PALUBA
August 14, 2018, 11:50:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na flushroyal75@gmail.com ili miodrag.radojkovic@paluba.info

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 [35]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rečna brodogradilišta  (Read 89118 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*

« Reply #510 on: August 06, 2018, 04:17:55 pm »

Moje lično mišljenje je da nema baš nikakve šanse za dalji život brodogradilišta NS. Ima tu više razloga. Prvi i osnovni je Vojvođanska banka- bilo kako se sada zove. Ona je udavila celokupnu rečnu brodogradnju Srbije. Sada je " vlasnik " više propalih firmi. A da Bog da , sama propala.
 I kao naj veću prepreku obnavljanju prizvodnje vidim samu lokaciju. Ulaz je velika prepreka za iole ozbiljniju proizvodnju. A i sama akvatorija Dunavca je prepreka.

Drugo. Ko zna šta je ostalo od instalacija i u kakvom su stanju. Veliki novci bi se morali uložiti u eventualno obnavljanje proizvodnje a to nema niko bez stranog kapitala. A onda na važnije. Bez nekog velikog , dugoročnog ugovora ( veća serija brodova sa visokim stepenom finalizacije) nema neke priče o pokretanju proizvodnje.

Ovo je moje lično mišljenje. Ali? Ko mene šta pita ? Ja sam samo brodomonter.

S poštovanjem
« Last Edit: August 06, 2018, 04:29:30 pm by kilezr » Logged
pvanja
poručnik bojnog broda
*

« Reply #511 on: August 08, 2018, 03:22:06 pm »

Vojvodjansku banku je kupila OTP banka (madjarska banka u Srbiji) tako da ce izgleda da prezive.

Steta za brodogradiliste pravili su se tamo ozbiljni brodovi i recni i morski. Tada Dunavac nije bio problem.

Sto se tice lokacije na nju su vec mnogi bacili sapu. Ne samo na brodogradiliste vec i na kasarnu RRF (koja se naslanja na brodogradilisite).
Glavni "problem" je sto grad nema para da isplati vojsku da bi se izmestila.
kilezr
poručnik fregate
*

« Reply #512 on: August 08, 2018, 05:20:32 pm »

Samo brodogradilište Ns je bilo nedovršen projekt.
 Za porinuće poslednjih novogradnji su donošene mašine iz Zr. i s njima su spuštani brodovi. Znači? Još jedan veliki nedostatak u eventualnoj proizvodnji.

* IMG_20180416_130206_2CS.jpg (844.61 KB. 2880x1728 - viewed 8 times.)

To je jedan od tih mašina .

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 [35]   Go Up
  Print  

Jump to: