PALUBA
March 28, 2024, 08:37:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Protivbrodske rakete u naoružanju JRM  (Read 236989 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #345 on: October 10, 2016, 09:11:07 pm »

Морао бих поново да идем тамо. 60 км у једном правцу. Немам времена радним даном. Морало би да чека викенд. Моја процена је да би ово коштало око 250-300 евра због масе. Поред тога требало би обезбедити дизалицу и камион за превоз.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #346 on: October 10, 2016, 09:50:57 pm »

Rakete u ovakvom stanju imaju oko 700 kg (furda: aluminijum, čelik, malo prohroma, i elektronska furda), plus kolica na kojima stoje.
Bilo bi dobro da se za sada samo sklone, dok se neko od nadležni ne predomisli (ako mu se ukaže o čemu se radi), i donese odluku da se ne pretvore u otpad, već da se zadrže u takvom stanju u kakvom su sada.
Kasnije bi se iznašlo rešenje: školski centar, vojni muzej, Pivka ili nešto slično!?

Za sada je bitno da se ne unište!
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #347 on: October 11, 2016, 08:15:16 am »

Rakete u ovakvom stanju imaju oko 700 kg (furda: aluminijum, čelik, malo prohroma, i elektronska furda), plus kolica na kojima stoje.
Bilo bi dobro da se za sada samo sklone, dok se neko od nadležni ne predomisli (ako mu se ukaže o čemu se radi), i donese odluku da se ne pretvore u otpad, već da se zadrže u takvom stanju u kakvom su sada.
Kasnije bi se iznašlo rešenje: školski centar, vojni muzej, Pivka ili nešto slično!?

Za sada je bitno da se ne unište!

Pravilno razmišljanje. Al je..ga nema tehničke kulture, nema odgovornih ljudi na odgovrnim funkcijama. Pa tako od ovoga neče biti ništa.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #348 on: October 11, 2016, 08:57:35 am »

Več zamolio Torpeda za detaile, da mogu proslediti dalje.

Ako nije teško i ako budeš več pitao, javi molim te ovde, i pitaj oko papira. Dali imaju papire kao staro gvožđe ili koje druge.

Ako ima te paprire, onda da javim PVZ u Pivku ako jih zanima.

Hvala.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #349 on: October 11, 2016, 12:50:19 pm »


Pravilno razmišljanje. Al je..ga nema tehničke kulture, nema odgovornih ljudi na odgovrnim funkcijama. Pa tako od ovoga neče biti ništa.

Verovatno bi se našao neko od odgovornih, ako mu se ukaže i objasni o čemu se radi.
Da bi sesačuvale ne košta skoro ništa, a za 50 godina će biti dragoceni eksponat u nekom muzeju ili vojnoj školi.

Ovo odlaganje raketa na otpad mi liči na sledeće: došla čistačica u neku prostoriju i ne pitavši nikoga jednostavno izbacila smeće ... :'(
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #350 on: October 11, 2016, 12:52:07 pm »


Pravilno razmišljanje. Al je..ga nema tehničke kulture, nema odgovornih ljudi na odgovrnim funkcijama. Pa tako od ovoga neče biti ništa.

Verovatno bi se našao neko od odgovornih, ako mu se ukaže i objasni o čemu se radi.
Da bi sesačuvale ne košta skoro ništa, a za 50 godina će biti dragoceni eksponat u nekom muzeju ili vojnoj školi.

Ovo odlaganje raketa na otpad mi liči na sledeće: došla čistačica u neku prostoriju i ne pitavši nikoga jednostavno izbacila smeće ... :'(


U duhu samoupravljanja, Jožefe. Što bi glas čistačice vredeo manje od glasa bilo kog drugog radnika!? Tongue
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #351 on: October 11, 2016, 12:55:07 pm »

U duhu samoupravljanja, Jožefe. Što bi glas čistačice vredeo manje od glasa bilo kog drugog radnika!? Tongue

U doba samoupravljanja bi svaka čistačica bila osuđena na višegodišnju robiju za ovakav "propust".
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #352 on: October 11, 2016, 02:49:47 pm »

Доба самоуправљања још није прошло ако нисте знали. У Србији постоје предузећа која још увек имају друштвени капитал.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #353 on: October 11, 2016, 03:40:47 pm »

Доба самоуправљања још није прошло ако нисте знали. У Србији постоје предузећа која још увек имају друштвени капитал.



A čistačice učestvuju u donošenju odluka bitnih po preduzeće na radničkom savetu...hau jes nou.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #354 on: October 11, 2016, 03:48:12 pm »

Samo radi znanja i ravnanja to nije vojni otpad, to je privatni otpad koji pretezno kupuje i prodaje vojnu opremu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #355 on: October 11, 2016, 04:51:24 pm »

Доба самоуправљања још није прошло ако нисте знали. У Србији постоје предузећа која још увек имају друштвени капитал.



A čistačice učestvuju u donošenju odluka bitnih po preduzeće na radničkom savetu...hau jes nou.

Da, da. How do you does? Yes, I very was! What`s be to you? Umglaubnicht! Naročito i osobeno.
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #356 on: October 11, 2016, 05:49:04 pm »

203 ORD Lastovo, od juna 88.do marta 89.......bio sam u potkopu sa raketama hiljadu puta, kad se je vežbalo krcanje raketa uvek je bio neki oficir sa nama...vežbali smo uvek sa bojevim raketama, nismo imali takozvanih balvanki....to što je napisao Lovac i Boro Prodanič, da mornari nisu imali dostup do raketa nije istina, jest da je potkop bio zaključan ali su nonstop mornari raketaši dolazili kontrolirat temperaturu u potkop...ono na početku kad sam cepao stražu...pa ti dosadno pa ideš sa njim u potkop nešto iz radoznalosti a mene iz tehničkog aspekta ionako me je sve zanimalo....posle kao desetar  bio sam jedanput bio dežurni kasarne, jebiga bili dopusti pa nije bilo tričetvrt oficira(tada jih je bilo 25)celi avgust i pola septembra dežurstva su cepali troje stažista...ali došao je septembar pa su se skinuli, tako da sam imao sve ključeve od svega šta je postojalo ...sečam se da je kf Marinković komandant otoka zvao svakih pola sata jel je sve u redu...jebiga raketle su to... Grin pa makar zastarjele..sečam se i toga da se KR 22 nikad nisu krcale, valjda su bile tolko neprecizne da je jedva koju termoelektranu mogla pogodit....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #357 on: October 11, 2016, 05:55:57 pm »

@Alfa, ne želim da ulazim u raspravu sa tobom, kao uostalom ni sa jednim članom foruma, ali u životu sam odslušao barem 500 priča raznih Tarzana, Ramba, Marka Kraljevića i inih junaka koji su u vojsci ..... sad da li desetaru, da li kapetanu ili majoru ... zavisi od herojstva onoga ko je pričao ...  lupali čvrge, šamare ... radili šta hoće i tako. Imam i jednu ličnu priču sa mornarom sa TČ 217 ali odoh u OFF.

Tri četvrtine oficira nije moglo da bude odsutno iz kasarne osim ako su izginuli svi u istom autobusu.

Koja raketa može šta da pogodi, ne znam, laik sam za to, ali mislim da si i ti.

Bojeva raketa može da posluži za vežbu ali sigurno nije bila "oštra" - znači nedostajalo je nešto što mornari nisu ni znali da je potrebno za start rakete.

Ali eto, rekoh da neću u raspravu a skoro da se raspravljam.

Izvinjavam se i tebi kao i neki dan drugom uvaženom članu, verovatno si sve u pravu a ja živeo i radio u neznanju i zabludi.

A kako ste sve u pravu, stvarno me čudi da je SFRJ opstala i godinu dana uz takvu vojsku.
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #358 on: October 11, 2016, 06:12:52 pm »

Ako pogledaš moje postove, vidičeš da sam več pisao šta se sve dogadjalo na ostrvu....ne da se mi još jednom pisat..ali sve što sam napisao dosad je živa istina, ja ne kritiziram JRM ili JNA jer meni je na Lastovu bilo lepo, video sam takve stvari koje ne može svako a sad je i nemoguče.....a u moje vreme več se je osečalo stanje raspadanja Jugoslavije a ni raketno naoružanje tada nije bilo neki vrhunac tehnike pa je zato možda bilo sve opuštenije....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #359 on: October 11, 2016, 06:33:37 pm »

Ako pogledaš moje postove, vidičeš da sam več pisao šta se sve dogadjalo na ostrvu....ne da se mi još jednom pisat..ali sve što sam napisao dosad je živa istina, ja ne kritiziram JRM ili JNA jer meni je na Lastovu bilo lepo, video sam takve stvari koje ne može svako a sad je i nemoguče.....a u moje vreme več se je osečalo stanje raspadanja Jugoslavije a ni raketno naoružanje tada nije bilo neki vrhunac tehnike pa je zato možda bilo sve opuštenije....

OK. I ja sam rekao da je sve istina, a ja živeo u zabludama (lako za mene, uz mene u zabludi je bilo na hiljade ljudi...).

Marinkovića lično poznajem vrlo dobro i znam šta bi on dopustio a šta ne bi ni po koju cenu.

Povlačim se iz rasprave definitivno.

Još samo čekam da se javi neko iz 5.MDDBR Pula da mi napiše kako je tamo bilo jer sam ja bio slep kod očiju i gluv kod ušiju pa nisam ništa čuo/video te ništa i ne znam. Smiley Tada ću se opet uključiti u rasprave ove vrste ("ja sam vukao za uši kapetana a majoru lupao čvrge") da se zahvalim čoveku što me je prosvetlio, a do tada, srećan sam što meni nije niko lupao čvrge dok se igrao bojevim granatama i ručnim bombama.

Uuups, tada sam bio kapetan I klase, meni je sledovalo čupanje ušiju a ne čvrge.
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.