PALUBA
March 29, 2024, 12:19:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornarički elektronski zavod (MEZ)  (Read 54479 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #15 on: March 23, 2011, 11:18:19 am »

PCE se nalazi u prostorima nekadašnjeg MEZ-a. Osnivač PCE je država. Djelatnost PCE je slična kao i MEZ-a međutim tvrtka je na tržištu bez ikakvih povlastica što znači da se za posao natjeće sa svim drugim tvrtkama. Ovo se odnosi i na poslove za HRM. PCE ne dobiva poslove za HRM ili OS RH automatizmom nego po raspisanom natječaju, pa ako su povoljniji dobiju posao. Što sve danas PCE radi doista ne znam pa nema smisla da nagađam.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #16 on: March 23, 2011, 01:07:19 pm »

Web strana PCE

http://www.pce.hr/hrvatski.htm

Proizvodi

http://www.pce.hr/proizvodi.htm
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #17 on: March 23, 2011, 01:31:17 pm »


Znači posle svega možemo zaključiti, PCE je naslednik nekadašnjeg MEZ-a. Direktor mu je gos.Gaberc.
Zelim im svako dobro i ugodnu konkurenciju na tržištu.

PS: Na predzadnjoj slici u prvom planu sjedi ličnost skupa s Bonačijem. Znam da je bio zastavnik i obavljao
      neke od opštih vojni poslova u MEZ-u te bio u sklopu uprave. Ali se nemogu sjetiti imena.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #18 on: March 24, 2011, 01:56:47 pm »

Da se sjetimo i njega. Maj. Despot Mirko. Čuveni Despot. Specijalizirao se u Rusiji.
Bio u floti po pitanju ruske tehnike posebno Rangouta. Po izlasku iz flote prešao u MEZ.
Na slici u sredini drži crvenu tkaninu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Bio dugo godina načelnik proizvodnje. Dosta mlad obolio i dugo se stim nosio. Odavno
nije snama. Laka mu zemlja Balkanska.


* 03 Despot Mirko.jpg (217.18 KB, 2964x2088 - viewed 558 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #19 on: March 24, 2011, 03:54:27 pm »

Sto je sa praprotnikom mladjim, isto radi u MEZ-u?

Gdje je sada?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #20 on: March 27, 2011, 12:40:13 pm »

U okviru MEZ-a pored uprave formaciski su postojali i pogoni kao, Pogon akustičnih i navigaciskih srestava, Pogon za održavanje Sistema za upravljanje artiljeriskom i raketnom vatrom, Radio pogon, Radarski pogon, Elektro pogon, Meterloški, Digitalni i još neki.

Radio pogon se bavio održavanjem i montažom svih mogućih radio uređaja  koji su se koristili u JRM, bilo zapadne, bilo istočne tehnologije. Također i svim uređajima unutrašnji komunikacija na brovima ili sličnim objektima. Krajem 70-tih preuzeli su i održavanje AMR750 (čuvene Age), Švedske proivodnje, kao i velikih Kolinsa, jakih KT Primopredajnika koji su se koristili u komunikacijskim mrežama KIS Stina Jadran. Tu sam ja lično usko sarađivao sa cijenjenim saradnikom Raboteg Matom izvrsnim znalcem komunikacija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na slici treći s desna Mate Raboteg, sada čini mi se neka velika “sarža” u Ministarsvu vojnom u Državi Hrvackoj.  
Mate, Mate, kako smo nekad bili mladi i lijepi....
Imena ostalih se nemogu ovom prilikom sjetiti.


* 04 Ljudstvo radio pogona.jpg (221.67 KB, 2928x2064 - viewed 502 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #21 on: March 27, 2011, 07:47:33 pm »

Šta je sa Mamulom mlađim?
On je bio u pogonu za metrologiju (možda načelnik), pa je sa svojom ekipom redovno dolazio na Prevlaku radi baždarenja elektronskih mernih sredstava. Usput, ronilo se uveliko jer je podmorje Prevale bilo izuzetno bogato kapitalnim primercima grujeva, kernji i sl.
Mamula je bio pasionirani podvodni ribolovac ....
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #22 on: March 27, 2011, 09:16:41 pm »

Šta je sa Mamulom mlađim?

Skupili smo i Mamulu i Praprotnika mladjeg!!!
« Last Edit: April 07, 2011, 04:35:48 pm by leut, Reason: popravak citata » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #23 on: March 27, 2011, 10:10:21 pm »

Šta je sa Mamulom mlađim?
On je bio u pogonu za metrologiju (možda načelnik), pa je sa svojom ekipom redovno dolazio na Prevlaku radi baždarenja elektronskih mernih sredstava. Usput, ronilo se uveliko jer je podmorje Prevale bilo izuzetno bogato kapitalnim primercima grujeva, kernji i sl.
Mamula je bio pasionirani podvodni ribolovac ....

Ja "lovac" neznam šta je bilo s njim nakon 91-ve. Ja sam otad "dolje". A možda je i sad tamo. A vidim šta našeg kolegu "Istria 052"
"žulja". Ma nisu samo Mamula i Prapotnik bili admiralski sinovi u MEZ-u. Bio je i Kronja, pa pukovnički sinovi Prizmić, Burić, Mrdalj, Ivanko
sa Lastova, Bovan, i još neki kojih se ovom prilikom nemogu sjetiti. Nemam namjeru nikog da branim, ali vjerujte mi, svi ovi momci su
bili i dobri ljudi i dobri radnici i stručnjaci. O tom ću još u kasnijim tekstovima.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #24 on: March 27, 2011, 11:00:12 pm »

Quote

A vidim šta našeg kolegu "Istria 052"
"žulja". Ma nisu samo Mamula i Prapotnik bili admiralski sinovi u MEZ-u. Bio je i Kronja, pa pukovnički sinovi Prizmić, Burić, Mrdalj, Ivanko
sa Lastova, Bovan, i još neki kojih se ovom prilikom nemogu sjetiti. Nemam namjeru nikog da branim, ali vjerujte mi, svi ovi momci su
bili i dobri ljudi i dobri radnici i stručnjaci. O tom ću još u kasnijim tekstovima.

Praprotnika mladjeg sam osobo poznavao i mogu reci da dijelim misljenje. Kada se spomenuo M mladji i njega se sjetih tada da je bio tamo..  
« Last Edit: March 28, 2011, 08:43:25 am by Bozo13 » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #25 on: April 06, 2011, 07:16:28 pm »

Metrološki pogon

Metrološki pogon u MEZ-u osnovan je dosta kasno i to tek dolaskom ing. Mamule u zavod. Jedan od razloga takvog pristupa je vjerovatno bilo u tome sto su za takvo nešto trebala ogromna srestva, pa se to na neki način uvijek odgađalo.
Pogon se isključivo bavio provjerom i baždarenjem razno raznih instrumenata što ugrađenih na sistemima, ili onih potrebnih kod održavanja istih. Bili su na neki način mali svijet za sebe i dosta “zatvoreni” prema ostlim pogonima unutar zavoda. Na čelu pogona bio je ing. Mamula kao civilno lice iako je formaciski to mjesto bilo predviđeno za vojno lice što je na neki način bio presedan.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 05 Metroloski pogon 1.jpg (201.56 KB, 2904x2064 - viewed 433 times.)

* 06 Metroloski pogon 2.jpg (193.4 KB, 2832x2076 - viewed 437 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #26 on: April 15, 2011, 07:22:57 pm »

Pogon održavanja Sistema za Upravljanje Vatrom

Pogon za održavanje, remontavanje i montiranje Sistema za upravljanje topovskom, raketnom i torpednom vatrom bio je u MEZ-u jedan od najstarijih i najobimnijih. U njemu su održavani i remontovani sistemi počevši od ranih 50-tih nad onim koji su korišteni na Eskortnim razaračima, Engleske proizvodnje, pa preko Ruskih na TČ i RČ čamcima i VPBR-ovima. Također i nad sistemima Švedske i na kraju Američke proizvodnje. Ljudstvo tog pogona montiralo je , remontovalo i odžavalo sisteme kao što je Sistem za upravljanje torpednom vatrom – Baklan -, Sistem za upravljanje topovskom vatrom, MR-104 RIS -, 9LV-202, 9LV-209, 9LV-239, . Remontovali su i održavali SOPL-ove, hangare za ispaljivanje raketa na RČ, RTOP, elektroniku za upravljanje raketama na istim brodovima, te kompletne sisteme i elektroniku za raketna oružja na VPBR-ovima. Početkom 90-tih preuzeli su i hardversko održavanje radara Falkon. Dugo godina pogon je vodio kap. Joško Radošević, na kraju i direktor MEZ-a, te kap. Đapić koji je krajem 80-tih postavljen na čelo Projektnog odeljena u MEZ-u. U zadnjih 10-tak godina postojanja MEZ-a na čelu pogona je bio kap. Kronja.
Iz plejade mnogih vredno je zapamtiti,
zas (starog) Raja,
zas Božić Ljubu,
zas Štef Valenka (neviđenog majstorskog talenta za elektroniku),
zas  Tomić Branka,
zas Polića,
ing Miletić Dragana,
ing Ćiću (više cenio roštilj od hardvera) – ne zamjeri -,
.......
i još mnogih, mnogih drugih kojih se ovom prilikom nemogu sjetiti.  Undecided


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U prvom planu stari Raj. Do njega Štibler, a u naočalima Štef Valenko. Skroz desno  kap Kronja.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Skroz desno ing Miletić Dragan, u sredini stari Raj.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Skroz lijevo zas Ljubo Božić zvani Bocanac, do njega zas (nemogu se sjetiti),  skroz desno ing Ćićo.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U sredini zas Tomić Branko (moj školski kolega, XIV kl), lijevi ing Ćićo, desno zas Polić.


PS: skroz desno, ppuk Vukosavljević Vukosav – Vule , dugogodišnji predavač elektrotehnike mnogim generacijama u JRM. Oficir i predavač za vječno pamćenje. Na fotografiji je slučajno, - nije član MEZ-a, ali ga je drago i lijepo vidjeti.  


* 07 Na sastanku.jpg (188.91 KB, 2904x2064 - viewed 401 times.)

* 08 Drugarsko vece dom JNA.jpg (209.59 KB, 2964x2064 - viewed 250 times.)

* 09 Cicin Hardver.jpg (217.34 KB, 2952x2064 - viewed 284 times.)

* 10 Sa Vuletom u pogonu.jpg (195.86 KB, 2904x2076 - viewed 274 times.)
« Last Edit: April 15, 2011, 07:28:09 pm by ORIĆAREB » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #27 on: April 16, 2011, 09:48:25 am »

Legende Tomić i Polić. sa njima je bilo lako radit. Stručnjaci i dobri ljudi radnici.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #28 on: April 25, 2011, 02:16:19 pm »

Jedan od sastanaka u Amfiteatru  MŠC  u Lori. Na slici pored većine ljudstva iz MEZ-a prisutno je nešto ljudstva iz ostalih Tehničkih ustanova JNA.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Izdvojio bi:

1.   Major Jakšić – zvani Lala. Do kraja sedamdesetih radio u MEZ-u, a potom  nastavio sa službom u Brodarskom Institutu u Zagrebu. U doba boravka i službe u MEZ-u bio poznati stručnjak za analogne računare na razno raznim SUV-ovima. U Divuljama 1967 lično mi je (i to samom meni) predavao i obučavao me na računaru SUV MR-102 “Baklan”. Bio vrstan predavač i entuzijasta.

2.   Major Šekularac. Bio na specijalizaciji u Rusiji. Dolaskom RČ/TČ brodova bio u floti na tehničkom održavanju skupa sa pokojnim majorom Despotom na održavanju Ruskih radara, a on prvenstveno po pitanju SUV MR-104 “RIS”-a. Drugom polovinom 70-tih prelazi na službu u MEZ u okviru tvz. Kontrolne komisije. Nažalost krajem tih godina naglo oboljeva i umire. Počiva na Splitskom groblju Lovrinac, laka mu zemlja Balkanska.


* 11 Jedan od sastanaka.JPG (291.5 KB, 2928x2064 - viewed 260 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #29 on: April 26, 2011, 10:33:47 am »

Jedan od sastanaka u Amfiteatru  MŠC  u Lori. Na slici pored većine ljudstva iz MEZ-a prisutno je nešto ljudstva iz ostalih Tehničkih ustanova JNA.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Izdvojio bi:


Cini mi se da u drugom redu vidim majora/potpukovnika Sorica??!!! Gdje je sada..??
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.