PALUBA
May 08, 2024, 07:27:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 356167 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #600 on: August 04, 2014, 01:01:39 pm »

A koje to tenkove, BVP-ove i avione može NATO pokloniti Ukrajini? Otpiši Bredlije, Abramse i ostalu američku tehniku. Kada je 73e Pentagon slao M60 i F4 iz svojih jedinica, sa sve pilotima, slali su ih jer su Izraelci imali obučene posade. Što se tiče sovjetske opreme, nemaju odakle da je nabave. Poljaci i Česi je sigurno neće poslati, zato što bi time oslabili svoju vojsku (rezerve iz hladnog rata su već rasprodali).

Tako nešto bi podrazumijevalo kompletno preobrazu Ukrajinskih oružanih snaga i Ukrajinske države u cijelini. Ne bi bili prvi nad kojima bi to učinili, sve se to da, pitanje je postoji li dovoljna volja Amera jer to zahtjeva određeni vremenski period za transformaciju. Danas imaš dosta država sa mješovitom opremom. Recimo pogledaj samo inventar Egipatske vojske. Nekad neprijatelj Amerike sa sveopćom ruskom tehnikom i doktrinom, danas imaju preko 1000 Abramsa + godišnje dobivaju miljadu eura vojne pomoći od Amerike. Ima još primjera takvih država. I poljska još uvijek ima masovne mješovite oklopno-mehanizirane brigade sastavljene od njihovih PT-91 i Leoparda 2a4, 2a5 i 2a6. Sve se da, ako je onaj koji tamo ima interes spreman platiti visoku cijenu toga. Ako ne, onda neka ne kukaju kako su zli Rusi došli i uzeli Ukrajinu. 
Putin je uzeo Krim, poslao je tamo dosta vojske, poboljšao ekonomsko stanje na Krimu, podigao penzije, plaće, i sad će kaže tamo napraviti ekonomsko čudo i novi Monte Carlo.
Nitko zapadu ne brani da to isto uradi od Ukrajine. Ne naprave li to i ne podignu li ekonomski i vojno Ukrajinu, dugoročno je mogu zaboraviti.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #601 on: August 04, 2014, 01:12:53 pm »

Ja da sam Amer (ponavljam ne stavljam se na ničiju stranu, razmišljam kao geopolitičar), i da imam priliku doći po prvi puta u povijesti do granice sa Rusijom, ne bih štedio sredstva nit financijska ni vojna da od Ukrajine napravim ajmo to tako reć , neki novi Izrael ne samo iz vojne perspektive, nego i ekonomske.
Америка и Русија већ преко 100 година деле границу.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #602 on: August 04, 2014, 01:18:35 pm »

Ja da sam Amer (ponavljam ne stavljam se na ničiju stranu, razmišljam kao geopolitičar), i da imam priliku doći po prvi puta u povijesti do granice sa Rusijom, ne bih štedio sredstva nit financijska ni vojna da od Ukrajine napravim ajmo to tako reć , neki novi Izrael ne samo iz vojne perspektive, nego i ekonomske.
Америка и Русија већ преко 100 година деле границу.

Istina, ali nisam ja mislio na tu granicu. Nego dugu otvorenu granicu u području 350 km zračne linije od Moskve gdje nema ničeg osim zelene ravnice sa umjerenom klimom...a nemojmo se lagat, svi znamo da je to cilj svih na zapadu.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #603 on: August 04, 2014, 01:19:39 pm »

mislis li na aljasku i cukotski poluotok
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #604 on: August 04, 2014, 01:37:44 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

"Ukrajinska vojska ide prema pobjedi ", kaže ministar obrane

Datum objave:
04.08.2014

Ukrajinski ministar obrane rekao je kako su njegove snage povratile veliki dio okupirane zemlje od pobunjenika na istoku zemlje. Valerij Heletey je rekao za BBC da će vrlo brzo stići konačna pobjeda. On je okrivio pobunjenike za teškoće s kojima se suočavaju međunarodni stručnjaci za pristup mjestu nesreće MH17. Njegova izjava dolazi u trenutku dok se stanovništvo na istoku priprema za opsadu vladinih snaga na području gradova Donjeck i Luhansk.

General Heletey je rekao kako neće biti lako brzo osvojiti gradove Donjeck i Luhansk, osobito, jer Rusija čini sve što može da to spriječi. "Teritorij pod kontrolom separatista sada je dva i pol puta manje nego što je bio prije četiri tjedna", rekao je on. "Više od 65 gradova i sela oslobođeno je na području regije Donjeck i Luhansk. Naše snage su u ofenzivi te ističem kako Rusija djeluje osvetnički po našim snagama."

Ministar obrane rekao je da je 100% siguran u pobjedu i da Ukrajina nema izbora nego da nastavi borbu. "Ukrajina je poput goruće kuće. Ukrajinski vojska ide u zapaljenu kuću ugasiti vatru", rekao je on.

"Ako je ne ugasimo, sutra nam se to može dogoditi u Kijevu, u Harkovu, posvuda. Tražimo od svakog Ukrajinca da uzme kantu vode i pomogne nam da zaustavimo vatru." Col-Gen Heletey je rekao kako nema borbi na mjestu nesreće MH17, trenutno pod kontrolom pobunjenika, dok se ne prikupe svi dokaze i ostaci poginulih. "U praktičnom smislu, nismo daleko od mjesta nesreće, ali smo se povukli iz područja ... tako da se međunarodna misija može provesti kako treba," rekao je on.



* article-gallery-big-1407136634_109.jpg (113.53 KB, 800x614 - viewed 39 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #605 on: August 04, 2014, 01:41:10 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Yatseniuk: Novčani izdaci vojnicima, nove vrste naoružanja i gorivo, glavni su rashodi

Datum objave:
01.08.2014

Milijarde hryvniasa biti će potrošeno za novo naoružanje ukrajinske vojske, izjavio je ukrajinski premijer Arseniy Yatseniuk. "Ključni izdaci se odnose na vojničke novčane dodatke. Drugo, to je nova vrsta naoružanja. Potpisao sam odluke prema kojima ćemo potrošiti milijarde proračunskih sredstava na novu vrstu naoružanja, ", rekao je premijer jučer na brifingu u Kijevu. Yatseniuk je rekao kako se veliki dio izdvajanja odnosi na opskrbu ukrajinske vojske sa gorivima i mazivima, uključujući i pripreme za zimsko razdoblje. "Sve će ovisiti o tome kako će vojna kampanja ići dalje, ali mi smo predvidjeli ta sredstva u proračunu", kazao je premijer.



* article-gallery-big-1406888673_587.jpg (84.06 KB, 800x532 - viewed 30 times.)

* article-gallery-big-1406895473_943.jpg (109.08 KB, 800x665 - viewed 49 times.)
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #606 on: August 04, 2014, 01:59:16 pm »

He-he, Jacenjuk... Ima kod nas nadimku "zec" (zbog zubova)))

Ispite ukrovskih zarobljenika, svi su na ruskom:

izvidjace

komandant baterije "Gradova" 93. brigade


redov
http://www.youtube.com/watch?v=Tb0ZIMeQtJo&feature=youtu.be

jos jedan
http://www.youtube.com/watch?v=gYPMOR57DRk&feature=youtu.be
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #607 on: August 04, 2014, 02:03:13 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Yatseniuk: Novčani izdaci vojnicima, nove vrste naoružanja i gorivo, glavni su rashodi

Datum objave:
01.08.2014

Milijarde hryvniasa biti će potrošeno za novo naoružanje ukrajinske vojske, izjavio je ukrajinski premijer Arseniy Yatseniuk. "Ključni izdaci se odnose na vojničke novčane dodatke. Drugo, to je nova vrsta naoružanja. Potpisao sam odluke prema kojima ćemo potrošiti milijarde proračunskih sredstava na novu vrstu naoružanja, ", rekao je premijer jučer na brifingu u Kijevu. Yatseniuk je rekao kako se veliki dio izdvajanja odnosi na opskrbu ukrajinske vojske sa gorivima i mazivima, uključujući i pripreme za zimsko razdoblje. "Sve će ovisiti o tome kako će vojna kampanja ići dalje, ali mi smo predvidjeli ta sredstva u proračunu", kazao je premijer.



Ja o vuku, vuk na vrata. Znači ipak se radi na vojsci. Al hebeš ti saveznike koji ti kažu "Mi hoćemo imati kontrolu nad vama, hoćemo doći do 350 km zračne linije od Moskve i komandirat vam, eeeeee ali sve će te to vi morati odraditi sami isključivo svojim jevrićima, a mi ćemo samo doći na gotovo".

Bitno da u Izrael ide svake godine 3 miljarde Jevrića...mehhhh...Ukrajinci su isto slijepci. Podržavam njihovu želju da se okrenu zapadu, ali pametne bi države svoj geostrateški položaj morale znat pametnije iskoristit i unovčit. A Ukrajina je upravo jedna od država sa odličnim geostrateškim položajem, koja očito ne zna trgovat. Ja da sam Jacenjuk, lijepo bi reko Amerima

"Hoćete se približiti Moskvi ?? hoćete Ukrajinu pod svojom kontrolom ? može, ali par miljardi jevrića poslovnih ugovora upumpajte u Ukrajinsku ekonomiju, i još par miljardi jevrića za modernizaciju i jačanje vojske, isključivo iz EU i US budžeta"...tako se to radi.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 897



« Reply #608 on: August 04, 2014, 03:38:48 pm »

Са РИА Новости:

Шаторско насеље, сабирни центар за пребјегле украјинске војнике у Русији...

http://en.ria.ru/video/20140804/191699600/Ukrainian-Troops-Fled-to-Russia-Being-Housed-in-Tents.html
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #609 on: August 04, 2014, 03:40:48 pm »

ponedeljak, 04. avg 2014, 16:08 -> 16:10

Albanski dobrovoljci u Donjecku

Nekoliko albanskih dobrovoljaca bori se protiv proruskih snaga u Donjecka, piše kosovski dnevnik Ljajm.

http://www.rts.rs/

Quote
Albanski dobrovoljci raspoređeni su na aerodromu u Donjecku, ali za sada nije jasno da li su u Ukrajinu došli sa Kosova, iz Albanije ili Makedonije.
Jedan od lidera proruskih snaga u Donjecku, Igor Streljkov rekao je da je čuo za dolazak albanskih dobrovoljaca, ali da ne može da potvrdi da je to istina.

Neovisno o tome jel ovo istina, zar nije njima nekako prirodnije da budu na strani Rusa s obzirom na situaciju i slična iskustva iz povijesti ?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #610 on: August 04, 2014, 03:43:32 pm »

Ukraninci nisu Jevreji i nemaju takav uticaj kakav imaju jevreji u americi.

Mislim da ni jedan USA predsednik nije pobedio na izborima a da ga nisu podrzali jevreji.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #611 on: August 04, 2014, 03:46:41 pm »

Ukraninci nisu Jevreji i nemaju takav uticaj kakav imaju jevreji u americi.

Mislim da ni jedan USA predsednik nije pobedio na izborima a da ga nisu podrzali jevreji.

To je istina, ali neovisno o tome, ovdje se radi o općim interesima same Amerike. Ukrajina je veliki kolač, ko je stavi na svoju stranu i trajno je bude kontrolirao taj je trajno izmijenio novu geopolitičku kartu svijeta.

Još vijesti

 ponedeljak, 04. avg 2014, 11:44 -> 16:18

http://www.rts.rs/

Počela bitka za Donjeck

Quote
Dva bataljona ukrajinskih snaga počela napad na Donjeck. Artiljerijski napad na Lugansk, grad bez struje i vode. Više od 400 ukrajinskih vojnika zatražilo azil u Rusiji. Nastavljena potraga na mestu pada malezijskog aviona.

Bataljoni "Azov" i "Šahtersk" počeli napad na Donjeck, najavljujući da će uskoro "očistiti" ovaj grad od proruskih snaga.
Rezidencijalni i infrastrukturni objekti u Lugansku su pod žestokim artiljerijskim napadima od ranog jutra, javlja Itartas, prenosi Tanjug.

Gradska skupština Luganska saopštila je da su stanovnici tog grada ostali bez vode i struje, zbog žestokih napada. Telefonske veze su u prekidu.

Neki pripadnici osoblja OEBS-a koji rade na prelazu Gukovo napustili su svoja radna mesta, zbog nastavka pucnjave i eksplozija granata na ukrajinskoj teritoriji, rekao je Vasilij Malajev, predstavnik Federalne službe bezbednosti za oblast Rostova.

Malajev je dodao da su graničari i carinici na tom graničnom prelazu ostali na dužnosti, javlja Itartas.

Portparol OEBS-a Šiv Šarma izjavio je ranije da je Gukovo u nedelju dva puta bilo izloženo vatri.

Šarma je dodao da su ti incidenti očigledno bili "posledica borbi ukrajinske vojske i milicije Donjecka", ali je ipak rekao da je bilo nemoguće odrediti ko je i odakle ispaljivao granate.

Istakao je da ovi incidenti nisu poremetili rad posmatrača OEBS-a i da oni ne planiraju da izmene svoj raspored.

Posmatrači su na rusko-ukrajinsku granicu raspoređeni u skladu sa odlukom Stalnog saveta OEBS-a od 24. jula, a u region Rostova počeli su da pristižu već krajem jula.

Trenutno su po dva posmatrača na dužnosti sa obe strane graničnog prelaza Gukovo, a posmatrački tim tamo treba da bude konačno oformljen 16. avgusta.

Tokom noći je i više od 400 ukrajinskih vojnika prebeglo u Rusiju, gde su zatražili azil od ruskih vlasti, rekao je Vasilij Malajev.

Prema njegovim rečima, 438 vojnika ukrajinske vojske prešlo je granicu sa Rusijom i od policajaca na granici zatražilo azil, prenosi Itartas.

Ruska pogranična služba donela je odluku o otvaranju humanitarnog koridora za ulazak tražilaca azila u Rusiju, rekao je Malajev, dodavši da su među 438 prebeglih vojnika i 164 graničara.

Prebeg 438 ukrajinskih vojnika u Rusiju tokom noći znači da je naredba ukrajinske vlade da se (vojnici) sukobljavaju se sopstvenim narodom nemoguća, izajvio je Sergej Lavrov ruski ministar inostranih poslova.

Lavrov je rekao da je Rusija u više navrata pomagala ukrajinskim snagama, koje su tražili pomoć i prijem ranjenih vojnika.

"Mi smo pomagali, nudeći lekarsku pomoć i (svima njima) mogućnost da se vrate, ne zadržavajući ih na silu", rekao je Lavrov.

"Istine radi, oni koji su želeli da se vrate u Ukrajinu optuženi su za dezerterstvo i izvedeni su pred vojni sud", dodao je ruski šef diplomatije.

Lavrov je istakao da očekuje od ukrajinskih vlasti da "pokažu humanost na duže staze i shvate da je apslolutno neprihvatljiva situacija u kojoj bi Ukrajinci vodili rat jedni protiv drugih, dok one koji to odbijaju smatraju izdajnicima".

Osam posmatrača OEBS-a i više od 100 međunarodnih istražitelja nastavili su potragu za telima preostalih žrtava pada aviona "Malejža erlajnsa" na istoku Ukrajine, saopštio je OEBS.

Grupa stručnjaka, među kojima je najviše onih iz Holandije i Malezije, već četvrti dan vrši pretragu mesta nesreće u blizini mesta Grabova, 79 kilometara istočno od Donjecka, preneo je Itartas.

"Boing-777" na letu od Amsterdama do Kuala Lumpura srušio se 17. jula iznad istočne Ukrajine sa 298 putnika i članova posade, od kojih su 194 bili državljani Holandije, a 43 Malezije.

U prvim danima posle nesreće, proruski aktivisti, koji kontrolišu područje oko mesta pada aviona, pronašli su tela više od 200 žrtava, koja su već prevezena u Holandiju, gde se radi na njihovoj identifikaciji.

Međunarodni istražitelji objavili su da su prethodnih dana pronašli još tela, ali broj pronađenih tela nisu naveli, navodi ruska agencija.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #612 on: August 04, 2014, 03:51:55 pm »

Idem i ja pomoći legalnoj ukrajinskoj vladi u borbi protiv pobunjenih odmetnika. Ima da ih smlavimo ko Panta pitu.  Grin
A jeli dosta više ove Ukrajine? Popela se na vrh glave. Čitam ove komentare i kada ih piše pomoćnik NGŠ JNA za MPV. Još je paluba zarobljena u crvenom celofanu s zlatnim srpovima bez pšenice i žutim zvjezdicama izvan galaksije.
 Vratiću se jedne godine, jednog desetljeća kad Ukrajina bude skinuta s dnevnog reda.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #613 on: August 04, 2014, 03:56:50 pm »

Koliko god da se ni meni ne svidjaju ove i slične teme, ne možemo ih ni ukinuti, pošto ipak ima članova koji ih prate.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #614 on: August 04, 2014, 04:18:27 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/

Yatseniuk: Novčani izdaci vojnicima, nove vrste naoružanja i gorivo, glavni su rashodi

Datum objave:
01.08.2014


Ja o vuku, vuk na vrata. Znači ipak se radi na vojsci. Al hebeš ti saveznike koji ti kažu "Mi hoćemo imati kontrolu nad vama, hoćemo doći do 350 km zračne linije od Moskve i komandirat vam, eeeeee ali sve će te to vi morati odraditi sami isključivo svojim jevrićima, a mi ćemo samo doći na gotovo".


Mozda ce i biti 350 km, ali sada je blizu 500.  Smiley
Logged
Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.