PALUBA
April 16, 2024, 05:24:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Dzesika Votson - najmladja osoba koja je samostalno oplovila svet  (Read 5070 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #15 on: May 16, 2010, 09:22:28 pm »

Вести дана
Тинејџерка опловила свет


Морска вучица: Џесика Вотсон
Шеснаестогодишњакиња Џесика Вотсон на розе јахти „Ел’с пинк лејди ”, дужине 10 метара, за седам месеци опловила свет прешавши 23.000 наутичке миље
Шеснаестогодишња Аустралијанка Џесика Вотсон постала је најмлађа особа која је сама опловила свет, пловећи седам месеци непрекидно, без икакве помоћи са стране.
Џесика Вотсон, која је путовање завршила овог викенда, упловљавањем у луку у Сиднеју, признала је у интервјуу да је делила сумње неких људи да можда није спремна за путовање дуго 23.000 наутичких миља. „То ме је излуђивало јер заиста пре тога нисам пловила сама. А онда сам објавила свету да ћу сама пловити око света”, изјавила је аустријској „Тен нетворк”, која је помогла спонзорисање путовања. „Знала сам да могу то да постигнем, али је ипак постојало зрнце сумње... Све је на крају прошло добро”, додала је девојка која плови од осме године.
Током 210 дана путовања на розе јахти званој „Ела’с пинк лејди” дугачкој десет метара, била је суочена са побеснелим морем, таласима високим 12 метара, а брод јој се седам пута превртао на бок.
Џесика Вотсон каже да су јој најтеже падали дани уочи олуја. „Бивала сам потпуно исцрпљена. Помало отупела, па уствари нисам ни схватала да је могуће бити толико уплашен”, испричала је. „Пре олује, пре него што схватите да ће бити лоше, само се бринете, и то траје неколико дана (пре него што избије олуја)”.
Џесика Вотсон, која у уторак пуни 17 година, редовно је допуњавала свој блог детаљима са путовања, од драматичних збивања до радосних тренутака као када се изнад немирне воде појави сунце.
Хиљаде људи дочекало је девојкуу луци у Сиднеју где је прошла кроз циљ, а међу првима који су јој честитали кад се укотвила код Опере, био је премијер Кевин Рад.
Њен подухват, међутим, неће бити уписан као званичан светски рекорд јер Светска организација која региструје рекорде у пловидби укинула је категорију „најмлађи”.
Иако ће остати без званичног признања Џесика Вотсон је већ потписала уговор да напише књигу, спрема се телевизијски документарац о њој, а заказан је и низ њених јавних наступа.
Бета

[објављено: 17/05/2010]

Evo i teksta iz "Politike"...


* tinejdz.jpg (23.15 KB, 177x250 - viewed 84 times.)
Logged
Helo
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22



« Reply #16 on: May 16, 2010, 11:15:16 pm »

Svaka cast devojci! To se zove duh! Bolje ovo nego da je provela to vreme kuci gledajuci Velikog brata! Smiley
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #17 on: May 17, 2010, 08:27:52 am »

Verovatno je Veliki brat gledao nju...  Smiley
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 149



« Reply #18 on: May 17, 2010, 08:47:23 am »

To sigurno; makar kroz navigacijsku i inu podrsku.
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #19 on: May 17, 2010, 10:01:15 am »

Upravo sam i ja na to pomislio Smiley
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.