PALUBA
March 28, 2024, 04:27:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 71   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci klase C 80 (1xx) - Stari graničari  (Read 468141 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #570 on: December 02, 2011, 12:41:00 pm »

Quote
...
Mislim da sam jedne godine u OBK upisao predjenih preko 7000 M, najmanji broj dana van luke baziranja 183/godisnje. Kumborski GMO je imao 4 granicara, jedan je uvijek bio na "granici", ali je bilo i sijaset drugih obeveza: osiguranje gadjanja avijacije, osiguranje poligina TOC-a, osiguranje gadjannaj Flote, protokolarne plovidbe, pracenje/ viuelna indentifikacija stranih brodava na ulazu u Jadran, vjezbe na nivou sektora i sire (carina, milicija,..) i sijaset asistencija kod vanrednih dogadjaja (traganje i spasavanje na moru, prijevoz hitnih slucajeva do bolnice sa otoka, prijevoz kod vanrednih dogadjaj na isturenim vojnim objektima,..)
Nikada mi nije bilo jasno zasto su tamo sredinom 80-tih ovako rasporedili granicne brodove.
Mogu shvatiti da je sibenski divizion, koji je raspolagao sa 9 novih granicara tipa 171, bio namijenjen za dodatnu ppd borbu, te blize sredistu flote. Ali to se vec po pocetku eksploatacije pokazalo kao neucinkovito.
Zbog toga smo mi na sjeveru (11. GMO Pula) sa 5 starih i sporih PC tipa 132 morali voditi igru macke i misa sa brzim talijanskim ribaricama i svercerima. Poznato je da je granica na moru na sjevernom Jadranu u jednom dijelu razdvajala Italiju i Jugoslaviju bez pojasa razdvajanja i medjunartodnih voda, ili je taj pojas bio uzak. Zbog toga su mnogi prekrsioci zakona jednostavno izmakli zakonu. Brodivi su bili jednostavno prespori. Moj PC 133 nije mogao u normalnim okolnostima brze od 13.5 cvorova. Bio je najsporiji, jer su drugi mogli povuci cak do 14 cvorova.
Uz to smo imali malo brodova za pokrivati sve te zadace, a posebno one pracenja stranih ratnih brodova.
U Monfalconeu su tada Italijani gradili mnoge ratne brodove, ili ih pak modernizirali. Pracenja na probnim voznjama su bila nasa svakodnevnica.
Americke i NATO posjete Trstu i Veneciji niti ne brojim.
Kako Istra je napisao, kolege iz 16. GMO u Boki su pokrivali veliko podrucje otvorenog mora sa samo 4 patrolca. Ako je jedan u remontu, ostajala su im samo tri na raspolaganju, a zadataka koliko hoces. Srecom se ti brodovi nisu kvarili.
Za to vrijeme su kolege u Sibeniku raspolagali sa 9 novih brodova. Ok, imali su stalno 2 na granici i pokrivali su Palagruzu. Samo sto je nesrazmijer ipak bio veliki. I kada su dva broda bila na granici, dva u remontu, opet ih je pet bilo vezano na Kulinama. Uz to su remont obavljali u Sibeniku, pa su se svakojake kombinacije mogle sastavljati.
Nisu ni ljudi u 20 GMD Sibenik bili bas zadovoljni.
Nije bilo stanova, brodovi su bili cesto u kvaru, a da ne govorimo o konforu na brodovima.
Ja sam u Puli vec kao pomocnik komandanta dobio stan.
« Last Edit: December 02, 2011, 01:29:40 pm by ORIĆAREB, Reason: Ubacivanje u quote » Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #571 on: December 02, 2011, 06:51:47 pm »

Kumborski GMO, iako je negdje polovinom osamdesetih predao u nadleznost Sibenskom GMO Paragluzu i Lastovo, ipak se cesto znao obresti u tom delu Jadrana i u dzepu izmedju Lastova i Palagruze uhvatiti prekrsioce rezima. Dosta je slobode bilo ostavljano Komandantima brodova da po procjeni sa terena mijenjaju planirane rute plovljenja.
Mislim da se brojnost brodovlja Sibenskog GMO ne moze sagledati sa takticke strane, niti kada je u pitanju bliska ppd borba iako ima u u tome dosta logike.
Opravdanje za tu brojnost brodovlja u Sibeniku, po meni, treba gledati u Komandantima koji su se izredali u toj jedinici prije svega a svi su redom dosli iz Flote. Kako je poznato jedan od uslova da bi se dobilo unapredjenje u cin admirala bio je i odredjeno vrijeme provedeno na duznostima odredjenog nivoa u VPS, a GMO Sibenik je blo idealna da porodica perspektivnog starjesine ne osjeti odsutnost ili da se ne izlaze stresu promjene sredine sa kasnijim krajnje neizvjesnim ishodom. Rajcevic, Grujic, ... Zarkovic, Letica, svi su nekada bili Komandanti GJ RM.
Mirne zu zahtjevale bas veliku paznju i strucnost u odrzavanju, motori Pilstick su retko davalji najbolje performanse, ali i sa svim manama bili su napredniji od granicara tipa 132 (osim komfora starjesinskog salona). Granicar tipa 137 je za ono vrijeme bio pogodjen brod i bez problema se nosio sa Mirnama, bolje tukao more.

Po meni je bilo logicnije od ukupno 11 granicara tipa Mirna, 5  tipa 132 i 2 tipa 137, znaci ukupno 18. Raspodjeliti po kvoti 5 Boka, 8 Sibenik i 5 Pula, od toga po 3 Mirne u GMO Pula i Boka, 1 tip 137 Pula i Boka, po 1 tip 132 Pula i Boka u Sibeniku ostaviti mjesoviti divizion  od  5 Mirni i 3 tipa 132 (idealni za st/by na Palagruzi i Lastovu). Odrzavanje ne bi bio problem za Sibenik i Boku jer su RZ bili blizu, a obzirom na nivo tehnicku osposobljenosti tada, problematiku bi savladala i Pula.
Redi efektivnijeg iskoristavanja resursa, jedinice je trebalo objediniti u granicnu brigadu i razvijati svoj oficirski kadar uz dodatnu obuku, onaj koji poznaje problematiku trgovacke mornarice razumijeti ce o cemu pricam. Granicnoj bridati trebalo je pridodati jaku obavjestajnu u komponentu (elektronski izvidjanje VHF komunikacija) i  grupu za brza djelovanja (boarding timovi) osposebljenu i opremljenu takodje za brzi pregled broda u svim segmentima.
Granicne jedinice  puno su izgubile ekperimentima sa komandnim kadrom iz Flote i  rascjepkanoscu izmedju sektora. Tada kbb Letica, kao Komandant GB RM puno je ucinio za unapredjenje performansi jedinice i tog segmenta djelovanja. Ali on je krenuo dalje..
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #572 on: December 14, 2011, 07:56:51 pm »

"Graničar" uplovljava. Vrijeme kišno, mornari imaju kišna odijela, starješina na pramcu, izgleda šuškavac ili ratno radnu uniformu.


* zaforumP1360001.jpg (118.7 KB, 639x484 - viewed 172 times.)
Logged
vladeks73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 5



« Reply #573 on: January 08, 2012, 09:45:07 pm »

POZDRAV ZA SVE KOLEGE MORNARE JEDNA MOLBA IMA LI KO SLIKE BRODA PC-140 Kozuf JA SAM SLUZIO NA NJEMU 1992/1993 GODINE AL SU MI SLIKE NESTALE AKO NEKO IMA SLIKE NEK IH OKACI OVDE ILI NEK MI IH POSALJE NA EMAIL vladeks@hotmail.com hvala unapred

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #574 on: January 08, 2012, 09:54:41 pm »

Vladeks, pogledaj ovaj topik od početka. Naćićeš 140 u Yu i malteškoj službi. Ima i slika.
Logged
vladeks73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 5



« Reply #575 on: January 09, 2012, 09:26:31 am »

ok fala
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #576 on: January 09, 2012, 11:05:03 am »

Vladeks, pogledaj ovaj topik od početka. Naćićeš 140 u Yu i malteškoj službi. Ima i slika.
PC-140 nije isporucen (prodan ili poklonjen) Malti. Bili su to Pc-138 i 139.
Za ostalo bolje pitati Istru.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #577 on: January 09, 2012, 04:28:09 pm »

Prije svega da pozelim dobrodoslicu novopridoslom clanu @vladeks73 na ovaj forum i na topic o tsarim granicarima koji je nepravedno odijeljen od topica koji se odnosi na nove granicare (Mirne) kao da su radili razlicite poslove..

Vladeks73 je akter jedne od prica ispricanih ranije, bilo bi lijepo cuti od njega njegovo vidjenje istog dogadjaja..

Sretno brodio na palubi
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #578 on: January 24, 2012, 04:58:24 pm »

Mornari ukrcani na granicne brodove JRM imali su prilike da obidju vecinu luka iz svog sektora nebrojeno puta za vrijeme sluzenja vojnog roka. Posade su bile familijarizirane sa stanovnistvom, a kod civilnih orgnizacija na koje su se naslanjali, bili su kao kod kuce, razmjenjivale su se posjete, i zvanicne i drugarske, bilo su to fina druzenja, za pamcenje.
Jedna anegdota, prije neku godinu je policajac u penziji Bebic, napao u Korculi pom. MUP RH. Polovinom 80-tih je g. Bebic bio zaduzen za granicu u SUP-u Korcula, svi su posade GMO Boka imale samo naljepse rijeci o njemu. Kooperativan, uvijek na usluzi kada su sitnice u pitanju koje posadama puno znace, izmedju ostalih, i zbog njega nam je bilo uzivanje doci na Korculu. Tadasnji direktor Luke Dubrovnik, g. Ban, bio je blagonaklon prema posadama, rijetko je koja proslava prosla, a da mi nismo bili pozivani. Komandir granicne policiji u Dubrovniku nam je bio redovan gost, milicajac iz njegove grupe Opsivac Davor kao clan posade ili inspektor Glumac Tonci (inace sa Lastova) rado vidjen gost. Za luku Bar da se ne govori, od luckog kapetana g. Koprivice, dir. Luke Bar, g. Kasalice, svih struktura u MUP-u, RMUP CG,.. Ima toga na pretek.. Ljude koji su nam cinili sitne usluge bilo je sramota uzeti novac od nas, a nas je bilo sramota ponovo traziti uslugu. Rijetko je bilo da nismo bili pocasceni u restoranima, kaficima, ali smo znali uzvratiti i mi, u nasem ambijentu uz opustena druzenja i uz pokoju casicu.
To je davalo draz granicnoj sluzbi na moru.
« Last Edit: May 13, 2014, 03:59:14 pm by SOLARIS 1972 » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #579 on: January 24, 2012, 05:14:18 pm »

Mogao bih nabrajati i nabrajati gde smo sve bili sa PČ-134. Mnoga zanimljiva mesta, od Portoroža do Molata. Ta slana sećanja su mi i danas bliska. Svuda smo bili lepo primljeni i dočekani. A mi sami smo obraćali pažnju na vojničko ponašanje i pristojno držanje.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #580 on: January 24, 2012, 06:59:07 pm »

Eto, zato sam se i čudio ovome  što je MORNAR napisao. Znam da je bilo na patrolcima iz Pule isto kao kod nas na DTM. Imao sam tada prijatelja na onoj strani pulskog zaljeva.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #581 on: January 24, 2012, 07:24:20 pm »

Eto, zato sam se i čudio ovome  što je MORNAR napisao. Znam da je bilo na patrolcima iz Pule isto kao kod nas na DTM. Imao sam tada prijatelja na onoj strani pulskog zaljeva.

Nismo hteli otvoreno priznati, ali smo na DTMce gledali malo s visoka. Mi smo  više plovili, imali smo bolju hranu i bili smo pripadnici graničnih jedinica, što je bilo malko selektivnije.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #582 on: January 24, 2012, 07:26:33 pm »

Pih, nisi jeo moju papicu, da si došao na ručak, dok sam ja kuhao, drugačije bi govorio. Ma znam, mi smo bili trajekti JRM, što je nama mornarima išlo u prilog.  Wink
Logged
VIDA MORNAR
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 128


« Reply #583 on: January 24, 2012, 10:23:12 pm »

Mi smo sa PBR 551 obišli skoro cijeli Jadran. I nije bilo nikakvih ograničenja za hodanje po palubi,jedino su i mornari i oficiri morali biti obučeni po PS u...Jedino nama, strojarima se tolerirala radna uniforma. Na 551 ako si htio iz mašine u krmeni prostor na spavanje,morao si proći po palubi.
1990 u rano proljeće smo bili privremeno stacionirani u Lošinju....oko mjesec dana radi osiguranja državne granice. Dok smo bili vezani u brodogradilištu, sve je bilo opuštenije,ali u gradskoj luci Mali Lošinj je vrijedilo ovo što sam gore napisao.
Inače....imali smo struju sa kopna, ali smo stalno dogrijavali Werkspoore da bi bili spremni za pokret na brzinu.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #584 on: January 25, 2012, 09:00:43 am »

Torpedni čamci su bili rijetko gosti civilnih luka, pa je moguče, da komandanti nisu imali iskustva sa "ponašanjem" u takvim situacijama. Grin
Logged
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 71   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.