PALUBA
April 19, 2024, 03:05:00 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 71   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci klase C 80 (1xx) - Stari graničari  (Read 470652 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #30 on: December 26, 2009, 08:10:56 pm »

Naleteh danas na ove sličice starih patrolaca.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PČ136.jpg (108.24 KB, 755x575 - viewed 201 times.)

* Malta 39.jpg (69.8 KB, 969x631 - viewed 178 times.)
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #31 on: December 27, 2009, 03:22:54 pm »

PC 136, 137 i 140 na vezu u Kumboru nakon potresa 1979. godine.
Slika iz "Fronta" [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Tri granicara u Boki nakon potresa.jpg (115.48 KB, 885x667 - viewed 194 times.)
Logged
KAPOCA
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #32 on: January 11, 2010, 03:13:19 pm »

Gospodine Topicu
Interesovalo bi me da li imate neku fotografiju od PC-134-ROMANIJA,  kao sto znate spada u klasu C-80 Kraljevica serije 1964 novogradnja 373!
Uz prijateljski pozdrav, unaprijed zahvaljujem KAPOCA.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #33 on: January 11, 2010, 09:54:00 pm »

Fotku nemam ali imam podatak da sam "Romaniju" gledao do prije 4-5 godina u marini u Baru, trup je bio potpuno ocerupan i plutao je u moru vezan za jedan od gatova blizih glavnom lukobranu marine, dok je nadgradje stajalo na obali. Nadgradje broda je i dalje tamo, a sto se sa trupom u medjuvremenu desilo, ne znam.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #34 on: February 20, 2010, 12:19:18 am »

Da li neko zna kada je rashodovan PČ 134, 1992. ili kasnije? Šta je sa starešinama koji su bili 1985. ukrcani na njemu? Za Dražena Gunjaču znam, za ostale ne.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #35 on: February 20, 2010, 01:20:28 am »

Malopre sam na topicu "stari patrolni brodovi..." postovao pitanje o sudbini PČ 134. Eto, ovde sam dobio odgovor. Hvala marinero! Da li neko zna šta je sa starešinama koji su na njemu bili ukrcani 1985. godine? Tada sam bio bb1, prvi kormilar na "Romaniji". Lepo vreme beše, no ono što je prošlo ne vraća se nikad, kako za jude, tako i za brode.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #36 on: February 21, 2010, 08:36:07 pm »

Da li neko zna kada je rashodovan PČ 134, 1992. ili kasnije? Šta je sa starešinama koji su bili 1985. ukrcani na njemu? Za Dražena Gunjaču znam, za ostale ne.
Nabroji mi tko je tada bio na brodu i ja cu ti za svih reci gdje su.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #37 on: February 23, 2010, 08:56:33 am »

Da li neko zna kada je rashodovan PČ 134, 1992. ili kasnije? Šta je sa starešinama koji su bili 1985. ukrcani na njemu? Za Dražena Gunjaču znam, za ostale ne.
Nabroji mi tko je tada bio na brodu i ja cu ti za svih reci gdje su.

Barba, komandant je bio PK Peđa Kustec, pa onda PF Naser Sejdini, zamenik komandanta PK Bjelanović, komandir VBO zastavnik Dasko, artiljerac vodnik Cvetanović, takođe bio je i vodnik Gunjača.
Da li je PČ134 do 1991. dobio još koji put "N" - ovo naročito s obzirom na onu priču sa zastavom (ni dan danas mi nije jasno šta se dogodilo)?
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #38 on: February 24, 2010, 10:09:50 pm »

Pozdrav Kumbor,
Peđa Kustec je u Puli i lovi na brodovima Uljanik plovidbe. Koliko cujem trebao bi uskoro postati zapovjednik.
Naser Sejdini je sada general u vojsci Makeconije
Bjelanović je s brodom otplovio u Boku. Posto su svi otisli napokon je dobio priliku biti komandant. To je bio covjek izuzetno netalentiran za sluzbu na brodu.
Dasko je dvostruki penzioner (slovenski i hrvatski) i zivi u Puli. Vidio sam ga prije tjedan dana. Super izgleda.
Cvetanović - za njega ne znam gdje je.
Gunjača je zavrsio pravni fakultet jos prije rata i napustio mornaricu. Sada je u Puli i radi kao odvjednik, ali i pise romane, drame i poeziju. Drazan je strasan kao i uvijek.
PČ134 nije od '86. do '91 dobio nijedan"N". To je bilo rezervirano za moj PČ-133  Smiley.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #39 on: February 24, 2010, 10:33:26 pm »

Barba, pročitao sam jednu Draženovu knjigu, ne mogu da se setim naslova a i verovatni bi naslov narušio član 11 Pravilnika, ali knjiga je super!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #40 on: February 24, 2010, 10:38:17 pm »

Plodan autor. Nekoliko naslova:BALKANSKI RASTANCI,Snovi nemaju cijenu ,Na pola puta do neba ,Balkanski rulet ,LJUBAV KAO KAZNA. Knjige su pristupačne i nude se po cijeni od 60 kuna. Izdavač:Histria nova.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #41 on: February 24, 2010, 11:01:48 pm »

Mislim da se radi o Balkanskim rastancima, ima već 7-8 godina da sam je čitao, sećam se da sam na kraju jedva suzdržavao suze...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #42 on: February 25, 2010, 12:02:29 am »

Pozdrav Kumbor,
Peđa Kustec je u Puli i lovi na brodovima Uljanik plovidbe. Koliko cujem trebao bi uskoro postati zapovjednik.
Naser Sejdini je sada general u vojsci Makeconije
Bjelanović je s brodom otplovio u Boku. Posto su svi otisli napokon je dobio priliku biti komandant. To je bio covjek izuzetno netalentiran za sluzbu na brodu.
Dasko je dvostruki penzioner (slovenski i hrvatski) i zivi u Puli. Vidio sam ga prije tjedan dana. Super izgleda.
Cvetanović - za njega ne znam gdje je.
Gunjača je zavrsio pravni fakultet jos prije rata i napustio mornaricu. Sada je u Puli i radi kao odvjednik, ali i pise romane, drame i poeziju. Drazan je strasan kao i uvijek.
PČ134 nije od '86. do '91 dobio nijedan"N". To je bilo rezervirano za moj PČ-133  Smiley.
Barba, hvala za podatke i odmerene reči. Lepo je što su izgleda svi živi, i valjda zdravi. Svako je izgleda tamo gde treba i svako je prošao kako je mogao.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #43 on: March 07, 2010, 10:12:32 pm »

Ne izgledaju mi baš u spremnosti za izvršenje borbene zadaće. Možda su posuđeni iz Doma JNA za poziranje?


* 1 016.jpg (41.2 KB, 560x414 - viewed 236 times.)
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #44 on: March 08, 2010, 09:03:40 pm »

Plodan autor. Nekoliko naslova:BALKANSKI RASTANCI,Snovi nemaju cijenu ,Na pola puta do neba ,Balkanski rulet ,LJUBAV KAO KAZNA. Knjige su pristupačne i nude se po cijeni od 60 kuna. Izdavač:Histria nova.
Boro, Brodarski i ostali,
Dražan je do sada izdao (napisao je sigurno puno vise):
Pogledajte njegovu web stranicu:
   www.drazangunjaca.net
izdanja:
- Balkanski Rastanci
- Ljubav kao kazna
- Kada me ne bude više
- Balkanski rulet
- Na pola puta do neba
- U sjeni razuma
- Laku noć,prijatelji
- Snovi nemaju cijenu
- Svi su ljudi braca
- Balkanski akvarel
- Silovanje razuma
- Sedam dana samoće
- I nebo je za ljude
- Nebo iznad Dalmacije
BALKANSKI RASTANCI - roman

ISBN 953-6966-02-6    

    Antiratni roman koji kroz ironiju i grotesku, smijeh i suze opisuje tragedije ljudi na ovim prostorima u periodu od 91. do 94. godine.
    Roman je objavljen u više zemalja, a i nagrađen je na internacionalnom literarnom natječaju SATYAGRAHA 2002, u Italiji, održanom na temu mir.
    Drugi roman trilogije BALKANSKI RASTANCI

BALKANSKI RULET - drama

ISBN 953-6966-06-9
   

    "Godot je došao. Jedne noći 1991. u jedan stan gdje ga nisu dočekali Vladimir i Estragon, već Petar i Mario. Čitanje drame pokazat će čitatelju da je Godota bolje čekati nego ga dočekati"
    Mr.sc. Srda Orbanic

U SJENI RAZUMA - drama

ISBN 953-6966-09-3    

    Rijetki su autori koji uspijevaju u teškom poduhvatu da sažmu u kratkotrajnim zgodama i nezgodama izmišljenih likova, povijesne potke cijelog jednog naroda. Još su rijedi oni koji su to u stanju uciniti kad se rijec "narod" preobrazila, umnogostrucila u "etnose", "nacije" i kad se naizgled izgubilo povijesno sjecanje.
    dr. Massimiliano Zantedeschi

LJUBAV KAO KAZNA - roman

ISBN 953-6966-04-2    

    Treci dio trilogije romana BALKANSKI RASTANCI. Ako se roman BALKANSKI RASTANCI može definirati kao parabola o besmislu rata, onda se ovaj roman može definirati kao roman s tezom u kojem se rat razmatra kroz njegove neizbrisive dugorocne posljedice na sudbinu i svijest ljudi.

NA POLA PUTA DO NEBA - roman

ISBN 953-6966-07-7    

    Prvi dio trilogije romana BALKANSKI RASTANCI. Roman o jednoj mladosti, o odrastanju, o životu u jednoj bivšoj državi…

KADA ME NE BUDE VIŠE - pjesme

ISBN 953-6966-03-4
   

    Zanimljivo pjesnicko djelo, bogato sugestijama, koje se zamjetnom lirskom energijom i snagom sjecanja pokušava suociti s velikim temama suvremenog pjesništva i mišljenja. U pozadini se nazire potreba za slobodom, za otvaranjem novih prostora razmišljanja i življenja, u odnosu na stvarnost koja je cesto previše hladna i u ocitom kontrastu s intimnom ljudskom egzistencijom. Pjesnik je duboko dirnut i reagira s oružjem koje mu je najbliže i najskladnije, a to je rijec.
    Giulio Perrone

LAKU NOĆ, PRIJATELJI - roman

ISBN 953-6966-12-3    

    Laku noc, prijatelji mogao bi se stoga definirati i kao generacijski roman s tezom u kojemu autor, budi mi dopušteno da ga parafraziram, bez mrve licemjerja, dvolicnosti, mrtav hladan, onako ljudski, iz dna duše, oslikava jedan mali, skuceni svijet u kojemu se nitko ne osjeca dobro, ali ga ne želi niti pokušava promijeniti… Nacin na koji Gunjaca gradi pricu i izlaže je na tragu je njegovog citateljima poznatog stila: opor, tvrd, cesto sirov, ali vec trenutak kasnije (crno)humoran, ponekad cak sentimentalan, u rasponu ljudskih osjecaja i duševnih raspoloženja.
    Mr.sc. Srda Orbanic

SNOVI NEMAJU CIJENU - roman

ISBN 953-6966-13-1    

    Ovo je dakle, dakle, prica (o) dva anti-junaka, (o) dva neprilagodena gubitnika nad kojima neprestance visi Damoklov mac prisilnog prekinuca zajednickog sna… Ali, buduci da su gubitnici, anti-junaci, oni to cine dosljedno sebi, s puno ironije i samoironije, uzajamne zajedljivosti, koja nerijetko zna biti i dobronamjerno zlurada. Kako i prilici dvojici prokazanih nacionalno «neosviještenih» prijatelja, Srbinu i Hrvatu, koji se nikako ne žele nacionalno «osvijestiti», odnosno probuditi i napokon postati neprijatelji.
    Mr.sc. Srda Orbanic

SVI SU LJUDI BRACA - zbirka prica

ISBN 88-8825-11-7    

    Tako je teško biti obican covjek u ratu, ma gdje te on zatekao. Povijest interesiraju samo oni koji su joj po njenoj mjeri, a obicni ljudi to nisu") kaže autor ovog djela koje kopa po našoj savjesti ostavljajuci nas možda tužnijima ali svjesnijima i zasigurno manje siromašnima.
    Renza Agnelli

BALKANSKI AKVAREL - drama

ISBN 953-6966-14-X
   

    nastavak drame BALKANSKI RULET

SILOVANJE RAZUMA - roman

ISBN 953-237-001-3
   

    Može li se pisati poslije Auschwitza, upitao se Adorno, a ovaj je roman možda Gunjačin odgovor na to pitanje: može i mora, jer u ovim vremenima izdanim od ljudske povijesti svjedočenje je nužno da bi se izdanim ljudima, pregaženoj i poniženoj ljudskosti pružila nada u svijet koji ima kakvu-takvu budućnost. Jer, koliko god to izgledalo paradoksalno, ovo je roman nadi, o ljudskoj neskršivoj vjeri u Dobro, koju ni najcrnje zlo ne može poništiti.

    Mr.sc.Srdja Orbanic

SEDAM DANA SAMOĆE

ISBN 953-6966-15-8    

    Najjednostavniji pokušaj definiranja romana "SEDAM DANA SAMOĆE" je da je to feministički roman pisana muškom rukom.
                                 Mr.sc. Srdja ORbanic

I NEBO JE ZA LJUDE

ISBN 978-953-6966-18-9    

    I ovaj najnoviji roman Dražana Gunjače dosljedno je na crti njegova dosadašnjeg književnoga stvaralaštva, no ovaj put smještajući svoj prepoznatljivi romaneskni svijet u novi – gastarbajterski – milje, dajući mu nova kontekstualna obilježja.

NEBO IZNAD DALMACIJE

ISBN 978-953-6966-21-9
   

    Ljudi su od pamtivijeka podizali pogled k nebu moleći, zaklinjući, proklinjući, tražeći odgovore, pojašnjenja glede svojih zemaljskih sudbina, i na taj su način uspostavljali vertikalnu-etičku-os svijeta u kojem su ivjeli. Ta je esencijalna dimenzija ljudskog bivanja sa eta u naslovu novog romana Dražana Gunjače "Nebo nad Dalmacijom". Duboko emocionalno, mentalno, intelektualno ukorijenjen u svoj u i i iri zavičaj Cetinsku krajinu i Dalmaciju Gunjača kroz sudbine skupine prijatelja u razdoblju neposredno prije, za vrijeme i neposredno nakon Drugog svjetskog rata ispisuje svoje tra enje odgovora na povijesne okolnosti i događaje koji su obilje ili njegov zavičaj.


                 
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 71   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.