PALUBA
April 25, 2024, 04:52:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Albanija prodaje podmornice kao staro gvožđe  (Read 10434 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #15 on: April 09, 2010, 01:23:17 pm »

Samo da nadju jednu 55-ticu koja je ispravna Smiley
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #16 on: April 09, 2010, 01:24:37 pm »

Podmornice iz boljih dana

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]





* 22515862.jpg (87.4 KB, 778x600 - viewed 180 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #17 on: April 09, 2010, 01:28:52 pm »

Jos malo iz luke podmornice, ostali brodovi i jedna potkop za koji mislim da se nalazi negde drugo iako je slika zakace na toj lokaciji


* 20777536.jpg (182.87 KB, 1024x576 - viewed 178 times.)

* 21810235.jpg (89.65 KB, 800x600 - viewed 176 times.)

* 21938536.jpg (235.83 KB, 1024x553 - viewed 173 times.)

* 21985866.jpg (109.12 KB, 800x600 - viewed 163 times.)

* 24341694.jpg (188.5 KB, 500x333 - viewed 93 times.)

* 27086353.jpg (234.6 KB, 1024x768 - viewed 90 times.)

* 27087292.jpg (137.61 KB, 1024x768 - viewed 70 times.)

* 27086390.jpg (252.84 KB, 1024x768 - viewed 82 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #18 on: April 09, 2010, 01:41:05 pm »

Samo da nadju jednu 55-ticu koja je ispravna Smiley
Pa tu su i zato služe komšije, imamo mi četvorke, i to M84A, onaj sa 1.000 ks. Taman usput treba da obavimo neke nedovršene stvari na jugu Srbije, konkretno na Kosmetu, pa onda da pomognemo komšijama Albancima. Veruj mi, to bih bez dinara uradio za naše komšije.
Pozvaće nas oni kad tad, videćeš. De pored nas da potonu podmornice, to ne ide nikako.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #19 on: April 09, 2010, 03:48:30 pm »

Cak bi verujem i gorivo sam platio (ako treba neka pozajmica ili donacija, tu smo) Grin Sve to zarad dobrosusedskih odnosa. Cheesy
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #20 on: April 09, 2010, 04:07:08 pm »

Kako da ne Trpe sve o mom trošku, a svaka pomoć je dobrodošla. Smiley
Samo da pojsanim da neko ne pomisli svašta.
Kada sam bio na eskurziji po Srbiji tačnije na Kosmetu zaljubio sam se, po prvi put u životu, a prva ljubav zaborava nema. Smiley

Izvinite na offu, vratimo se podmornicama. Mada su i podmornice moja ljubav, nažalost nikada uzvraćena.
Zato i ne bih voleo da potonu.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #21 on: July 11, 2010, 08:45:15 am »

Jedna bi isla za muzej, jedna je potonula, dvije se prodaju.

(ukupno 3 sovjetska tipa/projekta - 613, 644 i 665 - Whiskey, Whiskey twin cilinder i Whiskey long bin (izgleda da su neke poslije raskida sa Rusima dozivjele preinake palube)
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #22 on: July 14, 2010, 09:12:59 am »

Pa tu su i zato služe komšije, imamo mi četvorke, i to M84A, onaj sa 1.000 ks. Taman usput treba da obavimo neke nedovršene stvari na jugu Srbije, konkretno na Kosmetu, pa onda da pomognemo komšijama Albancima. Veruj mi, to bih bez dinara uradio za naše komšije.
Pozvaće nas oni kad tad, videćeš. De pored nas da potonu podmornice, to ne ide nikako.

Poštovani kolega, u potpunosti podržavam i iskreno uvažavam vaše raspoloženje i promišljanje glede Kosmeta, kao i želje i nakane tog istog Kosmeta glede sjevernog susjeda. No - ako smijem (u)kazati - nekako ne podržavam da me autor izrečenog i napisanog upozorava i briše za nešto značajno benignije i bezveznije od izrečenog. Pa je moje OT pitanje kako da i ja pokoji put - ali konstruktivno - komentiram nešto u zoni pravilnikom zabranjenim? Naravno, ja ću u tom slučaju obavezno dadit smajlić, da bude neozbiljnije ...

Ne ljuti se, kolega, samo provjerama onu latinsku: Quod licet Iovi, non licet bovi ... 

Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #23 on: July 14, 2010, 02:44:32 pm »

Broker nikako nije narušio pravilnik, i da si spustio pogled samo dva reda niže to bi i sam video, međutim to si propustio. Da li slučajno ili namerno, ne znam, ali latinska poslovica koju si citirao nikako nije na mestu kada se sagleda cela priča a ne samo deo izvučen iz konteksta.

Ako si primetio da je neki tvoj post obrisan, to nije bilo iz nečije obesti, već zbog procene da je prekršen pravilnik i ugrožen "mir u kući". Tako nešto ne treba da prihvatiš suviše lično, pa da sada vadiš iz konteksta nečije reči da bi mu natrljao na nos kako ima dvostruke aršine. Zna ovde svaki moderator, a kamoli administrator šta sme a šta ne sme da piše. Sve što mi radimo ovde je za dobro Palube kao celine, i tu nema mesta ličnoj sujeti, barem ne kod nas koji smo zaduženi za disciplinu na Palubi.

U prilogu nastavak Brokerovog pisanija na temu Kosmeta, da ne bude zabune.


Samo da pojsanim da neko ne pomisli svašta.
Kada sam bio na eskurziji po Srbiji tačnije na Kosmetu zaljubio sam se, po prvi put u životu, a prva ljubav zaborava nema.
Smiley

Izvinite na offu, vratimo se podmornicama. Mada su i podmornice moja ljubav, nažalost nikada uzvraćena.
Zato i ne bih voleo da potonu.

Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #24 on: July 14, 2010, 03:08:01 pm »

Quote
Pa tu su i zato služe komšije, imamo mi četvorke, i to M84A, onaj sa 1.000 ks. Taman usput treba da obavimo neke nedovršene stvari na jugu Srbije, konkretno na Kosmetu, pa onda da pomognemo komšijama Albancima. Veruj mi, to bih bez dinara uradio za naše komšije.
U tom slučaju piše se u jednini, a ne u množini. No, gled esujete, ja sam je odbacio još davno, dok ovakvih foruma nije ni postojalo, tek me može smetati što bi trebalo biti važnije tko je što napisao a ne što je napisao. U svakom slučaju ni jedna tema - osim onih neozbiljnih - ne može biti objašnjavana bez dodirivanja prošlosti. No, pravila su pravila, možda je bolje ostati i bez nekih zanimljivih objašnjenja i bez ekskluzivnih fotografija, nego nekome dirati u osjećaje, uspomene, zacementirana mišljenja. Ako je Broker mislio u jednini, ispričavam mu se, ako je mislio u množini kako sam i ja pročitao i doživio, onda ostajem pri svom. U svakom slučaju nebitno i za njega i za mene ...

PS: Usput, prvi sam - od dva puta dosad - trajno baniran na jednom sličnom forumu upravo zbog Albanaca, kad sam na temu jedne specijalen postrojbe s crvenim rusolikim beretkama - na pitanje Tko nosi zelene beretke odgovorio: Oni koji znaju kako se nose beretke - i postavio fotografije BSDa, a odmah zatim i Albanskih specijalaca ...
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #25 on: July 14, 2010, 03:18:37 pm »

Drugi post koji sve razjašnjava je sasvim jasan i precizan, tako da nema mesta zabuni. Takođe, zna se i ko je zadužen da sprovodi pravilnik u delo i da opominje na ponašanje, tu takođe nema mesta zabuni.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #26 on: July 14, 2010, 03:56:32 pm »

Pustimo sad pi.darije, mene više zanima koaj je vrijednost npr. tg starog željeza po jednoj podmornici, u usporedbi s mogućnošću da se jedna takva starudija ali ujedno i podmornica iz svojeg vremena barem popitura i izloži kao eksponat, po mogućnosti plutajući. Ako su već vrijedni Albanci poizvadili što se dalo izvaditi, onda barem nije prepreka istu urediti u kakav noćni klub ili muzej mornarice općenito.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #27 on: July 14, 2010, 05:56:46 pm »

Cijena obicnog otpadnog zeljeza trenutno vrijedi oko USD 300/tona.

To je cijena (trgovackog) broda koja se pogodi do neke turske, indijske ili druge luke.

Medjutim nadvodni ratni brod, kao i podmornica je sasvim drugi racun. Tu ima mnogo vrijednih/plemenitih metala koji u prosjeku dizu cijenu npr. podmornice i mnogo vise od te vrijednosti.

Racuna se da bi sovjetska dizel-elektricna podmornica iz sezdesetih godina (npr K-77) vrijedila skoro dvostruko vise - bas zbog rijetkih metala.
U gornjem slucaju podmornice su "opeljesene" tako da bi njihova vrijednost bila identicna vrijednosti obicnog otpada.

Pretvaranje podmornice u muzej - iz stanja u kojem su sada - zahtijeva znatno vise sredstava nego li je njihova komercijalna vrijednost.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #28 on: July 14, 2010, 06:24:27 pm »

Skuplji je rad rezača nego vrijednost željeza na takvom kršu. Najskuplje i najopasnije je ostaviti da zagađuje okoliš. Cijena brodskog željeza u Aliagi je 480 US $, a u Kini blizu 800.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #29 on: July 14, 2010, 07:24:25 pm »

A onda je najbolje potopiti negdje, po mogućnosti ne na albanskom pijesku, već negdje kod nas van mjesta gdje bi se ribari žalili, na nekih tridesetak metara dubine, i prije potapanja "prilagodit" je organiziranim ronilačkim posjetima ...
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.