PALUBA
March 28, 2024, 08:35:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Dabinovic, Monako  (Read 127187 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #225 on: November 11, 2017, 03:02:19 pm »

Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #226 on: November 11, 2017, 05:00:03 pm »

Marinero trazio sam danas po internetu kako su nazvali i jesu li kupili novi brod ali nisam mogao naci Smiley
Samo nek se sire ipak je to nas bokelj  marinero marinero marinero
Logged
TheStat
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #227 on: January 11, 2018, 06:39:17 am »

Jesu li ove Dabinovici stara plemstvo kuca od Kotor?
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #228 on: May 21, 2018, 07:14:29 am »

Prodat je brod "Kumbor" sada je u floti 4 broda.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #229 on: June 24, 2018, 11:40:36 am »

Prodata BOKA za 6,7 miliona dolara, kupljen SIDER DREAM (33.588 tona nosivosti, građen 2005 u japanskom brodogradilištu Hakodate) za 9,5 miliona dolara. Brod će nositi ime DOBROTA.


* SIDER DREAM, nova DOBROTA.jpg (335.31 KB, 1536x1024 - viewed 123 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #230 on: June 24, 2018, 07:41:44 pm »

Odakle ideja za ime ? Sećam se jednog dobrog vica o najboljoj poziciji u vojsci za vreme ww2. Čovek zadužen za smišljanje imena i nadimaka za vojnu tehniku i operacije Smiley
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #231 on: June 24, 2018, 08:33:21 pm »

Odakle ideja za ime ? Sećam se jednog dobrog vica o najboljoj poziciji u vojsci za vreme ww2. Čovek zadužen za smišljanje imena i nadimaka za vojnu tehniku i operacije Smiley

Доброта је мјесто крај Котора, одакле је Дабиновић поријеклом.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #232 on: June 24, 2018, 09:12:36 pm »

Sad proverih svi njegovi brodovi nose imena sela iz CG + Kotor
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #233 on: June 25, 2018, 08:58:03 am »

Sad proverih svi njegovi brodovi nose imena sela iz CG + Kotor

Boka svakako da nije selo, Direktore. Perast, Tivat, Risan (kako se već generaacijama zovu pojedini Dabinovićevi brodovi) to takođe nisu. Pazi što pričaš ili zaobiđi učešće u raspravi o temi o kojoj malo što znaš.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #234 on: June 25, 2018, 10:42:07 am »

Gde ti vidiš raspravu ? Ja sam ovde čisto informativno, jer me je ta vest zaintrigirala pa dođoh da postavim par pitanja. Ja sam naišao na vest da je ovo 5. brod koji čovek ima i na toj listi nije bilo ni jednog od tih što ti navodiš. No kad vidim kakav pristup imaš prema ljudima u trenutku me je napustila želja da išta više o ovoj temi pročitam.

PS : Rašo hvala na odgovoru.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #235 on: June 25, 2018, 10:55:13 am »

Sad proverih svi njegovi brodovi nose imena sela iz CG + Kotor

Boka svakako da nije selo, Direktore. Perast, Tivat, Risan (kako se već generaacijama zovu pojedini Dabinovićevi brodovi) to takođe nisu. Pazi što pričaš ili zaobiđi učešće u raspravi o temi o kojoj malo što znaš.
Zanimljiva emisija o Perastu i njegovoj pomorskoj tradiciji.

Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #236 on: June 25, 2018, 11:13:29 am »

Gde ti vidiš raspravu ? Ja sam ovde čisto informativno, jer me je ta vest zaintrigirala pa dođoh da postavim par pitanja. Ja sam naišao na vest da je ovo 5. brod koji čovek ima i na toj listi nije bilo ni jednog od tih što ti navodiš. No kad vidim kakav pristup imaš prema ljudima u trenutku me je napustila želja da išta više o ovoj temi pročitam.

PS : Rašo hvala na odgovoru.
Imaš u startu prilično potcjenjivački nastup prema nama iz Boke ("svi brodovi nose imena sela iz CG" iako mjesta u Boki Kotorskoj nikako, ali nikako ne možeš porediti sa selima po CG) i rugaš se sa imenom DOBROTA, iako ni ne znaš o čemu uopšte radi. I nema Dabinović 5 brodova, već ih je u 62 godine istorije te firme osnovane 1956 u Švajcarskoj, do dana današnjega imao ukupno 55 - mnogo više nego i neka velika državna brodarska preduzeća u eks YU. Da si makar malo prelistao ovu temu ovdje, prije nego što si googlajući utvrdio da navodno, ja nisam u pravu pominjući nazive Risan, Kotor, Perast, Tivat i slično u kontekstu imena Dabinoićevih brodova, sve bi to znao. Dakle, malo više poštovanja prema ovoj temi i posebno prema sagovornicima.
U međuvremenu, evo koristan link da mnogo toga još saznaš http://forum.nase-sidro.com/index.php/board,545.0.html
« Last Edit: June 25, 2018, 11:19:22 am by marinero » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #237 on: June 25, 2018, 11:35:09 am »

Ja nisam utvrdio da ti nisi u pravu nego sam naišao na tu vest pre nego što si se ti meni i obratio. Da imaš osnovnu kulturu valjda bi mi lepo rekao da nisam u pravu a ne još pride da me optužiš za mržnju i potcenjivanje cele Boke. Ako ti imaš taj običaj nemoj ga drugima pripisivati. Ja ne mrzim nikog i prema svakom se odnosim sa poštovanjem. Normalno dok to poštovanje zaslužuje.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #238 on: June 25, 2018, 12:31:43 pm »

Sad proverih svi njegovi brodovi nose imena sela iz CG + Kotor

Boka svakako da nije selo, Direktore. Perast, Tivat, Risan (kako se već generaacijama zovu pojedini Dabinovićevi brodovi) to takođe nisu. Pazi što pričaš ili zaobiđi učešće u raspravi o temi o kojoj malo što znaš.
Sela? Bokeški gradovi!
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #239 on: August 11, 2019, 02:13:45 pm »

PRINOVA U FLOTI
Dabinović kupio još jedan brod

Flota pomorske kompanije "Dabinović" iz Monaka dobila je prinovu jer je menadžment ove u suštini bokeljske firme, ovih dana sa partnerinma iz Danske zaključio kupovinu polovnog broda za prevoz rasutih tereta "Hedvig Bulker", deplasmana 31.872 tone.

Ovaj tzv. handy size bulkcarrier sagrađen je 2011. godine u brodogradilištu Hakodate u Japanu za renomiranom danskog brodara, kompaniju "J. Lauritzen AS“ iz Kopenhagena od koje ga je i kupio „Dabinović“.

"Hedvig Bulker“ svojim tehničkim karakteristikama (relativno malim gazom i palubnim dizalicama za teret) odgovara potrebama "Dabinovića" čiji brodovi najviše uplovljavaju u relativno plitke i male luke u zemljama Magreba, gdje iz Južne Amerike i Zapadne Evrope, prevoze žitarice i druge rasute terete. "Hedvig Bulker“ je dug 175,5 i širok 29,4 metara a gaz mu iznosi 9,6 metara. Maksimalnom brzinom od 16 čvorova pokreće ga Kobe Diesel motor snage 9.300 konja.

Ovaj brod će narednih dana u Panami preuzeti posada kompanije "Dabinović" na čelu sa kapetanom Neđeljkom Radulovićem iz Kotora, a brod koji je do sada vio dansku zastavu, uskoro će biti preregistrovan pod barjak male karipske ostrvske države Sveti Vincent i Grenadini koju viju svi "Dabinovićevi" brodovi.

U floti bokeljskog brodara ovaj brod će, kako nezvanično saznajemo, dobiti ime "Novi". Pored ovog broda, "Dabinovićevu" flotu trenutno čine i takođe hady size bulkcarrieri "Ljuta" iz 2001., "Dobrota" iz 2005., "Kamenari" iz 2010. i "Kotor" iz 2014. godine.

Kompaniju "Dabinović“ osnovao je 1956. u Ženevi u Švajcarskoj pomorski preduzetnik Božo A. Dabinović iz Dobrote, da bi kasnije sjedište kompanije preselio u Monako.

U njihovoj floti do sada se izmijenjalo skoro 60 velikih prekookeanskih trgovačkih brodova, što je više nego što su zajedno u godinama pred raspad bivše SFRJ, kada su one bile na vrhuncu, imale državne brodarske kompanije u Crnoj Gori "Jugooceanija" Kotor i "Prekookeanska plovidba" Bar.

Poslije Božove smrti 1999. godine, njegove poslove preuzimaju i nastavljaju sin Stevan u Monaku i kćer Najla u Švajcarskoj.

Iako plove pod stranom zastavom, a kompanija koja im je vlasnik registrovana je u Monaku, "Dabinovićevi" brodovi praktično su uvijek bili domaći - bokeljski jer na njima radi posada koju preko 90 odsto čine pomorci iz Boke, a većina njenih brodova uvijek je nosila imena po mjestima ili ljudima iz Boke Kotorske.

Njihovi su se brodovi i najčešće remontovali u Jadranskom brodogradilištu Bijela, dok tu firmu u stečaj prije nekoliko godina nije otjerala Vlada Crne Gore, pa se sada Dabinovićevi brodovi održavaju najčešće u hrvatskom brodogradilištu "Viktor Lenac" u Rijeci.
https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/dabinovic-kupio-jos-jedan-brod-a0pcxlvw



* 20190811130836_e9cdf631-1f7f-46c3-a7db-b22438c1a796.jpeg (57.9 KB, 800x385 - viewed 64 times.)
Logged
Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.