PALUBA
March 29, 2024, 01:48:56 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 71   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci klase C 80 (1xx) - Stari graničari  (Read 468204 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #720 on: July 22, 2012, 08:56:50 pm »

 Polako, biće. Doći će verovatno na red. Sada kad su pročitali tvoje interesovanje, možda i pre.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #721 on: July 23, 2012, 07:58:14 pm »

Pitanje na koje može dati odgovor većina koja čita ovaj topic..

Tko je starješina-graničar označen strelicom ?

Da pomognemo malo, u drugoj polovini osamdesetih, tada vec kao kapetan korvete, kao Komandant pocasne ejdinice, predao je raport Predsjedniku tadasnjeg SSSR-a Mihailu Gorbacovu na aerodromu Cilipi prilikom posjete SFRJ i Dubrovniku.

"Posle penzionisanja admirala Zeca, za komandanta Ratne mornarice VJ postavljen je kontraadmiral Radomir Grujić, dok će načelnik Štaba komande Ratne mornarice biti kontraadmiral Mihailo Žarković."
"Dok se načelnik Generalštaba Vojske SCG general-pukovnik Branko Krga polako sprema za penziju, u javnosti se uveliko nagađa ko bi mogli biti njegovi naslednici. Kao kandidati pominju se Krgini sadašnji bliski saradnici - viceadmiral Mihailo Žarković, general-potpukovnik Milomir Miladinović, general-potpukovnik Milan Zarić i general-potpukovnik Mladen Ćirković.
Viceadmiral Mihailo Žarković je rođen 1950. godine u Plužinama u Crnoj Gori. Završio je Mornaričku vojnu akademiju, Visoku vojno-političku školu i Školu nacionalne odbrane. Bio je na dužnosti komandanta graničnog mornaričkog odreda (netočno) , zatim u štabu Ratne mornarice, sve do načelnika štaba komande Ratne mornarice. Pre dve i po godine obavljao je dužnost komandanta Korpusa ratne mornarice, a pre šest meseci imenovan je za zamenika načelnika Generalštaba Vojske SCG.
Iako je na svim dužnostima dobijao najviše službene ocene, u izboru za najvišu funkciju u Vojsci eventualno može da bude slaba tačka njegova specijalnost i zvanje mornaričkog oficira. Nije baš uobičajeno da u armijama koje se ne mogu pohvaliti nekom respektivnom ratnom mornaricom, načelnik Generalštaba bude upravo iz tog vida oružanih snaga. Doduše, to i ne mora da bude neka prepreka. Pogotovo, ako izbor prvog čoveka Vojske bude stvar političkog dogovora najviših predstavnika država članica SCG. U takvim kombinacijama viceadmiral bi lako mogao da “prođe” i kod srpskih članova Vrhovnog saveta odbrane, jer važi za umerenog Crnogorca."
" Vrhovni savet odbrane doneo je odluku o penzionisanju svih generala i admirala, rođenih 1952. godine i ranije. Shodno tome, Savet je odlučio da penzioniše dosadašnjeg načelnika Generalštaba Vojske SCG, general-potpukovnika Dragana Paskaša

Penzionisani su i viceadmiral Mihailo Žarković, general-majori Svetko Kovač, Vladimir Pejak, Dobrosav Radovanović, Božimir Pilčević i kontraadmiral Slobodan Rajčević."

Viceadniral Mornarice SCG Mihailo Zarkovic, zapoceo je svoju karijeru na grancinom brodu JRM, odred Boka,..
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #722 on: July 24, 2012, 05:54:51 pm »

Чак се и мени пешадинцу лик морнаричког потпоручника са групом морнара-граничара, на доњој слици учинио познатим. Кад оно стварно - Жаре. Где је само нађе. Могу да претпоставим чију ћеш следећу слику да нађеш.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #723 on: July 24, 2012, 06:06:37 pm »

Чак се и мени пешадинцу лик морнаричког потпоручника са групом морнара-граничара, на доњој слици учинио познатим. Кад оно стварно - Жаре. Где је само нађе. Могу да претпоставим чију ћеш следећу слику да нађеш.
Viceadmiral Moranarice SCG je cijelu svoju karijeru proveo u Boki, osim zadnjih par godina, do mirovine, u Beogradu.
S broda je otisao kao porucnik fregate i kao Komandant granicara. Presao je u Komandu sektora, organ za MPV i  zadrzao se u istom organu na raznim formacijskim mjestima do cina kapetana fregate. Poslije se ponovo vraca u komandne vode.
Zadrzao je sirinu ophodjenja koja je bila karakteristicna za oficire koji su stasali na granicarima.
U cjelini, razlikovali su se oficiri koji su karijeru pocinjali na granicarima, od onih koji su tu dosli naknadno iz neke druge jedinice, vecinom Flote.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #724 on: July 24, 2012, 08:22:40 pm »

Zapao mi je za oko general potpukovnik Milan Zarić. Možda se radi o kapetanu koji je 1977. godine obnašao dužnost komandira čete tehničkog održavanja u Valjevu. Prije toga bio je u Postojni. Zamijenio je na toj dužnosti kapetana 1. klase Zdravka Mašanovića.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #725 on: July 24, 2012, 10:20:04 pm »

Zapao mi je za oko general potpukovnik Milan Zarić. Možda se radi o kapetanu koji je 1977. godine obnašao dužnost komandira čete tehničkog održavanja u Valjevu. Prije toga bio je u Postojni. Zamijenio je na toj dužnosti kapetana 1. klase Zdravka Mašanovića.
@brodarski, to su citati sa interneta iz novina, da bi priblizio malo Zarkovica,  ne poznajem nikoga osim Zarkovica, a i njega sam prvi put upoznao doke jr bio u cinu  porucnika fregate.
Vjerovatno ce @dzumba nesto vise znati..
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #726 on: July 25, 2012, 02:55:27 pm »

Pogledajte kako izgledaju prvi i treci s lijeva, Vasko i Jovica, vrsni komandiri s PC 140  marinero. Zadovoljstvo je bilo poznavati ih i suradjivati s njima. Slike su preuzete s njihovih fb profila (javne).
Znaci, @dzumba je dobio konkurenciju, dosao malo vremeplov i na granicare.. Wink


* 180116_1727118949746_4876931_n.jpg (66.28 KB, 720x544 - viewed 106 times.)

* Vasko Stojiljkov.jpg (7.21 KB, 180x135 - viewed 361 times.)

* Jovica_001.jpg (108.23 KB, 418x591 - viewed 79 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #727 on: July 25, 2012, 08:23:14 pm »

Ne znam da li je general Milan Zarić ranije službovao u Valjevu. On je po rodu kome pripada "ABH-jac" i diplomirani ižinjer hemije. Magistar nauka je iz te oblasti. Akademiju (tehničku) je završio u Zagrebu verovatno 1977. ili 1978. Dakle, nemoguće je da je 1977. bio kapetan.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #728 on: July 25, 2012, 08:33:05 pm »

Pogledajte kako izgledaju prvi i treci s lijeva, Vasko i Jovica, vrsni komandiri s PC 140  marinero. Zadovoljstvo je bilo poznavati ih i suradjivati s njima. Slike su preuzete s njihovih fb profila (javne).
Znaci, @dzumba je dobio konkurenciju, dosao malo vremeplov i na granicare.. Wink

Ako me moje oči ne varaju čini mi se da bi ovaj gospodin Jovica mogao biti u Herceg Novom. I opet ako se nisam zeznuo mislim
da je jedno vrijeme radio u MUP-u u H. Novom. Godina bi bila 1994-5. Nadam se da se nisam zeznuo..... Undecided
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #729 on: July 26, 2012, 09:24:45 pm »

Vasko Stoilkov-jer to "Crni oblak" sa "Kozuva"Huh?
Logged
kalafat
mornar
*
Offline Offline

Posts: 29


« Reply #730 on: July 26, 2012, 11:01:34 pm »

Izgleda da nema nijednog komandanta koji je uplovio u Krijal na Premudi...
Šteta...
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #731 on: July 27, 2012, 06:08:05 am »

Vasko Stoilkov-jer to "Crni oblak" sa "Kozuva"Huh?

Ne nije, "Crni Oblak" je Bosko Maric, imas ga u postu, u prvom planu gdje je strelicom oznacen potporucnik Mihailo Zarkovic, kasnije viceadmiral Mornarice VSCG,..
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #732 on: July 27, 2012, 06:11:34 am »

Izgleda da nema nijednog komandanta koji je uplovio u Krijal na Premudi...
Šteta...

Ne vidim problem kod uplovljenja granicarem u Kirijal na Premudi provom u vjetar iz bilo kog smjera, ipak je granicar imao jake motore i moglo se stosta na spreg.
@barba ce sigurno dati detaljniji opis (na godisnjem je momentalno).
Sa DTMcem je vec drugacija prica..
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #733 on: July 27, 2012, 06:23:23 am »

Pogledajte kako izgledaju prvi i treci s lijeva, Vasko i Jovica, vrsni komandiri s PC 140  marinero. Zadovoljstvo je bilo poznavati ih i suradjivati s njima. Slike su preuzete s njihovih fb profila (javne).
Znaci, @dzumba je dobio konkurenciju, dosao malo vremeplov i na granicare.. Wink

Ako me moje oči ne varaju čini mi se da bi ovaj gospodin Jovica mogao biti u Herceg Novom. I opet ako se nisam zeznuo mislim
da je jedno vrijeme radio u MUP-u u H. Novom. Godina bi bila 1994-5. Nadam se da se nisam zeznuo..... Undecided
@oroca..

Jovica Stojiljkovic nije nikada radio u MUP-u, u drugoj polovici 80-tih razbolio se, bio dugo na bolovanju, pa mirovina. Po zadnjim informacijama, vlasnik je dvije trgovine elektromaterijalom u Nisu, znaci ne miruje ipak..
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #734 on: July 27, 2012, 07:43:20 am »


@oroca..

Jovica Stojiljkovic nije nikada radio u MUP-u, u drugoj polovici 80-tih razbolio se, bio dugo na bolovanju, pa mirovina. Po zadnjim informacijama, vlasnik je dvije trgovine elektromaterijalom u Nisu, znaci ne miruje ipak..

Znači omanuo sam. Prevarila me sličnost bar po fotografiji. Hvala na ispravci.. Wink
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 71   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.