PALUBA
April 25, 2024, 02:34:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 42   Go Down
  Print  
Author Topic: Rečna brodogradilišta  (Read 305233 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #90 on: October 07, 2010, 08:23:04 pm »

  Dobro kažeš dužmba.To su problemi ali nisu ni nerešivi.radnici se u procesu privatizacije odreknu svojih potraživanja ili im se ona isplaćuju samo kao osnovnu vradnost bez kamata.Može se kad se hoće naći izlaz iz problema.Mađutim.Brodogradilište Begej je oterano u stečaj u naponu snage.Završena modernizacija(kupljene mašine za porinuće brodova,betoniran navoz,sitan alat kupljen,hala dograđena itd.)Brodovi na navozu u radu a ugovori potpisani za još seriju brodova.Strani naručioci stalno u firmi i prate napredak i zadovoljni su.Odjednom STEČAJ.Ljubiša Samardžić Vojvođansja Banka i još neki potražuju neka dugovanja koja direktor nepriznaje i hoće da izađe na Sud sa njima.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #91 on: October 07, 2010, 08:51:26 pm »

Па ту се ради вероватно о тзв. скривеним дуговима. Док је фирми лоше, ћутиш и чекаш. Када је неко подигне на ноге ти се јавиш. Иако је време потраживања истекло (застарело) ипак се нађе нека рупа да се уђе у потраживање или оно одржи. На пример, "заборавио" претходни друштвени директор да се позове на клаузулу застарелости пре десет година па прихватио дуг (ушао у спор који сада мирује на суду) и сл. Банке су посебна прича.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #92 on: October 07, 2010, 09:06:55 pm »

  Kakvi bili da bili mi odosmo u P.M. svi.  Retki su se vratili posle stečaja u brodogradilište,posle stečaja a sad rade samo neki od nas 800.Doveli nove ljude  koji ćute i rade bojeći se za radno mesto.Drže ih na tri meseca ,produže ugovor na još tri pa ih onda oteraju kući da malo ohlade glave. I tako u krug!
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #93 on: October 09, 2010, 10:24:35 am »

A koliki je bio udeo brodogradilišta u Banatskoj banci? Prema elementarnoj logici, "Begej" bi morao da ima osnova za potraživanje svog udela. I zanima me, da li je zatezna kamata ulazila u glavnicu, i da li se i na nju obračunavala kamata? Morao bih i da pogledam pod kojim uslovim se Banatska banka spojila sa VB.
Pozdrav!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #94 on: October 09, 2010, 10:59:18 am »

 Pa ,šta da kažem??? Sve to što si nabrojao ja stvarno neznam .Znam samo da su akcionari koji su kupovali akcije po prvom zakonu o privatizaciji 1992 ostali bez udela u Begeju ,odnosno on se posle sve * Transformacije * firme sveo na 0,90 %.Ostalo ima sadašnji Kupac Merkurius grupa iz Holandije koja je potraživanja Vojvođanske banke otkupila od prethodnog * Vlasnika * Damen grupe kada je ovaj otišao u bankrot.E Sad??? Da li je po našem zakonu moguće prodavati svoja potraživanja prema nekom preduzeću na 30 godina i da li to Strano preduzeće  može ta , i takva potraživanja pretvarati u osnivački ulog tog istog prodatog preduzeća i vršiti preregistraciju na novo Društvo sa Ograničenom odgovornošću??? Zamršeno Huh? Verovatno me   Zastavnik Djemo razume !? I sad sam ja kao član tadašnje skupštine Begeja trebao da glasam o tome da se Begej tako * proda* Damen grupi. Doveli mi Ženu iz pokrajinske Agencije za Privatizaciju i ona kaže MOŽE!!! POsle Sindikat udri po skupštini da to nije po zakonu i da nismo trebali tako da glasamo.J.b.ga Oni su angažovali tu Babu i kad je ona rekla DA ,ja tako glasao.Meni to tek sada biva malo jasnije, a onda , pre 10 godina sam se čudom čudio šta nas je snašlo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #95 on: October 09, 2010, 07:01:54 pm »

Не сикирај се, и да си гласао НЕ, било би исто.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #96 on: October 09, 2010, 09:18:43 pm »

Него, један од озбиљних проблема приватизованих предузећа (па и бродоградилишта) је тај што су наслеђивали дугове, пре свега према радницима (плате, доприносе, превоз, топли оброк), али и другима из ранијег периода, када објективно нису радили, али су радници формално радили (били запослени). Сада сви они траже да им се плати то што нису радили, али су били спремни да раде. То у свету нигде не постоји, али постоји код нас.

Postovani Dzumba,

nema Srbija (ex Yu) ekskluzivu da trazi nesto nezaradjeno. Posto se dosta krecem u zemljama treceg svijeta, mogu ti reci da je ta "boljka" prisutna na dosta mjesta.

Pozdrav
« Last Edit: October 09, 2010, 10:28:08 pm by Boro Prodanic, Reason: Popravak citata » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #97 on: October 10, 2010, 07:29:59 am »

По питању односа према послу нисмо се одмакли од трећег света. Прво, ако може плата и то добра, онда годишњи одмор, после ћемо да видимо.Ако се барш мора доћићемо и на посао, а о раду ћемо размислити. Мало се се шалим, али нама треба неко да нас потера и променимо однос према раду.
« Last Edit: October 10, 2010, 07:51:09 am by dzumba » Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #98 on: October 10, 2010, 07:34:58 am »

По питању односа према послу нисмо се одмакли од трећег света. Прво, ако може плата и то добра, онда годишњи одмор, после ћемо да видимо.Ако се барш мора доћићемо и на посао, а раду ћемо размислити. Мало се се шалим, али нама треба неко да нас потера и променимо однос према раду.

Mislim da bi  Japanci bili dobrodosli po tom pitanju  police
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #99 on: October 10, 2010, 09:41:49 am »

Mislim, da če strani kapital i tržište samo promeniti to.
Nažalost. Globalizacija. Ali nečemo u politiku i ekonomiju.

LPB

Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #100 on: October 10, 2010, 10:07:52 am »

Pa ,šta da kažem??? Sve to što si nabrojao ja stvarno neznam .Znam samo da su akcionari koji su kupovali akcije po prvom zakonu o privatizaciji 1992 ostali bez udela u Begeju ,odnosno on se posle sve * Transformacije * firme sveo na 0,90 %.Ostalo ima sadašnji Kupac Merkurius grupa iz Holandije koja je potraživanja Vojvođanske banke otkupila od prethodnog * Vlasnika * Damen grupe kada je ovaj otišao u bankrot.E Sad??? Da li je po našem zakonu moguće prodavati svoja potraživanja prema nekom preduzeću na 30 godina i da li to Strano preduzeće  može ta , i takva potraživanja pretvarati u osnivački ulog tog istog prodatog preduzeća i vršiti preregistraciju na novo Društvo sa Ograničenom odgovornošću??? Zamršeno Huh? Verovatno me   Zastavnik Djemo razume !? I sad sam ja kao član tadašnje skupštine Begeja trebao da glasam o tome da se Begej tako * proda* Damen grupi. Doveli mi Ženu iz pokrajinske Agencije za Privatizaciju i ona kaže MOŽE!!! POsle Sindikat udri po skupštini da to nije po zakonu i da nismo trebali tako da glasamo.J.b.ga Oni su angažovali tu Babu i kad je ona rekla DA ,ja tako glasao.Meni to tek sada biva malo jasnije, a onda , pre 10 godina sam se čudom čudio šta nas je snašlo.

Razumem te u potpunosti. Prodaja potraživanja je moguća po zakonu, baš kao i prenos imovine. Kako sam prekjuče čuo, Banatska banka je oduvek bila deo VB, i prestala je da postoji kao pravno lice. Imam još jedno pitanje, a to je da li je Damen grupa bila registrovana kao domaće preduzeće? Za ostalo, raspraviću sve sa advokatom, ne mogu da pišem napamet.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #101 on: October 10, 2010, 01:32:30 pm »

  Damen grupa je   kupovinom potraživanja od Vojvođanske Banke na 30 godina s grejs periodom od 3 godine pretvorila to u osnivački ulog Brodogradilišta Begej DOO Društvo s ograničenom Odgovornošću.Posle tri godine proglašava Bankrot i po Holandskim zakonima koji dozvoljavaju prodaju trguje s Merkurius grupom i ovi postaju vlasnici.Direktor koji je bio u Begeju pre stečaja okuplja male akcionare kojima se vrednost akcija ovim smanjila na ispod 1 % i kreću s protestima.Ko je u pravu to se stvarno nezna.I jedni i drugi tvrde isto.Ovi drugi su lopovi.merkurius grupa najavljuje tužbe ali već 6 meseci ih ne podnose(možda nesmeju) a Malim akcionarima za pokretanje postupka treba preko 200.000 dinara za razne takse.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #102 on: October 17, 2010, 06:31:25 pm »

FBP-23,Brodotehnika 1991 [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* FBP 23.jpg (127.77 KB, 768x1014 - viewed 174 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #103 on: October 17, 2010, 06:34:43 pm »

Apatin-sta su sve radili i gradili
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Apatin.jpg (117.24 KB, 764x1024 - viewed 145 times.)

* Apatin 001.jpg (119.79 KB, 750x1024 - viewed 174 times.)

* Apatin 002.jpg (114.81 KB, 690x1024 - viewed 94 times.)

* Apatin 003.jpg (113.39 KB, 706x1024 - viewed 168 times.)
Logged
treciclan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 175



« Reply #104 on: October 17, 2010, 07:57:16 pm »

Ih ti u Agenciji za privatizaciju su jako veliki strucnjaci.To se vidi po tome kako su izvrsene privatizacije u mnogim firmama koje su posle toga potonule.
Znanje nikakvo
Damen grupa je morala da bude registrovana kao domaca firma jer je radila ovde.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 42   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.