PALUBA
April 19, 2024, 11:03:33 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Go Down
  Print  
Author Topic: "Splošna plovba" Portorož  (Read 95223 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #90 on: January 20, 2011, 09:54:36 pm »

Prvi brod prekomorske plovidbe Martin Krpan isplovljava iz Pirana. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCF5157.JPG (82.7 KB, 800x524 - viewed 276 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #91 on: January 20, 2011, 10:11:35 pm »

Bravo! Ovo se zove dokumentarni snimak i ne vidi se svaki dan.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #92 on: January 20, 2011, 10:24:21 pm »

Prvi brod prekomorske plovidbe Martin Krpan isplovljava iz Pirana. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

da, dobra slika; vidim imaš i Ti knjigu "30 let slovenskega pomorstva"
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #93 on: January 20, 2011, 10:31:35 pm »

Svakako.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #94 on: January 20, 2011, 10:34:39 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

donja slika "Iskrcaj balvana u l.Koper 2428x1908":  brod je Logatec, balvani iz zapadne Afrike (verovatno Côte d'Ivoire-port Abidjan ili Kamerun, istoimenski port, tamo su plovili)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #95 on: January 20, 2011, 11:30:38 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

donja slika "Iskrcaj balvana u l.Koper 2428x1908":  brod je Logatec, balvani iz zapadne Afrike (verovatno Côte d'Ivoire-port Abidjan ili Kamerun, istoimenski port, tamo su plovili)

U Kamerunu se najčešče krcalo u Douali, mogao bi biti i Port Gentile pa Takoradi, onda Kongo river... još masu portova. Ajde, najpoznatiji barba Spl. Plovbe na liniji zapadne Afrike
Hint: jedva je vidio u radar zbog visine.
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #96 on: January 21, 2011, 12:36:37 pm »

jedva je vidio u radar zbog visine......Hiršn Koloman
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #97 on: January 21, 2011, 02:03:29 pm »

jedva je vidio u radar zbog visine......Hiršn Koloman

Nije, ajmo dalje, sim bi pre Huh? godina poginuo motorom. Isto bio pomorac.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #98 on: January 21, 2011, 09:00:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

donja slika "Iskrcaj balvana u l.Koper 2428x1908":  brod je Logatec, balvani iz zapadne Afrike (verovatno Côte d'Ivoire-port Abidjan ili Kamerun, istoimenski port, tamo su plovili)

U Kamerunu se najčešče krcalo u Douali, mogao bi biti i Port Gentile pa Takoradi, onda Kongo river... još masu portova. Ajde, najpoznatiji barba Spl. Plovbe na liniji zapadne Afrike
Hint: jedva je vidio u radar zbog visine.

Douala, bravo !  Zaboravio sam ja. Moj brat je bio sa SPP i na toj liniji, i bili su u Abidjanu i Douali. A za barbu, mogao bih ga pitat...(na brodu je, samo dugo više ne za SPP).

  Bio je pre dve subote obširan članak u glavnim nacionalnim novinama o SPP. Pročitao sam samo par rečenica, SPP je nakon krize u 90-im dobro se oporavila, pomladila flotu i pojačala....samo što je nekad to bilo ZAISTA naše, a sad je naše, a i NIJE naše, ali tako je to u kapitalizmu...Kompaniju je pre nekoliko godina kupio Njemac koji ima sam nekih 300 brodova čini mi se. Sad, šta je tu je ali malo nostalgično ipak ....bili smo jaka pomorska (i brodogradjevna) država nekad, pa onda je nestala velika kompanija iz Rijeke, pa Kotorska, pa Prekookeanska...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #99 on: January 21, 2011, 09:34:21 pm »

Douala, bravo !  Zaboravio sam ja. Moj brat je bio sa SPP i na toj liniji, i bili su u Abidjanu i Douali. A za barbu, mogao bih ga pitat...(na brodu je, samo dugo više ne za SPP).

  Bio je pre dve subote obširan članak u glavnim nacionalnim novinama o SPP. Pročitao sam samo par rečenica, SPP je nakon krize u 90-im dobro se oporavila, pomladila flotu i pojačala....samo što je nekad to bilo ZAISTA naše, a sad je naše, a i NIJE naše, ali tako je to u kapitalizmu...Kompaniju je pre nekoliko godina kupio Njemac koji ima sam nekih 300 brodova čini mi se. Sad, šta je tu je ali malo nostalgično ipak ....bili smo jaka pomorska (i brodogradjevna) država nekad, pa onda je nestala velika kompanija iz Rijeke, pa Kotorska, pa Prekookeanska...

Bio je to stari Šteblaj iz portoroža, odličan barba, velik čovjek jako niskog rasta.

Prodao bi njemac Peter opet nama SPL, da mu neko ponudi fer cijenu ali u ovoj našoj političkoj klimi, nekako mi se čini, da je Peter jedini, koji je neka sigurnost za SPL i pomorce, koji navigaju tu. Da to naša parapolitička bagra dobije u ruke (nezavisno koje boje bagra), pokrali bi sve, što nije zabijeno i zašarafeno a za ostalo bi se poubijali (da barem) i obtuživali vlastite sjene. Dok mi ne odrastemo, neka nam SPL čuva pametan njemac Peter.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #100 on: January 21, 2011, 10:11:14 pm »

Pošto je bila Zapadna Afrika moja prva plovidba još kao špic (praksa u školi) pa i kasnije još nebroj puta, evo više manje svi žani porti, gdje se krcalo balvane a ponekad i crne s njima. Sječam se, da jih je uspjela Postojna jednom u Takoradiju pokupit 17 i dovest jih sve do Kopra.
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #101 on: January 21, 2011, 10:23:06 pm »

Nije, ajmo dalje, sim bi pre Huh? godina poginuo motorom. Isto bio pomorac.

...sad mi je jasno. Koloman je bio izuzetno visok!!!! a Štebljaj nizak!!
Sin je poginuo autom. Bili smo zajedno u školi.....
« Last Edit: January 21, 2011, 10:36:46 pm by Bozo13 » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #102 on: March 13, 2011, 06:39:10 pm »

KAMNIK, brod za prevoz generalnih tereta.
Godina izgradne: 30.maj 1977, Osaka, Japan
-nosivost: 18.439M
-broj skladišta: 4/7
-dizalice: soha 12x10t, 1x40t, 1x12ot
-brzina: 13,5čv
-dužina: 147,70m
-širina: 22,86m
-gaz: 9,63m
-motor: B&W 7K62EF, 6.913KW, 140okr.

Poslije 34 godine plovidbe za Splošnu plovbu je 08.03.2011   brod "KAMNIK" prodan u  indijskom rezalištu brodova (Alang).  To je prvi brod iz serije pet jednkih (Celje, Maribor, Karanj i Veleje)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #103 on: March 13, 2011, 08:17:59 pm »

Prodao bi njemac Peter opet nama SPL, da mu neko ponudi fer cijenu ali u ovoj našoj političkoj klimi, nekako mi se čini, da je Peter jedini, koji je neka sigurnost za SPL i pomorce, koji navigaju tu. Da to naša parapolitička bagra dobije u ruke (nezavisno koje boje bagra), pokrali bi sve, što nije zabijeno i zašarafeno a za ostalo bi se poubijali (da barem) i obtuživali vlastite sjene. Dok mi ne odrastemo, neka nam SPL čuva pametan njemac Peter.

Odlicno, sa odusevljenjem sam procitao ovu konstataciju, pozdravljam
« Last Edit: March 15, 2011, 02:32:59 am by leut, Reason: popravak citata » Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #104 on: March 14, 2011, 02:47:31 pm »

Prošle godine sam u muzeju u Kopru povodom razstave 30 godina od smrti Tita gledao kratki film, kad je 1976 došao Castro u posjet. Iz Briona stiglu su s "Podgorkom" u Koper.  I tako stoje Tito i Castro na platoju iznad luke a ispod vezan glanc novi brod Velenje. Slučajno ili... ?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.