наоружан. А имао сам и нож. На крају крајева, то су били наши момци и наш адмирал.

Е сад, то што нам је морнарица била таква каква је била, није моја кривица.

Више проблема сам имао са "продемократским" "супер" "специјалним" "специјалцима" (обични криминалци) локалног МУП-а.

И они са мном.

Неке из тог обезбеђења сам и срео после неколико година, али морам приметити да припадници тих јединица након одласка из службе постају дезоријентисани у животу, и то оног момента како скину униформу.

А то што си те ти посвађао са неким, па би сад то да пренесеш на мене, е то да извинеш. Нађи ти тог с ким си се свађао па ви то наставите без мене јер ја ни у почетку у тој вашој расправи нисам учествовао.

А нисам ни знао да сте се свађали.

Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #988 on: June 19, 2016, 09:58:48 pm »

На Косову и Метохији је било јединица МУП-а које су користиле оруђа, посебно минобацаче.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #989 on: June 19, 2016, 10:41:11 pm »

Видиш Ловац, можда смо се и срели негде.
Logged
Pages:  1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.