PALUBA
October 19, 2018, 02:08:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno
Pravilnik za postovanje vesti

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 [16]   Go Down
  Print  
Author Topic: Dabinovic, Monako  (Read 71184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*

« Reply #225 on: November 11, 2017, 03:02:19 pm »

Kumboranin29
vodnik I klase
*

« Reply #226 on: November 11, 2017, 05:00:03 pm »

Marinero trazio sam danas po internetu kako su nazvali i jesu li kupili novi brod ali nisam mogao naci Smiley
Samo nek se sire ipak je to nas bokelj  marinero marinero marinero
TheStat
mornar
*

« Reply #227 on: January 11, 2018, 06:39:17 am »

Jesu li ove Dabinovici stara plemstvo kuca od Kotor?
Kumboranin29
vodnik I klase
*

« Reply #228 on: May 21, 2018, 07:14:29 am »

Prodat je brod "Kumbor" sada je u floti 4 broda.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*

« Reply #229 on: June 24, 2018, 11:40:36 am »

Prodata BOKA za 6,7 miliona dolara, kupljen SIDER DREAM (33.588 tona nosivosti, građen 2005 u japanskom brodogradilištu Hakodate) za 9,5 miliona dolara. Brod će nositi ime DOBROTA.

* SIDER DREAM, nova DOBROTA.jpg (335.31 KB, 1536x1024 - viewed 21 times.)
Director
stariji vodnik I klase
*

« Reply #230 on: June 24, 2018, 07:41:44 pm »

Odakle ideja za ime ? Sećam se jednog dobrog vica o najboljoj poziciji u vojsci za vreme ww2. Čovek zadužen za smišljanje imena i nadimaka za vojnu tehniku i operacije Smiley
Рашо
Moderator
kapetan korvete
*

« Reply #231 on: June 24, 2018, 08:33:21 pm »

Odakle ideja za ime ? Sećam se jednog dobrog vica o najboljoj poziciji u vojsci za vreme ww2. Čovek zadužen za smišljanje imena i nadimaka za vojnu tehniku i operacije Smiley

Доброта је мјесто крај Котора, одакле је Дабиновић поријеклом.
Director
stariji vodnik I klase
*

« Reply #232 on: June 24, 2018, 09:12:36 pm »

Sad proverih svi njegovi brodovi nose imena sela iz CG + Kotor
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*

« Reply #233 on: June 25, 2018, 08:58:03 am »

Boka svakako da nije selo, Direktore. Perast, Tivat, Risan (kako se već generaacijama zovu pojedini Dabinovićevi brodovi) to takođe nisu. Pazi što pričaš ili zaobiđi učešće u raspravi o temi o kojoj malo što znaš.
Director
stariji vodnik I klase
*

« Reply #234 on: June 25, 2018, 10:42:07 am »

Gde ti vidiš raspravu ? Ja sam ovde čisto informativno, jer me je ta vest zaintrigirala pa dođoh da postavim par pitanja. Ja sam naišao na vest da je ovo 5. brod koji čovek ima i na toj listi nije bilo ni jednog od tih što ti navodiš. No kad vidim kakav pristup imaš prema ljudima u trenutku me je napustila želja da išta više o ovoj temi pročitam.

PS : Rašo hvala na odgovoru.
švercer011
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #235 on: June 25, 2018, 10:55:13 am »

Boka svakako da nije selo, Direktore. Perast, Tivat, Risan (kako se već generaacijama zovu pojedini Dabinovićevi brodovi) to takođe nisu. Pazi što pričaš ili zaobiđi učešće u raspravi o temi o kojoj malo što znaš.
Zanimljiva emisija o Perastu i njegovoj pomorskoj tradiciji.

marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*

« Reply #236 on: June 25, 2018, 11:13:29 am »

Gde ti vidiš raspravu ? Ja sam ovde čisto informativno, jer me je ta vest zaintrigirala pa dođoh da postavim par pitanja. Ja sam naišao na vest da je ovo 5. brod koji čovek ima i na toj listi nije bilo ni jednog od tih što ti navodiš. No kad vidim kakav pristup imaš prema ljudima u trenutku me je napustila želja da išta više o ovoj temi pročitam.

PS : Rašo hvala na odgovoru.
Imaš u startu prilično potcjenjivački nastup prema nama iz Boke ("svi brodovi nose imena sela iz CG" iako mjesta u Boki Kotorskoj nikako, ali nikako ne možeš porediti sa selima po CG) i rugaš se sa imenom DOBROTA, iako ni ne znaš o čemu uopšte radi. I nema Dabinović 5 brodova, već ih je u 62 godine istorije te firme osnovane 1956 u Švajcarskoj, do dana današnjega imao ukupno 55 - mnogo više nego i neka velika državna brodarska preduzeća u eks YU. Da si makar malo prelistao ovu temu ovdje, prije nego što si googlajući utvrdio da navodno, ja nisam u pravu pominjući nazive Risan, Kotor, Perast, Tivat i slično u kontekstu imena Dabinoićevih brodova, sve bi to znao. Dakle, malo više poštovanja prema ovoj temi i posebno prema sagovornicima.
U međuvremenu, evo koristan link da mnogo toga još saznaš http://forum.nase-sidro.com/index.php/board,545.0.html
« Last Edit: June 25, 2018, 11:19:22 am by marinero » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*

« Reply #237 on: June 25, 2018, 11:35:09 am »

Ja nisam utvrdio da ti nisi u pravu nego sam naišao na tu vest pre nego što si se ti meni i obratio. Da imaš osnovnu kulturu valjda bi mi lepo rekao da nisam u pravu a ne još pride da me optužiš za mržnju i potcenjivanje cele Boke. Ako ti imaš taj običaj nemoj ga drugima pripisivati. Ja ne mrzim nikog i prema svakom se odnosim sa poštovanjem. Normalno dok to poštovanje zaslužuje.
brodarski
Stručni saradnik - Istorija RM
kapetan bojnog broda
*

« Reply #238 on: June 25, 2018, 12:31:43 pm »

Sela? Bokeški gradovi!
Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 [16]   Go Up
  Print  

Jump to: