PALUBA
March 28, 2024, 10:54:34 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Čamac motorni ČM-39 "Zvezda"  (Read 19346 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #15 on: December 27, 2012, 10:34:52 am »

Ako sam dobro pratio na Brionima je Tito od motornih čamaca raspolagao: Učkom,Baltikom,Zvezdom,Jadrankom i sa ona dva glisera kopije "Rive" o kojima smo pisali na topicu o Brionima.

Jel bilo još nekih MČ u toj maloj floti kojima je J.B. Tito brodio Brionskim arhipelagom?

Mislim da bi ove slike Zvezde trebalo da stavimo i u temu o Brionima.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #16 on: December 27, 2012, 11:04:35 am »

Jadranka nije čamac, nego jahta.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #17 on: December 27, 2012, 11:32:10 am »

Boro,

Da li je komandant gardijske jedinice na Brionima koji je dužio tu flotu bio potčinjen komandantu garde ili komandantu RM?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #18 on: December 27, 2012, 12:00:16 pm »

Ovako: negde do juna 1982, postojao je GDB - gardijski divizion brodova, u kojem su bili svi brodovi i čamci na Brionima, potčinjen komandi garde u Beogradu. Tada je jedinica ugašena, a umesto nje formirana GMJ - grupa motornih jahti sastava MJ Jadranka i MJ Podgovrka, potčinjena komandi Flote u Splitu, a svi ostali (manji) brodovi i čamci ušli su u sastav 5. čps (čete plovnih sredstava), koja je bila potčinjena komandi 5. VPS Pula (vojno-pomorski sektor).
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #19 on: December 27, 2012, 12:20:57 pm »

Kako je tekla koordinacija u obezbeđivanju dnevnih aktivnosti između GDB-a i mesno nadležne pomorske oblasti sa obzirom da nije bilo direktnog pretpotčinjavanja u smislu subordinacije?Jesu li postojali oficiri za vezu?

A i sad sam shvatio zašto na jednoj od fotografija oficir-ađutant u beloj mornaričkoj uniformi sa leve strane grudi nosi gardijsku značku.

Pretpostavljam da je mesno nadležna pomorska oblast morala davati plovila na širem obezbeđenju Brionskog akvatorija kao i subordinacija sa RV-PVO koje je tu istu oblast moralo da pokriva i iz vazdušnog prostora.

Veliki logistički zadatak u svakom smislu.

Koliko se iz fotografija vidi "stari" je osim glisera,motornih čamaca i jahti voleo da vesla i sandolinu.
Prosto ne mogu da verujem da su takve njegove slobodne aktivnosti ostajale ne pokrivene.

Šta hoću da kažem.

Ne mogu ni da zamislim logističku gužvu koja nastane u trenutku npr. kad "stari" ustane posle ručka i naprasno odluči da u gliseru provoza Jovanku od Vange do npr. ostrvceta Galija ili možda Velikog Briona?

Verovatno se svi sistemi veze usijaju a pd vod ljudi-žaba hitno šalje na rejon.

Bilo je možda tako ili se varam?


Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #20 on: December 27, 2012, 12:25:48 pm »

Gde je završila MJ Podgorka i koji je onaj brodić što liči na ribarski koji se vidi na razglednici i ostalim fotografijama sa Briona u tom periodu?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #21 on: December 27, 2012, 12:31:23 pm »

GDB je imao potpunu podršku svih kapaciteta 5. VPS, bez oficira za vezu, prosto pozovu telefonom ili napišu materijalni list i dobijaju šta im treba.

I ja još uvek imam tu veliku značku garde, jedino nju nisam dao mlađem sinu iako skuplja militarije.

Obezbeđenje akvatorije Briona davali su patrolni brodovi, kasnije i TČ, a ne brodovi 5. VPS (osim graničnih brodova i brodova tipa DTM, nešto malo čamaca i barži u 5. čps, VPS i nije imao druge).

Sve njegove aktivnosti pokrivala su gliseri tipa ČMP "Biskaj", ako treba jahte i dežurna para lakih ronilaca, dok su diverzanti angažovani retko, na Brionima koliko ja znam, nikada - samo u drugim lukama pri posetama stranih državnika.

Da je bilo gužve i iznenađenja, bilo je, i uvek bi Titove "nestašluke" i iskakanja iz protokola platila vojna lica, ako ništa, barem kritikama, a koliko nisu bili krivi, to je jasno.

Znači, ne varaš se, nije bilo lako, posebno što bi na posao došao oko 01.06, a kući se vratio oko 15.09. Žena u Fažanu donese torbu sa čistim vešom, preuzme prljavi veš, nekad nisam mogao ni da je vidim. Tako se desilo da me stariji sin ne poznaje kad sam ga video u septembru 1981, iako Tito nije više bio među nama.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #22 on: December 27, 2012, 12:32:01 pm »

Gde je završila MJ Podgorka i koji je onaj brodić što liči na ribarski koji se vidi na razglednici i ostalim fotografijama sa Briona u tom periodu?

Podgorka plovi i danas u HRM, pod imenom Učka, imaš topic o Podgorki. Za čamac - ne znam na koji misliš. Ako je tipa ČM, verovatno rashodovan i prodan, ako je ribarica - ko to danas može znati? Ako je Učka - na Ohridskom jezeru, Zvezda na suvom u marini u Baru trune, Partizan je i danas u Upravi otoka, barem mislim da je tako.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #23 on: December 27, 2012, 01:09:21 pm »

Boro brod koji liči na Ribaricu a nalazi se na onoj razglednici koju sam ja postavio u topic-u o Brionima.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 805


« Reply #24 on: December 27, 2012, 01:15:12 pm »

Sad sam pogledao - to je brod Uprave otoka koji godinama vozi Fažana - Brioni, još je aktivan. Postoje dva takva, Fažanka i Perojka, jedan je pogodniji za leto (otvorena plauba) a drugi za zimu. Inače oba su bivši minolovci JRM tipa 101.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #25 on: December 27, 2012, 02:08:28 pm »

..............
Obezbeđenje akvatorije Briona davali su patrolni brodovi, kasnije i TČ, a ne brodovi 5. VPS (osim graničnih brodova i brodova tipa DTM, nešto malo čamaca i barži u 5. čps, VPS i nije imao druge).
.................

Obezbeđenje Brijuna, kao zadnji "prsten" na moru davali su dugo godina i isključivo brodovi flote.
Raniji godina patrolci i Torpedni Čamci (Higinsi), a kosnije s nestankom Higinsa, pomalo su se uključivali i
TČ-jci iz 17 brigade, iako su bili nepogodni za takve zadatke.
Bio je uspostavljen kompletan "prsten" na moru oko Brijuna. Takvo obezbeđenje davali su brodovi flote
samo dok je Tito isključivo boravio na Brijunima.
Brodovi bi se postavili na određenu poziciju i lagano povremeno zavozili te tako održavali istu, a istovremeno
potpuno spremni za intervenciju.
"Prstenom" je rukovodio Dežurni Operativni sa boravkom na vrhu radarske stanice Teget (bar u moje vrijeme
kad sam tamo bio na službi). Kontrala pozicija brodova na moru oko Brijuna vržena je sa radarske stanice,
već pomenute, a kad bi se uočilo ostupanje intervenisalo se vezom koja je bila permanentna.
Sećam se dobro slučajeva, južina da crkneš, valja za popiz... pravilo, pitaju da se sklone, jer je postojala i
takva mogućnost, a Dežurni  operativni, samo ovlaš pogleda prema moru, sa udaljenosti kilometrima,  Cool i
kaže neka ih još.
Ta su obeubeđenja najteže i najviše opterećivala flotu. Mnogi ljudi su znali provesti na takav način i po 6
mjeseci (u dve smjene na takvom zadatku). Mnogi su godinama iz tih razloga i napustili JRM, jer im je bilo
svega preko glave.
Što je najinteresantnije, takav zadatak niukom slučaju nije bio plaćen ni jednim dinarom. Sve se svodilo na
klasično Ukrcanje.
Tu su najviše "nastradali" Patrolni brodovi. Jadni odrali su se godinama..... Undecided
 
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #26 on: March 16, 2015, 05:04:59 pm »

Slika od juče - stanje sve gore i gore. Tuga! Embarrassed



* 20150315_122436 - Copy.jpg (261.9 KB, 1024x576 - viewed 488 times.)
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #27 on: March 16, 2015, 06:19:46 pm »


Dobar brodski stolar i kalafat a poslje vanjsko pituranje i odmah u more. Još ima spasa. Ali nije jeftino. Šteta ljepe brodice.
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #28 on: September 19, 2015, 07:03:04 pm »

Evo je u još jednom, ali u malo većoj rezoluciji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* tito-i-sofija-loren2.jpg (52.16 KB, 700x495 - viewed 254 times.)
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #29 on: September 20, 2015, 06:51:45 am »


Dobar drug i gentleman svjetskog kova!
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.