PALUBA
December 16, 2019, 08:41:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: If you are experiencing problems during registration process, please contact us on flushroyal75@gmail.com

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 [46]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uspomena iz JRM  (Read 145756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #675 on: July 22, 2019, 07:39:44 pm »

Ne mogu točno reći za vrijeme JRM, ali koliko se sjećam čini mi se da je u HRM bio jedan gospodin s prezimenom Kvasnica, mislim da je po
činu bio kapetan korvete.
Sve točno. Bio me u Puli i u vrijeme HRM dobro je čin kk.

I umro vrlo mlad, neka mu je laka zemlja. Zvali smo ga Pišta.
Perun
zastavnik I klase
*

« Reply #676 on: July 23, 2019, 06:19:56 am »

Umra je prije otprilike 6 godina
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*

« Reply #677 on: July 23, 2019, 12:17:39 pm »

Ne mogu točno reći za vrijeme JRM, ali koliko se sjećam čini mi se da je u HRM bio jedan gospodin s prezimenom Kvasnica, mislim da je po
činu bio kapetan korvete.
Sve točno. Bio me u Puli i u vrijeme HRM dobro je čin kk.

I umro vrlo mlad, neka mu je laka zemlja. Zvali smo ga Pišta.

Prvi put sam ga upoznao kao pitomac po zavrsetku prve godine akademije. Bio je komandant DTM-233 na kojem smo mi pitomci spavali tijekom ljetnog plovljenja, veslanja i jedrenja sa kuterima.
Kasnije smo se cesto vidjali u Puli, ali i zajedno radili u HRM.
« Last Edit: July 24, 2019, 02:29:58 pm by leut, Reason: sređen citat » Logged
kapetanovakći
mornar
*

« Reply #678 on: December 07, 2019, 01:57:00 am »

Srdačan pozdrav svim članovima foruma.

Registrovala sam se, pre svega, kako bih pogledala fotografiju klase 75-79, nadajući se da ću na njoj pronaći i svog oca, Dimitrija Trajkovića na njoj. I zaista, odmah sam ga prepoznala u poslednjem redu. Divno je videti ga tako mladog. S obzirom na to da je iznenada preminuo 2011. godine, svaka uspomena poput ove ima strahovitu vrednost, te sam zahvalna članovima na postavljanju. Bio je kapetan bojnog broda u penziji, a pred penzionisanje i zamenik načelnika generalštaba.

Još jednom, veliko poštovanje i pozdrav svima,
Aleksandra Trajković

Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #679 on: December 07, 2019, 09:16:46 pm »

Srdačan pozdrav svim članovima foruma.

Registrovala sam se, pre svega, kako bih pogledala fotografiju klase 75-79, nadajući se da ću na njoj pronaći i svog oca, Dimitrija Trajkovića na njoj. I zaista, odmah sam ga prepoznala u poslednjem redu. Divno je videti ga tako mladog. S obzirom na to da je iznenada preminuo 2011. godine, svaka uspomena poput ove ima strahovitu vrednost, te sam zahvalna članovima na postavljanju. Bio je kapetan bojnog broda u penziji, a pred penzionisanje i zamenik načelnika generalštaba.

Još jednom, veliko poštovanje i pozdrav svima,
Aleksandra Trajković

Pozdrav Aleksandra i dobro došla na Palubu.

Tvoj otac mi je bio klasić - zajedno smo bili u Akademiji samo sam ja kao mašinac nastavio i petu godinu. Poslednjih nekoliko godina zajedno smo radili u Sektoru za RM u Generalštabu. Sve nas je šokirao preranim i iznenadnim odlaskom...

Boro
kapetanovakći
mornar
*

« Reply #680 on: December 08, 2019, 01:44:41 am »

Hvala najlepše!

Nažalost, splet okolnosti je tako udesio stvari, ali mi je neizmerno zadovoljstvo da vidim koliko je velika ova zajednica i koliko se toliko lica međusobno pamti i poznaje. Svaka asocijacija na RM podseća me na detinjstvo, verujem da svako dete vojnog lica zna o čemu pričam, specifičan način života i veoma specifični ljudi. Počasti u toku sahrane i podrška čitavoj porodici uoči njegove smrti su nam neverovatno značile.

Sve najbolje Vama i Vašoj porodici!
Boro Prodanic
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #681 on: December 08, 2019, 11:30:44 am »

Hvala i tebi Aleksandra, i sve najbolje!

Tvoj otac nije jedini koji nas je previše rano napustio, život vojnog lica nije lak, kao ni život njihovih porodica. Sa druge strane, u Sremu kažu :"Tamo se ne ide po redu, nego koga prozovedu"...

Budi sigurna da čuvamo uspomenu na njega, mislim na nas, njegove klasiće. U septembru smo imali okupljanje u Višegradu, setili smo se našeg Mite i ostalih klasića sa kojima on sada plovi nebeskim morem...
Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 [46]   Go Up
  Print  

Jump to: