PALUBA
March 29, 2017, 06:08:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na flushroyal75@gmail.com

Home   Help Search Calendar Login Register  
Pages:  1 ... 40 41 [42]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uspomena iz JRM  (Read 68066 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #615 on: March 20, 2017, 11:12:44 pm »

Zar se TPB ratno-radno nije zaduživalo dolaskom na brod, skupa sa onim brodskim čizmama? Par dana pred prekomandu, na Muzila su se razduživale pješadijske čizme.

Čini mi se da je Ratno-radno zaduživano tek od 1981-2, ne pre. Ja sam ga dobio tek na Vargeroli. "Pamtim to, kao da je bilo danas." Jakna br.4 je još uvek živa negde u ormanu. Bila mi je omiljeni odevni predmet za planinarenje, zajedno sa pantalonama, koje su se od nošenja rasenile, pa su "unapređene" u krpe. Brodske čizme su u podrumu, smeštene u zatvorenu kesu.
zpetrov9
Prijatelj foruma
kapetan bojnog broda
*

« Reply #616 on: Yesterday at 08:30:59 am »

Intendantski podoficiri i kuhari s komandnog broda JRM "VIS. Zanimljivo je pogledati i uniforme podoficira, ali i opasać sa kopčom, mora da
je fotografija snimljena dosta davno rekao bih cca 1960. +/- 5 godina. Na šapkama je stari podoficirski, uži-manji, amblem.

Intendantski podoficiri i kuhari s komandnog broda JRM VIS.jpg
Re: Uspomena iz JRM
* Intendantski podoficiri i kuhari s komandnog broda JRM VIS.jpg (201.54 KB, 998x710 - viewed 7 times.)
Pages:  1 ... 40 41 [42]   Go Up
  Print  

Jump to: