PALUBA
March 28, 2024, 08:51:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uspomena iz JRM  (Read 241434 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #675 on: July 22, 2019, 07:39:44 pm »

Ne mogu točno reći za vrijeme JRM, ali koliko se sjećam čini mi se da je u HRM bio jedan gospodin s prezimenom Kvasnica, mislim da je po
činu bio kapetan korvete.
Sve točno. Bio me u Puli i u vrijeme HRM dobro je čin kk.

I umro vrlo mlad, neka mu je laka zemlja. Zvali smo ga Pišta.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #676 on: July 23, 2019, 06:19:56 am »

Umra je prije otprilike 6 godina
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #677 on: July 23, 2019, 12:17:39 pm »

Ne mogu točno reći za vrijeme JRM, ali koliko se sjećam čini mi se da je u HRM bio jedan gospodin s prezimenom Kvasnica, mislim da je po
činu bio kapetan korvete.
Sve točno. Bio me u Puli i u vrijeme HRM dobro je čin kk.

I umro vrlo mlad, neka mu je laka zemlja. Zvali smo ga Pišta.

Prvi put sam ga upoznao kao pitomac po zavrsetku prve godine akademije. Bio je komandant DTM-233 na kojem smo mi pitomci spavali tijekom ljetnog plovljenja, veslanja i jedrenja sa kuterima.
Kasnije smo se cesto vidjali u Puli, ali i zajedno radili u HRM.
« Last Edit: July 24, 2019, 02:29:58 pm by leut, Reason: sređen citat » Logged
kapetanovakći
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #678 on: December 07, 2019, 01:57:00 am »

Srdačan pozdrav svim članovima foruma.

Registrovala sam se, pre svega, kako bih pogledala fotografiju klase 75-79, nadajući se da ću na njoj pronaći i svog oca, Dimitrija Trajkovića na njoj. I zaista, odmah sam ga prepoznala u poslednjem redu. Divno je videti ga tako mladog. S obzirom na to da je iznenada preminuo 2011. godine, svaka uspomena poput ove ima strahovitu vrednost, te sam zahvalna članovima na postavljanju. Bio je kapetan bojnog broda u penziji, a pred penzionisanje i zamenik načelnika generalštaba.

Još jednom, veliko poštovanje i pozdrav svima,
Aleksandra Trajković

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #679 on: December 07, 2019, 09:16:46 pm »

Srdačan pozdrav svim članovima foruma.

Registrovala sam se, pre svega, kako bih pogledala fotografiju klase 75-79, nadajući se da ću na njoj pronaći i svog oca, Dimitrija Trajkovića na njoj. I zaista, odmah sam ga prepoznala u poslednjem redu. Divno je videti ga tako mladog. S obzirom na to da je iznenada preminuo 2011. godine, svaka uspomena poput ove ima strahovitu vrednost, te sam zahvalna članovima na postavljanju. Bio je kapetan bojnog broda u penziji, a pred penzionisanje i zamenik načelnika generalštaba.

Još jednom, veliko poštovanje i pozdrav svima,
Aleksandra Trajković


Pozdrav Aleksandra i dobro došla na Palubu.

Tvoj otac mi je bio klasić - zajedno smo bili u Akademiji samo sam ja kao mašinac nastavio i petu godinu. Poslednjih nekoliko godina zajedno smo radili u Sektoru za RM u Generalštabu. Sve nas je šokirao preranim i iznenadnim odlaskom...

Boro
Logged
kapetanovakći
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #680 on: December 08, 2019, 01:44:41 am »

Hvala najlepše!

Nažalost, splet okolnosti je tako udesio stvari, ali mi je neizmerno zadovoljstvo da vidim koliko je velika ova zajednica i koliko se toliko lica međusobno pamti i poznaje. Svaka asocijacija na RM podseća me na detinjstvo, verujem da svako dete vojnog lica zna o čemu pričam, specifičan način života i veoma specifični ljudi. Počasti u toku sahrane i podrška čitavoj porodici uoči njegove smrti su nam neverovatno značile.

Sve najbolje Vama i Vašoj porodici!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #681 on: December 08, 2019, 11:30:44 am »

Hvala i tebi Aleksandra, i sve najbolje!

Tvoj otac nije jedini koji nas je previše rano napustio, život vojnog lica nije lak, kao ni život njihovih porodica. Sa druge strane, u Sremu kažu :"Tamo se ne ide po redu, nego koga prozovedu"...

Budi sigurna da čuvamo uspomenu na njega, mislim na nas, njegove klasiće. U septembru smo imali okupljanje u Višegradu, setili smo se našeg Mite i ostalih klasića sa kojima on sada plovi nebeskim morem...
Logged
RTOP404
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1



« Reply #682 on: July 17, 2021, 11:43:48 pm »


Jednom smo u Puli na Muzilu dobili sledovanje SDO u kojima su bile male bočice ruma ili nekog takvog žestokog piča.
Ali konzerve ubi bože. Neko meso u njima. Jao jao.
Mi smo na Raketnoj topovnjaci povremeno dobijali SDO u plasticnoj kesi sa zatvaracem u kojem se osim hrane nalazila flasica ruma, zvakace gume, cigarete. Mozda je bilo jos neceg neobicnog, ne secam se vise. Bio na RTOP 404 od decembra 1981 do juna 1982. Telegrafista, 64. klasa.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #683 on: August 11, 2021, 07:41:41 am »


Jednom smo u Puli na Muzilu dobili sledovanje SDO u kojima su bile male bočice ruma ili nekog takvog žestokog piča.
Ali konzerve ubi bože. Neko meso u njima. Jao jao.
Mi smo na Raketnoj topovnjaci povremeno dobijali SDO u plasticnoj kesi sa zatvaracem u kojem se osim hrane nalazila flasica ruma, zvakace gume, cigarete. Mozda je bilo jos neceg neobicnog, ne secam se vise. Bio na RTOP 404 od decembra 1981 do juna 1982. Telegrafista, 64. klasa.

Da i mi na Muzilu 1988 dobili smo taj SDO sa rumom i cigaretama. Rum je bio odličan a cigarete stare ko zna od kada i to još najžešča kvrža što postoji.
Logged
Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.