PALUBA
April 24, 2024, 02:36:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Pinzgauer  (Read 154679 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #75 on: March 16, 2012, 03:14:50 pm »

Ja koliko sam primijetio mana mu je to sto se lako prevrce ?
Pa daje takav osecaj, mada je bilo koliko ja znam jako malo slucajeva prevrtanja ali je zato bilo slucajeva zapaljenja naime kad plane benzin izgori ceo za minut,
I za to ima razlog koji sam otkrio kada smo skidali rezervoar da bi zamenili zaptivac na cevima za slanje goriva u motor. Na 15-20 cm od zaptivaca se nalazi anlaser odnosno sraf gde se spaja + pol koji se olabavio i varnici pri pokretanju . Varnica je jaka a blizu je gorivo koje se izliva kada je pun rezervoar i eto tragedije.
Zato sam za TDI motor ali kako rekoh ko me pita.
Pa nemora se mijenjati motor samo se rezervoar i cijevi za gorivo zastite od varnica i stavi se bolji cep na rezervar da se gorivo ne prosipa kad je pun .
Ali problem je sto su to stari motori i obavezno trose umesto18, 22 i vise litara i to benzina!!! Dizel motor od 2500 kubika trosi od 8 do 12 l.  u zavisnosti od proizvodjaca motora. To znam po mom autu pa zato to i kazem. A da ne pricamo o dugotrajnosti dizel motora,to se zna.
 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #76 on: March 16, 2012, 04:23:20 pm »

Da li je neko imao iskustvo u civilstvu da je vozio, radio bilo šta... sa Pincom koji ide na plin?

Moj ujak je jednu kampaljolu prepravio na plin, ugradio sve od boce do isparivača, magneta i ostalih delova, ali me zanima kako bi išlo za Pinc.
Verujem da može prilično lako, motor je benzinac, koji se lakše prepavlja na plin nego što je to slučaj kod dizel motora, ali nisam se do sada susretao.

Znam da su ubacivali u njih Mercedesove dizel mašine 2.5D i 3.0D i da nije bilo nekih velikih prepravki, e sada ima  mi jedan poznanik (koji se inače bavi ugradnjom plina) kompletno sređenog sa orginalnim Benzinskim motorom e da li ej ubacivao plin u njega ne bih ti znao reći mogu probati provjeriti.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #77 on: March 16, 2012, 06:25:12 pm »

Razlog ubacivanja dizel motora je verovatno usteda u potrosnji goriva?
Trebalo bi da trosi manje dizela od benzina.
Logged
ivan99
mornar
*
Offline Offline

Posts: 9


« Reply #78 on: March 16, 2012, 10:19:05 pm »

u pinca se nemoze ugraditi plin,koliko je meni poznato pinc je vazdusar,tj nema vodeno hladjenje,pa se zato nemoze smjestiti isparivac i ostale komponente,ispravite me ako gresim Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #79 on: March 17, 2012, 01:18:46 pm »

Tacno tako, hladjenje je vazdusno, na to sam potpuno zaboravio.
Mozda postoji neki nekonvencionalni plin uredjaj koji radi na motorima hladjenim vazduhom.
Logged
ivan99
mornar
*
Offline Offline

Posts: 9


« Reply #80 on: March 17, 2012, 09:32:01 pm »

moze se nabudziti ali je veoma nepouzdan,i na njega se nemoze dobiti atest jer se grijanje plina vodi preko auspuha...nijedan dobar majstor to nece uzeti da ugradi,takav slican problem je i sa ww bubom i ostalim automobilima sa vazdusnim hladjenjem motora.jesteli mozda primetili da  na pincu desno spiglo daje uvecanje a vozacevo je normalno?veoma zeznuto ako vozite u rikverc jos pod dejstvom kakve brlje,nikad neznate koliko jos ici unazad Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #81 on: March 18, 2012, 07:49:03 am »

Sada znam, sinoć sam pričao o tome s kolegama.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #82 on: June 03, 2012, 08:13:12 am »

Jedan 712M iz Armije Republike Makedonije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 19.05.12-001.jpg (534.73 KB, 2600x1950 - viewed 862 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #83 on: June 03, 2012, 04:54:37 pm »

Ови пластични прозори су им "рак рана". Бар што се изгледности тиче.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #84 on: November 13, 2012, 12:11:00 pm »

Iz ličnog iskustva pamtim sledeće nedostatke istog "divojarca":

1. Ogromna potrošnja benzina.
2. Laka mogućnost prevrtanja usled visokog preseka težišta i kratkih osovina.
3. Velika buka (nesnosna zvonajava iz menjača i prenosnih mehanizama)
4. Nepostojanje ni minimalne termoizolacije kabine, po zimi noge mrznu užas naročito ako sediš napred kao starešina vozila.
5. Grejanje kabine toplim vazduhom sa izduvne grane motora (kao kod "fiće") totalno ne zadovoljavajuće, pa čak ni da odmagli stakla na vetrobranu.
6. Zadnji deo kabine je predviđen da se greje "vebasterom" koji se pogoni na benzin i stoji iza vozačkog sedišta.Nisam video ni jedan Pinc na kome je bio ispravan i u upotrebi.Naši majstori su ga se plašili (osnovano ili ne) zbog mogućeg požara pa izgleda da su ih sami "kvarili" izbacivali iz upotrebe a čuo sam i jedno objašnjenje da kad se pokvari niko od ovih naših to nije znao da popravi.

Inače vere se ko divokoza, ima tri hidraulične blokade diferencijala (prednji,zadnji i centralni diferencijal) i plus reduktor.
Dovoljno visok klirens i stvarno je malo situacija gde sa njim nema prolaska.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #85 on: November 30, 2013, 10:12:52 pm »

Dobra prica uparena sa VW TDI 130 KS,jos bolje bi bilo da je 2.0 HDI

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/2xP4KkFjI6w?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #86 on: November 30, 2013, 10:19:27 pm »


Kakav je to "Vebaster", valjda je u pitanju Webasto grejač, a i ne znam kako je on mogao uopšte da radi u vozilu na benzinski pogon, suviše je opasno ako se zapali. Webasto ima svaki autobus, ali samo dizeli, a takvi su danas svi. Webasto bi trebalo da je naziv firme koja je prva napravila takav grejač, ali se naziv proširio, što je česta pojava, na sve grejače takve vrste.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #87 on: November 30, 2013, 10:33:24 pm »


Kakav je to "Vebaster", valjda je u pitanju Webasto grejač, a i ne znam kako je on mogao uopšte da radi u vozilu na benzinski pogon, suviše je opasno ako se zapali. Webasto ima svaki autobus, ali samo dizeli, a takvi su danas svi. Webasto bi trebalo da je naziv firme koja je prva napravila takav grejač, ali se naziv proširio, što je česta pojava, na sve grejače takve vrste.
Princip rada je prelazak hladnog vazduha preko zagrejane komore (u kojoj sagoreva nafta) i tako zagrejan (a cesto i pregrejan) se uduvava u kabinu. Jedina mana mu je sto strasno susi vazduh pa je preporucljivo da neki od prozora bude bar malo otvoren. Da bi radio, potreban je prekidac elektro-ventila koji otvara dovod nafte, zatim prekidac koji ce ukljuciti zarnicu koja pali naftu i prekidac koji pali motor sa ventilatorom (koji je uzupcen sa pumpom). Prvo se ukljuci elektroventil i omoguci dovod nafte, zatim upali motor da radi oko minut kako bi povukao naftu iz rezervoara, pa se potom upali zarnica koja pali naftu i kad se zacuje bubnjanje plamenika, tada se gasi zarnica a ventilator ostavi da radi. Kada se zeli ugasiti grejac, prvo se iskljuci elektro-ventil kako bi se prekinuo dovod nafte ali nikako ne gasiti motor dok ne sagori sva nafta iz grejaca (prepoznaje se po zvuku, nestane zvuk bubnjanja vec samo sum vazduha). Kad sagori nafta tek onda moze da se ugasi i ventilator. Na isti nacin radi i benzinac.
Webasteri koji imaju elektroniku ustvari imaju termostate koji "upravljaju" ukljucenjem elektroventila i tako odrzavaju temperaturu. Kad se grejac dovoljno zagreje, zatvore dovod goriva a kad se dovoljno ohladi otvore dovod goriva da bi doslo do samozapaljenje goriva jer je dovoljno visoka temperatura, a ako se koji slucajem vise rashladilo, drugi termostat ukljucuje zarnicu da bi se gorivo ponovo zapalilo. Uredjaj koji poseduje elektroniku je skuplji i stedi gorivo do nekih 15-20% u odnosu na uredjaj koji nema termostat te stalno povlaci gorivo iz rezervara. Ali posto ovaj uredjaj trosi oko 250-300ml goriva na sat vremena, ta usteda je zanemariva, pa se cesto uredjaj koristi bez elektronike jer su i mogucnosti kvarova svedeni na minimum.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #88 on: November 30, 2013, 11:26:50 pm »

Троши три деци на сат. Ајде да и ја такав наместим за грејање стана. То му дође десет сати радости дневно ако нађем везу на железници за лож уље. То је њима ништа, а мени би много значило. А и ја лупам, имам котао на струју и индустријску тарифу - мерну групу, па се не жалим уопште.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #89 on: December 01, 2013, 01:02:16 am »

Троши три деци на сат. Ајде да и ја такав наместим за грејање стана. То му дође десет сати радости дневно ако нађем везу на железници за лож уље. То је њима ништа, а мени би много значило. А и ја лупам, имам котао на струју и индустријску тарифу - мерну групу, па се не жалим уопште.
Vebasto radi najvise pola sata na autu dok se ne zagreje motor,kod Bmw-a npr setujes ga da se upali u 6:30 u 7:00 kreces na posao zagrejan auto i voda u motoru i imas ustedu na gorivu.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/yFCt3gO_iqQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/21yHDQz8Lqs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


* sam_1820.jpg (184.21 KB, 800x600 - viewed 555 times.)

* PC160133.jpg (77.35 KB, 1024x768 - viewed 484 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.