PALUBA
March 19, 2024, 06:21:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: MTRZ "Velimir Škorpik" Šibenik  (Read 53089 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #15 on: March 13, 2010, 10:12:03 pm »

@Brodarski: Za promenu prezimena Jajac u Babić sam čuo - pošto kupio, po to i prodao.

@Gazda: Bio je stariji od mene 5-6 godina, znači danas bi trebalo da ima blizu 60, najviše 62-63.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #16 on: March 23, 2010, 08:08:26 pm »

U decembru 1975 SB Galeb nas je dopeja do Krapnj-a!Onda prekrcavanje na DTM i pravac Kuline!Tamo nas prozva jedan zastavnik odviji nas dvojicu i kaze "za mnom"-pravo u luku!Prodjemo pokraj PC-nista,prodjemo i CM-nista-prodjemo i pored PO 51,52,53-idemo dalje!Prodjemo i PV16,Pt72.PT84-nasastavnik bez reci fura dalje,prodjosmo i LR,MR,PN-nista!A drugih brodova nema-gde mi odosmo?Prodjemo kroz neku polupanu ogradu i prodjosmo ispod 10-12"hidrokrilaca"(putnickih sa imenima Krila Splita i sl.)Nasastavnik bez reci ide dalje-upadosmo u neki haos-lijevo nekakva gvozdjurija-desno privezani neki brodovi-neki kompletni-neki dosta rastureni!Ni ovde za nas nema mesta-prodjosmo cijelu luku-na sinhro liftu ML117-a dalje nista!Gde odosmo pobogu_pitamo se u sebi ali nastavljamo odvazno ali malo umorno za zastavnikom!Onda stadosmo kod jednog plivajuceg doka-pa po nekim stepenicima-dodjosmo na neki brod-ali gle ovo nije ratni brod!Zastavnik napred-mi dvojica za njim na brod!Pred nama izadje neki mornar pozdravi zastavnika a ovaj mu kaze"Jel tu barba"-Jeste,ceka vas-a vec za koji tren dodje jedan oficir a zstavnik nam kaze-"Ovo je komnandant broda PBB Kuco Jozef"a on nama "Ostavite bukvice kod dezurnog da vas upise u brodski dnevnik a zastavnik Simic ce vas smestiti"! Tako je pocelo nase zapoznavanje sa MTRZ Velimir Skorpik je je nas brod PT61 bio na velikom remontu jos 5 meseci!Tako smo ucili mornarski zivot i zanat-od risketiranja podvodnod dijela trupa,struganja stare boje-i na kraju i pituranje-wash prajmer,prajmer,osnovna i maskirna boja,itd,itd,(a bila je zima)tako da smo na svojij kozi naucili sta znaci"mornarski kruh sa sedam kora"!Inace PT61 je vec bio vise od godinu dana u velikom remontu,tako da od 3 generacije(klasa 45,46,47)-samo je jedan mornar plovio-Tatic ).Kad smo zavrsili sa remontom i probnim voznjama i kad su me obucili za kormilara(III pa II)to je bio praznik za mene!A onda je pocela voznja bez odmora-Sibenik-Zadar_M,Losinj-Pula-Split-Lastovo-Korcula-Ploce-Dubrovnik-Zelenika-Tivat i natrag tako da smo nekad i po mesec dana bili van svoje maticne luke-Sibenik-vez Kuline!Ali uvek se secam na MTRZ i divne radnike i inzinjere koji su nas ucili i upucivali- za nagradu nasem brodu su bili poklonili TV!
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #17 on: March 23, 2010, 08:12:40 pm »

SIBENSKA PLOVIDBA je sve svoje brodove popravljala i remontovala u MTRZ-posle Kornat-a dosao je i Krapanj !
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #18 on: March 23, 2010, 08:17:00 pm »

Šibenska plovidba postojala je samo u planovima i registrirana na privrednom sudu. Nikad nije imala ni veslo, a kamoli brod. Krapanj i Kornat su brodovi Slobodne plovidbe Šibenik koja je utemeljena 1959. i ugasila se 1999. godine.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #19 on: March 23, 2010, 08:22:40 pm »

IZVINJAVAM SE! U pravu si-moja greska-treba da stoji Slobodna plovidba-Sibenik!Hvala!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #20 on: April 02, 2010, 06:10:11 pm »

Jedna slika iz vremena kad je vrilo ko u košnici.


* 1 033.jpg (29.75 KB, 497x388 - viewed 342 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #21 on: April 02, 2010, 07:55:31 pm »

Slika me je podsetila na moje iskustvo-risketiranje(ciscenje) podvodnog dela broda iz mojeg 8OPOMBR-PT72 Meduza!Brod je dugnut na ploveci dod a onda dok je taj dio vlazan skupe se mornari sa svih brodova i ociste ga od skolkjki i drugih naslaga-jer ako se zasusi-nepomaze ni celo ljudstvoJRM!Uistinu tada,u ta vremena su radili i sinhrolift i navizi i ploveci dok!
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #22 on: April 02, 2010, 08:16:56 pm »

Ante Deković nam je bio šef objekta u velikom remontu (ML 161). Berak, električar, uvijek nervozan, ali dobar majstor, Dobre stolar, s njim si se uvijek mogao dogovoriti o radovima koji nisu bili u protokolu, mito je bila koja piva ili konzerva bufala, iz nove motorne Mate Mrša i Branko Blažević jedini koji su se htjeli baktati s našim generatorima plina (a Branko je bio i bivši podoficir, malo izbačen iz JNA), major Ceković bezbednjak koji me htio uhapsiti jer su njegovi majstori maznuli Japy pumpu za ispumpavanje kaljuža... A birtija kod Sekse i kantina u Jonjića... ma sve lijepe uspomene, kao i popis lokala koji su bili zabranjeni, odmah si znao gdje treba otići angel
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #23 on: April 02, 2010, 08:26:33 pm »

Dobar si Minolovac. Ja sam te ljude pozaboravlja,a neki su stanovali od mene 50 metara.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Online Online

Posts: 1 929


« Reply #24 on: April 08, 2010, 06:08:00 pm »

Quote
Dobre stolar, s njim si se uvijek mogao dogovoriti o radovima koji nisu bili u protokolu

Ima veze i s spomenutim stolarom, ali je priča malo poduža. Da malo skratim - tamo negde 1987. na M-153 desio se incident, kada je nestala knjiga šifri. Mom starom se zalomilo baš da je tada bio dežurni na brodu, i nakon što su prevrnuli čitav brod i nisu našli ništa, nestanak knjige je prijavljen bezbednosnim službama, što je samo po sebi povuklo standardne mučne procedure - od isleđivanja, istrage, ispitavanja i ispiranja mozga, do ekspresne poromene sistema šifriranja u celoj ratnoj mornarici.

Elem, prođe godinu dana od toga, i 153 je otplovio u najveći do tada remont u Šibenik, gde je trebao da ostane 6 meseci. Kako je moj otac bio lice s najvišim MT činom na brodu, kao što i biva - imao je zadatak da kao tehničko lice koordinira radove s tehničkim službama iz RZ i dosta dobro je poznavao te ljude. Kako je u sklopu remonta rađena i rekonstrukcija nadgrađa, tako je i kompletna stolarija u kormilarnici razmontirana i trebala je biti napravljena nova. I tako jednog dana, dolazi Dobre do starog i veli - "a Gospe ti Savo, ovdi ima neka knjiga".  Smiley Zapravo, neko je skinuo drvenu lajsnu koja je bila između stola i prenjeg zida u kormilarnici, i tu ubacio šifarnik, a potom vratio lajsnu. Ko - nikada nije bilo otkriveno, ali kako je u to vreme vladalo nezdravo rivalstvo između zapovednog kadra na 152 i 153, neki pretpostavljaju da su sa 152 napravili tu smicalicu, jer je 153 te godine trebao dobiti "N" kao najbolji brod u divizionu. Naravno - nije ga dobio. Bilo je i toga nažalost ...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #25 on: August 29, 2010, 01:56:42 pm »

Slike za sjećanje. Prema pisanju "Slobodne Dalmacije" bi na prostoru Mandaline, (tu se računai na  prostor "Kulina") trebala niknut marina za mega jahte do 100m i hoteli visoke kategorije.


* mtrz0001-1.jpg (168.6 KB, 622x491 - viewed 284 times.)

* mtrz10001-1.jpg (133.75 KB, 639x389 - viewed 261 times.)
Logged
dragan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #26 on: October 14, 2010, 08:09:43 pm »

Hajde da i ja dam skroman doprinos podsećanjem na neke ljude.
Naime, tri godine sam bio na tamo praksi ('83-'86), u elektro-radioni ali, gore na spratu, gde su bili elektroničari. Ne znam da li neko pamti: ing. Mladena Šašu-čudo od čoveka. Taj nije napravio samo što nije hteo. Pored njega su još bila dva majstora: jednog su zvali ''Glumac'' a drugome sam zaboravio ime (crni sa brkovima i naočarima). Mislim da se jedan od njih prezivao Belamarić. Za Šašu se pričalo da je projektovao i opremio računski centar u Škorpiku. Ne znam da li je to tačno, ali znam da nije bilo toga što on nije mogao popraviti. Pogotovo me oduševljavao kad dođu neki moduli sa raketaša ili torpednih. Dokumentacija pogubljena, šeme nema, ali to za Šašu nije bio neki problem. U zavisnosti od složenosti sklopa, uglavnom mu je trebalo 3 do 5 dana da reši problem. Taj čovek je, mene bar, dosta naučio i trudio se da nas klince ''sačuva'' od šefa radione (zaboravio sam mu ime) jer bi nas on, čim vidi da držimo štampanu pločicu, slao da ljuštimo neku farbu. Koliko znam, on je kasnije prešao u METZ u Splitu, a šta se kasnije događalo s njim, ne znam. Imali su i, za to doba, jako dobru i kvalitetnu opremu: isključivo ''FLUKE''-ove multimetre, ''HP''-ov set za ispitivanje digitalnih int. kola i još mnogo toga, a u proleće '86. je stigao novi digitalni ''Tektronix''-ov osciloskop (ukupno treći) kjo je tada koštao 12000$.
Sve u svemu, moglo se dosta toga videti i naučiti. Bilo ju to lepo i korisno provedeno vreme u MTRZ ''Velimir Škorpik''
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #27 on: September 04, 2011, 03:18:15 pm »

Evo jedna sa panoramija,misli san nać brodarskog ali to je stari ilegalac ,ne možeš mu uć u trag .  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I jedan zanimljivi detalj sa ove slike ,kako izgleda školjka DČ-ejca  Cheesy

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* sibenik-1.jpg (342.78 KB, 1600x681 - viewed 300 times.)

* sibenik-2.jpg (117.56 KB, 800x476 - viewed 271 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #28 on: September 04, 2011, 05:14:40 pm »

Koliko mi se čini, ovo bi trebao biti početak sinhro lifta. Jednom sam i pisao na Seršenima o uklanjanju
brda kod njegove gradnje. Gledajući ove snimke, neznam kad su snimljeni, rekao bi da se preterano i
ne koristi.
« Last Edit: September 04, 2011, 05:31:06 pm by ORIĆAREB » Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #29 on: September 04, 2011, 09:11:17 pm »

To je sinhrolift, sigurno.

Slikano ovako nekako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Sinhro_resize.png (543.58 KB, 538x474 - viewed 294 times.)
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.