PALUBA
April 20, 2024, 02:56:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Prodaja vojne imovine - oglasi i vesti  (Read 41519 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 607


« Reply #60 on: February 12, 2015, 09:44:06 pm »

Relja, ovde je na forumu nas clan inace inzenjer u Kolubari odmah nakon poplave trazio savet oko kompleta pontonskog mosta. Dao sam svoje misljenje kao neko koje 8 godina radio taj posao ali sam ga povezao i sa ljudima koji su po tehnickim detaljima jso bolji. Epilog je da je vec posle 20-ak dana vojska dovezla i spustila prve plovne clanke da bi se na njih postaivle pumpe. Kasnije su ti clanci i dodavani  kako su se dodavale pumpe tako da je u Tamnavi ekipa iz pontb iz NS vec od cini mi se 1.jula. Rade i to niko ne pominje na medijima. Oni ali i svi ostali inzinjerci ne traze medijsku paznju ali ocekuju da ih bar niko ne vredje i ponizava.

Evo video snimka koji sam napravio prvog dana njihovog angazovanja na onom manjem jezeru.






Hvala za ovaj snimak i informacije, nisam pratio...
Ako nešto znači, "od mene, na mom nivou", imaju iskreno poštovanje i zahvalnost. Da ja delim ordenje za praznik....
Izvinjavam se za off.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #61 on: February 12, 2015, 10:07:40 pm »

Sa koliko Nora Srbija raspolaze i jel samo Nore imamo od artiljerije ili jos nesto?
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #62 on: February 12, 2015, 10:15:23 pm »

Oko 36 Nora. D30 su u rezervi.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #63 on: February 12, 2015, 10:18:06 pm »

JA ne znam i ne mogu sa sigurnoscu da tvrdi ali po Wikipediji kaze da ima: top 130mm M46, Nora 152 mm i D30 122 mm, a od samohodne Gvozdika i SVRL Plamen-S, Oganj i Orkan

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #64 on: February 12, 2015, 11:11:44 pm »

Oko 36 Nora. D30 su u rezervi.
Znaci litar ipo vode na Snezanu i sedam patuljaka Pa sta je 36 Nora samo Gnjilanska kasarna ih je toliko imala
 plus 50-ak M1 155 mm
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #65 on: February 13, 2015, 06:11:41 am »

Da li su ovi tenkovi za otpis. Po mome razmišljanju su namjerno uništeni. Stoje na otvorenom skoro dvadeset godina i vrijeme je učinilo svoje.

Bio sam na poligonu Manjača pored Banja Luke i napravio nekoliko slika. Tenk T72 i M84A, zadnja serija za JNA.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sve bih ja ovo vratio u sasvim ispravno stanje za mjesec dana rada. A neko ih ovako uništava da bi ih kasnije prodao "na vagu". Na kilo.

Vlado


* IMG_20141111_114942.jpg (1282.49 KB, 2592x1944 - viewed 82 times.)

* IMG_20141111_114817.jpg (1218.11 KB, 2592x1944 - viewed 82 times.)

* IMG_20141111_115015.jpg (1018.23 KB, 2592x1944 - viewed 103 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #66 on: February 13, 2015, 07:33:11 am »

Zasto onda kazes

да је цела њена инжењерија неспособна да заштити угрожене грађане и насеља.

I sto se tice opreme evo samo cu navesti jedan primer. Bejli most je zvanicno izbacen iz opreme jos dok sam bio u skoli (zavrsio 1994). Moja generacija nije imala nikakvu obuku sa tim mostom. Ali inzinjerija ga i dalje ima i postavlja gde god je ovom narodu potrebno. A postavljeno je na desetine takvih mostova od kada je izbacen iz upotrebe.

Inzinjerija VS nema neku savremenu tehniku ali ono sto ima zna da koristi i koristi gde god je to neophodno.

Od poplava u maju prosle godine - postavljeno je ko zna koliko lansirnih mostova kao zamena za porusene, postavljeno je nekoliko Bejli mostova, neprekidno je pontb iz NS angazovan sa svojom tehnikom na pomoci pri ispumpavanju vode iz Tamnave, angazovani su na rasciscavanju Obrenovca i ostalih poplavljenih mesta, 2 amfibijska transportera su evakuisali vise Obrenovcana nego svi helikopteri i camci zajedno, dan pre potapanaj Obrenovca pontb iz NS je krenuo evakuaciju camcima (koje ``nemaju``)najugrozenijh rubih delova Obrenovca, sa svojim masinama su bili angazovani i na podrucju Knjazevca kada je u decembru doslo do prekida napajanja elektricnom energijom i da ne nabrajam vise.

Ali po medije i narod je zanimljivije to sto su tenkisti isli na onaj biatlon, parada i broj aviona koji se pojavio, zanimljivije je i nagadjanje koliko ima amfibija i lupetanja u tome pri cemu se u kontekstu spasavanja pominju i borbena vozila sa amfibijskim svojstvima kao PT-76 ili BRDM....

Zato cu te zamoliti da povedes racuna sta i kako pises o inzinjeriji. Za ostale me ne interesuje posebno, neka drugi vodse racuna, ali mi inzinjeriju ne diraj i ne pisi da su nesposobni jer to svakako nisu.
Izvinjavam se  za rečenicu o inžinjeriji. Ovakav način obraćanja sa boldovanim slovima shvatam kao govor
povišenim glasom, za čim nema potrebe, ovde smo da razgovaramo argumentima. Ova tema je pokrenuta radi toga što
se prodaje određena količina po mom mišljenju uglavnom svesno uništenih sredstava i opreme.
Zašto kažem "svesno", zato što se sistematski uništavala vojska u poslednji 20-25 godina, zato što su odluke donosili
uglavnom političari a ne stručnjaci, zato što se tolerisao javašluk na svim nivoima u vojsci, zato što je sve počelo od namere
da se VS napravi na ništa


Moja želja kao i želja većine običnih ljudi je da vojska bude baš ono što je bila oslonac svom narodu u miru i ako treba ratu.

"Ko ne bude hranio svoju vojsku hraniće tuđu"
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #67 on: February 13, 2015, 09:48:09 am »

Ne može se drugo niti zaključiti nego da je doista u pitanju namjerno prepuštanje teškog naoružanja zubu vremena i uništenju. Svaki tenk (pored zaštite usta cijevi) ima i ceradu. Pa, majku mu, mogli su makar staviti ceradu preko svakog tenka. Ili su sve cerade vremenom "pojeli miševi"?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #68 on: February 13, 2015, 10:07:36 am »

Izvinjavam se  za rečenicu o inžinjeriji. Ovakav način obraćanja sa boldovanim slovima shvatam kao govor
povišenim glasom, za čim nema potrebe, ovde smo da razgovaramo argumentima.


U Internet komunikaciji pisanje velikim slovima se smatra kao govor povisenim glasom.

U svakom slucaju u tehnici koja ej na rasprodaju jedino sredstvo koje bi moglo da se nalazi u inzinjeriji su onih nekoliko dizalica Coles. Kazem moglo posto je to na neki nacin univerzalno sredstvo. Zato mi nikako nije jasno u kakvoj su vezi inzinjerija i rasprodaja tenkova, topova, aviona..

Posto smo motorista i ja preko pp razjasnili neke stvari oko inzinjerije smatram da ovo misljenje o nesposobnosti inzinjerije nije njegovo posto je preuzeto sa jednog nadasve patriotskog sajta o cijem patriotizmu i poznavanju tematike o kojoj pisu ne bih da komentarisem. Posto se decenijama unazad rod inzinjerije pokazao i dokazao kao rod koji je uvek u sluzbi naroda i ove zemlje takvo pisanje tih patriota mogu samo smatrati zlonamernim i pokusajem udara na jedan od najboljih delova vojske.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #69 on: February 13, 2015, 08:34:55 pm »

Па "патриотизам" је најчешће "занимање". Неки га квалификују као "кафански" патриотизам. Из искуства знам да иза најжешћих "патриота" најчешће стоји зла намера (често и неки лични интерес) или је супротност правом патриотизму. Кад такви запоседну власт или наставе као и претходници које су критиковали или воде у још горе стање.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #70 on: September 29, 2015, 07:06:20 am »

Vojska prodaje aerodrom?

Novosti.rs
J. Bekić | 29. septembar 2015.

Predstavnici grada i članovi radne grupe prezentovali su planove za razvoj ako se aerodrom, ili deo aerodroma, vrati u Master plan VS za otuđenje

SOMBOR - Na inicijativu Saše Todorovića, gradonačelnika Sombora, u Skupštini grada održan je sastanak sa predstavnicima Vojske Srbije u vezi sa projektom "Aerodrom Sombor". Sastanku su pored predstavnika nadležnih odeljenja iz Gradske uprave i članova radne grupe za sprovođenje ovog projekta, prisustvovali i predstavnici opštine Apatin, Prvog centra za obuku, Generalštaba VS i Ministarstva odbrane.

Predstavnici grada Sombora i članovi radne grupe prezentovali su planove za razvoj ako se aerodrom, ili deo aerodroma, vrati u Master plan VS za otuđenje, odnosno, prodaju. Infrastrukturalni razvoj, po rečima Todorovića i Gorana Nonkovića, koordinatora Radne grupe projekta "Aerodrom Sombor", jeste primarni cilj definisan Strategijom održivog razvoja Grada Sombora 2014-2020. i to u regionalnom smislu, tako da aerodrom zapravo predstavlja posebnu sferu interesovanja, kako u pogledu lokacije, tako i u odnosu na sve potencijalne investitore. Konstatovano je da pretvaranje vojnog u civilni aerodrom može biti jedan od ključnih činilica ekonomskog razvoja, privlačenja investitora i celokupnog značaja za Sombor, Apatin i ostale opštine.

MINISTARSTVO ODBRANE

ZAKLjUČENO je da će predstavnici VS i Ministartstva odbrane sačiniti izveštaj koji će obuhvatati predložene mere, kao i potrebe grada. Takođe, oni će dati svoje viđenje bezbedonosnih mera i vojnih potreba. Oba izveštaja će biti prezentovana Savetu za nepokretnosti Ministarstva odbrane, koji je ujedno i krajnja instanca odlučivanja o sudbini somborskog aerodroma.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #71 on: September 29, 2015, 06:25:20 pm »

Ne znam na kakvim činjenicama čelnici Sombora zasnivaju uverenje da će predaja  aerodroma u nadležnost lokalnim vlastima biti okosnica ekonomskog razvoja. Ako je to tačno odmah im treba dati, ne aerodrom, nego celi prostor koji sada zaposeda vojska. Međutim, meni se čini da je to više "što je babi milo to joj se i snilo". Aerodorm je teško oštećen u bombradovanju 1999. godine. Dakle, potrebna su značajna sredstva da se dovede u funkciju. Drugo, ako se preda samo aerodrom a oko njega ostanu vojni poligoni, strelište, magacini i sl. mislim da to neće moći jedno sa drugim. Treće, ni ostali lokalni aerodormi u Srbiji ne funkcioništu niti su ekonomski isplatljivi. Ne znam zašto bi i kako bi to bio i ovaj. Potreban je priličan broj komeracijalnih letova većih i manjih aviona da bi to bio isplativ posao. Teško da će se to desiti, odnosno da za tim ima perspektive u narednih 10-15 godina.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #72 on: September 29, 2015, 06:32:35 pm »

Koliko sam primetio  svako malo vece mesto ima planove razvoja zasnovane na aerodromima. Pitam se samo ko ce leteti sa tih aerodroma.

Tako pored Surcina ili ANT, imamo i aerodrome u Nisu, Kraljevu, Uzicu... Novi Sad je nedavno poceo da kuka za aerodromom, neko je pomenuo i istocni deo Srbije (nisam siguran da li bese Bor ili Zajecar), pa pominjana je i Sjenica....

A mozda je to zato sto smo nebeski narod.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #73 on: September 29, 2015, 06:37:28 pm »

Postojna ima sportski aerodrom i celo vreme je operativan. Ne vidim problema da ako postoje aerodromi da se jih ne koristi. Ne trebaju svi da budu međunarodni.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #74 on: September 29, 2015, 06:48:57 pm »

Stvar je u tome sto sportski aerodrom postoje i kod tih mesta. Ovde svi neke projekte baziraju bas na necemu sto nije nista drugo vec medjunarodni aerodrom. Svi sanjaju da tu slecu avioni puni turista ili biznismena.

Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.