Teretni automobil FAP 2026

<< < (2/10) > >>

Dreadnought:
Još nekoliko ..

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dreadnought:
2026 platforma za radar M-85 Žirafa

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dreadnought:
Još par ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kuzma®:
Inace, ove FAP-ove u varijanti 2026 BDS/A i BDS/AVG sam imao priliku da duzim u jedinici u kojoj sam radio na pocetku podoficirske karijere. Tada smo imali vozila stara 3 godine cija se predjena kilometraza kretala izmedju 300 i 2000 km.
Sa tim vozilima sam imao dosta dobra iskustva mada su postojali odredjeni problemi ciji je uzrok bio covek. Naime, svojevremeno kada je u antifrizere trebalo sipati cist alkohol, kako pneumatska instalacija ne bi zaledila tokom niskih temperatura, neko je umesto cistog alkohola dostavio neku mesavinu alkohola i ko zna cega sve ne. Ispostavilo se da je ta smesa imala izuzetno stetno dejstvo po instalaciju pa su redom ``odlazili`` razni sklopovi (cetvorokruzni ventili, sigurnosni ventili, cevi...). To je dovodilo do problema gotovosti jedinice, posebno sto je tadasnja finansijska situacija VJ bila katastrofalna te se tesko dolazilo do delova.
Jos jedan jako bitan problem je bio i pitanje akumulatora. Vecina akumulatora na vozilima je posle kratkog vremena bez posebnog razloga otkazala, nadlezni nisu tome pridavali poseban znacaj kako bi se izvrsila reklamacija. Kada je garantni rok istekao bilo je kasno. U pontonirskom vodu koji je po formaciji brojao 1/4 kompleta mosta (10 vozila i 3 remorkera) u jednom trenutku je postojao samo jedan par ispravnih akumulatora i sva vozila su startovana pomocu kablova.
Ka posledica problema sa odrzavanjem pneumatske instalacije 2 vozila koja su retko koriscena (1 kolovozni zastor i 1 FAP 2026 BDS/A) su prakticno ``ocerupana`` kako bi ostala vozila bila u funkciji. Ta 2 vozila nikada nisu kompletirana i koliko znam rashodovana su iako je kolovozni zastor na kilometar satu imao ukupno 280 predjenih kilometara a ovaj drugi tek nesto malo vise.

Dreadnought:
Quote from: kuzmar on April 05, 2010, 03:23:42 pm

Pre nekih 10-ak godina jedan primerak ovog FAP-ovog modela je u okviru serijala Sasvim prirodno bio ``ucesnik`` ekspedicije u Sibir. U secanju mi je ostala prica da je kamion doniran za ekspediciju od strane proizvodjaca, da pored gomile opreme koja je poneta na put ponet i rezervni motor i jos sto sta. Medjutim iako je na pojedinim deonica potrosnja goriva bila i 100 l/100km, iako je vozen u mozda najtezim uslovima na kugli zemaljskoj FAP je izvrsio postavljeni zadatak i vratio se u Srbiju bez ikakve vece havarije.

Ukoliko neko slucajno ima neku fotografiju ili video ovog kamiona iz ekspediciji bilo bi lepo da to podeli sa ostalima.


Kuzmar, našao sam snimak na you tube Memedovića na Čukotci. To bi mogao de bude taj kamion o kome si govorio.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nažalost, isečci su sa klipa koji je u lošoj rezoluciji, pa se ne vidi najbolje a kamion se pojavljuje u samo jednom kadru na klipu i to kada "forsira" neku reku.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page