PALUBA
March 28, 2024, 10:50:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Utva Lasta-95  (Read 211307 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #180 on: August 22, 2011, 07:02:45 pm »

Једино ја баш и нисам милостив према тзв. наменској индустрији. Ако жели своје место под Сунцем мораће мало више да упрегну сопствено знање и труд а не да чека да све добију на готово.

Ako cemo posteno....daleko da sam i ja milostiv prema namenskoj. Zelje su jedno.....a stvarnost drugo. U tim preduzecima jos vlada socijalizam. Moj pogled je vise okrenut ka privatnoj inicijativi, dok ostatak samo pratim. Videli smo da je Pegaz nastao u privatnoj firmi, cevi za VBR takodje.....


- I u sledećim Lastama koje izlaze iz pogona Utve treba očekivati poboljšanja.

Ono sto je sigurno i bice spolja vidljivo jeste "nestanak" ovog malog prozorceta, naime bice produzen stakleni deo kabine. Sigurno ce biti jos izmana....kakvih videce se.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* L95 p2.jpg (85.92 KB, 1024x685 - viewed 381 times.)
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #181 on: August 22, 2011, 07:38:31 pm »

Једино ја баш и нисам милостив према тзв. наменској индустрији. Ако жели своје место под Сунцем мораће мало више да упрегну сопствено знање и труд а не да чека да све добију на готово.

Ako cemo posteno....daleko da sam i ja milostiv prema namenskoj. Zelje su jedno.....a stvarnost drugo. U tim preduzecima jos vlada socijalizam. Moj pogled je vise okrenut ka privatnoj inicijativi, dok ostatak samo pratim. Videli smo da je Pegaz nastao u privatnoj firmi, cevi za VBR takodje.....


- I u sledećim Lastama koje izlaze iz pogona Utve treba očekivati poboljšanja.


Ono sto je sigurno i bice spolja vidljivo jeste "nestanak" ovog malog prozorceta, naime bice produzen stakleni deo kabine. Sigurno ce biti jos izmana....kakvih videce se.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U PPU vlada kapitalizam i to onaj najgori. RAdnici rade preko studenske zadruge, bez prava na odmor i druge beneficije. Plata mizerija.
Za to vreme ima tu zaposlenih koji ne znaju sta ce sa novcem.
« Last Edit: August 22, 2011, 08:22:38 pm by dexy » Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #182 on: August 22, 2011, 07:55:48 pm »

@BrRista....koncipiraj post malo bolje...da ga ne lovimo po Quote.

Sto se tice plata po namenskoj.....sta mislis kolika je plata diplomiranom masinskom inzenjeru u Fiat-Srbija a civilna firma....bolje ne pitaj. Javno ti reci necu.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #183 on: August 22, 2011, 08:20:59 pm »

Kolika je plata u Fiatu?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #184 on: August 22, 2011, 09:45:10 pm »

Како год било, ти што раде у ППУ преко омладинске задруге боље зарађују него војник по уговору, а инжењери, стално запослени него виши официри у Војсци. О директорима да не причам. Ни сада њима није тако лоше. Да јесте не би се "тукли" за посао код њих. Понуда и потражња. Кад не буде довољно радне снаге цена ће јој скочити.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #185 on: August 23, 2011, 02:24:16 am »

Da li je moguc sledeci scenario? Turci su nama pomogli oko projekta turbo prop Laste (vidim da oni rade na Hurkusu) i mi sada nastupamo sa tim projektom u Spaniji, Avganistanu..., a novinari nisu upuceni i to poistovecuju sa Lastom 95. Da li je realno da UTVA i VTI izrade prototip turpo prop aviona na bazi Laste u nekom kratkom vrtemenskom intervalu u slucaju da narucilac da novac odmah? Hvala!


* Hurkus.jpg (16.2 KB, 555x396 - viewed 113 times.)
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #186 on: August 23, 2011, 11:54:17 am »

Da li je moguc sledeci scenario? Turci su nama pomogli oko projekta turbo prop Laste (vidim da oni rade na Hurkusu) i mi sada nastupamo sa tim projektom u Spaniji, Avganistanu..., a novinari nisu upuceni i to poistovecuju sa Lastom 95. Da li je realno da UTVA i VTI izrade prototip turpo prop aviona na bazi Laste u nekom kratkom vrtemenskom intervalu u slucaju da narucilac da novac odmah? Hvala!


@BSD, vezano za prvi deo rečenice kao "Eventualno mogućeg sceranija", neverujem i siguran sam da mi "nastupamo sa turskim projektom Hurkus, u Španiji, Avganistanu... itd". Prvo Hurkus se može videti jedino u izgledu Mokup-a, a prvo poletanje prototipa najavljeno je za august 2012. godine. Turci rade na tom projektu još od 2006. godine. Međutim u zadnje vreme su intenzivno požurili ka potpunom "osamostaljivanju", što vidimo kroz licencnu proizvodnju F-16 - TAI ranga bloka 50 i prezentacijom  istog na više aeromitinga. Licencu su papreno platili od Lockheed Martin ali je to daleko od "samostalnog izvornog projekta". Hurkus je u kontestu ranijih pominjanih termina u punom smislu reči još Projekat na papiru, sa nekim od znanih zadnjih zadatih ciljeva - perfomansi ( izbaciva sedišta - 0-0, maksimalna brzina oko 460.Km sa turboprop motorom - što verovatno od čitave lepeze ( 65. vrsta turboprop motota Pratt Whitney PT-6A, uključujene u niski ponude, onu sa najslabijom pogonskom grupom od 500-550 Ks- (Hp) firme P&W što opet nemora da znači da se eventulno kasnije ne ugradi i jača, što je veliki znak pitanja ? Uglavnom interesenti - eventualni budući kupci sa datim upitima za Lastu-95 postoje.

- Moguće je videti i slike KT-1T kao budućeg novog naprednog turboprop školskog aviona Turske. Međutim, koliko znam još nikakav međudržavni ugovor nije zvanično sklopljen a Turska ne odustaje od projekta Hurkus i traži kooperanta.

 - Link ka paleti ponude firme P&W sa  (65. modela od 500.Ks potiska do čitavih 2000.Ks u zavisnosti od namere ). Takođe sem P&W u ponudi turbobrop motora nalaze se i Honeywell, General Electric, Turbomeca ... :

 LINK: http://www.pwc.ca/en/engines/pt6a

 LINK : http://www.tulsapropulsion.com/?gclid=CMu8qJ7O5KoCFSN0mAodKnlChg

- Činjenica je da turska ( TAI ) žuri u modernizaciji flote koja i uključuje napredni turboprom trenažer. U zadnje vreme vreme pominje i nabavka  južnokorejskog  KT-1T maltene iste pogonske grupe koju pogoni i Pilatus 7 od 55o. Ks. Uzgred i platežno moćna Indija se opredelila za nabavku Pilatus PC-7 ( 65. aviona) turboprop, ali znatno jeftinijih i od KT-1, PC-9, a da ne pominjem PC-21 sa prodajnom cenom od 9. miliona USD ili Tucana/ Super Tucana sa drastično jačim 1600. Ks. Primarni zahtevi su Napredna obuka pilota i tek potom prelazak na mlaznu avijaciju gde je prednost jačih turpoprop motora u većim brzinama, oštrijom napadnim uglovima kod envelope akrobatskog letenja, ali je primarni cilj - napredna obuka pilota - kadeta i sa PC-7 postignuta. Uzimajući u obzir brojnost i šarolikost indijske mlazne flote sa relativno  skorim prispećem novih multirola po tenderu MMRCA i već postojećim HAWK u naoružanju i ekonomsko moćmoj Indiji  nije svejedno koliki je iznos potrošen tokom 1. sata napredne obuke.

- Jedino što se kokretno može naći na netu i literaturi za Hurkus, još od davno zacrtanih zadataka za TAI od 2006. godine je :

 LINK: http://www.flightglobal.com/articles/2011/05/17/356712/turkeys-hurkus-trainer-to-fly-next-year.html

 ... i samo dat animiran - PC - (virtuelan) prikaz leta istog.

- Po iračkom inputu novca 2007, sobzirom da smo krenuli maltene od nule u više nego skromnim uslovima izbombardovane Utve Pančevo do poletanja prototipa Laste 95 (54011) februara 2009. je REALNO više nego uspeh! ... (bez obzira na kašnjenje  u isporuci iračkom vazduhoplovstvu i umesto jula ove godine nešto prolongiranom uvođenju Lasti 95 u sastav vazduhoplovstva Srbije - Lasta 95 dobija određene izmene u samom zmaju, ojačanja, pregledniji kapljasti kokpit ... itd. - otom potom).

- Nameće se jednostavno pitanje: Postoji li VEĆA REFERENCA-PREPORUKA za bilo kog avio prozvođača, da u toku 2. godine, bez i elementarnih alata, bukvalno iz pepela proizvede u potpunosti operativan napredni školski avion za naprednu obuku pilota i još pritom prošao kroz svestrana letna ispitavanja TOC-a. Po meni bolja referenca nepostoji, bez i malo hiperbolisanja i nekog kvazi nerealnog patriotizma ! ( Dokaz da bez obzira što se radi o investiciji Iraka i zadatim parametrima možemo itekako izgurati znanjem VTI-a itd. nesamo još napredniju Lastu 95, sa turboprop motorom i nužnim ojačanjima zmaja, što je itekako izvodljivo, pod uslovom gore pomenutog SCENARIA da Turska, putem moguće kooperacije da bi dobila na vremenu i tapkanju u mestu od 2006. ili neki drugi ino-potražilac neuloži startni kapital sa datim zahtevima TT letelice, pa i ozbilnijnijeg borbenog naprednog mlaznog školsko-borbenog aviona tipa G4 na viši standard).

- Verovatno ću u startu naići na negiranja vezano za gore pomenuti stav, ali kud ćete veću motivisanost i sam interes države u slučaju takvog u današnjim ekonomskim svetkim zbivanjima, vrlo mogućeg "Scenaria". Napomenuću da Turska intenzivno ulaže u već vidljivu konverziju aerodroma Lađevci - (aerodrom - Morava) u cilju civilno-vojnog aerodroma sa modernim aviotornjem, poletnom-sletnom stazom itd... (neki VALIDAN interes od strane turske itekako postoji !

- Prethodno sam naveo da je kod Laste 95, svesno izvršeno pomeranje centraže ka unutrašnjosti zmaja u odnosu na Laste uništene Nato bombardobanjem i tada osuđenim da nikada u toj aerodinimačkij izvedbi nikada ne polete. Najvidljivije su razlike u aeroprofilu krila ( u samoj temi vidimo izlaganje bivšeg pilota VOC-a - Lasta kao čigra , ... gde je brzina sletanja znatno veća i kao i sam take-off.
 
- Na Lasti 95P2 od "zida" ispred kokpita i Fire blanket pomeranjem centraže unazad dobijeno je okvirno 45.Cm u plusu. ( Unapred se mislilo na eventualnu jaču pogonsku grupu). Na protototipu 54011 - AEIO-540 sa 300.Ks kao izvoznim iračkim a potom AEIO-580 sa 315 Ks i mogučnošču da postoječi zmaj primi i Lycoming AEIO-720 od 400.Ks - Piston - elisnog motora. Na krajevima krila Laste 95P2 vidimo i zakrivljenja u funkciji VORTEX - odvođenja vazdušnih strujanja van ose kretanja aviona.

- Ukoliko bi po pomenutom Scenariju eventualni kupac izrazio želju i ulaganjem kapitala za ugradnju turboprop pogonske grupe, isto je apsolutno TT. izvodljivo uz nužna ojačanja zmaja. Treba napomenuti da su turpobrop motori značajno lakši od elisnih - piston, bez obzira na znatno veću efektivnu snagu. Može se otvoriti i tema o principu rada turbobrop motora.

- Neki bitni linkovi vezano za TURBOPROM motore i njihove značanje prednosti u odnosu na klasične elisne. Mada su navanom cenom skuplji od klasičnih elisnih, vremenom se brzo isplati njihova ugradnja kroz odnos jeftinigeg letnog časa obuke.

LINK : http://www.cast-safety.org/pdf/2_engine_types.pdf

- Razlikujemo dve vrste turboprop motora: SINGLE SHAFTFREE TURBINE. U gornjem linku je lepo i jasno opisana razlika. Ispred same elise vidimo GEARBOX - bukvalno prevedono- menjač, a suštinski - reduktor broja obrtaja elise, što možemo videti i na piston-klasićnim elisnim motorima, potom se uvode elementi koji drastično razlikuju piston od  turboprop motora :
KOMPRESOR, potom Combustion Chamber - komora za sagorevanje, potom se vrši usmeravanje direktno ka TURBINI i na kraju vidimo EXHAUST - izduvnu granu.

- Kasnije slikovit prikaz. Kod Single shaft - ( zasebnog-pojedinačnog vratila ili osovine), vratilo je u direktnoj sprezi sa komresorom -elisa mora da rotira u režimu manjeg broja obrtaja nego turbina i tu je prisutna  aktivna uloga reduktora broja obtaja elise.

- Kod Free turbine -  elisa i režim obrtaja - rada je u direktnoj vezi sa turbinom. Turbina pokreće kompresor, gde turbina i prateći kompresor rade na maltene konstantnom broju obrtaja. Ipak mora da postoji razlika u broju obrtaja, jer sama elisa tehnički mora da rotira pri manjem broju obrtaja nego turbina!

- Odlično prikazana animacija rada turpoprop motora :

LINK : http://www.pw.utc.com/about_us/engine_education/turboprop_engine.asp

 - U produžetku su slikovito prikazana i 3. osnovna tipa propulzije u savremenim vazduhoplovima, a u gornjim linkovima i pretnodsti, tačnije uštede i sama efektivna , dobijena izvršna snaga kao finalni rezultat, koja gledajuči motor kao zasebu jedinicu ide u korist turpoprop motora.

- Ličnog sam mišljenja, da bi po gornjem Scenariju, za relativno kratko vreme i inputu kapitala, mogli da vidimo Lastu-95 sličnu PC-7 sa P&W motorom od 550 Ks. ( uz nužna ojačanja zmaja, što je itekako izvodljivo). Svesno stavljam u prilogu fotografije KT-1 i Pilatusa PC-7 za koje smatram, da kada bi postojao input kapitala i isto zahtevao kupac, mogla dovesti i naša Lasta 95.

Kolika je izvršna  snaga turpoprop motora, najbolje možemo videti u prilogu. Naravno ovde umesto kokpita, vidimo funkcionalnu kabinu, odmah iza same pogonske grupe.

 <iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/g8bHm-slam8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 


* Turboprop - slikoviti način rada.png (29.59 KB, 549x339 - viewed 115 times.)

* 3. osnovna tipa propulzije.jpg (30.13 KB, 608x336 - viewed 129 times.)

* KT 1 T Turska.jpg (54.64 KB, 800x600 - viewed 126 times.)

* Pilatus PC-7 RIAT2006.jpg (100.2 KB, 800x533 - viewed 128 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #187 on: August 23, 2011, 12:00:59 pm »

Turci su nama pomogli oko projekta turbo prop Laste (vidim da oni rade na Hurkusu) i mi sada nastupamo sa tim projektom u Spaniji, Avganistanu...

Odakle sad ispade turbo prop Lasta!? I to jos u saradnji da Turskom!?
Sa turcima treba videti da li moze saradnja u vezi G4 i.....i Brazilom mozda.

@dogfigft 
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #188 on: August 23, 2011, 12:17:47 pm »

Turci su nama pomogli oko projekta turbo prop Laste (vidim da oni rade na Hurkusu) i mi sada nastupamo sa tim projektom u Spaniji, Avganistanu...

Odakle sad ispade turbo prop Lasta!? I to jos u saradnji da Turskom!?
Sa turcima treba videti da li moze saradnja u vezi G4 i.....i Brazilom mozda.

@dogfigft 

@Rotring, neznam najiskrenije koga citiraš ? Ja odgovaram konkretno na pitanje kolege @BSD o mogućem , ... podvlačim kako je i sam BSD formulisao u pitanju MOGUĆEM, ... SCENARIJU ! ... Potom odgovaram da je isto moguće, nadograđujem  temu sa mogućnošću turboprop motora. Pročitaj pažljivo postavljeno pitanje BSD ! još jednom podvlačim, radi se o SCENARIJU a ne radnjama koje su u toku !
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #189 on: August 23, 2011, 12:35:27 pm »

Nadovezao sam se na post druga BSD.

Radnje koje su u toku, koliko ja znam, ne podrazumevaju ugradnju T.P. motora.
Sto se tice scenarija....ima ih puno....necemo valjda svaki da analiziramo....

Odlican prikaz si napravio u vezi motora i njihove osobenosti, na to se odnosio moj  
« Last Edit: August 23, 2011, 12:40:44 pm by rotring » Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 362



« Reply #190 on: August 23, 2011, 04:26:57 pm »

@dogfight
Hvala ti puno na odgovoru i moram reci da mi je Lasta sada postala nekako interesantnija, a vidim i strancima. Verovatno u VTI-u imaju uradjenu turboprop varijantu ali nema se parica. Da dobije UTVA jos jedno dva poslica za Lastu 95 i obnovi se fabrika u potpunosti, pa onda da krenemo napred  !
Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #191 on: August 28, 2011, 10:06:44 am »

- Lasti 95 lično sa nastavljenim marketingom vidim lepu perspektivu. Sada bih se vratio svesno neposredno posle Nato agresije 1999. gde kao najgori primer - PRIMITIVIZMA i nepoštavanja ičeg, već radi ličnog mizernog eksponiranja vidimo prvu od predserijskih 54151 ... ( dole  se vidi 54155 razorenoj u izbomardovanoj Utvi -Pančevo), ...  kako stoji u ataru sela Ivanovo - u blizini Pančeva.

- Takođe što je posebna tema klasičnog PRIMITIVIZMA, nekulture i nepoštovanja ičega vezano za domovinu, mogu se navesti i primeri - video zapisi, korpus-delihti skidanja pojedinih delova eksponata u vazduhoplovnom muzeju Surčin. Siguran sam da bi eventulanim a  MOGUĆIM  aploudovanjem istih zapisa, mnogi pocrveneli (ako uopšte imaju obraz) i zatvorili usta od bruke a ne se eksponirali kao znalci vazduhoplovstva.

 <iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/4pPtVfRdito?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
 
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #192 on: August 28, 2011, 07:12:37 pm »

@dogfight
Hvala ti puno na odgovoru i moram reci da mi je Lasta sada postala nekako interesantnija, a vidim i strancima. Verovatno u VTI-u imaju uradjenu turboprop varijantu ali nema se parica. Da dobije UTVA jos jedno dva poslica za Lastu 95 i obnovi se fabrika u potpunosti, pa onda da krenemo napred  !
Nikakva turbo prop Lasta ne postoji u VTI!!!! 
Ta Lasta postoji samo po forumima kao zelja avio entuzijasta...

@dogfigft
Laste koje su unistene u fabrici tokom 1999 godine vojska nije htela da primi na stanje.....odbacene su kao nepouzdane itd. Iz tog razloga su i ostale u fabrici...nikom nisu trebale.
Avioni koji nikom ne trebaju kanibalizuju se, sta drugo. BojanSDK je sagovornik sto se tice tih detalja, verujem da bi pomenuti dao najpotpunije objasnjenje ove teme.
Logged
obrad
desetar
*
Offline Offline

Posts: 113


« Reply #193 on: August 28, 2011, 08:55:31 pm »

Lasta (ustvari ostaci) 54151 je 2004. je prodata radniku Utve za 100 000 din (kao kompenzacija za dug) u viđenom stanju i on je tu lastu prebacio u selo Ivanovo.
Inače, u Utvi razmišljaju da lastu 54157 koja je ostala nezavršena i neoštećena, u saradnji sa Muzejom dokompletiraju i izlože je.
« Last Edit: August 28, 2011, 09:01:52 pm by obrad » Logged
dogfight
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 634


« Reply #194 on: August 28, 2011, 09:40:08 pm »

@dogfight
Hvala ti puno na odgovoru i moram reci da mi je Lasta sada postala nekako interesantnija, a vidim i strancima. Verovatno u VTI-u imaju uradjenu turboprop varijantu ali nema se parica. Da dobije UTVA jos jedno dva poslica za Lastu 95 i obnovi se fabrika u potpunosti, pa onda da krenemo napred  !
Nikakva turbo prop Lasta ne postoji u VTI!!!! 
Ta Lasta postoji samo po forumima kao zelja avio entuzijasta...

@dogfigft
Laste koje su unistene u fabrici tokom 1999 godine vojska nije htela da primi na stanje.....odbacene su kao nepouzdane itd. Iz tog razloga su i ostale u fabrici...nikom nisu trebale.
Avioni koji nikom ne trebaju kanibalizuju se, sta drugo. BojanSDK je sagovornik sto se tice tih detalja, verujem da bi pomenuti dao najpotpunije objasnjenje ove teme.

@Rotring, molim te pažljivo pročitaj ceo moj post! Nigde ni slovom a kamoli rečju ne pominjem bilo kakvu postojeću turpoprop Lastu, vać se nadovezezujem na temu i mogućem SCENARIJU a ne radnji koja ja u toku !

- Kasnije samo NADOVEZUJEM -PROŠIRUJEM temu sa osnovnim principipom rada turpobrop motora u u dve izvedbe !

- Takođe ODLIČNO znam da avioni koji nikom netrebaju se kaninibalizuju. Doslovce posedujem svaki fabrički-evidencijski broj Laste koji je izašao iz proizvodne hale Utve - Pančevo. Takođe znam da je u planu da se jedan primerak Laste u saradnji sa muzejom u Surčnu završi i izloži kao eksponat. Takođe  dva primerka Laste su odvojena za tu namenu,  Do samih izvornih informacija mogu doći i izložiti u granicama dozvoljenog u samoj fabrici Utva - Pančevo. To da je primerak 54151 prodat privatniku radnika iz Utve zaista neznam ! Ono što se pitam gde je ekonomski rezon dotičnom radniku da na ime kompenzacije - izmirenja duga, postavi bukvalno razorenu Lastu koja nema nikakvu funkciju, do puki eksponat i sećanja na crne, nikad se neponovilo dane !
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 24 queries.