PALUBA
April 19, 2024, 09:59:18 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Pištolj CZ99 kalibar 9mm  (Read 124018 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #45 on: July 18, 2012, 09:12:09 pm »

Pištolj stješnjen pod presu.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #46 on: July 18, 2012, 10:42:53 pm »

Као да је неко возило прешло преко пиштоља који је при том једним делом био ослоњен на неку шипку, штанглу. Доста јака сила је ово направила.
Logged
MiskoMI
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #47 on: October 08, 2013, 09:02:18 pm »

Novi Zastavin pištolj PPZ   Roll Eyes
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Zastava-PPZ.jpg (396.93 KB, 1245x878 - viewed 379 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #48 on: October 09, 2013, 08:15:35 pm »

Неки од претходних модела,али оригиналне фотографије. Овај нови није био на сајму "Партнер 2013". Барем га ја га нисам видео на штанду а мислим да сам све сликао.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Image00477.jpg (449.24 KB, 1355x900 - viewed 311 times.)

* Image00478.jpg (338.73 KB, 1355x900 - viewed 319 times.)

* Image00479.jpg (457.13 KB, 1355x900 - viewed 305 times.)
Logged
MiskoMI
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #49 on: October 09, 2013, 08:48:48 pm »

Nije bio na Partneru.... Zapravo poslednji put su ga prikazali u martu 2012, od tada ništa
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #50 on: November 07, 2013, 07:08:14 pm »

 Da se vratimo na p. obar. Kad naleti slomljena menjaću ih do besvesti, pa da vidimo šta će da bude, pošto nisam najsigurniji o čemu se radi.
[/quote]
Danas sam menjao polugu obarače. Sa 9 novih poluga obarače pištolj je dekokirao, umesto da opali. Tek je sa desetom proradio, tako da ima razlike u dimenzijama poluge obarače. Sto se tiče pozicioniranosti delova, to je čista katastrofa. Danas sam imao pištolje kod kojih udarna igla fabrički udara u dno kapsle, i dole levo. Prekjuče jedva izvadih osovinu zapinjače, a ona kriva ko gudalo. Kad sam stavio drugu, video sam koliko je otvor za nju nakrivo izbušen. U normalnim državama sve bi to u fabrici bilo pretopljeno, dok u trogloditskoj šljiva republici to sve bude prodato nekom. Još preko novina lažu kako su to bolji proizvodi nego američki i izraelski. Ja jesam pomalo ozlojeđen što moram da se mlatim sa tim skarabudženim đubretom, pošto se jedna logika koristi kad se normalan pištolj pokvari, a sasvim druga kad pištolj ima fabričku grešku. Neki će reći da su ti pištolji pravljeni pod sankcijama, a ja ću reći da je Hitler 1944 i 1945 godine proizvodio Valtere u mnogo gorim uslovima, i osim lošije završne obrade nisam primetio druge mane. Mi ni posle 50 godina od toga nismo uspeli da ostvarimo međusobnu zamenjivost delova.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #51 on: November 07, 2013, 10:01:15 pm »

To sa polugom je cest problem i u Americi gde ima dosta korisnika EZ9 i EZ40. Da si imao malo volje i strpljenja jednu od tih 9 poluga si mogao sam malo fino isturpijati, verovatno je negde kacila jer kao sto i sam kazes zavrsna obrada je katastrofa.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #52 on: November 07, 2013, 10:05:59 pm »

Ma ja ih uvek i turpijam, nego sam sad hteo da vidim da li ima razlike u polugama. Da se razumemo, masa pištolja CZ 99 je napravljena u tolerancijama. Ja sam "usko grlo", pa kod mene dođe gomila škartova, koje moram da peglam. E tu sam se nagledao svega i svačega.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #53 on: November 07, 2013, 10:43:46 pm »

Један од проблема полиције је и тај што никада нису имали организовану контролу квалитета онога што купују. Набавке, посебно у "Застави" у "оно"време су биле чиста  "Ђани Бувљани" трговина - шта ти увале, увале.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #54 on: November 11, 2013, 06:56:55 pm »

Један од проблема полиције је и тај што никада нису имали организовану контролу квалитета онога што купују. Набавке, посебно у "Застави" у "оно"време су биле чиста  "Ђани Бувљани" трговина - шта ти увале, увале.
Tačno tako. U tom nepostojanju kontrole kvaliteta najbolje se pokazao Glock. Niko se nikad nije žalio na njega. Jedna novopristigla M 4 nije imala udarnu iglu, a jedna Sigova puška nije imala odgovarajući regulator barutnih gasova, mada su to sve sitnice. Hekler se tu dosta obrukao. Imao sam nekoliko primeraka automata MP 5 koji zbog loše napravljenog čela zatvarača glave pri uvođenju metka u cev. Ipak je tu Zastava najgora. Ista priča je i kod lovačkog naoružanja. Kada bi Opel, na primer, počeo da prodaje takve proizvode na tržištu vrlo brzo bi mogao da zatvori firmu. Šumadinci samo izađu i zakrče prugu ili auto put, dobiju donaciju i teraj dalje po starom.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #55 on: November 12, 2013, 08:06:56 pm »

Jeste da to nijetema, ali su potpuno upravu. Ipak, svemu jednom dođe kraj, pa će i tu. Ili će moći da rade i to kvalitetno, pa i zarade, ili će u stečaj. Mogu opstati samo ako budu mogli da izvoze to što prave. A danas i "afrikanci" traže kvalitet.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #56 on: November 13, 2013, 12:03:08 pm »

Nije stvar u nepostojanju kontrole kvaliteta u Zastavi. Nego u samim nabavkama što jeDžumba lepo opisao.

Znam da je svojevremeno u Sarajevskom TAS-u vršena klasifikacija gotovih Golfova na tri klase.

Prva je išla u izvoz, druga u autosalone a treća (najlošija) kao isporuka društvenim firmama, renta kar kućama i državnim organima.

Zato je vojska uvek imala svoj sistem kontrole kvaliteta uvedenih i nabavljenih pozicija koji je besprekorna funkcionisao bar do sredine 90-tih, za dalje ne znam.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #57 on: November 17, 2013, 12:45:33 pm »

Nije stvar u nepostojanju kontrole kvaliteta u Zastavi. Nego u samim nabavkama što jeDžumba lepo opisao.
Baš jeste problem u kontroli kvaliteta u Zastavi. JNA je bila predimenzionisana, pa je imala raznog stručnog kadra, a i Zastavom su upravljali oficiri pa je kontrola mogla da se izvede. Ne shvatam ko bi to i kako radio za MUP ili inostrane uvoznike. Ako neko zna neka objasni. Fabrika koja hoće da opstane u tržišnoj ekonomiji mora da na tržište izbacuje standardno kvalitetne proizvode. Jednom u suve šljive ubaciš kamenje zbog veće težine, i više niko ne kupuje od tebe. Sasvim je druga priča što ovi moji ne reaguju kad im se uvali krš.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #58 on: November 18, 2013, 02:48:16 pm »

Nije stvar u nepostojanju kontrole kvaliteta u Zastavi. Nego u samim nabavkama što jeDžumba lepo opisao.
Sasvim je druga priča što ovi moji ne reaguju kad im se uvali krš.

  ovo je srž problema 
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #59 on: November 18, 2013, 03:25:31 pm »

застава је управо због те политике прекинула производњу сачмарица. карабине још и раде подношљиво, али је завршна обрада катастрофа. дефинитивно би систем тржишног привређивања требао да се уведе. а полиција је комотно могла да запосли и неког стручњака за оружје од људи који су били приморани да напусте војску. не верујем да би се баш неко бунио да има сталан и сигуран посао и то у својој земљи.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.