PALUBA
March 28, 2024, 09:48:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 71   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci klase C 80 (1xx) - Stari graničari  (Read 468171 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #60 on: March 15, 2010, 09:02:36 pm »

Ako moja trojka jos brodi, kao hladnjaca za ribe ili bilo sto drugo, izuzetno mi je drago.
Kada bi nasao vezu sa vlasnikom ponudio bih mu da ga kupim.
Nije mi jasno sto se sa PC 134 Romanijom dogadjalo kada je nije uspio prodati. Bila je kao i svi drugi OK brod.
Dvojka (PC-132) je imala dvije havarije 1990. i 1991. godine - Prodor vode u prostor glavne makine (glupa greska strojara) i nasukanje kod Premude u ljeto 1991. , ali je u Sibeniku popravljena.
Dvojka je bila uvijek najbrzi brod u cijelom odredu (15 cv), a trojka najsporiji (u najboljoj formi 13,5 cv). Bila je umjetnost s tim brodovima se boriti protiv krivolovaca i svercera. Ali se borilo i to uspjesno.
Sluzili smo se svakojakim trikovima, a znali smo u teglju imati CMP (bivsi gliseri za osiguranje Briona). Oni bi iskocili ako je trebala brzina. Samo sto se to nije moglo raditi zimi i za losega vremena.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #61 on: March 17, 2010, 02:58:16 am »

Negde u januaru neke godine isplovili smo na 134 iz Vargerole za Lošinj. Tek smo izašli smo iza lukobrana, nismo prošli ni Muzil, kad je rešeno da se vratimo nazad. Znam da je more bilo 4 već tu pod nosom. Bilo je kao na rodeu, a da bismo se vratili kući morali smo promeniti kurs za 180. Pre nego što je dao nalivo sasvim Peđa Kustec reče da se držimo čvrsto, jer ako ko padne u more, neće ga niko vaditi.
- "Nalivo sasvim" - dođosmo popreko na valove, udar u bok, ja pogledam u inklinometar - a on odlete u crveno, preko 35 stepeni! Popada sve sa navigacionog stola! Lete čikare, čaše, popada sve u ostavi ... ode ručak, šerpe, lonci, tanjiri i pribor ... Kuki jauče i psuje na slovenačkom. Zveket, cilik staklarije, opšti krš i lom. Čudi me i dan danas da smo imali onoliki nagib. Vrlo upečatljivo iskustvo za mornara.

Ne mislim da su C80 imali loša maritimna svojstva za brodove te veličine. Bili su čvrsti i jednostavni.
Da li je duboko krmeno zrcalo uticalo da brodovi slabo drže kurs kod valova u pola krme? Tada je baš bilo teško za timunom.
Nije bilo lako i pri hladnom vremenu, dok se ne zagreje ulje u kormilarskom sistemu. Baš smo zavideli onima na "Mirnama" - tamo je bio volančić kao u sportskom autu.

Što se tiče brzine ... imali smo problema da stignemo bolje ribarice.
Dasko nam je rekao da jedan od "Majbaha" na našem 134 nema plombu na graničniku, pa može da povećava broj obrtaja i preko propisanog mirnodopskog maksimuma, mada bi tada brod skretao u stranu zbog nejednakog rada mašina.

Jednom se neki "Grk" u Kvarneru pravio nevešt, pa nikako nije hteo da stane radi pregleda. Njegovih 12čv prema naših 13-14. Naser je pobesneo dok smo ga stigli, psovao je i pretio da će ga potopiti ako ga ne stignemo. Sećam se da smo najzad ispalili jedan metak iz pramčanog trocevca radi upozorenja, ne bi li stao. E, tek je onda stao.

A tog juna, lepo vreme beše, more mirno, negde u visini Rovinja primetili smo sumnjivu ribaricu. Mi prema njima, a oni se dali u bežaniju, mada čudno, jer nisu bežali prema Italiji, već paralelno obali, oko 7-8 milja od nje. Posle se ispostavilo da je to bila naša ribarica iz Izole - hteli dečki da se našale sa nama, da vide koliko brzo možemo voziti i možemo li ih stići! Bili su 6-7 milja daleko i dali su gas "do daske". Brod im je bio noviji, građen u Ankoni, dobar i brz.
Dali smo obe napred maksimalno. Potera je trajala preko dva sata. E, tad se pramac izdigao, krma legla, iza nas "grba" kao iza TČ, pramčani val kao kod razarača... makar je to meni tako izgledalo!
Baš smo se kiselo nasmejali kad smo ih stigli i videli da su dečki naši i da su se samo šalili. DAKLE, STIGLI SMO IH!!!
Kad je upoređena pozicija pre i posle, izračunali smo da smo vozili preko 15, zapravo skoro 16 čvorova.
More je tamo oko 25 metara dubine, pa ne bi trebalo da smo imali uticaj dna. Podvodni deo trupa je bio čist, dva meseca posle malog remonta.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #62 on: March 17, 2010, 09:14:10 am »

Hvala za ovu priču Kumbor.
  A naš ribarski brod kod Rovinja je bio taj na slici (2 jednaka broda, još su operativni):

LP,


* Riba I.jpg (26.7 KB, 460x345 - viewed 289 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #63 on: March 17, 2010, 01:06:27 pm »

Hvala za ovu priču Kumbor.
  A naš ribarski brod kod Rovinja je bio taj na slici (2 jednaka broda, još su operativni):

LP,
Izgleda da je tako. Bile su dve nove ribarice u Izoli i tada nisu bile uopšte ruzinave. Bele kao turistički krstaši, a prova prava kliperska.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #64 on: March 17, 2010, 03:28:04 pm »

Negde u januaru neke godine isplovili smo na 134 iz Vargerole za Lošinj. Tek smo izašli smo iza lukobrana, nismo prošli ni Muzil, kad je rešeno da se vratimo nazad. Znam da je more bilo 4 već tu pod nosom. Bilo je kao na rodeu, a da bismo se vratili kući morali smo promeniti kurs za 180. Pre nego što je dao nalivo sasvim Peđa Kustec reče da se držimo čvrsto, jer ako ko padne u more, neće ga niko vaditi.
- "Nalivo sasvim" - dođosmo popreko na valove, udar u bok, ja pogledam u inklinometar - a on odlete u crveno, preko 35 stepeni! Popada sve sa navigacionog stola! Lete čikare, čaše, popada sve u ostavi ... ode ručak, šerpe, lonci, tanjiri i pribor ... Kuki jauče i psuje na slovenačkom. Zveket, cilik staklarije, opšti krš i lom. Čudi me i dan danas da smo imali onoliki nagib. Vrlo upečatljivo iskustvo za mornara.

Ne mislim da su C80 imali loša maritimna svojstva za brodove te veličine. Bili su čvrsti i jednostavni.
Da li je duboko krmeno zrcalo uticalo da brodovi slabo drže kurs kod valova u pola krme? Tada je baš bilo teško za timunom.
Nije bilo lako i pri hladnom vremenu, dok se ne zagreje ulje u kormilarskom sistemu. Baš smo zavideli onima na "Mirnama" - tamo je bio volančić kao u sportskom autu.

Što se tiče brzine ... imali smo problema da stignemo bolje ribarice.
Dasko nam je rekao da jedan od "Majbaha" na našem 134 nema plombu na graničniku, pa može da povećava broj obrtaja i preko propisanog mirnodopskog maksimuma, mada bi tada brod skretao u stranu zbog nejednakog rada mašina.

Jednom se neki "Grk" u Kvarneru pravio nevešt, pa nikako nije hteo da stane radi pregleda. Njegovih 12čv prema naših 13-14. Naser je pobesneo dok smo ga stigli, psovao je i pretio da će ga potopiti ako ga ne stignemo. Sećam se da smo najzad ispalili jedan metak iz pramčanog trocevca radi upozorenja, ne bi li stao. E, tek je onda stao.

A tog juna, lepo vreme beše, more mirno, negde u visini Rovinja primetili smo sumnjivu ribaricu. Mi prema njima, a oni se dali u bežaniju, mada čudno, jer nisu bežali prema Italiji, već paralelno obali, oko 7-8 milja od nje. Posle se ispostavilo da je to bila naša ribarica iz Izole - hteli dečki da se našale sa nama, da vide koliko brzo možemo voziti i možemo li ih stići! Bili su 6-7 milja daleko i dali su gas "do daske". Brod im je bio noviji, građen u Ankoni, dobar i brz.
Dali smo obe napred maksimalno. Potera je trajala preko dva sata. E, tad se pramac izdigao, krma legla, iza nas "grba" kao iza TČ, pramčani val kao kod razarača... makar je to meni tako izgledalo!
Baš smo se kiselo nasmejali kad smo ih stigli i videli da su dečki naši i da su se samo šalili. DAKLE, STIGLI SMO IH!!!
Kad je upoređena pozicija pre i posle, izračunali smo da smo vozili preko 15, zapravo skoro 16 čvorova.
More je tamo oko 25 metara dubine, pa ne bi trebalo da smo imali uticaj dna. Podvodni deo trupa je bio čist, dva meseca posle malog remonta.
Pozdrav Kumbor. Sve sto kazes je istina.
Prvo o brzini. Ako je Dasko nalozio preko 1300 okretaja, to se moglo i dozvoljavalo 1 sat u 24 sata. Maybach-ima je to bilo i drago. Uz malo kurenta kojeg na tim pozicijama uvijek ima, mogli ste tada i 16 cv potegnuti.
To je ono sto kazem, uz svakojake trikove i poznavanjem plovnog podrucja.
Drugo - da bili su dobri za more, ali ne u krmu ili, ne daj Boze, u krmeni kvartir. Vise je razloga. Brodovi su na krmi imali sirinu tek 3.8 metara. Nedovoljno za iskoristivos propelera (jedan drugom kradu vodu).
Uz to kormilo je bilo direktno hydraulicno. Bilo je malo timunjera koji su mogli i osijecali val i brod. I kada je timunjer i naucio, vec se skidao. Ja sam kao pomocnik komandanta cesti drzao timun po jugu iz Molata ili Losinja. Jos kada smo morali poc na koji otok prevoziti blesne i trudne, bilo je Rock-n-rolla. Ali smo vecinom isli i kada drugi nisu mogli ili nisu htjeli.
Ja sam se jednom morao okrenuti izmedju otocica Zabodatskog i obale. Bilo je jugo i zvali su nas natrag za prevesti vojnika sa upalom slijepog crijeva. Taman sam bio na izlasku iz Losinja i da ne bude kao vama ispod Muzila, morao sam se u tom malom prostoru okrenuti. Tko je bio tamo moze si predpostaviti kako mi je bilo.
Najbolje su navigali sa burom u bok. Malo se nagne i vozi. Iz Losinja uz Unije, pa potegnes na Crnu Puntu, a odatle na Porer uz obalu. Kvarner je po buri strasan, ali ne i nesavladiv.
Sreca je da su brodovi imali pouzdane Merceded-Maybach-e. Ti nikada nisu stajali ili gubili performanse. I svi ostali sistemi su radili pouzdano. Spartanski opremljeni sa onim sto treba, nista vise i nista manje.
Sijecam se kada je PC 176 dosao jednom u Vargerolu kao bazu iz koje su trazili Barona Gautscha, da su moji mornari bili ljubomorni. Ali smo zato imali bolji konfor, bolje receno vise mjesta, nego na Mirnama. Nije bilo klime, zahodi su se ispirali gravitacionim tankovima, bio je samo jedan tus (ujedno stanica za dekontaminaciju :-)), kormirali su bili bilderi, prova im je bila kao u bukl carriera, radar i gyro su bili prastari, ali su isli i bio si u njih siguran.
Manovre smo radili po svakom vremenu.
Mozda se i sijecas Kombor kako bi bilo uplovljavat po buri u Vragerolu. Ili isplovljavat iz Izole kada su tu 4-5 ribarica vezane jedna na drugu po krmi, ili uploviti po jugu u Umag.
Ipak su to bila prekrasna vremena.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #65 on: March 17, 2010, 08:31:19 pm »

Ja sam iz Izole, pa se sečam ovih brodova vezanih uz glavni mol (ako se ne varam 133 i 134 ili 135). Pa ako imate koju priču vezanu na Izolu, bit če mi drago.

LP,
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #66 on: March 17, 2010, 08:34:37 pm »

Na brodu su bile i konzerve Delamaris i slagalice Mehanotehnika.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #67 on: March 17, 2010, 08:51:35 pm »

Ja sam iz Izole, pa se sečam ovih brodova vezanih uz glavni mol (ako se ne varam 133 i 134 ili 135). Pa ako imate koju priču vezanu na Izolu, bit če mi drago.

LP,
Pozdrav Galeb,
U Izoli su se vezivali 132, 133, 134, 135, 136.
Koju godinu prije vezivali su se PC 131 koji ne pripada istom tipu, ali i PC 137 koji je poslije prebaziran u Boku.
Izola je bila glavna luka u najsjevernijem rejonu osiguranja drzavne granice. Imas na ovom postu sliku PC 133 i PC 134 na carinskom molu za vrijeme snimanja filma Noc lisice.
Mozda se sijecas price o pogibiji italijanskog ribara Brune Zerbina 1987. godine. On je poginuo nakon intervenice PC milicije iz Kopra (M 44, ako se dobro sijecam). Nakon toga je bila potpuna uzbuna u Trscanskom zaljevu. Patrolci su bili tada stalno u Izoli.
Znam samo da kad bi dosli u Izolu morao sam uvijek racunati da u slucaju hitne intervenicije bar dvoje starjesina necu uspjeti sakupiti za isplovljenje. Ti stari morski vukovi su imali svoje prijatelje i prijateljice u gradu i okolici. Ja sam bio mlad i nadobudan, ali sam morao to tolerirati. Kako necu kada su mi artiljerac i kapo bili ocevi godisnjaci.
Na brodu je uvijek bilo gostiju.
I opcina je bila sretna, jer svaka dovedena ribarica je bio direktan novac u njihovom budetu.
Mi smo imali TV u oba salona kao poklon opine Izola i Mali Losinj.
Vez je u Izoli bio uredjen za nas. Imali smo prikljucak za struju i telefon.
Meni je najvise u sijecanju ostao zveket pripona sa jarbola jedrilica koje su bile vezane na kolpo morta. Tada jos nije bila izgradjena marina. Po jakom vjetru nisi mogao spavati.
Takodjer, sto sam prije naveo, svako isplovljenje po jakom jugu bilo je posebno iskustvo. Problem su bile ribarice koje su se vezivale jedna na drugu zbog nedostatka vezova.
Izola je mjesto s dusom i uvijek rado svratim ako sam u propotovanju. Posljednjih godina rjede  jer vise ne zivim u Hrvatskoj.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #68 on: March 18, 2010, 09:34:53 am »

Quote

Mozda se sijecas price o pogibiji italijanskog ribara Brune Zerbina 1987. godine. On je poginuo nakon intervenice PC milicije iz Kopra (M 44, ako se dobro sijecam). Nakon toga je bila potpuna uzbuna u Trscanskom zaljevu. Patrolci su bili tada stalno u Izoli.

Izola je mjesto s dusom i uvijek rado svratim ako sam u propotovanju.

Siječam se dogadjaja 1987, samo nisam znao za tu uzbunu / patrolce.

Šta se Izole tiče, meni je jako lijep grad, u poslednjim godinama je i mnogo bila uredjena iako meni se više svidjelo, kad nekih stvari nije bilo, recimo baš ove marine; prije nego se sagradila smo tamo imali surf klub i cijele dane se družili, bilo vjetra ili ne. Tamo je bila i plaža, jest neuredjena ali prirodna, sa zelenom travom; sad je marina i beton...

Sigurno ste bili katkad u Izoli za ribarsku feštu u augustu. Koliko znam, PČ su bili redovito gosti tad. Ribarska fešta još se pravi ali ni ona nije više kao što je bila - a bila je bolja pre 30 godina nego sad. Izola je bila uvek ribarski grad, no i to nije više baš tako. Bilo nekad dosta ribara i brodova, sad je to na minimumu, i tvornica riba če se seliti u Pivku (tvornica riba a nije na moru, heh).

Koji tip je PČ-131 ?

Lp,
« Last Edit: March 18, 2010, 10:25:23 am by trpe grozni » Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #69 on: March 18, 2010, 03:52:12 pm »

Obvezni je jedan PC bio za ribarsku festu u Izoli. Strogo se vodilo racuna tko je bio predhodnih godina da svi dodju na red.
Ja sam kao mladi potporucnik u prvoj voznji vec bio u Izoli i to za festu.
Nista mi nije bilo jasno. Pocelo je sa grahom za goste na brodu, a zavrsilo.... nemam pojma... znam da dok sam jos bio pri sebi sam vadio kamandanta iz mora, jer je promasio skalu jedne jedrilice. Poslije smo sa jednim Renaultom 4 (vi ste ga zvali, ako se ne varam "Katrica") pokusali proci preko nekih lanaca na rivi, pa je jadna Katrica i tako ostala do ujutro. Ja sam prenocio na toj jedrilici (nije bitno s kime -)), a neke dame su pak prenocile u na brodu. Ipak se vojna tajna cuvala do jaja.

PC 131 - prodji ovaj topik od pocetka pa ces naci nesto o tom brodu. A ako nadjes film "Kapetan Mikula mali" ces ga i vidjeti.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #70 on: March 18, 2010, 04:08:29 pm »



PC 131 - prodji ovaj topik od pocetka pa ces naci nesto o tom brodu. A ako nadjes film "Kapetan Mikula mali" ces ga i vidjeti.
[/quote]

A kad je PČ131 otišao u raspremu? U oktobru 1984. već ga nije bilo, mada kažu da je rashodovan malo pre toga. Navodno je i on bio u 11GMO u Puli, a pre toga u Šibeniku.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #71 on: March 18, 2010, 06:24:02 pm »



PC 131 - prodji ovaj topik od pocetka pa ces naci nesto o tom brodu. A ako nadjes film "Kapetan Mikula mali" ces ga i vidjeti.

A kad je PČ131 otišao u raspremu? U oktobru 1984. već ga nije bilo, mada kažu da je rashodovan malo pre toga. Navodno je i on bio u 11GMO u Puli, a pre toga u Šibeniku.
[/quote]
Tocno je Kumbor. PC 131 i 134 su dosli iz Sibenika u Pulu kada je 20. GMO (poslije GMD) poceo dobivati Mirne. I to je vec navedeno. Napravljena je rosada brodova da bi se unificirali odredi.
11. GMO je dobio sve PC tipa 132
16. GMO (Boka) je dobio dva preostala PC tipa 137. Bili su to PC 137 koji je prije bio u Puli i PC 140 koji je i prije sluzio u Boki.
Uz ta dva stara PC, dobili su dvije Mirne (PC 138 i PC 139).
U Pulu su iz Boke poslali PC 132 i PC 136.
20. GMD (D za divizion) je dobio 9 Mirni (PC 171-177, PC 180 i 181). U Pulu su poslali PC 134 i PC 131.

PC 138 i PC 139 su poklonjeni Malti.

Kako je PC 131 bio 5 godina stariji od drugih, sa dolaskom PC 132 i PC 136 iz Boke, otisao je u rashod.
U 11. GMo nisi mogao naci niti sliku tog broda.
U to vrijeme iz Pule su rashodovani i PC 151 i PC 152. To su bili drveni brodovi i bazirali su u Umagu. Prodani su privatnicima na Korculi i u Metkovicu. Ni te brodove nisam nikada vidio, niti imam bilo kakvu fotografiju.

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #72 on: March 18, 2010, 11:40:21 pm »

Da nisu 151 i 152 bivši "Higginsi"? Koliko sam razumeo Daska, na Vargeroli su nekada bazirali upravo oni, i on je na njima počeo karijeru.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #73 on: March 19, 2010, 08:33:29 am »

Da nisu 151 i 152 bivši "Higginsi"? Koliko sam razumeo Daska, na Vargeroli su nekada bazirali upravo oni, i on je na njima počeo karijeru.
Ne, nisu "Higginsi".
Bili su to mali patrolci, vise nalik na barkase.
"Higginsi" su nekada bili u Vargeroli, ali to je bilo 50-tih i 60-tih godina kada je postojao pulski divizion.
Cak su i granicari prvo bazirali na Katarine, a tek poslije su dobili komandu i vezove u Vargeroli.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #74 on: March 19, 2010, 11:00:19 am »

Po mom laičkom mišljenju možda su  bili stražarski financijski čamci bivše kraljevine.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 71   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.