PALUBA
March 28, 2024, 12:28:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517778 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1425 on: November 25, 2019, 07:26:52 am »

Уручене војне споменице члановима породица палих бораца у НАТО агресији са територије Црне Горе
недеља, 24.11.2019.

Србија је изабрала да памти, а они који хоће да забораве нека им је на част, истакао је министар Вулин

Министар одбране Александар Вулин, у присуству начелника Генералштаба Војске Србије генерала Милана Мојсиловића, уручио је данас 40 војних споменица члановима породица палих бораца у одбрани од НАТО агресије са територије Црне Горе, на пријему организованом у Дому Гарде на Топчидеру, а поводом обележавања 20 година одбране отаџбине од НАТО агресије. Министар Вулин је, том приликом, истакао да је Србија коју води Александар Вучић, Србија која не заборавља, која никада не заборавља никога ко се жртвовао за њу.

- Србија коју води Александар Вучић је изабрала да чува Србе, без обзира где они живели. Сви они који хоће да забораве жртву Српског народа, који хоће да забораве како је почела НАТО агресија, зашто је вођена НАТО агресија, не чине ни најмању услугу свом народу. Сви они који хоће да забораве, заправо, хоће да допусте да се кршењем међународног права страшна и велика жртва српског народа заборави, унизи и умањи. Србија памти и добро и зло. Србија памти и Србија никада неће допустити да било која дневна политика и покушај мењања историје замраче ту велику и страшну жртву српског народа. Србија памти – поручио је министар Вулин. Говорећи о значају данашњег уручивања војних споменица, министар Вулин је подсетио да припадамо народу који каже да се „свак роди да по једном умре, а част и брука живе довијека“, као и да се у нашем народу каже да „човек умре два пута, једном када га судбина однесе од оних које воли и други пут када га забораве, када му име више не помињу“.

- Не отварам ја вама ране, ране су вам отворили они који су хтели да вас забораве и да их забораве, они који не дају да на њихове светле гробове Војска њихове земље или бар они који памте положе цвет, венац, поклоне се, прекрсте се, пољубе – они ране отварају. Ране отварају они лицемери из НАТО пакта који нас је убијао и који кажу, понекад, онако, ради реда, преко воље – жалимо за свим цивилним жртвама – а како онда не жалите за нашом побијеном браћом која су носила униформе. Ко има право да убије војника или полицајца у сувереној, слободној, земљи, на својој земљи, на свом камену који брани себе и оне које воли? Што не пожалите никада оне који су носили униформу и бранили своју земљу – запитао је министар Вулин.
Према његовим речима, ако будемо ћутали, њихова вољна и свесна жртва, нестаће у историји, биће заборављена и будуће генерације неће имати на кога да се ослоне.

- Мали људи, који хоће да угасе њихово велико сећање, неће остати ни забележени ни памћени, нити ће о њима ко хтети да се зове, нити ће о њима ко хтети захвално да говори и мисли, а они неће и не могу остати сами – нагласио је министар Вулин. Србија је изабрала да памти, поручио је министар Вулин, а они који хоће да забораве, нека им је на част, ако части имају.

- Говорићемо гласно јер Србија је изабрала да памти. Јесте, између нас је сада граница. Вековима су ту границу држали, стварали, јачали, чували велики и моћни не дајући нам да будемо заједно. Граница између нас прекинута у једном часу историје, историје за коју Србија верује да је била братска и славна, а они који границу стварају кажу да је била окупаторска, разбратска, злочиначка. Допустите ми да вам кажем да у то не верујем, а жртву ваше браће и синова не видим ни као случајну ни као погрешну, већ жртву честитих, часних, сигурних и храбрих људи који су знали зашто, за кога живе и за кога гину. Нису они гинули у униформи туђе војске, нису они гинули за туђу државу, гинули су за свој народ, своју земљу, а против оног ко је хтео земљу да раздроби, народ умањи, уништи и унизи – подвукао је министар Вулин. Величина жртве ваше браће, ваших синова, нагласио је министар Вулин, величина жртве оних који вам недостају до данашњег дана и недостајаће заувек, надилази политику.

- У своје име, у име Србије, у име Срба где год да живе, у име народа који зна шта је величина и шта је страхота ваше жртве, где год били, шта год радили, где год покривали унуке и праунуке и причали им о великој жртви оних пре њих, где год трајали, хоћу да знате – Србија постоји, и док постоји Србија, постоји земља која вам је захвална, која је на вас поносна и на коју се и у радости и у часу невоље можете позвати и ослонити – закључио је министар Вулин.

Председник Удуржења бораца ратова 1990. Црне Горе Радан Николић, истакао је да је српска војска у Црној Гори вековима доживљавана као братска, о чему сведоче жртве оних који су 1998. и 1999. године положили своје животе у одбрану заједничке отаџбине.

- Одзивом да брани отаџбину, без обзира на различите околности погибије, међу којима доминирају оне херојске, сви они заслужили су признање које је данас обрадовало и охрабрило не само њихове породице и саборце, већ све слободаре и патриоте Србије и Црне Горе. Ми, ратни ветерани и породице наших погинулих сабораца, доживљавамо то као указивање изузетне пажње и части и као испружену руку, коју чврсто и са захвалношћу прихватамо – поручио је Николић. Он је захвалио министру Вулину на иницијативи да се војне споменице доделе породицама палих бораца из Црне Горе и поручио да данашњи догађај, који није плод законске обавезе већ пре свега људски и хумани чин, много значи породицама погинулих и њиховим саборцима.

Међу онима којима је данас уручена војна споменица је и Анка Тадић из Подгорице, која је 28. марта 1999. године изгубила брата близанца Аћима Тадића, који је погинуо у Нишу од крстареће ракете НАТО бомбардера. Како каже, војна споменица која јој је данас уручена много значи њој и њеној породици, додајући да је дирнута гестом да се споменице уруче после 20 година.

Најмлађи брат Предрага Леовца из Пљеваља који је погинуо на Кошарама – Павле Леовац рекао је да је и после толико година породицама палих бораца тешко због губитка ближњих и да због тога гест Србије значи много и да животи њихових ближњих, дати за слободу, неће отићи у заборав.

Izvor: www.politika.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1426 on: December 04, 2019, 08:13:17 pm »

Obzirom da se radi o žrtvama iz CG, bilo bi prigodnije da se ova svečanost obeležila negde u Crnoj Gori.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1427 on: December 04, 2019, 10:54:04 pm »


 U nato državi da Srbija deli spomenice žrtvama tog istog nato pakta ? ? ? Gde to može?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1428 on: December 05, 2019, 06:35:26 pm »

Obzirom da se radi o žrtvama iz CG, bilo bi prigodnije da se ova svečanost obeležila negde u Crnoj Gori.

Milo bi ponovo to proglasio pokušajem državnog udara. Cheesy
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1429 on: February 11, 2020, 03:52:30 pm »

Нећемо одустати од истраживања последица НАТО агресије
Аутор: Јелена Попадић   понедељак, 10.02.2020.

Још није разрешена судбина стручњака из Међуресорног координационог тела, али да су сви мотивисани да раде, „можда чак више него пре”

Парафирањем споразума о формирању Заједничког тела за утврђивање последица НАТО бомбардовања, у јуну 2018. године, држава је послала поруку да јој је важно да истина о последицама НАТО агресије изађе на видело. И то је било све. Готово две године након што су четири министра (просвете, здравља, екологије и одбране) потписала документ о оснивању овог тела, формално-правно оно и даље не постоји. Планирано је да у његовом склопу заједнички делују стручно Међуресорно координационо тело, Савет, Национална мрежна лабораторија и Управни одбор. Споразум мора да одобри Влада Србије, али на досадашњим седницама ова тачка још није стигла на дневни ред.

На ову чињеницу упозорила је професор др Даница Грујичић, в. д. директора Института за онкологију, која уједно и један од иницијатора формирања Међуресорног координационог тела. Грујичићева је за „Политику” потврдила да статус ове групе стручњака још није решен, упркос њиховим многобројним апелима. „Споразум о конституисању потписала су четири министарства и група стручњака с друге стране. Министарство заштите животне средине је одређено као одговорно за цео пројекат. Међутим, након потписивања документа о оснивању, он није изнет пред Владу, иако је неопходно усвајање закључка о формирању координационог тела. Тако је нама из иницијативне групе објашњено”, каже др Грујичић, додајући да је превише времена прошло да би веровала да је реч о случајном пропусту и незнању.

Навела је да ће окупљени стручњаци наставити да врше притисак како би коначно ова одлука била и усвојена. Наша саговорница каже да су сви они и даље спремни да се прихвате овог посла, иако се, из бирократских разлога, нису померили с мртве тачке. „Ово није пројекат који ће се радити једно лето, ово је посао који ће се дуго и темељно радити. Сви смо спремни за њега, можда више него и пре. Најважније је што се овој иницијативи из године у годину придружује све већи број научника. Никада нећемо одустати од инсистирања на томе да се спроведе детаљно, научно испитивање последица НАТО агресије”, нагласила је наша саговорница и додала је да не зна ко кочи рад Међуресорног координационог тела.

„Да ли постоје притисци ван граница наше државе, на то питање немам одговор, јер једноставно не знам, могу само да нагађам”, прокоментарисала је. Иначе, др Грујичић је, заједно с професором др Слободаном Чикарићем, основала иницијативни одбор који је предложио формирање овог координационог тела. Председник иницијативног одбора је проф. др Александар Јововић с Машинског факултета, а чланови су, између осталих, др Зорка Вукмировић и генерал Слободан Петковић, некадашњи помоћник министра одбране. Значајну подршку им је пружио и Одбор за животну средину САНУ.

Међуресорно координационо тело замишљено је као стручно тело које би искључиво с научне стране требало да испита последице НАТО агресије и да те податке представи јавности, без утицаја политике. Међутим, јавно објављивање резултата истраживања овог тела било је још један камен спотицања. Прошлог лета, неколико чланова, укључујући и др Грујичић, одбили су да потпишу изјаву о строгој тајности података. Наша саговорница каже да апсолутно стоји иза те одлуке, али да не верује да је та изјава камен спотицања, тачније разлог због којег се одуговлачи с овим послом.

„Која је сврха да урадимо испитивања која ће можда неко под притиском НАТО-а да прогласи као тајну и да никад не можемо да их користимо. Циљ је да упознамо свет са свим последицама НАТО агресије, кроз научне конференције, анализе, докторате... Наравно да постоје подаци који представљају државну тајну и да би откривање таквих података представљало опасност по безбедност државе. Наравно да нико од нас није спреман да објављује ту врсту информација”, казала је Грујичићева. Ремедијација, односно еколошки опоравак делова земље, како је појаснила, најважнији је циљ иницијативе за формирање Међуресорног координационог тела.

Једини мотиви којим се руководе су брига о здрављу грађана и остављање здраве земље нашим потомцима. „Баш због тога сваки податак који се односи на здравље грађана мора бити јаван и објављен целом свету. Не можемо дозволити да се ово испитивање претвори у тајна испитивања без резултата. С друге стране, није нам јасно ко ће одлучивати о подацима који би морали остати тајни зарад безбедности земље”, наглашава она.

Наша саговорница каже да је разговорима с представницима сва четири ресорна министра добила уверавање да су спремни да се максимално посвете испитивању последица бомбардовања и да ће уступити све ресурсе и податке којима држава располаже. Али ништа од овога не може бити спроведено док Влада не усвоји закључак о њиховом оснивању.

„Изнели смо неколико предлога покушавајући да сведемо број људи који непосредно руководе целим пројектом на минимум, међутим, те предлоге подржало је само Министарство здравља, а остали се нису оглашавали”, казала је Грујичићева. Појаснила је да су чланови иницијативе за формирање Међуресорног координационог тела већ развили методологију и начин на који тело треба да ради. Наглашава и да ће бити неопходно ангажовати велики број стручњака из различитих области, а посебно младих људи, докторанада. Ипак, тренутно најважнији задатак чланова ове групе, како каже Грујичићева, јесте да се изборе с притисцима који спречавају њихов рад.

Ускоро извештај скупштинске комисије

Само неколико недеља пре него што су министри парафирали одлуку о формирању координационог тела за испитивање последица НАТО бомбардовања, у мају 2018. именована је скупштинска Комисија за испитивање последица НАТО бомбардовања чији је председник Дарко Лакетић. Комисија је направљена по узору на парламентарну комисију у Италији која је испитивала узроке појаве малигних болести код италијанских војника који су током бомбардовања боравили на КиМ. Лакетић је више пута јавно говорио о резултатима рада Комисије, а пре око годину дана упозорио је да постоји тенденција раста малигних болести код деце узраста од пет до девет година, а која су рођена после 1999. године.

Чланови комисије разменили су искуства с члановима поменуте италијанске комисије, прикупљали су податке о броју оболелих од рака, обишли су два села крај Врања која су гађана осиромашеним уранијумом... Утврђено је да је преминула половина од четрдесетак радника комуналног предузећа који су чистили бомбардовани терен на Пљачковици. Већина је умрла од малигних болести. Разговарано је и са становницима села Братоселце које има 300 становника, а у том тренутку је код троје регистрован тумор на мозгу. Др Дарко Лакетић најавио је за „Политику” да ће ова комисија ускоро да објави свој први извештај у којем ће посланике, али и јавност, детаљно известити о резултатима рада.

Даница Грујичић је прокоментарисала за наш лист да је добро да се у Народној скупштини говори о овој теми, али да сви посланици и политичари морају да говоре само и искључиво о подацима и информацијама које су изнели стручњаци на основу научних доказа. То је, како поручује, једини начин да се избегну политизација и манипулација.

Izvor: www.politika.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1430 on: February 11, 2020, 07:54:59 pm »


Даница Грујичић је прокоментарисала за наш лист да је добро да се у Народној скупштини говори о овој теми, али да сви посланици и политичари морају да говоре само и искључиво о подацима и информацијама које су изнели стручњаци на основу научних доказа. То је, како поручује, једини начин да се избегну политизација и манипулација.


Tako struka govori!
Na žalost, oni kojima je to upućeno ne mogu da shvate značenje tih reči, nemaju kapaciteta za to....  Embarrassed :'(
Logged
treci puk
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 254


« Reply #1431 on: March 24, 2020, 09:18:37 pm »

U jeku borbe protiv virusa, ne treba zaboraviti i borbu koja se vodila pre 21 godinu...


И 1999. је непријатељ био невидљив

Хиљаде људи страдало је под бомбама и у сукобима на Космету. – Отпор у првим данима рата подигао морал

Аутор: Милан Галовић уторак, 24.03.2020. у 20:00


Прошла је 21 година откако су се 24. марта 1999. године, нешто пре 20 часова, у многим градовима Србије и Црне Горе огласиле сирене за ваздушну опасност. Био је то почетак агресије НАТО-а која ће трајати 78 дана, за многе је то био рат против невидљивог противника јер је авијација алијансе нападала се великих висина изводећи најснажније ударе ноћу.

Двадесет једну годину касније, годишњицу овог историјског догађаја обележавамо у рату против такође невидљивог непријатеља. Није проглашено ратно, али јесте ванредно стање, а агресор је вирус корона, чији би се званични назив ковид 19 лако могао уклопити у војну терминологију. Не гине се од бомби као у агресији НАТО-а, али су животи многих грађана угрожени. Није потребна војна, али јесте грађанска мобилизација да би се овај непријатељ поразио. Уз здравствене раднике, као и 1999. године, значајну улогу имају полиција и војска.

Агресија НАТО-а није имала последице само по грађане СР Југославије, био је то догађај који је променио свет. Многи се слажу да су Русија и Кина тада схватиле шта би их могло снаћи – случајно или не баш од тог периода ове две државе су почеле повратак на светску сцену као велике силе са снажним армијама.

У време агресије НАТО-а, у бомбардовању и жестоким сукобима на Косову, погинуле су хиљаде људи, страдало је много цивила. Пописани су погинули војници и полицајци, њих око хиљаду изгубило је живот у борбама против ОВК 1998. и 1999. године, као и током напада авијације НАТО-а. Недавно је још једном најављено и пописивање цивилних жртава.

А до тог рата дошло је због ескалације сукоба на Косову и Метохији. Албански сепаратизам постоји откако је тај простор враћен у окриље Србије, односно Југославије. Недуго по окончању рата у БиХ и Хрватској, у јужној покрајини појавила се ОВК, која је од почетка користила терористичке методе, бомбашке нападе. Затим се прешло на заседе за полицајце и и убиства државних чиновника.

Насиље је ескалирало почетком 1998. године, годину дана пре агресије НАТО-а, и од тада то практично постају ратни окршаји. У лето те године ОВК је разбијена, на Космет долазе међународни посматрачи, „верификатори”, међу којима је било много оних који су практично радили за ОВК и НАТО који је већ планирао интервенцију коју су још назвали „хуманитарном”. Они који целом свету држе лекције о демократији и правди извршили су тешко кршење међународног права подржавши и тиме распламсавши сепаратистичку побуну у једној земљи.

Окршај у селу Рачак био је, практично, окидач за покретање агресије НАТО-а коју је алијанса назвала операција „Савезничка снага”.

Уследили су преговори у Рамбујеу, постављени тако да СР Југославија не може да пристане на понуђене услове. Тада је рат био неизбежан.

Први удар алијансе био је усмерен на РВ и ПВО Војске Југославије. Тај вид војске требало је уништити за три дана, али то се није десило ни до краја рата. Одлучност, храброст и инвентивност пилота, ракеташа и других у првим сатима и данима рата подигла је морал војсци и народу. Штавише, већ четврте ратне ноћи оборен је „невидљиви” Ф-117А, понос САД, што је био и остао јединствен војни успех.

Истовремено, Трећа армија, а посебно Приштински корпус, разбили су снаге ОВК на Космету.

НАТО је бомбардовао инфраструктуру, уништени су многи мостови, а због наводних грешака страдали су становници многих градова. Из команде алијансе ови изгубљени животи хладнокрвно су названи „колатералном штетом”.

Средином априла почела је епска битка на Кошарама. Војска Југославије, на за одбрану неодговарајућем терену, у почетку и бројчано надјачана, успела је да одбрани границу на подручју поменуте карауле.

Док тамо трају огорчене борбе, настављају се ваздушни удари по целој Србији. Међу страдалим цивилима су и запослени РТС-а, што је био ратни злочин без преседана. Страдају Алексинац, Варварин, Ниш... Ракете погађају путничке возове и аутобусе. Напада се електронергетски систем, али је ипак оспособљен. Бомбардована је и амбасада Кине у Београду, што изазива бес у најмногољуднијој земљи света.

Док рат букти, покрећу се преговори, уз посредовање Мартија Ахтисарија из Финске и Виктора Черномирдина из Русије. Истовремено, НАТО у мају покреће покушај копненог продора, почиње битка за Паштрик. Захваљујући херојском отпору Војске Југославије, и ова офанзива пропада.

Првих дана јуна, паралелно са преговорима, ваздушни удари се интензивирају. На крају, усваја се мировни план чија је основа Резолуција СБ УН 1244. Претходно је потписан Војнотехнички споразум којим је регулисано повлачање ВЈ и МУП-а Србије из покрајине и улазак снага Кфора, предвођених НАТО-ом. Последња бомба пала је 10. јуна.

Одмах по окончању бомбардовања, руски војници, који су били део мировних снага у БиХ, изводе легендарни марш на аеродром у Приштини, заузевши га пре доласка јединица НАТО-а. Овај догађај најавио је успон једне нове Русије, а по њему је, у уметничкој верзији наравно, снимљен филм „Балканска међа”.

Крај рата није означио крај страдања Срба на Космету, њих око 200.000 је протерано, а многи су тог лета настрадали као жртве етнички мотивисаног насиља. Уследио је и погром 17. марта 2004. године.

Ипак, двадесет једну годину после НАТО агресије Резолуција 1244 и Војнотехнички споразум су, у сасвим другачијем свету него што је био 1999. године, и даље на снази. И најављеном дијалогу Београда и Приштине, само привремено потиснутог у други план због пандемије вируса корона, требало би и да буду основа за изградњу трајног мира на том подручју.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1432 on: March 25, 2020, 09:06:21 am »

Nikada se ne sme zaboraviti ništa što se dogodilo, ni mostovi, rafinerije, elektroenergetski sistem, fabrike, a posebno ljudske žrtve.

Mala Milica iz Batajnice je moja prva asocijacija kad god se pomene NATO. Danas bi imala 24 godine, studirala ili možda već bila udata, ali počinila je veliki zločin - sedela na svojoj noši u svom kupatilu. Jadnica mala, sa tri godine nije znala da je za Veslija Klarka i njegove hrabre pilote i to zločin.

Mostove i sve porušeno izgradili smo ili ćemo izgraditi, ali klupa u školi koja je čekala Milicu ostaće zauvek prazna.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #1433 on: March 25, 2020, 10:45:16 am »

Бројни светски државници, званичници НАТО алијансе и тадашње утицајне личности подржале су бомбардовање СРЈ. Ово су неке од најпозантијих изјава:

- Требало би да бомбардујете Србе - папа Јован Павле Други.
- Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста - Жак Ширак.
- Молим се да се ватра небеска обруши на Србе - О. Пјер, познати француски свештеник – хуманитарац.
- Што се Срба тиче… То је данас један болестан народ - генерал Жак Кот.
- Срби нису нарочито паметни… Српска деца се више неће смејати - Лоренс Инглбергер, бивши државни секретар САД.
- Срби тргују људским органима својих жртава како би обезбедили новац за свој рат… Требало би да ђаволски бомбардујемо Београд - Пол Џексон, уредник листа 'Калгари сан'.
- Србе треба бацити на колена - Клаус Кинкел, немачки министар иностраних послова.
- Срби су злочиначки дупеглавци - Ричард Холбрук
- Срби су дводимензионалан народ са тежњом ка простаклуку… Животиње користе своје ресурсе знатно сређеније него ови наопаки створови, чија припадност људској раси је у великом закашњењу - Сер Питер Јустинов.
- Нека се Срби подаве у сопственом смраду - Хелмут Кол, немачки канцелар.
- Рат против Срба није више само војни сукоб. То је битка између добра и зла, између цивилизације и варварства -Тони Блер, британски премијер.
- НАТО - србоистребљивач (ДЕСЕРБИЗАТОР) - антисрпска реклама за спреј који уништава гамад. Канал + француске ТВ.
- Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће све брзо заборавити - Џејмс Шеј, портпарол НАТО.
- Прошле недеље имали смо деветоро убијених Срба, ове недеље – осморо. То је јасан напредак - Бернар Кушнер, Шеф цивилне мисије УН на Косову и Метохији.

Извор: Еспресо.рс
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1434 on: March 25, 2020, 11:26:47 am »

Ako imalo savesti imaju (što je veliko pitanje) siguran sam da se mnogi od njih danas stide svojih izjava. Ali, oni se toga više ne sećaju, oni se sećaju samo svog humanitarnog doprinosa svetskom miru. Sad
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1435 on: March 25, 2020, 01:12:08 pm »

Takve izjave normalni, zdravorazumni, inteligentni ljudi ne daju, pošto sav normalan ljudski svet stoji iza svojih izjava, koje su uvek negde utemeljene.

Ovo gore rečeno su neutemeljene budalaštine, koje rečito govore o tome kakve su ih ljudske kreature iskazale.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1436 on: March 25, 2020, 01:41:46 pm »

Ovo je samo malecki deo izjava.

Neki gore pomenuti su već istrulili, neki još govore, bez stida.

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1437 on: March 25, 2020, 01:47:45 pm »

Ovo je samo malecki deo izjava.

Neki gore pomenuti su već istrulili, neki još govore, bez stida.

A i na javnoj sceni Srbije i Crne Gore još ima aktivnih ljudi koji se ne mogu baš ponositi onim što su tada govorili i radili.

Samo da podsetim da je Milo Đukanović od agresora nedavno dobio javnu pohvalu za svoj rad tokom agresije. Očekujem da mu daju i neko visoko NATO odlikovanje.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1438 on: March 25, 2020, 01:49:48 pm »

Izdajnici.

Milo im je.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #1439 on: March 25, 2020, 03:56:04 pm »

nema zaborava , nema oprastanja !!!
Logged
Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.