PALUBA
March 29, 2024, 12:24:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12   Go Down
  Print  
Author Topic: TAM 4500 i TAM 5000  (Read 174142 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #150 on: August 28, 2018, 11:29:20 am »



Не знам шта би "цивил" радио са витлом, или "чегрком", како пише у опису. Добро је и што је погон 4х4. Проблем су само удвојени точкови на задњем мосту, ако се иде преко меког терена, јер се лако набије блатиште међу точкове па може и стати.

Прави теренски камиони никада немају удвојене точкове, баш због забијања блата. Ипак, оригиналне Дајцеве исте концепције дуго је користио и сам Бундесвер и многе друге НАТО војске, па је и нама одлично служио.
Logged
ziggy
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 54


« Reply #151 on: August 28, 2018, 11:58:36 am »


Imam ove tehnicke podatke, zato i jeste zbunjujuce, jer ove dimenzije iz tehnickih podataka su iste kao nevedene dimenzije s prve fotke, dok dimenzije vozila prikazane na drugovj fotki, tzv vojnoj verziji, tih dimenzije nigdje nema u tehnickim podacima.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #152 on: August 28, 2018, 01:02:20 pm »



Не знам шта би "цивил" радио са витлом, или "чегрком", како пише у опису. Добро је и што је погон 4х4. Проблем су само удвојени точкови на задњем мосту, ако се иде преко меког терена, јер се лако набије блатиште међу точкове па може и стати.

Прави теренски камиони никада немају удвојене точкове, баш због забијања блата. Ипак, оригиналне Дајцеве исте концепције дуго је користио и сам Бундесвер и многе друге НАТО војске, па је и нама одлично служио.

Originalni vojni terenac Magirus Deutza nije imao duple kotače na zadnjoj osovini, po meni jedine dvije mane su bile tvrd volan bez serva i ne sihronizirani mjenjač, sve ostalo može i dan danas proći kao vojno vozilo, IVECO kao slijednik Magirus Deutza, redizajnirao je kabinu vozila i ta takva vozila još uvijek su službi u NATO savezu, do duše sve manje jer vrijeme čini svoje, koliko je meni poznato jedna od zanimljivosti je i ta da je kod ovog vozila svaki cilindar neovisan o ostalima...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #153 on: August 28, 2018, 01:29:07 pm »



Не знам шта би "цивил" радио са витлом, или "чегрком", како пише у опису. Добро је и што је погон 4х4. Проблем су само удвојени точкови на задњем мосту, ако се иде преко меког терена, јер се лако набије блатиште међу точкове па може и стати.

Прави теренски камиони никада немају удвојене точкове, баш због забијања блата. Ипак, оригиналне Дајцеве исте концепције дуго је користио и сам Бундесвер и многе друге НАТО војске, па је и нама одлично служио.

Originalni vojni terenac Magirus Deutza nije imao duple kotače na zadnjoj osovini, po meni jedine dvije mane su bile tvrd volan bez serva i ne sihronizirani mjenjač, sve ostalo može i dan danas proći kao vojno vozilo, IVECO kao slijednik Magirus Deutza, redizajnirao je kabinu vozila i ta takva vozila još uvijek su službi u NATO savezu, do duše sve manje jer vrijeme čini svoje, koliko je meni poznato jedna od zanimljivosti je i ta da je kod ovog vozila svaki cilindar neovisan o ostalima...

Svaki cilindar neovisan o ostalima/od ostalih? Šta to znači?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #154 on: August 28, 2018, 01:37:58 pm »

хилзне се посебно ваде, нису уливене у блок мотора
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 128


« Reply #155 on: December 06, 2019, 05:44:14 am »

Данас је на Нетфликсу објављена серија V Wars. У једној епизоди, у улогама америчких војних камиона, појављују се 2 ТАМ 5000.


* IMG_9927.jpg (820.87 KB, 4032x3024 - viewed 100 times.)
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 128


« Reply #156 on: December 06, 2019, 05:45:27 am »

Ево још једне слике


* IMG_5511.jpg (1915.39 KB, 4032x3024 - viewed 105 times.)
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 128


« Reply #157 on: December 06, 2019, 05:48:19 am »

Снимано је ове године у Онтарију, Канада. Неко је очигледно купио ове камионе негде на подручју бивше СФРЈ и превезао их у Америку, да их користи за снимање филмова.

Да ли неко зна када је прекинута производња ових камиона?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #158 on: May 20, 2020, 01:52:37 pm »



Poziranje na jednom TAM 5000



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* TAM 5000 (2).jpg (1033.68 KB, 2397x3504 - viewed 77 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #159 on: May 24, 2020, 12:05:26 pm »



ABHO dekontaminacija kamiona TAM 5000, sken dijapozitiva.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* ABHO - TAM 5000.jpg (446.18 KB, 1055x1684 - viewed 104 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #160 on: September 01, 2020, 02:11:39 pm »

Едно ефикасно возило за транспорт на дрва од планините.Ден денеска  овие камиони се барани за транспорт на дрва во мк иако веке и кај нас во македонија се доста ретки .Преносот на задната оска беше така изведен што со бавна брзина лесно ги искачуваше сите возивишенија и стрмнини.Проблем имаше во летниот период поради воздушно ладење но сепак во зима беа идеални
Logged
TamTam
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #161 on: December 06, 2020, 10:50:04 am »

Pozdrav, uzeo sam skoro kamion Tam 5000 dajc, s tim da je kod prodavca upaljen bio na vuču traktorom. Nabavio sam akumulatore, ali imam problem da ih spojim i treba mi pomoc.  Roll Eyes 
Zapravo, spojio sam (nekako) i u kabini sam dobio napon 12v, odnosno radi mi sirena, sijalice u kabini... Ali kad pokusam da ga verglam - nista.. znam da treba da pali na 24v, a da koristi struju 12v. Ne znam kako bih mogao da resim taj problem?

Ako neko ima iskustva bio bih neizmerno zahvalan na odgovoru, na nekoj semi povezivanja akumulatora, nekoj fotki, eventualno slici iz uputstva (iako sumnjam da neko ima  Grin ) ... Na internetu nisam uspeo da nadjem bilo sta od toga.

Hvala puno unapred, i veliki pozdrav Smiley
 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #162 on: December 08, 2020, 04:46:53 pm »

Pozdrav, uzeo sam skoro kamion Tam 5000 dajc, s tim da je kod prodavca upaljen bio na vuču traktorom. Nabavio sam akumulatore, ali imam problem da ih spojim i treba mi pomoc.  Roll Eyes 
Zapravo, spojio sam (nekako) i u kabini sam dobio napon 12v, odnosno radi mi sirena, sijalice u kabini... Ali kad pokusam da ga verglam - nista.. znam da treba da pali na 24v, a da koristi struju 12v. Ne znam kako bih mogao da resim taj problem?

Ako neko ima iskustva bio bih neizmerno zahvalan na odgovoru, na nekoj semi povezivanja akumulatora, nekoj fotki, eventualno slici iz uputstva (iako sumnjam da neko ima  Grin ) ... Na internetu nisam uspeo da nadjem bilo sta od toga.

Hvala puno unapred, i veliki pozdrav Smiley
 

Pozdrav, jesi li siguran da ti je starter ispravan i sam brava (tj dugme) za plaljenje, i daj nam fotografiju kako si spojio akumulatore

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #163 on: December 28, 2020, 02:36:04 pm »

Logged
cuculo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #164 on: January 05, 2021, 10:46:56 am »

Pozdrav, uzeo sam skoro kamion Tam 5000 dajc, s tim da je kod prodavca upaljen bio na vuču traktorom. Nabavio sam akumulatore, ali imam problem da ih spojim i treba mi pomoc.  Roll Eyes 
Zapravo, spojio sam (nekako) i u kabini sam dobio napon 12v, odnosno radi mi sirena, sijalice u kabini... Ali kad pokusam da ga verglam - nista.. znam da treba da pali na 24v, a da koristi struju 12v. Ne znam kako bih mogao da resim taj problem?

Ako neko ima iskustva bio bih neizmerno zahvalan na odgovoru, na nekoj semi povezivanja akumulatora, nekoj fotki, eventualno slici iz uputstva (iako sumnjam da neko ima  Grin ) ... Na internetu nisam uspeo da nadjem bilo sta od toga.

Hvala puno unapred, i veliki pozdrav Smiley
 
Mislim da tam  5000 ima alnaser na 24 volti i ima sklopka da pali na 24v a ostala instalacija 12 v isto koa kod fap13
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.