PALUBA
April 19, 2024, 09:32:42 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Albanija prodaje podmornice kao staro gvožđe  (Read 10415 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #30 on: July 14, 2010, 07:26:25 pm »

To bi još bilo i najbolje. Na pristojoj dubini za ronioce, uz malo reklame - eto turista.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #31 on: July 14, 2010, 07:58:27 pm »

Meni je malo glupo potapati podmornice ako se one vec nisu nasle na dnu sticajem nekih okolnosti. Bolje ih izvuci na tlo i postaviti u neki muzej ili gde vec . Jel su jugoslovenske podmornice zavrsile kao eksponati  tipa Sava 911 ,912 itd mislim da sam na forumu negde procitao da jedna ide u Sloveniju , druga u Hrvatsku , treca u Srbiju i jedna ostaje u Crnoj Gori neznam da li je to ostvareno ali bolje to nego na dno . Ima za ronioce i turiste uvek atrakcija pod vodom.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #32 on: July 14, 2010, 08:00:47 pm »

Potapaju se i avioni kako bi se stvorili koralni grebeni popularni među roniocima, sigurno bi i podmornice bile atraktivne, svojevrsni podvodni muzeji.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #33 on: July 14, 2010, 09:02:13 pm »

Naravno da je atraktivnije plovilo koje ima neku priču zašto je i od koga potopljeno, no kad su podmornice već očerupane kako jesu (možemo zamisliti), onda je možda potapanje bolje rješenje od izlaganja ljušture. Mislim da je humanije i pravednije istu potopiti i prepustiti ronilačkim "ekspedicijama", nego je pretvoriti u neki opskurni bar ili klub.

911 i ostale u klasi ipak nisu podmornice već omanje ronilice, tako da o podmorničarstvu ne mogu biti preveliki svjedoci. Možda tek omanji svjedoci da je nekad uz ovu obalu netko zaranjao i izranjao ... No, poklonima se ne gleda u zube ...

Nije li ono Kuba potopila Koni upravo z aronioce, a i australci su mislim jedan konkretni brod preuredili za ronioce (osigurali da ronioci ne zapinju) i spektakularno potopili na nekoj ronilačkoj lokaciji.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #34 on: July 14, 2010, 10:00:13 pm »

Ako več pričamo o čeliku - vjerovatno je podmorniški čelik slično kao i tenkovski vrlo nepoželjan za obrađevinu u nekoj željezari, pošto ovakav čelik ima puno dodatnih elementa, koji nisu poželjni za pravljenje novog čelika (ponekad je ovaj čelik več suviše dobar ili tvrd za neku namjenu). Najbolji je obični čelik, kojemu se lako doda bilo johi elemenat pa se dobije novi čelik poželjnog kvaliteta.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #35 on: July 14, 2010, 10:28:35 pm »

  Kada izvučete podmornice,sečnje naplaćujem 3 eura  na sat ,tri obroka , smeštaj i put do tamo i nazad.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #36 on: July 14, 2010, 10:31:23 pm »

Bivši podmorničari su uputili apel da se sve podmornice sačuvaju kao muzeji. Ovo sam nekako iskopao, uz pomoć GoogleTranslate:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/jZKRcUaWTCA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #37 on: July 15, 2010, 11:04:57 pm »

  Ljudi, .verujte da je jako povoljna cena što sam dao prošli put. Ko nađe da neko radi za manje  SVAKA MU ČAST. I ne tražim deo materijala da ja prodajem!!! POŠTENO !!! Huh?
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.