PALUBA
April 20, 2024, 02:57:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: Obaranje F-117A  (Read 129850 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #60 on: May 18, 2012, 06:57:18 pm »

Зашто се у нападима авијације НАТО-а није одмах ишло преко Хрватске и Босне? Ја ћу ти рећи. Ово је ипак политика, па ако модератори мисле да ово треба избацити нека то и учине. Ишло се и преко Хрватске и Босне, мада у почетку знатно мање, углавном за дефанзивне радње. Хрватска је имала доста резервисан став око коришћења ваздушног простора за нападе. За разлику од Словеније која је одмах  без резерве и условљавања НАТО-у уступили коришћење ваздушног простора Хрватска је одуговлачила. Ипак, закључили су да немогу из сопствених интереса пуно да одуговлаче и нешто условљавају, а може се десити да их НАТО уопште и не пита низашта. Зато су ипак пристали уз нека ограничења. Иначе, Босна је споредна. До њеног ваздушног простора се може само преко Хрватске. НАТО је тамо већ био стациониран.  

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #61 on: May 18, 2012, 07:03:07 pm »

Njegovi razlozi nisu jasni ni samim ucesnicima dogadjaja i ako procitate knjigu sasvim je jasno da se vecina pilota nije slagala ni sa ratom, ni sa strategijom ni sa taktikom.

Osetili na grbini...
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #62 on: May 18, 2012, 07:13:23 pm »

U pravu si Kuzma, ta polemika je bezveze. Ali treba imati na umu da O'Connor nema kome ni za sta da se izvinjava. Pobednik pise istoriju, zato i jeste interesantno procitati ovo drugacije misljenje. Nije on bio protiv rata u tom smislu, izgleda da nisam razjasnio. Ali ovaknjiga daje potpuno novi pogled. Recimo interesantno je kad se on pita kako to da se on bori na strani UCK za koje zna da su na listi teroristickih organizacija. takodje otkriva strategiju koja nije imala veze s mozgom, i koja se uglavnom svodila na medijsku kampanju (kako SAD spasavaju svet).
Interesantna prica je vezana za tu kolonu izbeglica. Znam licno pilota koji je to uradio, samo sto je njegova prica kako su mu Srbi celu pricu namestili, sto je totalna budalastina. Voleo bih da otvorimo neku temu gde bismo mogli o svemu ovome da razgovaramo jer je prica interesantna i poucna sa obe strane.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #63 on: May 18, 2012, 07:17:04 pm »

Pitao se šta radi na strani UČK i nastavio i dalje da se bori na njihovoj strani... oprem dobro. Klasično piskaranje knjige u dokolici, čini mi se.
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #64 on: May 18, 2012, 07:21:31 pm »

Sve bi vam bilo jasno da ste imali prilike da zivite sa njima. Nema tu vojne etike kao kod nas. Sve je posao i radi se za pare. A posebno je interesantno kako za njih rat predstavlja priliku "to blow shit up" sto je grozno cuti od jednog oficira. Imao sam tu nesrecu da bolje upoznam sistem u ljude (nema hvalisanja, verujte da mi je isreno muka).
Jedini covek koga sam imao priliku da upoznam i da se zaista ponosim je bivsi pilot Nebojsa Solunac (klasa 1980) koji me je jednom prilikom posetio. Covek je leteo F16 do samog rata i kada je video sta se desava dao otkaz. Sada radi kao opitni pilot u NASA
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #65 on: May 18, 2012, 07:22:22 pm »

Dakle dolazimo do priznanja da je NATO pomogao teroristicku organizaciju sto po zapadnim merilima znaci da je NATO takodje teroristicka organizacija. A to opet znaci da je autor knjige terorista.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #66 on: May 18, 2012, 07:25:48 pm »

Sve bi vam bilo jasno da ste imali prilike da zivite sa njima. Nema tu vojne etike kao kod nas. Sve je posao i radi se za pare. A posebno je interesantno kako za njih rat predstavlja priliku "to blow shit up" sto je grozno cuti od jednog oficira. Imao sam tu nesrecu da bolje upoznam sistem u ljude (nema hvalisanja, verujte da mi je isreno muka).
Jedini covek koga sam imao priliku da upoznam i da se zaista ponosim je bivsi pilot Nebojsa Solunac (klasa 1980) koji me je jednom prilikom posetio. Covek je leteo F16 do samog rata i kada je video sta se desava dao otkaz. Sada radi kao opitni pilot u NASA

Sada mi je tek drago što sam odbio da se školujem u SAD.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #67 on: May 18, 2012, 07:27:08 pm »

Jadno... Izgori kolonu izbjeglica, satre stotinjak ljudi i ne trepnuvši kaže da nije on kriv već mu mangupi sve namjestili.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #68 on: May 18, 2012, 07:29:00 pm »

Eh, da... volio bih da konačno objasne kako može sistemom S-125 nešto da se "slučajno" pogodi.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #69 on: May 18, 2012, 07:41:49 pm »

Eh, da... volio bih da konačno objasne kako može sistemom S-125 nešto da se "slučajno" pogodi.
Zabagovala se nešto Neva, pa se samonavela na cilj. Grin

Verujem Skylarku da su toliki diletanti, tako sam ih i zamišljao. Uostalom, tako se i ponašaju.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #70 on: May 18, 2012, 08:10:18 pm »

Sada mi je tek drago što sam odbio da se školujem u SAD.

 

Pametna odluka. Koji će ti moj to njihovo obrazovanje. Ono jest da su tehnički i tehnološki na vrhu, ali nebi ti
tamo k'o stranac video ni "T" od toga. Svi koji tamo odu prvenstveno na njih se psihološki djeluje, zna se u kom smislu.
Doduše ti si već i "prestar" za savijanje, ali mirniji si ovako.
Dovoljno je da znaš - dok te trebaju drže te ko na dlanu, potom te zgaze ko gnjidu". Pametnom je to dovoljno.... Undecided
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #71 on: May 18, 2012, 08:19:19 pm »

A i daleko su brate mili.... Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #72 on: May 18, 2012, 08:20:36 pm »

Eeee, ali mogao da soferiras nosacem jeroplana...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #73 on: May 18, 2012, 08:26:43 pm »

Ma kak'i... patrolac je zakon.

Elem, da se vrnemo na temu. Kako se slučajno obara F-117?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #74 on: May 18, 2012, 08:29:43 pm »

Зашто се у нападима авијације НАТО-а није одмах ишло преко Хрватске и Босне? Ја ћу ти рећи. Ово је ипак политика, па ако модератори мисле да ово треба избацити нека то и учине. Ишло се и преко Хрватске и Босне, мада у почетку знатно мање, углавном за дефанзивне радње. Хрватска је имала доста резервисан став око коришћења ваздушног простора за нападе. За разлику од Словеније која је одмах  без резерве и условљавања НАТО-у уступили коришћење ваздушног простора Хрватска је одуговлачила. Ипак, закључили су да немогу из сопствених интереса пуно да одуговлаче и нешто условљавају, а може се десити да их НАТО уопште и не пита низашта. Зато су ипак пристали уз нека ограничења. Иначе, Босна је споредна. До њеног ваздушног простора се може само преко Хрватске. НАТО је тамо већ био стациониран.  


Nije za veselje i radost kad se preko tvog zračnog prostora napada susjedna zemlja. Bez obzira kakvi su loši odnosi tada bili i tragični događaji koji su bili još svježi. Tu večer sam bio službujući. Iznenada su preko  vojarne ( ne znam na kojoj visini ) preletjeli su zrakoplovi. To je  bila vrlo jaka grmljavina. Večer je bila vedra i jasno su se vidjele zvijezde. Vjetar jačine lahora.. Dvadesetak minuta iza toga gledamo na TV kako su poletjeli iz Aviana i tukli ciljeve u Srbiji. Premda se o tom danima u medijima govorilo nismo mislili da će to biti baš te večeri. Nismo vjerovali da će Srbija biti napadnuta od prijateljskih i savezničkih zemalja. NATO je imao mogućnosti letjeti preko koje zemlje hoće. Tko ga je mogao zaustaviti?
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.