PALUBA
May 05, 2024, 07:45:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Прослава Дана Победе у Москви 2015. године  (Read 34373 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #30 on: April 08, 2015, 04:12:06 pm »

И ја се слажем са тиме. За крај предлажем Дедјера и фамилију Голдштајн као и друге ауторе. Па нек чита ко хоће. Моја тврдња се односила на чињеницу да је Српски народ дао велику жртву за победу 1945, а да се према тој победи и својој улози на правој страни не односи на прави начин. Не мислим на призанње са стране већ да се у Србији тај датум не обележава онако како би требало. Поред тога бих додао и Дан ослобођења Београда који је све до прошле године када је била приређена парада био скоро заборављен. У Београду су биле брисане улице совјетских маршала и генерала који су ослобађали Београд од фашиста 1944, а без њихове помоћи не би био ослобођен ни остатак Југославије и Србије.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #31 on: April 08, 2015, 05:38:10 pm »

Moja greška, idemo natrag na temu
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #32 on: April 08, 2015, 07:38:30 pm »

Bez komentara

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Politika&clanak=485297&datum=2015-04-08&naslov=Odluku%20je%20donio%20Milo

Tiče se teme, ali neću se ljutiti ako moderatori obrišu.

(Ali ostavite makar jedan dan, da se vidi zvaničan stav CG prema 2. svetskom ratu)
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #33 on: April 08, 2015, 07:46:51 pm »

Bez komentara

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Politika&clanak=485297&datum=2015-04-08&naslov=Odluku%20je%20donio%20Milo

Tiče se teme, ali neću se ljutiti ako moderatori obrišu.

(Ali ostavite makar jedan dan, da se vidi zvaničan stav CG prema 2. svetskom ratu)

http://antenam.net/web/index.php/politika/10301-backovic-nevjerovatna-bi-bila-drugacija-odluka-crne-gore-o-prisustvu-vojnoj-paradi-u-moskvi
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #34 on: April 08, 2015, 07:58:20 pm »

Vec je ranije ustanovljeno da predstavnici CG nece prisustvovati paradi u Moskvi. Sve ovo dalje zadire u politicke teme iako sama odluka politicka (kao uostalom i odluke drugih da li ce ucestvovati ili ne). Zato se zaustavita ovde da ne bi bilo kasno.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #35 on: April 08, 2015, 08:17:50 pm »

Kaćo, ti si najbolji emisar i promoter aktuelne CG politike na ovom forumu!
Ali, ne želim da polemišem sa tobom o politici.

Međutim, najozbiljnije tvrdim da 9. maj 2015. ne bi smeo da se koristi u političke svrhe ni sa koje strane.

To je 70. godišnjica pobede nad fašizmom, najvećim svetskim zlom kroz ljudsku istoriju - i treba ga posmatrati samo u tom kontekstu. 9. maja, pre 70 godina ceo svet je bio jedinstven u borbi protiv svetskog zla. Zašto ne bi bilo tako i ove godine?
 
Da je pameti među usijanim svetskim glavama - svi bi se sastali tog dana, popili piće i krenuli u konstruktivne pregovore šta i kako dalje. Na žalost nije tako!

Što se tiče CG - ona je u svetskim okvirima minijaturna (bezbačajna), ali ovakav potez CG rukovodstva direktno izbija iz CG kase milione € od turizma, koje bi Ruski turisti doneli ovog i narednih leta.
Moraš da razmisliš o činjenici koliko su para Rusi uložili u CG primorje proteklih godina - a sada su jednostavno nestali. Nema ih!
Bez obzira na svetsku politiku i naloge određenih moćnika, CG rukovodstvo prvenstveno treba da razmišlja o svom budžetu i kako će ga napuniti, kada ruskih turista ne bude bilo.
Jer svi svetski moćnici prvenstveno razmišljaju o svojim punim stomacima!
Tužno je što ovi naši razmišljaju samo o svojim stomacima, a da li će narod imati čime da napuni svoje - to ih nije briga.

Izvinjavam se što sam malo otišao u off topic.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #36 on: April 08, 2015, 08:19:52 pm »

Mislim da ste lepo zamoljeni da ne srljate dalje u političke teme. Imate pp pa tamo razmenjujte političke stavove.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #37 on: April 08, 2015, 08:21:47 pm »

Обзиром да су Срби чинили 80% ЈА 1945. године

Izvor?

Mislim da sam svojevremeno u VE naišao na tabelu sa strukturom JA 1945.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #38 on: April 08, 2015, 09:45:48 pm »

Обзиром да су Срби чинили 80% ЈА 1945. године

Izvor?

Mislim da sam svojevremeno u VE naišao na tabelu sa strukturom JA 1945.

У којој теми/тому се налази табела? Данас сам листао ВЕ...
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #39 on: April 08, 2015, 11:23:33 pm »

Tužno je što danas jedno od najvećih dostignuća ljudskog roda i ljudskosti pojedinci na svim stranama pokušavaju iskoristiti zarad zadovoljavanja svojih niskih pobuda i niskih ciljeva, umjesto da to bude dan kada će se čovječanstvo sjetiti ponora i ivice bezdana na kojoj je bilo, i da nas je od tog dubokog ponora odvojilo nekoliko miliona ljudi koji su svoje živote dali da bi danas mi kucali po tastaturama...
9 maj nije ni Obamin ni Putinov!!!
9 maj je MOJ!!! I SVIH NAS!!!
Toga dana trebalo bi napraviti parade i karnevale u svakom glavnom gradu, svuda, u svakoj varošici, selu i ulici, u svakom sokaku i svakoj kući... Naka to bude parada SLOBODE!!!

Ja lično bih volio da toga dana budem u Moskvi, na crvenom trgu, i vidim uživo ono malo živih heroja koji su svima nama omogućili slobodu, žrtvujući ono najvrjednije što su imali, a to je život...
Da bih ilustrovao zašto, navešću primjer iz bliže okoline:
Prije neki dan umro je nosilac spomenice i narodni heroj... u najvećoj bjedi... Niko to nije objavio.... Ko ga šiša...bio je komunista.... takvi nam više ne trebaju....

Historia est mater vitae
ko je ne nauči osuđen je ponavljati...

Slava besmrtnim junacima, znanim i neznanim, palim za slobodu, a protiv zla. Nebitno pod kojim su se znakom borili. Svima njima treba se odužiti sa poštovanjem i časno. Oni se nisu borili za znak na kapi nego za ljude....Oni su putokaz... ka nećemu čemu svi mi stremimo.
9 Maj je moj najveći praznik!!!



Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #40 on: April 08, 2015, 11:41:16 pm »

Обзиром да су Срби чинили 80% ЈА 1945. године

Izvor?

Mislim da sam svojevremeno u VE naišao na tabelu sa strukturom JA 1945.

У којој теми/тому се налази табела? Данас сам листао ВЕ...
ja nisam naišao na to ali u izdanju VE iz '71 (tom 5) ima spisak narodnih heroja sa nacionalnom pripadnošću. (pod "Narodni Heroj"). Ko je dokon može da izvlači procente... i interpretira ih kako mu je volja...
Slava im...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #41 on: April 08, 2015, 11:53:12 pm »

Vladimir Putin izdao je naređenje da se za goste iz Srbije organizuje specijalni doček, a u šta je uključeno i slanje specijalnog aviona po gardiste Vojske Srbije.
Predsednik Rusije je tražio od ministra odbrane Sergeja Šojgua da se delegacija Srbije na čelu sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem dočeka sa svim državnim počastima.
Kako saznaje Telegraf.rs pred Putinom u Moskvi i drugim liderima zemalja, a na Crvenom trgu marširaće najelitnije jedinice Vojske Srbije, kao i ešalon “garde” koja uvek zadivi svet svojim egzecirom – splet od stotinu najkomplikovanijih pokreta sa poluautomatskom puškom M59-66.

Kako naš portal nezvanično saznaje nije isključeno da srpski padobranci iz 63. Brigade izvrše vazdušni desant nad Moskvom, kao što su to uradili i tokom Vojne parade u Beogradu!

(Telegraf.rs)
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #42 on: April 09, 2015, 12:03:36 am »

zašto ne povedu u Moskvu nosioce Partizanske Spomenice Huh?
Oni su veće akrobate nego ovi sa puškama.
Zašto?
Zato što je veća "akrobacija" usprotiviti se Hitleru u julu 1941 nego "mlatarati" praznom puškom 2015 godine
To su ljudi koji su u julu 1941 "ustali" na Hitlera. Nema ih mnogo, ali ih ima, mnogo manje nego činovnika MO....
Neka povedu i jednu osobu i više je nego dovoljno....
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #43 on: April 09, 2015, 12:18:29 am »

To je zaista predlog koji vredi podržati i treba probati na sve načine da se publikuje.Ako Paluba ima tu moć da se oformi nekakva peticija za donošenje takve odluke ,ili mogućnost dobijanja medijskog prostora kroz razne portale.Zašto da ne !
Dobra ideja uvek nađe put do građana,treba pokušati.

S druge strane(marketinške) ,našem Predsedniku će biti milo da kači zasluženo ordenje veteranima pred polazak...ipak red je u takvoj prilici!
Vladimir Vladimirovič to čini svake godine.Rusi šalju avion ,tako da prevoz nije problem.Spavanje i hranu ,obezbeđuje domaćin!
« Last Edit: April 09, 2015, 12:27:15 am by longtrip » Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #44 on: April 09, 2015, 12:35:45 am »

Evo može i jedan političar da ide u Moskvu i pita Putina: "čiko je li sav ovaj lebac tvoj?".... Wink
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 21 queries.