Pomorska policija MUP-a Republike Hrvatske - ustroj, oprema, aktivnosti

<< < (29/42) > >>

leut:
Quote from: SOLARIS 1972 on March 04, 2013, 06:22:26 pm

Vezano za ovu isporuku brodova zanimljiv podatak gdje su rađeni.  :P
Nije da imam nešto protiv Estonaca ali ima i ovdje ljudi koju znaju posao.



Quote from: Jester on March 04, 2013, 08:25:45 pm

Ne znam da su se na Jadranu ikad gradili brodovi ... naša država je recimo stručnjak u proizvodnji nezaposlenih, mi bi i nepresušan izvor nafte doveli u stečaj :)



Ovaj projekt, ukupne vrijednosti 4,28 milijuna eura, najvećim dijelom je financirala EU, točnije s 3,12 milijuna eura. Samim time, oni su birali/utjecali na izbor brodograditelja.

S druge strane estonsko brodogradilište "Baltic Workboats" osnovalo je 2010. u Hrvatskoj vlastitu tvrtku "Adriatic Workboats" d.o.o. sa sjedištem u Varaždinu (mislim da im je proizvodnja ili sjedište danas u Čakovcu). Ako se ne varam, ovaj manji 13-metarski brod imena "Split" građen je (barem je trebao biti) upravo u Hrvatskoj.

AWB - Adriatic Workboats d.o.o.

leut:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
mup.hr

brodarski:
Nikad lipših brodova.

dzumba:
Имају ли ови нови бродови неко бродско наоружање или то полицијски не могу да имају?

leut:
Quote from: dzumba on March 05, 2013, 08:55:52 pm

Имају ли ови нови бродови неко бродско наоружање или то полицијски не могу да имају?



Kako kaže kolega maxo:

Svi brodovi klase A imaju 12,7mm Browing i 4 AP M-70AB. Klasa B ima M-84 7,62mm i 2 AP M-70AB. Oružje je smanjeno sa obzirom da su brodovi klase A prije imali 20mm, a klase B 12,7mm.
Svo oružje se nalazi na brodu te spada u opremu broda po zaduženju plovila. Gađanja su redovita jedan puta godišnje strojnicama sa broda, sa time da je novost četri dana u godini se provodi mala obuka sa oružjem i gađanje na kopnu.

Također je dodao i ovo:

Nove puške za brodove će biti VHS. Interventa policija je prvi korisnik VHS u MUP-u, a dogodine najvjerovatnije i granična policija.
M-84 ostaju na brodovima.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page