PALUBA
March 28, 2024, 10:17:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Maketa tenka M-84 clana Kamaz  (Read 75966 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #60 on: August 06, 2010, 09:40:51 am »

Dosadašnji napredak je bija dosta malen-šta zbog obveza, šta zbog premorenosti, ali eto, barem nešto novog da nadodam:
RB cjev se izrađuje inaće pomoću slika s njihove stranice ili pak s Ebaya (a to su opet--njihove stranice) i veoma je konfuzno sve to napravljeno ako ne znate dodatne detalje koji na slikama nisu navedeni. Sve u svemu, evo šema sklapanja, pa da barem toliko bude svima jasnije:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prvo ide šema djelova (radi jasnijeg pračenja) - nažalost, slikao sam pločicu već napola očepušanu, al eto...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
A onda ide i samo sklapanje:
prvo ide maleni mesingani prsten prigušivača (on se dobije dodatno sa tijelom prigušivaća--dakle, nije na PE pločici ) na slici je on br. 11, a potom i samo tjelo prigušivača (br. 10). Kada se to osušilo (lipite super glue-tom ) ide prednja ploča prigušivača (br. 3) na tijelo br. 10.
Kad je to gotovo, na donjoj strani prigušivača (kada stavite cijev u njenu pravu poziciju, gore bi trebale biti rupe za uzdužne lamele br. 1 i br. 2, a na dnu u svakom segmentu jedna odvodna rupa) kao na šemi zaljepite br. 7 otprilike 5mm od ploče br. 3. Nakon toga na prsten br. 11 zalipite dvi pločice (br. Cool tako da ih postavite po 45° od vertikale (tako da su dijagonalno jedna od druge).
Posli idu uzdužne lamele (br. 1 i br. 2) i to tako da pripazite na njihovu dužinu (krače-sprida, duže-straga). Isto tako pripazite da budu vertikalne (od poda, naravno ).
I na kraju, ono najdraže---steznici/brage.


* 01.jpg (38.91 KB, 637x519 - viewed 471 times.)

* 02.jpg (26.41 KB, 616x256 - viewed 466 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #61 on: August 06, 2010, 09:43:31 am »

Njih radimo tako da prvo vrhove na oba kraja zavrnemo i presavijemo (na službenim slikama je to dobro prikazano). Kad je to gotovo, lipimo prvo jedan kraj (službeno se preporuča da se savije sama braga prije lipljenja, ali to donosi dodatne komplikacije, pa sam to izbjegao)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

te kada se on osušio, lipimo drugi kraj tako da kapnemo kapljicu na mjesto gdje on treba doć i zatim savinemo bragu na mjesto. Kod izrade ovih djelova dobro utvrdite di koji dio ide, jer nisu sve brage jednako duge, ali ni promjeri segmenata cijevi. Stoga proučite onu gori šemu.

Kada je to gotovo (ili pak na samom kraju), preporučam da na stražnjem djelu cijevi (oni šta ide u tijelo kupole) izbušite jednu rupu (cjev je od aluminija i lako se strojno buši) i u nju ubacite/zaljepite jednu metalnu cijev (ja sam stavio čelični dio top zakovice, no može i brokva/čavao). Time čete osigurati čvrstoču montaže i neče biti nezgodnih situacija kada neko uzme cjev okretat livo-desno.
 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Preostaje samo još montiranje cjevi na kupolu, a to radite tako da isbušite rupu za cijev (3.5mm) i poslje rupu za držač/produžetak. Kad je to gotovo (pazite na centriranje cijevi na os kupole--pobrinite se da je u ravnini s korjenom cijevi, kao i sa sredinom kružnog otvora između otvora komadantove kupole i nišanđijinog poklopca (to je zapravo otvor za izjedanačavanje tlaka pri pucanju topa )). Prije nego li zalipite cjeva za tijelo, na korjenu cijevi (tkanina na kupoli) zalipite prsten br.9 tako da mu oni otkinuti ravni dio vanjskog kruga bude na dnu (tj, prema tlu okrenut) tj horizontalan.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kad je to osušeno, ide cijev i to je to.


* 01.jpg (27.22 KB, 640x480 - viewed 460 times.)

* 02.jpg (21.23 KB, 640x480 - viewed 448 times.)

* 03.jpg (34.83 KB, 640x480 - viewed 462 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #62 on: August 06, 2010, 09:45:19 am »

Quote
Ali nije li jednostavnije bilo nabaviti jedan t 72 od tamiye?

Pa teorijski Tamiyina T-72 M1(nažalost nemam tu maketu, pa nemogu puno o njoj, no ono šta vidim po slikama...) verzija bi bila dobra za izradu kasnijih generacija tenka (kada već imaju reduktore svjetla na oba prednja fara), kada je kupora rađena u Đuri Đakoviću, te kada je imala jaći prednji oklop, kao i reljefnost zbog kalupa i grube izrade (to čete trebati izraditi od finog finišera ili kita). No tada je bitno napravit oni šav na desoj strani ispod kupole komadanta-o tome sam prije govorio. Isto tako, nisam 100% uvjeren da je prednji oklop točno pogođen, jer je u Tamiye nešto veći napadni kut (prednja ploha je okomitija nego što bi trebala biti), pa je u tom djelu treba izbrusiti, ili pak Zvezdinu sa kitom pojačati. Ipak, bilo kako bilo i jedan i dugi bazni model zahtjeva modifikacije, a osobno bi mi bilo doista drago kada bi neko i od Tamiyje napravio M-84.
Ipak, cjena je kod mene bila faktor, tako da...
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #63 on: October 21, 2010, 11:38:58 pm »

Eto ljudi marinero da se i ja malo javim (iz ˝mrtvih˝ Grin).
M-84-ku sam za sada ostavio po strani i iako mi je veoma žao zbog toga Embarrassed (doista bih htio napravit ga do kraja ) momentalno sam preokupiram jednim (bar za mene) gigantskim projektom: Heng Long 1/16 Tigar (početna verzija) RC (dakle, na daljinski ali sa puno, puno dodataka). Radim ga evo već više od mjesec dana i šta ga više radim, kraj mi se čini sve daljim. No za kojih mjesec-mjesec i pol ću i to završit, pa onda M-84 ima opet glavnu rič.
Nadam se da mi ne zamjerate. Roll Eyes angel
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #64 on: October 22, 2010, 06:52:31 am »

Vidio da si zaokupljen i tim drugim projektom.
Možda koji detail/slika i o tome?

Ovako, "odokativno" se čini vrlo zanimljiv projekt.

LPB
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #65 on: October 22, 2010, 10:42:10 am »

A u nekim stvarima je prototip, tako da ima tu za radit. Namjeravan s njim pomaknit granicu RC natjecanja u svitu. 
Btw. ekipa koja se bavi ovim ˝igračkama˝ ima od +30 do +70-80, a znaju potrošit i 800-1000$ a i to nema limita. Čudan neki hobby/sport, al eto, već kad san upa u to, želin napravit najbolje šta znam.
Šta se tiće fotki, idu idući tjedan (da donekle završim zimmerit), ali više manje samo vanjskih djelova (elektronika je ionako sva u kaosu-ali funkcionalnom). Al inače dio teme izrade (neki sustavi, tj nihovi shematski prikazi i sl.) su na australskom forumu hobbyhavoc.com, ali kako su više manje šturi nema baš smisla preslikavat ih. Napravit ću malenu eskluzivu palubi.info oko nekih stvari, ali opet, idući tjedan.
Nadam se da je to O.K. s vama. 
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #66 on: October 22, 2010, 10:53:02 am »

Jedva cekam i unapred se radujem.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #67 on: October 22, 2010, 11:19:47 am »

Hvala unapred, Kamaz!

LPB
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #68 on: October 22, 2010, 01:33:37 pm »

I ja jedva čekam fotke tog modela, tenk može i da sačeka malo! Grin
Logged
bartsimpson
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1



« Reply #69 on: November 18, 2010, 06:25:23 pm »

Hoce li skoro nastavak... pravilo
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #70 on: November 19, 2010, 06:26:37 am »

Nisam siguran da pripada ovde, ali mislim da svakako mogu dobiti pomoć od vas.
da li ova dva zadovoljavaju standarde modelarstva?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* PA120041.JPG (185.49 KB, 2048x1536 - viewed 257 times.)
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #71 on: November 21, 2010, 09:09:03 pm »

To ti bolje ide u onu moju drugu temu o 1/16 Tigru, jer su ovi u tom mjerilu, oba na daljinski.
Logged
bartsimpson
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1



« Reply #72 on: January 10, 2011, 09:40:59 pm »

Kamaz...ima li neceg novog?   pravilo
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #73 on: February 18, 2011, 09:28:30 am »

dok se jos nije stiglo do dimnih kutija na M-84. imam utisak da su malo prevelike (na onim slikama sa stranica 2 i 3)
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #74 on: February 18, 2011, 02:11:42 pm »

Možda, nisam nešto previše komparirao, no i one su na remontu zbog pristupačnosti korjenu topovske cijevi i zaštitnoj tkanini oko nje. Wink

P.S. ovako, ovisno o varijanti, neki su imali nešto duže, kao ovi od Zvezde, no u globalu trebaju biti krači za 1mm, a ta se razlika pojavljuje dolje na dnu bacača gdje se nalazi trokutaski nosač. Promjer odgovara. A čepovi su kao šta sam gori govorija-opet ovisno o verziji-isto krivi...
« Last Edit: February 18, 2011, 02:31:24 pm by kamaz » Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.