PALUBA
April 26, 2024, 08:58:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Obaranje F-117A  (Read 130234 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #180 on: March 24, 2015, 05:22:08 pm »

Malo crnog humora, mada i nije crn, premda je pilot preživeo

Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #181 on: March 27, 2015, 11:59:12 am »

Pre 16 godina u Buđanovcima je viđeno nešto za šta su neki tvrdili da "nema da se vidi".

E da im ponovimo zato što je "Repetiio mater studiorum est".

Vidi se i danas u muzeju i još po negde  Grin Grin Grin [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screen Shot 2015-03-27 at 11.53.17.png (456.29 KB, 790x289 - viewed 263 times.)

* Screen Shot 2015-03-27 at 11.51.53.png (332.14 KB, 698x288 - viewed 269 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #182 on: September 09, 2015, 01:43:05 pm »

Jos jedan intervju ppuk. Dj. Anicica.

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #183 on: March 21, 2016, 02:20:26 pm »

Jedna zanimljivost.

Raketi kojom je F117 oboren poslednji put je proverena ispravnost 14.03.1999.godine. F117 je oboren 27.03.1999.godine po gregorijanskom odnosno 14.03.1999.godine po julijanskom kalendaru.


Fotografija preuzeta sa MCMF

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 192952_132591212_14_3_99_.jpg (84.73 KB, 1200x674 - viewed 296 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #184 on: March 21, 2016, 08:53:13 pm »

Па нормално. Очекивало се да ће бити бомбардовања. Људи проверили оружје и припремили се за дејства. Тако је то када се посао озбиљно схвата.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #185 on: March 22, 2016, 12:45:25 am »



   Neko će reći da su ovakve stvari samo koincidencija, ali nešto jako slično se i meni desilo te '99-te. Divizion Strela-10 je bio raspoređen u zoni odgovornosti moje jedinice, što se podudaralo sa terenom gde je oboren F-117.Jednog dana su prijavili kvar i zahtev za hitnom intervencijom sa jedne od dve Strele-10 J. Pošto su se smenjivali periodi vazdušne opasnosti i njenog prestanka, iskoristili smo zatišje da ih potražimo u Sremskim njivama i otklonimo kvar. Pošto su u to vreme samo retki imali mobilne, nekako smo ih pronašli bez upotrebe tehničkih novotarija, onako kako smo i pre činili i bacili se na posao dok ne otpočne novi talas bombardovanja. Posada lansera koja se od početka agresije lomatala po salašima i improvizovanim zaklonima u ataru se obradovala gostima pa smo se baš drugarski ispričali, kao da se znamo godinama. Tada sam se malo bliže upoznao sa TT karakteristikama ovog oruđa gde je ruska kupola sa lanserima i raketama nakalemljena na naš produženi BVP. Uglavnom, po na brzinu obavljenom poslu jer se u to vreme na takvim sredstvima niko nije bez puno muke zadržavao (čak ni posada ako ne mora) mi se pozdravismo i odosmo dalje.

   Te večeri sam posmatrao dejstvo naše cevne PVO po nadirućim NATO avionima koji su te večeri izuzetno leteli niže od uobičajenih 10.000 metara. U jednom trenutku se u daljini baš na mestu gde ostavismo Strelu Jotovku izvi beli dim iza rakete koja je promenljivom putanjom, kao da izbegava drveće u šumi, jako brzo penjala i negde visoko u oblaku rascvetala u narandžasti cvet koji je potom jako brzo počeo da odlazi prema Ceru. Prizor je bio fantastičan i da nije bio u pitanju rat i ubijanje ljudi pomislio bih da prisustvujem rađanju komete. Nedugo zatim je javljeno da je baš sa one Strele koju je naša ekipa popravljala toga dana uspešno oboren F-16 koji je pao kod Zavlake. To znači na 20-tak kilometara međusobnog rastojanja smo oborili dva aviona za nepunih nedelju dana, kako se sećam.

   Iz razgovora toga dana sa operatorom na ovom lanseru sam saznao da se raketa može lansirati samo ako je zahvatila cilj i ako postoji dovoljna verovatnoća da će ga pogoditi. Posao operatora je samo da kada čuje zvučni signal pritisne taster na kablu koji je dužine 10-tak metara i može biti čak u zaklonu izvan lansera. Do tadašnjeg dana im se nijednom nije oglasio signal koji pokazuje zahvat i oni su mislili da je sistem neispravan ili da nikada nije radio pošto niko od posade nije prisustvovao bojevom gađanju ili je to bilo jako davno dok su služili JNA a ovo je ipak bilo modifikovano sredstvo. U stvari, NATO avioni su leteli na velikim visinama za koje ovo sredstvo nije ni namenjeno. Prvi put kada su se spustili niže zbog kišnih oblaka bili su zahvaćeni i oboreni.

   Kada sam posle nekoliko dana susreo srećnu posadu koja se pripremala za postrojavanje u njihovu čast, obradovali su se jer su me prepoznali i rekli da smo im mi toga dana bili talični. Jednostavno, nešto tu postoji ali ne bih se puno upuštao u mađije već ću se složiti da je sve čista slučajnost...


Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #186 on: March 29, 2016, 12:59:42 pm »

Ovih dana sam u jednim od dnevnih novina pročitao izjave Danijeve i Đorđa Aničića.
Izgleda se saglasiše posle tolikog vremena.
Ko je izdao izvršnu komandu za lansiranje.
Kao da je to važno.
Ceo tim je bio savršen u datom trenutku a mediji su samo od Danija napravili legendu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #187 on: March 29, 2016, 01:19:42 pm »

MA vazno je, kako nije vazno.  Roll Eyes 
23 sekunde im je trebalo da obore avion a 17 godina da usaglase stavove.

A sto se medijske paznje tice izgleda da su samo njih dvojica bili tada na polozaju, da niko vise nije imao nikakvog ucesca u obaranju. Njih dvojica su otkrili cilj, pratili, lasirali raketi i naveli je do cilja... Sve su oni to sami. Vise mi je muka od toga. Bolje da nikada nije oboren ni taj ni bilo koji drugi avion. Ne bi imali o cemu da se natezu jos malo 20 godina.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #188 on: March 29, 2016, 08:10:09 pm »

Ovdje bih se složio sa @KUZMOM i meni je ta medijska duga kampanja i iritirajuća i po mom mišljenju i kontraproduktivna.

Sigurno da je uspjehoboriti avion i za to je trebalo da dobiju adekvatna priznanja i nagrade.Možda je trebalo za vrijeme rata iskoristitii medijski pa čak i sa prihvatljivim neistinama jer se tako pravi propaganda(poluistina).Forsiranje i posle rata tako dugo i to svesti na samo dva čovjeka zaista je smiješno.

Evo kako ja vidim to forsiranje "nevidljivosti".Ne radi se o stvarnoj nevidljivosti,nego o težem otkrivanju radarom(i s obzirom na domet).Ovo se postiže postavljanjem reflektujućih površina,tako da se dobije što manji odraz.Normalno da je bitan i materijal  sa što manjom reflektujućom osobinom.
Negdje sam čitao da se te stelt osobine drastično pogoršavaju,ukoliko na njima ima kapljica ili su mokre.
Dakle,on nije nevidljiv niti za radar,nego mu je samo smanjen odraz.
Također,i ako nije bitno ni za obične radare,vjerujem da mu je smanjeno i IC(IR) zračenje jer je izgrađen od izolacionioh materijala.
Ne vjerujem da su ga povukli iz upotrebe zbog toga što smo ga mi jednog oborili,nego vjerovatno iz nekih drugih važnijih razloga.Ovo zbog toga što se kod svih tipova aviona i u normalnoj upotrebi događaju padovi i više od jednog,pa se ne odustaje zbog toga,normalno ako to nije prečesto zbog nekog ozbiljnijeg tehničkog problema.

Dakle,fama napravljena na nečemu što običan čovjek ne razumije,i tjeraj,tjeraj do besvijesti.
 
Poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #189 on: March 30, 2016, 01:13:03 pm »


Ne radi se o stvarnoj nevidljivosti,nego o težem otkrivanju radarom(i s obzirom na domet).Ovo se postiže postavljanjem reflektujućih površina,tako da se dobije što manji odraz.Normalno da je bitan i materijal  sa što manjom reflektujućom osobinom.
Negdje sam čitao da se te stelt osobine drastično pogoršavaju,ukoliko na njima ima kapljica ili su mokre.
Dakle,on nije nevidljiv niti za radar,nego mu je samo smanjen odraz.
Također,i ako nije bitno ni za obične radare,vjerujem da mu je smanjeno i IC(IR) zračenje jer je izgrađen od izolacionioh materijala.


Sve to što Karlo navodi, je već apsolvirano na ovom forumu.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #190 on: March 30, 2016, 06:25:20 pm »


Ne radi se o stvarnoj nevidljivosti,nego o težem otkrivanju radarom(i s obzirom na domet).Ovo se postiže postavljanjem reflektujućih površina,tako da se dobije što manji odraz.Normalno da je bitan i materijal  sa što manjom reflektujućom osobinom.
Negdje sam čitao da se te stelt osobine drastično pogoršavaju,ukoliko na njima ima kapljica ili su mokre.
Dakle,on nije nevidljiv niti za radar,nego mu je samo smanjen odraz.
Također,i ako nije bitno ni za obične radare,vjerujem da mu je smanjeno i IC(IR) zračenje jer je izgrađen od izolacionioh materijala.


Sve to što Karlo navodi, je već apsolvirano na ovom forumu.

Nije bitno vic samo ispričati,nego i način kako se ispriča.Za ovo je dao primjr neko na "Palubi" u obliku videa sa Batom D.Stojkovićem-Bubulejom u razredu.
Neznam da li ste dobro razumjeli moj post,koji se odnosi na medijsko pretjerivanje i to na šire medije a ne na "Palubu".Dodao sam tekst koji ste Vi označili  ali na kraju navodite "Sve" znači i ostali dio teksta.Pošto sam pomislio da sam plagirao Vas,provjerio sam ponovo cjeli topik,i utvrdio sledeće:
Niti jedna moja rječenica nije plagirana ili da su i djelovi plagirani.Ako se stvar-problem razmatra stručno,sigurno da postoji istih riječi ili zaključaka.
Da ne objašnjavam "naširoko",moj Prijatel je to jednom lijepo rekao:"Uvjek smo negdje nešta pročitali i to prepričavamo".
I da dodam,da sam pregledajući topik vidio samo jedan Vaš post od valjda dvije rječenice.U njemu sam zapazio da ste naznačili da ste bili p.puk što ne vidim ikakvu vezu sa F117A, i da i danas kad se sjetite tih događaja uvjek postavljate pitanje ZAŠTO?
I ako ne bih trebao,ja sebi postavljam pitanje :zašto p.puk učesnik tih događanja,koji je vjerovatno bio obaviješten i pratio vijesti,nezna ZAŠTO?
Jer ako nezna što se događalo prije Rambujea,u Rambujeu,poslije,povlačenje naše vojske sa Kosova,dolazak NATO,izgradnja Bonstila itd.pitanje je uistinu ozbiljno.

MOLIM onoga tko vodi ovaj topik da kad  kolega pročita ovo izbriše i ovaj i moj predhodni post jer mi zasta nisu bitni.

Poz.
« Last Edit: March 30, 2016, 06:43:55 pm by Karlo » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #191 on: March 30, 2016, 06:35:37 pm »

Karlo,

trebalo bi da shvatite:
- da je ovo forum na kome se vodi neka diskusija izmedju razlicitih ucesnika i da svako od ucesnika iam pravo da iznese svoje misljenje koje se nekome moze svidjati a nekome ne
- da su neke stvari vec visu puta ponovljene bilo ovde na forumu bilo na nekim drugim mestima te da nista novo niste rekli po pitanju ``nevidljivosti`` tog aviona te da je Lovac u skaldu sa tim izneo misljenje koje ste posle citirali (posto Vi svima persirate onda cu to i ja to raditi prema Vama iako je na forumima uobicajeno oslovljavanje na ti)
-da nema veze da li je Lovac direktno napisao nesto o toj ``nevidljivosti`` ili nko drugi
-da prestanete da trazite brisanje postova koje ste napisali Vi ili neko drugu izuzev u situacijama kada ste napravili neku gresku ili kada smatrate da neciji post krsi Pravilnik foruma

Ostatak o Rambujeu, Kosovu itd. necu komentarisati. Ovo je tema posvecena obaranju aviona F-117A i neka ostane tema posvecena tome.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #192 on: March 30, 2016, 07:35:31 pm »

Pošto sam malo i previše direktan evo da i Vama odgovorim:
Tačno je da na forumu možete reći što mislite ali da to bude tačno a ako ne možete to dokazati onda se izvinite.Takođe i sami post ne može biti u uvredljivom obliku a ako se nepažnjom to dogodi onda se takođe izvinete.
Ne bih se ponavljao ali moram i u vezi sa Vama i njim.Nađite mi gdje piše itko na ovom topiku o obliku reflektujućih površina,ili o kvarenju stelt osobina ovisno o orošavanju,ili da se to odnosi i u vezi materijala itd...Negdje u tekstovima vjerovatno postoji,ali na ovom topiku ne,koliko sam ja uspio zapaziti.E sad,sigurno da ja nisam izmislio niti stelt,niti radar itd., te se ne može govoriti o originalnosti,nego baš o onome da sam to negdje pročitao ali ne na topiku.Znači da nisam plagirao ili ti pisao već "apsolvirano" na topiku.
Sad o brisanju posta vjerujem  da je to teško odlučiti,jer  evo i u ovom mom odgovoru ima stvari koje se odnose i na temu.Međutim,ako ceo post odnosi na polemiku u kojoj se niti ne spominje F117A,pa i ne postoji rječ u vezi njega nego tendenciozno "ocjenjivanje" samog učesnika onda to i po pravilniku nije dozvoljeno i može se izbrisati.
Dakle pošto sam predpostavio da kad @lovac pročita,a sada vidim da niti Vi niste razumjeli,sva rasprava posle toga može se izbrisati,jer nije u skladu sa temom.
Ipak ne morate se plašiti da ću Vas nadalje opterićaviti i zahtjevom za brisanje.

Poz.
 

 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #193 on: December 26, 2016, 09:58:56 am »

„Невидљиви” у ракетној замци ПВО

Из правца Авале, на прозрачном ноћном небу међу звездама, појавила се силуета авиона на који је убрзо испаљено више ракета. – Искуство команданта сектора „Север”, одлучне противваздушне одбране Београда

Аутор: Златко Стојковић понедељак, 26.12.2016. у 07:55


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Златко Стојковић
(Фото лична архива)

Пензионисани пуковник Златко Стојковић у време НАТО агресије био је командант 401. артиљеријско-ракетне бригаде ПВО задужене, заједно са другим јединицима, за одбрану Београда. По функцији је био и командант сектора „Север” у систему противваздушне одбране престонице, био је учесник и сведок дејства јединица ПВО у вечерњим сатима 27. марта 1999. када је оборен амерички „невидљиви” авион Ф-117А. „Политика” преноси његово виђење овог догађаја, једног од најважнијих у новијој војној историји Србије.

У више наврата средства јавног информисања писала су о обарању „невидљивог” Ф-117А у време агресије на СРЈ. Уочивши бројне недостатке описа тог догађаја од стране досадашњих аутора као командант сектора у којем је исти оборен, са дужности на којој сам се тада налазио као најодговорнији за тај сектор, желим да прикажем цео ток борбене операције обарања.

Досадашња писања и коментари о обарању тог авиона су из угла виђења уског круга актера сведених на ниво Трећег дивизиона ПВО који је био само део великог система учесника при обарању овог авиона. Чланком за „Политику” желим да допринесем потпуном разјашњењу овог херојског подухвата, зарад сагледавања целокупног система и начина његовог функционисања.

Овај догађај је до сада приказиван од стране оних који су видели себе и уже окружење до нивоа дивизиона, ништа шире, више и дубље. Цео подухват је био саставни део великог система противваздушне одбране (ПВО) развијеног око Београда, али и на читавој територији тадашње СРЈ.

Целокупна слика обарања „невидљивог” као и свих догађаја у зони моје одговорности као команданта сектора „Север” (у границама, лево река Сава, а десна граница река Дунав, а по дубини Београд – село Ашања, Инђија у јужном Срему и Старчево у јужном Банату) описана је у књизи „Рат невидљивих – време за истину” коју сам припремио.

При обарању Ф-117А учествовало је више јединица ПВО, ранга дивизиона и виших из сектора „Север” и део јединица из сектора „Југ” чији је командант био пуковник Милован Лешановић, као и целокупан систем Ваздушног осматрања и јављања ВОЈ тадашње СРЈ.

Те ноћи 27. марта 1999. године, са првим падом мрака, на истурену осматрачницу команданта сектора „Север” изашао сам са начелником ПВО Прве армије пуковником Љубомиром Томићем, који је погинуо већ следеће ноћи приликом дејстава авијације НАТО-а на Топчидеру. Заједно са возачем који нас је довезао, били смо сведоци свих догађаја који су се дешавали те ноћи, и то на основу визуелног осматрања са места које је обезбеђивало видљивост целог сектора „Север” и делимично сектора „Југ”, електронско праћење и извештаје потчињених.

Била је то мирна и тиха ноћ пуна звезда. Цео простор сектора се видео као на длану. На основу стања на небу и земљи ништа није наговештавало изненађења.

После 20 часова из велике групе, од стране ВОЈ најављених, авиона алијансе који су ушли у Банат, из правца Авале ка западу, издваја се међу треперавим звездама и наслућује на прозрачном небу силуета авиона. Бешумно лети на висини између 4.000 и 5.000 метара.

Убрзо у правцу уочене силуете полеће ракета С-1М из дивизиона ПВО сектора „Југ”. Због велике косе даљине не достиже циљ, већ завршава као коси хитац далеко од авиона који је замакао у правцу запада на свом курсу лета.

Одмах за њом у правцу исте силуете је лансирана друга ракета С-2М из сектора „Север” из дивизиона ПВО чији је командант био потпуковник Драган Стојановић. Лансирана ракета добија захват на претходно лансирану С-1М и иста завршава испод „невидљивог” на косој даљини већој од границе убојног дејства. „Невидљиви” наставља лет као да се ништа није догодило не мењајући курс ни висину.

Око пола минута касније лансирана је још једна ракета С-2М из сектора „Север” из дивизиона ПВО под командом потпуковника Саше Ђорђевића. Ракету је лансирао један поручник, командир ракетне батерије из истог дивизиона. Ракета добија захват на „невидљиви” и активира се на крајњој даљини дејства испод самог авиона.

Тог момента пилот „невидљивог” уочава први пут опасност. Прелази у противракетни маневар, мења курс и почиње нагло да повећава висину улазећи у тамни облак изнад себе. При том маневру одбацује убојна средства. У тамном облаку се назиру и инфрацрвени мамци које избацује због сопствене заштите. Ушавши у облак, авион се више није примећивао визуелно.

Насталу таму након краће паузе разбија ватрени млаз тек лансиране ракете из сектора „Север” Трећег дивизиона ПВО команданта тада потпуковника Золтана Данија.

За испаљеном ракетом након неколико секунди аутоматски полеће и друга ракета из истог дивизиона ПВО. За то време прва ракета добија захват на „невидљиви” који је још увек повећавао висину сакривен у тамном облаку. Друга лансирана ракета на неких 800 метара изнад земље почиње да губи висину и завршава као коси хитац у правцу Сремских Михаљеваца.

Прва ракета улази у облак, сустиже „невидљивог” и погађа директним поготком.

Јака експлозија формира ватрену лопту у облаку која почиње да губи висину, излази из облака и наставља пад као хоризонтални хитац у правцу Сремске Митровице.

На ватрену лопту добија захват и ракета „шило” из сектора „Север”, стрелац Петко Марић из дивизиона ПВО, команданта мајора Радомира Шарца. Након лансирања иста погађа ватрену лопту која наставља пад и завршава у селу Буђановци, јужно од Руме.

У јутарњој измаглици са возачем дошао сам на поље у Буђановцима до обореног Ф-117А који су у том часу утоваривали на приколицу ради одношења. На крилима авиона уочљиве су бројне правилно обликоване рупе, што указује и на поготке поред погодака ракетама.

Одмах након пада овог авиона ваздушни простор СРЈ напушта целокупна авијација НАТО-а, а небо остаје чисто без авиона. Авијација агресора је најкраћим путем изашла ван граница СРЈ.

Ово је целовита слика тока догађаја обарања „невидљивог”. Таква дејства су била свакодневна, у којима је учествовало више јединица ПВО и система ВОЈ, како у наведеним секторима тако и широм Србије, а посебно на Косову и Метохији.

Иначе, дејства су извођена претежно ноћу када је активност авијације НАТО снага била највећа. Већина актера ових догађаја је у пензији, а неколико њих је погинуло или умрло у међувремену.

Овим чланком желим да се сагледа потпуна слика тадашње одбране од алијансе, пред којом наша војска није задрхтала ниједног момента, а посебно припадници ПВО, снага ВОЈ и Ратног ваздухопловства чије искуство треба да служи за наук будућим генерацијама.


Izvor:Politika.rs


* Pukovnik-Zlatko-Stojkovic.jpg (75.47 KB, 672x686 - viewed 105 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #194 on: December 26, 2016, 03:45:14 pm »

„Невидљиви” у ракетној замци ПВО

Из правца Авале, на прозрачном ноћном небу међу звездама, појавила се силуета авиона на који је убрзо испаљено више ракета. – Искуство команданта сектора „Север”, одлучне противваздушне одбране Београда

Аутор: Златко Стојковић понедељак, 26.12.2016. у 07:55


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Златко Стојковић
(Фото лична архива)

Пензионисани пуковник Златко Стојковић у време НАТО агресије био је командант 401. артиљеријско-ракетне бригаде ПВО

Izvor:Politika.rs

401.арбр ПВО је била моја бригада, а Златко Стојковић је био мој командант. Већину људи које је поменуо у чланку знам лично. Инкриминисане ноћи сам био на другом крају земље, у строју једне друге бригаде али мислим да је аутор себи дао превише "пјесничке слободе" у интерпретацији догађаја.

Из чланка се да наслутити да су дјелови 250.рбр ПВО били потчињени команданту сектора "Север" тј. Стојковићу али мислим да то није било могуће. Такође, испада да је било неког садејства па је обарање Ф-117 било неки "удружени подухват" у коме га је 401. нагнала на "Неве" 250. бригаде... хм.

А то да су силуету авиона примјетили на средњој висини у сред ноћи...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.059 seconds with 23 queries.