PALUBA
April 24, 2024, 06:04:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Nosač Hidroaviona Zmaj  (Read 84244 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #105 on: September 26, 2014, 11:09:32 am »

A je li moguće da do prijema u RM na brodu (jer je još u vlasništvu brodogradilišta do primopredaje ) važe civilna zvanja, pa tako i "Prvi oficir" i sl. Samo razmišljam...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 487


« Reply #106 on: September 26, 2014, 12:46:39 pm »

A je li moguće da do prijema u RM na brodu (jer je još u vlasništvu brodogradilišta do primopredaje ) važe civilna zvanja, pa tako i "Prvi oficir" i sl. Samo razmišljam...

Pa i ja  sam upravo zbog toga postavio pitanje.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #107 on: September 26, 2014, 02:07:55 pm »

Jedan primjer iz Vojnog lista 1930.godine.
Od 13. maja 1930. godine MKBr. 9794 određeni su:
na službu na Kr.brod Morava za vršioca dužnosti 1. oficira poručnik fregate Struhal J. Robert itd.
Logged
ugor56
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #108 on: September 28, 2014, 08:54:06 pm »


Malo mi je sumnjiv naziv "prvi oficir" na ratnom brodu, pa i u JKRM. Takođe, mislim da je bila uobičajena praksa da se posada broda formira pre formalnog prijema u službu Mornarice. Zmaj je 1929. porinut, a mislim da je ušao u službu godinu dana kasnije. Ipak, neka posada je morala obaviti probne vožnje posle probnih vožnji proizvođača i dovesti brod u Jadran, ako to nije bila nemačka posada.

Pozdravljeni!
Sudeći po "radnoj knjigi" mog dede Ivana Levca I. oficir je bilo normalno zvanje, jer je upisan i na drugim brodovima na kojim je službovao kao I.oficir. Kad stignem mogu skenirati dokumenat. Istina je, da je u 1929 IL bio u "Nadzornoj komisiji v Hamburgu" kako stoji u rubriki "stručna upotreba" od 13. 7. do kraja godine. Znači,da se podatci slažu.

Pozdrav ugor!
Logged
ugor56
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #109 on: September 28, 2014, 09:18:52 pm »


Pozdrav i hvala @ugor56 !

Drago mi je da ste se javili.Moj otac je sve najljepše pričao o gospodinu Ivanu Levcu.Čak je tvrdio da je kod njega bio veoma povlašten.No o tome ne bih ovom prilikom.

Neznam da li je nepristojno ali mislim da bi bilo dobro da postavite i neke fotke njegove a i samog broda ukoliko ih posjedujete.

Hvala još jednom !

Poz.

Pozdravljeni Karlo!
Osim "radne knjige" i jedne fotografije o dedi nemam dosta podataka. Mama nikad nije mnogo pričala o njemu a sam ga nisam poznavao jer je umro godinu ili dve posle drugog rata.  Tražeći informacije 0 KuK i kraljevskoj mornarici a  i o mom dedi dovelo me je na Palubu. Zato mi je mnogo drago, da sam našao  informacije i čoveka koji posredno zna mog dedu. Tako imam nekih oslonaca za daljnje istraživanje.Vrlo rado bih saznao nekih detalja o dedi kao mornaru i oficiru.
Sam ću priopštiti još koju informaciju iz dokumenta o njegovom radu u JKRM.

Pozdrav,
ugor

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #110 on: October 02, 2014, 06:46:49 pm »

Poštovani @Ugor56,

moram da se izvinim i Vama,a pošto se na forumu uvjek obraćamo svima koji ovo čitaju i njima koji ovo čitaju,na lošem načinu pisanja.Školovan sam u više ondašnjih republika i pročitao dosta knjiga,ali mi je ostalo u sjećanju veoma malo čak niti kako ispravno pisati.

Mog oca i Vašeg deda je "povezivala" gospođica koja je radila kao službenica u pošti u mjestu gdje je moj otac boravio.I ako mi je više puta  pominjao njeno ime,nažalost,zaboravio sam ga.Jedino čega se sjećam je da nije bilo često korišteno a možda joj je to bio nadimak od milja.

Više puta je vaš deda pozivao moga oca nudeći mu da bude njegov posilni (podatak-izgleda da su onda prvi oficiri imali posilnog).Namera mu je bila da poštedi moga oca od teškog mornarskog služenja roka.Međutim moj otac to nije prihvatio jer se plašio obaveza a kao najmlađe dijete bio izgleda  i razmažen,te više volio život bez obaveza.Skoro svako sjećanje je završavao,kako je u Splitu bilo dosta podruma označenih grančicom,u kojima je bilo dobrog i veoma jeftinog vina.I kasnije u životu nije rado preuzimao obaveze pa je u mojoj porodici tu ulogu uglavnom radila moja majka.Za vreme WWII otac je izgubio oba roditelja i jedno dijete i to ne od  vojski NDH,Njemačke ,bili su i neki Bjelorusi,nego od nekih "zelenih fesova-Handžar divizija",kojim je komandovao neki rođak onog Palestinca sa "stolnjakom" na glavi.Ti su pobili sve živo i to na užasan način,tako da smo mi mislili da je takav način života mog oca, posledica toga,međutim,nebih isključio ni predhodno navedeno,jer je on vodio takav život i u mladosti.

Sjećam se jednog,možda i beznačajnog,detalja koji mi je pričao za Vašeg djeda,želeći da ga prikaže kao veoma razumnog čovjeka.Neznam da li je i u kojim situacijama bilo zabranjeno da mornar kad priča sa starješinom ne smije imati cigaretu,nego se ista odbacivala,vjerovatno u more.Moj otac je bio pozvan ili su nešta pričali na palubi,odbacio je cigaretu i vjerovatno stajo mirno.Međutim,Vaš djed mu je rekao:"to da više ne činiš,ti si to kupio.Nemoj mi duvati sa cigaretom u lice,skloni je iza leđa i kad završimo razgovor idi dalje i puši".

Poz. 
Logged
ugor56
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #111 on: October 04, 2014, 07:00:15 pm »

Poštovani @Ugor56,

moram da se izvinim i Vama,a pošto se na forumu uvjek obraćamo svima koji ovo čitaju i njima koji ovo čitaju,na lošem načinu pisanja.Školovan sam u više ondašnjih republika i pročitao dosta knjiga,ali mi je ostalo u sjećanju veoma malo čak niti kako ispravno pisati.

Mog oca i Vašeg deda je "povezivala" gospođica koja je radila kao službenica u pošti u mjestu gdje je moj otac boravio.I ako mi je više puta  pominjao njeno ime,nažalost,zaboravio sam ga.Jedino čega se sjećam je da nije bilo često korišteno a možda joj je to bio nadimak od milja.

Više puta je vaš deda pozivao moga oca nudeći mu da bude njegov posilni (podatak-izgleda da su onda prvi oficiri imali posilnog).Namera mu je bila da poštedi moga oca od teškog mornarskog služenja roka.Međutim moj otac to nije prihvatio jer se plašio obaveza a kao najmlađe dijete bio izgleda  i razmažen,te više volio život bez obaveza.Skoro svako sjećanje je završavao,kako je u Splitu bilo dosta podruma označenih grančicom,u kojima je bilo dobrog i veoma jeftinog vina.I kasnije u životu nije rado preuzimao obaveze pa je u mojoj porodici tu ulogu uglavnom radila moja majka.Za vreme WWII otac je izgubio oba roditelja i jedno dijete i to ne od  vojski NDH,Njemačke ,bili su i neki Bjelorusi,nego od nekih "zelenih fesova-Handžar divizija",kojim je komandovao neki rođak onog Palestinca sa "stolnjakom" na glavi.Ti su pobili sve živo i to na užasan način,tako da smo mi mislili da je takav način života mog oca, posledica toga,međutim,nebih isključio ni predhodno navedeno,jer je on vodio takav život i u mladosti.

Sjećam se jednog,možda i beznačajnog,detalja koji mi je pričao za Vašeg djeda,želeći da ga prikaže kao veoma razumnog čovjeka.Neznam da li je i u kojim situacijama bilo zabranjeno da mornar kad priča sa starješinom ne smije imati cigaretu,nego se ista odbacivala,vjerovatno u more.Moj otac je bio pozvan ili su nešta pričali na palubi,odbacio je cigaretu i vjerovatno stajo mirno.Međutim,Vaš djed mu je rekao:"to da više ne činiš,ti si to kupio.Nemoj mi duvati sa cigaretom u lice,skloni je iza leđa i kad završimo razgovor idi dalje i puši".

Poz. 

Pozdravljeni Karlo!
Mnogo vam hvala što ste podelili sa nama detajle iz sećanja vašeg oca. Svaki i najmanji delić sećanja ipak mnogo znači. U neku ruku je i delić mozaika o nekadašnjem životu  koji nam odlazi sa našim starima a vredno ga je očuvati u uspomeni.

Pozdrav svima!
Ugor56

Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #112 on: August 21, 2015, 07:16:43 am »

Sigurno postoji i bolja fotografija
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
nasla se i bolja.....
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Zmaj.jpg (57.11 KB, 600x384 - viewed 161 times.)

* Zmaj.jpg (457.62 KB, 2000x1281 - viewed 173 times.)
« Last Edit: August 21, 2015, 07:25:37 am by jadran2 » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #113 on: August 21, 2015, 10:03:01 am »

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #114 on: August 24, 2015, 10:15:42 am »

Hvala @jadrane 2,

na lijepim fotkama.Normalno da sam ih "skinuo" za sebe.

Šteta je što prije 1983. nije bilo interneta,jer bi moj otac bio oduševljen,naročito ovom drugom fotkom,koja se može i uvećati.Već sam pisao,da mi je pričao da kad se vraćao iz Splita,da se je morao penjati se uz ove lestve od užeta(ovdje se vide dvoje)i da je to bilo problematično,jer ako se ne rasporede pravilno težine,moglo se i obrnuti i onda bi bio problem vratiti se u normalan položaj.Također,ova greda na kojoj su lestve(oni su je zvali "bočnica") je bila poprilično uska a još uža ako je bilo prije "okrepljenje" jeftinim i dobrim vinom u Splitu.
Sami brod je zaista imao interesantnu historiju,vidi se na ovom topiku,od broda radionice za pomoć hidroavionima(oni su ga nazivali "avionosac"),do koliko vidim kasnije u WWII,minopolagač a i opremljen onim specifičnim helikopterima sa dva rotora pod kutom(uglom) itd.

Poz.
Logged
Illich
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 326


« Reply #115 on: December 04, 2015, 09:49:21 pm »

"Zmaj"


* Zmaj.jpg (698.11 KB, 1671x1163 - viewed 179 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #116 on: December 04, 2015, 10:11:00 pm »

Vrlo lijepa i jasna fotografija.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #117 on: December 05, 2015, 06:59:46 am »

Hvala @Illich,na zaista najjasnijoj  i lijepoj fotci na ovom topiku.Začuđujuće je da je ovako očuvana.Bilo bi dobro da ako možete i napišete nešto o njoj.
Zapažam na mostu nešta u obliku polulopte(predpostavljam da se radi o reflektoru za PA ali nisam siguran).Vjerujem da je fotka prije ili iz WWII ali nit dobro vidim,niti sam neki stručnjak,pa neznam da li je to tako ili obično nagađanje.

Poz.
« Last Edit: December 05, 2015, 07:10:24 am by Karlo » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #118 on: December 05, 2015, 08:27:39 am »

Sjajno!
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #119 on: December 05, 2015, 09:46:24 am »

"Zmaj" je imao tri reflektora; dva velika, tj. po jedan s obje strane komandnog mosta i jedan na jarbolu iznad.
To se vidi iz ranijih fotografija i crteza.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.