PALUBA
April 19, 2024, 01:13:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: "Mašina sudnjeg dana"  (Read 61413 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #60 on: August 13, 2016, 08:03:15 pm »


Boro I've showed you the way. The rest is yours...

Look at the post Reply #4 on: May 10, 2010, 09:39:23 pm, this topic. Seems that you did not learn your lesson well.

Prevod: Pogledaj post Reply #4 on: May 10, 2010, 09:39:23 pm, ova tema. Izgleda da nisi dobro naučio lekciju.

Ma nije važno dobro pročitati temu, treba tu i vremena, i truda, razmišljanja... Važno je dobro kritikovati ono što su drugi napravili...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #61 on: August 14, 2016, 08:11:02 pm »

Тако је. Пљување нас је одржало...

Quote
@Torpedo011, o svemu što bi se moglo pisati u ovoj temi, već je pisano u velikom broju tema na Palubi. Nema nešto novo što bi se ovde postavilo, znači samo bi se ponavljalo već rečeno.

Ne znam ima li to smisla?

клик

Него да се вратимо на ово... ''Мртва рука'' је есенција теме. До сада нисам видео нигде ниједан снимак система нити некакво пробно ланисрање. Све што  је изашло у јавност јесте ова фотографија командне ракете и веома сажете информације које су изнете у јавност посредством бивших совјетксих грађана некада запослених у војсци.

Оно што мене занима јесте да ли су и други лансирни системи попут самоходних укључени у систем ''Перимитер'' или су само шатхови обухваћени? Ракета се најбрже лансира из ШПУ. Топољу треба више времена да из маршевског пређе у борбени положај, а исто се односи и на подморнице које морају да лансирају пројектил са одређене дубине или на површини. Да ли радио-сигнал уопште може да допре до подморница?

Постојање Перимитера даје и одговор на то зашто је УР-100 задржан у наоружању до дана данашњег мада се предвиђа и његова замена као и замена Р-36М. Ако до тога дође и ако све МБР буду завршиле на самоходним системима типа камион, воз или подморница како ће онда систем Перимитер функционисати?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #62 on: August 14, 2016, 08:26:48 pm »

Inace u temi nema nijednog posta posvecenoj pravoj masini sudnjeg dana koja postoji i koja je operativna... 15Э601.

Citiraš moj post od pre više od tri godine?! Alal vera, čekao si i dočekao, ali ne ono što misliš - nema šanse da uđem u neku prepirku sa tobom, a i dalje mislim da u temi o JRM mogu samo da se dodaju neke slike, mala je šansa da se da nešto suštinski novo jer je JRM umrla kao i njena država.

Suština je u tome da si napisao da nešto nije u temi pomenuto, a jeste, što navodi na zaključak da temu nisi pročitao a kritikuješ.

I nije "Perimiter" nego "Perimetar", ali nije važno pošto je ovo moj poslednji odgovor tebi, bez obzira šta napisao i čime me prozivao (možda sam ti nešto odgovorio još 2009, ko zna?).

Pozdrav @Torpedo 011.

P.S. Predlažem da neko od moderatora ovu temu očisti, počevši od ovog mog posta, pa sve slične razgovore sa Božom i Solarisom sa prethodne strane, mislim da umanjuju vrednost teme. Ne mislim ovo zbog toga što sam ja pokrenuo temu već zbog toga što smatram temu interesantnom, barem za one koji su zabrinuti za budućnost.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #63 on: August 14, 2016, 08:33:44 pm »

Same as you Boro. Мислио си да нема шта да се дода кад ето га на 32 стране and pushing over. Ишао сам две године по библиотекама, отпадима, лимунду, купинду и разним местима да бих скупио књиге, цртеже, часописе итд. У почетку сам се љутио на Дреднота када ми је рекао да наручујем теме као песме у кафани, а заправо ми је рекао да треба сам да створим нешто што желим и на крају сам успео упркос свему. То што сам ставио ту нема на другим форумима и сајтовима. Имам још фотографија, чланака и разних ствари те тема неће стати на овоме. Дотераћу је барем до 50-те странице.

Биће још тога Боро. Свашта сам скупио.

Поздрав и теби.

Quote
možda sam ti nešto odgovorio još 2009, ko zna?).

Овде сам од 2013. Први пост ми је на теми о ВПБР-31

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #64 on: August 14, 2016, 08:37:48 pm »

Svaka čast za trud! Odgovaram ti jer smo u off topic, nije vezano za ovu temu a nadam se da će neki Mod i tako ovo obrisati.

Volim da vidim sve vezano za JRM, tamo su ostale najlepše godine mog života. Sada mogu da ti rastumačim, ili ponovim, JRM nema, dakle ne može se ništa novo desiti već samo naći neki do sada ne objavljeni materijal što si ti uspeo i što treba pozdraviti.

Koliko koja tema ima stranica, nije toliko bitno za njen kvalitet - tako ja mislim. Evo nas dva smo pola stranice napunili u dva dana u ovoj temi a samo smo je pokvarili...

Sad sam pogledao od kada si na Palubi, znam. Smiley
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #65 on: August 14, 2016, 08:40:04 pm »

А што се тиче нуклеарног оружја можемо о томе како хоћеш. Ја сам својевремено писао рад о томе и тематика ми је блиска.

Quote
Sada mogu da ti rastumačim, ili ponovim, JRM nema, dakle ne može se ništa novo desiti već samo naći neki do sada ne objavljeni materijal što si ti uspeo i što treba pozdraviti.

Све је то већ било објављено, али је закопано и потиснуто. Ја сам успео да се снађем за ВОЈСКУ и Нови гласник као и неке друге часописе из тог периода. Војне тајне не знам нити им имам приступ.

Иначе сада копам по Морнаричком гласнику из неких других разлога невезаних за Палубу, али има везе са морнарицом. Нашао сам разне фотографије којих овде нема као и неке одговоре на постављена питања који су изостали.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #66 on: August 14, 2016, 08:47:12 pm »

Drago mi je, nadam se da ćeš i to podeliti sa nama.

Tema "Mašina sudnjeg dana" nije ograničena na nuklearno oružje, a sve što sam o tome imao da kažem napisao sam kada sam pravio temu, ne bih dalje jer ne znam. Samo ponekad na netu nađem ponešto što je u vezi sa temom...
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #67 on: August 14, 2016, 08:49:04 pm »

Хоћу, поделићу.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #68 on: October 12, 2016, 08:30:30 pm »

Odnosi između najvećih svetskih sila kvare se iz sata u sat - u Siriji, Ukrajini... svuda.

Sat sudnjeg dana danas je na tri minuta do ponoći. Mislim da će sledeće ažuriranje pomeriti veliku kazaljku na minut, najviše dva do ponoći:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Prevod: prošle godine Naučni i bezbednosti savet pomerio je sat na tri minuta do ponoći, uz napomenu: "Verovatnoća globalne katastrofe je vrlo visoka, a aktivnosti na smanjenju rizika od katastrofe moraju se preduzeti što skorije". Ta verovatnoća nije se smanjila. Sat otkucava, globalna opasnost se nazire. Mudri lideri treba da deluju - odmah.

Nažalost, koliko ja vidim, lideri nisu mudri i deluju upravo u suprotnom pravcu.


* Doomsday clock 121016.png (27.44 KB, 655x216 - viewed 111 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #69 on: November 14, 2016, 12:31:07 pm »

Interesantan tekst na:

http://englishrussia.com/2016/10/27/8-frightening-facts-about-the-nuclear-arsenal-of-russia-9-photos/

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* kataklizma.jpg (146.34 KB, 800x600 - viewed 104 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #70 on: November 27, 2016, 05:40:07 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* nukes.jpg (1032.94 KB, 700x11464 - viewed 177 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #71 on: December 04, 2016, 12:12:55 pm »

How Close Do You Live to a Nuclear Bomb?



Quote
Nuclear weapons are terrifying in two ways. What they're capable of, and how close they may actually be located to you. You may have spent your entire life living near one and never knew about it, or maybe not. Either way if you want to put your mind at ease or want to get freaked out by it, then this video will tell you with "reasonable" accuracy of where most nuclear weapons are located in the world. Some however, nobody knows of which means that technically... some could be located just about anywhere! (0000000.1% chance of anybody ever finding these though so don't ever try)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #72 on: December 18, 2016, 02:33:39 pm »

Nedjelja je pa "treba" poštivati "crveni slovo" u kalendaru.Moja žena neće da pere ni veš nedjeljom i ako to radi veš mašina. laugh
Dakle opušteno bez fizičkog naprezanja,jer se umni rad ne smatra "radom". laugh

 Najsigurnija mesta na svetu u slučaju nuklearnog rata
Novosti online | 18. decembar 2016. 12:18 |

Naučnici su odabrali tri lokacije za najsigurnija mesta u slučaju nuklearnog rata... Autori iznose tvrdnju da trenutno zapravo živimo u najmirnijem razdoblju svetske istorije  
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]  

Naučnici su odabrali tri lokacije za najsigurnija mesta u slučaju nuklearnog rata... Dr Beki Aleksis Martin i dr Tom Dejvis za „Gardijan“ su napisali veliki članak u kojem analiziraju najsigurnija mesta u slučaju izbijanja nuklearnog rata. Autori iznose tvrdnju da trenutno zapravo živimo u najmirnijem razdoblju svetske istorije, kada se usprkos sukobima na Bliskom istoku i u nekim drugim delovima sveta vodi manje ratova koji su pritom znatno manje smrtonosni nego oni u 20. veku, prenosi „Jutarnji list“.

Međutim, u kontekstu uspešnih nuklearnih proba Severne Koreje, „novog hladnog rata“ SAD i Rusije (a s Trampom potencijalno SAD i Kine) i uvek zaoštrenih odnosa Indije i Pakistana (obe države imaju nuklearno oružje), opet se počelo pričati o mogućnosti izbijanja nuklearnog rata.

Uvek omiljena tema medija željnih senzacija dobija na težini razmišljanjima poput onog koje ima penzionisani šef Pentagona Vilijam Peri, koji smatra da je nuklearni rat danas izvesniji nego što je bio tokom 70-ih i 80-ih godina prošlog veka.

Valja podsetiti da je nuklearno oružje od vremena kad su Amerikanci razorili Hirošimu i Nagasaki pre svega služilo kao oružje pretnje koje zapravo niko ne želi da aktivira — razumljivo, s obzirom na to da samo SAD ili Rusija imaju dovoljno bojevih glava da ozbiljno ugroze opstanak ljudskog roda na Zemlji.

Ako u nekom crnom, srećom malo verovatnom scenariju, ipak dođe do sukoba, gde bi bilo najsigurnije mesto na svetu, udaljeno od potencijalnih napada i uništenja? Aleksis Martinova i Dejvis su prilikom „lociranja“ tih mesta uzeli u obzir trenutne zalihe nuklearnih bojevih glava u državama koje ih poseduju (SAD, Rusija, Kina, Velika Britanija, Francuska, Indija, Pakistan, Izrael i Severna Koreja), verovatnoću sukoba s drugim nacijama, te čak dugoročnu numeričku prognozu vremena.

Različite projekcije na kraju su rezultirale scenarijom u kojem dolazi do simultanog i multilateralnog nuklearnog rata. Ne preterano iznenađujuće, kao najsigurnije mesto na svetu pokazao se Antarktik, ledeni kontinent koji je ujedno i mesto prvog sporazuma o upotrebi nuklearnog oružja, kojim je još 1959. godine odlučeno da će se tamo samo provoditi miroljubiva istraživanja.

Druga opcija je poznato Uskršnje ostrvo, udaljeno 3.500 kilometara od obala Južne Amerike. Dva i po puta manji od ostrva Krk, sigurno ne bi mogao da primi velik broj izbeglica koje bi mesto delile s čuvenim kamenim glavama.

Treća opcija su pak Kiribati ili Maršalska Ostrva, deo Mikronezije, regije u zapadnom Pacifiku. Ironično, SAD su tokom 40-ih i 50-ih godina prošlog veka upravo na širem području Maršalskih Ostrva testirale 67 nuklearnih bombi, zbog čega ih je američka Komisija za atomsku energiju 1956. proglasila „mestom koje je daleko najviše zagađeno radijacijom“.

(Izvor: sputniknews.com)
--------------------------
Moj stav je da je ovo opušteno blebetanje na "crveno slovo".Ne vodi se tu računa niti o tome,da posledice nisu trenutne,nego dugotrajne, ubacuje se tu neki dogovor oko Antarktika,kao da će se u slučaju "kataklizme" oni poštivati itd.........
Broj mjesta (manje ugroženih) je smijurija jer je vjerovatnije da su zaštićene nekakve kotline u Dinarskim,Alpskim,Himalaje itd., pa niti ta zaštita nije dugoročna,jer će posledice trajati i to godinama itd....
Nemoj da mi netko uključuje veš mašinu danas,jer se sigurno neće "izvući" u slučaju "sudnjeg dana".  pravilo

Poz.


* Nuke Ex .jpg (52.69 KB, 620x413 - viewed 107 times.)
« Last Edit: December 18, 2016, 02:40:02 pm by Karlo » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #73 on: December 27, 2016, 02:06:46 pm »

Svet je bio na ivici nuklearnog rata i to zbog najbanalnije stvari
Njujorker   27.12.2016.

U 2.30 ujutro 3. juna 1980. godine, računari u Nacionalnom vojnom komandnom centru Severnoameričke vazdušne komande, smeštenom duboko u šumama planine Čejen u Koloradu, kao i u Lokaciji R, alternativnom komandnom centru Pentagona na planini Rejven Rok u Pensilvaniji, izdali su dramatično upozorenje: Sovjetski Savez je upravo pokrenuo nuklearni napad na SAD. 

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Malo pre toga, Sovjeti su izvršili invaziju na Avganistan, a animozitet između dve supersile bio je veći nego ikad pre, još od vremena Kubanske krize. Američka vojska je iz sefova izvadila ključeve za pokretanje balističkih raketa, posade bombardera krenule su ka avionima, lovci su poleteli u nebo, a Federalna vazduhoplovna administracija je naredila sletanje svih komercijalnih aviona. Savetnik predsednika Džimija Kartera za nacionalnu bezbednost Zbignjev Bžežinski spavao je u svom domu u Vašingtonu, kada je zazvonio telefon. Njegov vojni savetnik general Vilijam Odom zvao ga je da mu kaže da je lansirano 220 raketa sa svojetskih podmornica i da lete ka SAD. Bžežinski je Odomu rekao da želi potvrdu o napadu. Odbrambeni napad morao bi da bude izveden vrlo brzo, Vašington bi mogao da bude razoren u roku od nekoliko minuta. Odom je zvao ponovo i imao je jednu ispravku: lansirano je 2.200 raketa. Bžežinski je odlučio da ne budi ženu, jer bi više voleo da umre u snu. Dok se spremao da nazove Kartera i preporuči američki kontranapad, telefon je zazvonio još jednom. Odom se izvinjavao: bila je to lažna uzbuna. Istragom je kasnije utvrđeno da je oštećen čip u kompjuteru poslao pogrešno upozorenje. Čip je koštao 46 centi. Slična lažna uzbuna podignuta je i prethodne godine, kada je neko greškom u računar Pentagona ubacio snimak obuke za slučaj sveopšteg sovjetskog napada. Lažne uzbune izdavane su tokom Hladnog rata i u slučajevima lansiranja meteorološke rakete u Norveškoj, solarne oluje, solarnih odsjaja na oblacima na velikim visinama...

Erik Šloser, autor knjige "Command and Control" piše za "Njujorker" kako je moglo da se desi da sistemi napravljeni sa idejom upravljanja nuklearnim oružjem, kao i svi složeni tehnološki sistemi, zapravo imaju velike mane. Njih dizajniraju, proizvode i održavaju ljudska bića. Ipak, kada je reč o kontrolnim sistemima za nuklearno oružje, svaka greška može da bude mnogo veća nego kada se radi o padu sajta za upoznavanje usled prevelike posete, ili ako neki letovi zakasne usled tehničkog problema. Milioni, ako ne i stotine miliona ljudi, mogli bi da budu zbrisani sa lica zemlje zbog ovakvih grešaka.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Opasnost nije prošla. Šanse da danas greškom dođe do nuklearnog napada danas su male, ali rizik je sve veći dok Amerika i Rusija sve više idu ka novom Hladnom ratu. Ruski predsednik Vladimir Putin najavio je da će Rusija "ojačati vojni potencijal strateških nuklearnih snaga", dok je američki predsednik Donald Tramp odgovorio najavom proširenja američkog nuklearnog arsenala. "Neka počne trka u naoružanju", rekao je Tramp. "Bićemo jači od njih u svakom smislu i sve ćemo ih nadživeti". Žestoka retorika obeju strana može samo da poveća opasnost od pogrešnih proračuna i grešaka. Bliski susreti vojnih letelica SAD i Rusije postali su rutinska stvar, stvarajući mogućnost za neželjen konflikt. Mnogi sistemi nuklearnog naoružanja na obe strane su zastareli i prevaziđeni. Njima upravlja osoblje koje je često nemotivisano i loše obučeno. niko od njihovih nadređenih nema neposredno iskustvo tokom prave nuklearne krize. A današnji sistemi kontrole i komande moraju da izlaze na kraj s pretnjama koje nisu ni postojale tokom Hladnog rata: Kompjuterski virusi, elektronska špijunaža, vormovi, logičke bombe, Trojanski konji, kao i ostalo oružje sajber ratovanja. najveća opasnost potiče ne od neke tehničke inovacije, već od dileme koja tvorce nuklearnih strategija proganja još od prve detonacije atomske bombe: Kako sprečiti nuklearni napad dok istovremeno zadržavate sposobnost da ga i sami lansirate? "Matrica za korišćenje nuklearnog oružja ustanovljena je u Hirošmi", rekao je u novembru 1945, samo nekoliko meseci nakon uništenja ovog japanskog grada, Džej Robert Openhajmer, naučni direktor projekta "Menhetn". "To je oružje agresije, iznenađenja i terora". Nuklearno oružje napravilo je totalno uništenje efikasnijim nego ikad. Samo jedna bomba sada je dovoljna za uništenje za koje bi ranije trebalo na hiljade bombi. Ako biste tokom vazdušnog napada oborili 99 odsto neprijateljskih bombardera, bilo bi dovoljno da samo jedan avion koji niste pogodili uništi čitav jedan grad. U ratu između dve zemlje s nuklearnim oružjem koji bi ličio na revolveraški obračun u stilu Divljeg zapada, mogao bi da pobedi onaj koji je prvi napao. A iznenadni napad mogao bi da obezbedi jedinu nadu za nacionalni opstanak - naročito ako je reč o zemlji sa slabijim nuklearnim arsenalom.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U istom mesecu u kom je Openhajmer izneo svoje ocene, politčki teoretičar sa Jejla Bernard Brodi predložio je teoriju nuklearnog zastrašivanja koja je u velikoj meri oblikovala američku politiku od tada pa do danas. Brodi je smatrao da pretnja odmazdom predstavlja jedinu efikasnu odbranu od mogućeg nuklearnog napada. "Moramo da uradimo sve što možemo da bismo umanjimo prednost koju bi neprijatelj mogao da ima ako bi napao prvi", napisao je Brodi odmah nakon što se SSSR objavio da ima atomsku bombu. Uprkos svom novcu uloženom u njihovu izgradnju korist od nuklearnog oružja ostala bi uglavnom psihološka. "Ono što plaši nisu naša namere ili sposobnosti, već sposobnosti i namere koje neprijatelj misli da imamo", navodi se u poverljivom dokumentu Pentagona iz tog vremena. "Naša misija se sastoji u ubeđivanju". Strah od iznenadnog napada i potreba za odmazdom dominirali su strateškim razmišljanjem tokom Hladnog rata. Na tajnom brifingu 1961. godine, ministru odbrane SAD Robertu Meknamari rečeno je da bi sovjstski napad na samo pet meta mogao lako da izbriše civilno vođstvo SAD. Mete bi bili Bela kuća, Pentagon, Kemp Dejvid, Sajt R, kao i Haj Point, bunker u Maunt Vederu u Virdžiniji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Uz dodatne napade, Amerika bi bila "obezglavljena", jer bi Sovjeti mogli da pobiju i američki vojni vrh. Kompletan američki sistem nuklearne kontrole i komande bio bi zbrisan s lica Zemlje sa smo 35 raketa. Pod Meknamarinom upravom, predsednik Kenedi je želeo da kontrola nad atomskim bombama ostane pod ingerencijom predsednika. Sve je ovo bilo testirano tokom Kubanske krize, kada je niz pogrešnih proračuna i informacija, kao i problema u kontroli i komandi, umalo izazvao slučajni nuklearni rat, iako su i Džon F. Kenedi i Nikita Hruščov hteli da ga izbegnu. U najopasnijem incidentu, kapetan sovjetske podmornice pogrešno je verovao da je njegva podmornica meta napada američkih ratnih brodova, pa je naredio lansiranje torpeda sa nuklearnom bojevom glavom. Njegovo naređenje blokirao je drugi ofocor. Da je torpedo ispaljen, SAD bi se osvetile nuklearnim protivudarom. Na vrhuncu krize, Meknamara je rekao: "Plašio sam se da možda više nikad neću videti subotu veče". Amerika danas ima 440 interkontinentalnim raketa Minuteman II, smeštenih u silosima rasutim po Koloradu, nebraski, Vajomingu, Montani i Severnoj Dakoti. Rakete su spremne za lansiranje u roku od dva minuta ukoliko se pojavi opasnost. Svaka od ovih raketa ima nuklearnu bojevu glavu koja je do 30 puta moćnija od bombe koja je uništila Hirošimu. Starost ovog oružanog sistema sve više postaje vidljiva. Većina kompleksa za lasniranje napravljena je za vreme Kenedijeve administracije, a neki od njih su podložni i poplavama. Komandni centri podsećaju na vremenske kapsule s kraja 20. veka. Kompjuter koji prima naređenja direktno od predsednika datira iz 1976, kada je bio poslednje čudo tehnike, ali je danas potpuno prevaziđen. Ilustracije radi, on se oslanja na rad sa flopi-diskovima od 8 inča. Prosečan smartfon danas ima hiljadu puta veću memoriju.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Osoblje koje upravlja, komanduje i održava rakete Minuteman III takođe je izazvalo razloge za zabrinutost. General koji je zadužen za kompletan arsenal raketa Minuteman III udaljen je iz službe 2013. godine, nakon što se u alkoholisanom stanju tokom posete Rusiji na neprikladan način ponašao u društvu mladih Ruskinja, tražeći da peva obrade pesama "Bitlsa" u meksičkom restoranu, usput vređajući svoje domaćine. Sledeće godine, oko 100 oficira koji brinu u raketama Minuteman III disciplinski su kažnjeni jer su varali na testovima. Još trojica ofocora otušteni su 2015. jer su koristili ekstazi, kokain i amfetamine. Iste godine oficir za lansiranje je osuđen an 25 godina zatvora jer je predvodio nasilnu uličnu bandu, dilovao drogu, seksualno nasrnuo na devojčicu mlađu od 16 godina, kao i zato što je koristio psilocibin, moćan halucinogen. Kao što mu i sam čin govori, ovaj oficir bio je zadužen za lanisranje interkontinentalnih balističkih raketa.

Izvor: www.blic.rs


* 01.jpeg (20.6 KB, 470x368 - viewed 95 times.)

* 02.jpeg (30.67 KB, 470x379 - viewed 105 times.)

* 03.jpeg (34.32 KB, 470x352 - viewed 93 times.)

* 04.jpeg (20.23 KB, 470x399 - viewed 95 times.)

* 05.jpeg (15.38 KB, 470x359 - viewed 106 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #74 on: January 26, 2017, 09:59:56 pm »

Časovnik sudnjeg dana pomera kazaljke danas
The Telegraph , T. Č.   26.01.2017.

Takozvani časovnik sudbine, koji simbolizuje opasnost od globalnog uništenja, približiće se ponoći, i to danas, ističu naučnici.

Odbrojavanje na ovom satu je počelo još 1947. godine od strane stručnjaka koji su radili na projektu Menhetn kad je dizajnirana prva atomska bomba. Naučnici su želeli da na jednostavan način ukažu na opasnost po našu planetu koju može da izazove čovek nuklearnim ratom. Sat se trenutno nalazi na tri minuta do ponoći, a kad časovnik otkuca 00:00h, desiće se kraj čovečanstva. Naučnici navode da će se sat pomeriti minut unapred danas, a to je najbliže Apokalipsi od 1953. godine, kada je Amerika donela odluku da unapredi svoj nukelarni arsenal sa hidrogenskom bombom. Sudnji časovnik sada ne otkucava samo zbog pretnji od nukelarnih bombi i rata, već i zbog klimatkih promena. Prošlog meseca su naučnici iz prominentne organizacije "Bulletin", naglasili da "hodamo po samoj ivici". U saopštenju su naveli: "Tenzije između SAD i Rusije podsećaju na Hladni rat, opasnost od klimatskih promena, nuklearne probe Severne Koreje, sve su to faktori koji utiču na odluku da se promeni vreme na časovniku". Poslednji put su kazaljke na satu pomerene 2015. godine, dva minuta unapred. Prošle godine, kazaljke koje se godinama pomeraju unapred i unazada, ostale su na svom mestu bez pomeranja, na tri minuta do ponoći.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 23 queries.