PALUBA
April 16, 2024, 04:29:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Izložba o pešadijskom automatskom oružju  (Read 2495 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: February 12, 2010, 06:33:10 pm »

Izložba o pešadijskom automatskom oružju


12.02.2010.

Povodom obeležavanja 15. februara Dana državnosti Republike Srbije i Vojske Srbije, u Vojnom muzeju je otvorena izložba „Pešadijsko automatsko oružje Drugog svetskog rata“.
 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U prisustvu državnih sekretara Ministarstva odbrane, članova Kolegijuma ministra odbrane, Kolegijuma načelnika Generalštaba Vojske Srbije i mnogobrojnih gostiju i zvanica, studijsku izložbu, deo bogate zbirke oružja iz riznice Vojnog muzeja, otvorio je državni sekretar u Ministarstvu odbrane Aleksandar Miščević.

-Primena savremenog oružja na ovim prostorima promenila način ratovanja, postavljajući nove zahteve u borbi i menjajući strategiju komandanata. Pešadijsko automatsko oružje, izloženo u ovoj postavci, u sklopu obeležavanja Dana državnosti Srbije i 65. godina pobede nad fašizmom, predstavlja tek mali deo bogatog arsenala kojim mogu da se pohvale poslenici Vojnog muzeja. Herojska borba prethodnih generacija protiv fašizma svrstava nas u red baštinika onih civilizacijskih vrednosti koje simbolizuje 9. maj Dan pobede u Evropi, pobede antifašizma. Naša generacija je dužna da čuva te vrednosti i neguje solidarnost i toleranciju, gradeći Srbiju kao evropsku državu, koja iza sebe ima dva veka razvoja demokratije, naglasio je, između ostalog, državni sekretar Aleksandar Miščević.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kolekcija Vojnog muzeja od oko 4.500 komada oružja iz Drugog svetskog rata u potpunosti pokriva naoružanje koje je, tokom četiri ratne godine, korišćeno na ovim prostorima. Studijska izložba omogućuje uvid u tehnološki razvoj i primenu oružja koje je obeležilo najveći oružani sukob u 20. veku.

Posebnu draž otvaranju izložbe "Pešadijsko automatsko oružje Drugog svetskog rata" dalo je i učešće Gudačkog kvarteta ansambla “Stanislav Binički”.


Izvor: Sajt MORS


* izlozba 1.jpg (123.38 KB, 1024x687 - viewed 116 times.)

* izlozba.jpg (117.5 KB, 1024x687 - viewed 118 times.)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #1 on: February 12, 2010, 06:37:44 pm »

Jos da neko od nas forumasa koji je iz Beograda ode tamo i napravi jednu doooobruu foto sesiju, bilo bi odlicno. Cheesy
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2 on: February 12, 2010, 06:44:26 pm »

Cenim da će izložba potrajati dovoljno dugo da bi moglo da se ode tamo ... Ja ću ići, samo ne znam kada ...

Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #3 on: February 13, 2010, 01:53:19 am »

Kako se zove model PM u donjem desnom uglu slike, u prvom planu?

Mislim da je italijanske proizvodnje sa okvirom koji se postavlja odozgo, koristi municiju 7,7mm. Pocetkom 92-ge sam imao priliku da ispalim kraci rafal iz njega ( nedostatak municije 7,7mm), ali su mi teritorijalci izasli u susret, tj mom odusevljenju kad sam video PM koji se toliko koristio u svim partizanskim filmovima koje sam kao dete gledao.
 Nadam se da ce neko otici u muzej i napraviti vise zanimljivih slika.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: February 14, 2010, 04:44:26 pm »

Kako se zove model PM u donjem desnom uglu slike, u prvom planu?

Mislim da je italijanske proizvodnje sa okvirom koji se postavlja odozgo, koristi municiju 7,7mm. Pocetkom 92-ge sam imao priliku da ispalim kraci rafal iz njega ( nedostatak municije 7,7mm), ali su mi teritorijalci izasli u susret, tj mom odusevljenju kad sam video PM koji se toliko koristio u svim partizanskim filmovima koje sam kao dete gledao.
 Nadam se da ce neko otici u muzej i napraviti vise zanimljivih slika.

Zdravo
idi na internet, ukucaj BREN MARK II 303. To je puškomitraljez engleske proizvodnje, koja verzija neznam. akao ne nađeš, slike ču postaviti ja.
Duje
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.