PALUBA
May 08, 2024, 01:26:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 356191 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 518


« Reply #1725 on: October 15, 2014, 10:27:18 am »

Štovani Perune,

Upravo sam preslušao govor Irine Farion na sajtu rusvesna.su. Iako govori takvu čistu "ukrajinsku movu" da mi znanje ruskog malo pomaže (da znam poljski više bih razumio), jasno je sljedeće: na 1`30 videa pominje i citira Hitlera u pozitivnom smislu. Na 2`50 počinje tiradu kako je neophodno radi opstanka slobodne Ukrajinske zemlje i Nacije uništiti, spaliti Moskvu, pobiti sve Moskalje, raskopati do korjena tu rusku crnu rupu europske budućnosti. Video traje nešto preko 7 minuta. U svakoj bi normalnoj europskoj zemlji posle takvih riječi ta žena bila otpravljena za rešetke, a potom u psihijatrijsku bolnicu na primjenu kaznenopravne mere prisilnog liječenja. Ovako, cijeli ju je majdan Nezaležnosti slušao u mukloj tišini, a zatim pozdravio ovacijama. Loša kvaliteta videa, činjenica da nema sumnjivih tehničkih momenata i da je video od jučer, dakle svjež, govori upravo u prilog njegove autentičnosti.
« Last Edit: October 15, 2014, 10:33:23 am by kumbor » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1726 on: October 15, 2014, 10:59:11 am »

Štovani Perune,

Upravo sam preslušao govor Irine Farion na sajtu rusvesna.su. Iako govori takvu čistu "ukrajinsku movu" da mi znanje ruskog malo pomaže (da znam poljski više bih razumio), jasno je sljedeće: na 1`30 videa pominje i citira Hitlera u pozitivnom smislu. Na 2`50 počinje tiradu kako je neophodno radi opstanka slobodne Ukrajinske zemlje i Nacije uništiti, spaliti Moskvu, pobiti sve Moskalje, raskopati do korjena tu rusku crnu rupu europske budućnosti. Video traje nešto preko 7 minuta. U svakoj bi normalnoj europskoj zemlji posle takvih riječi ta žena bila otpravljena za rešetke, a potom u psihijatrijsku bolnicu na primjenu kaznenopravne mere prisilnog liječenja. Ovako, cijeli ju je majdan Nezaležnosti slušao u mukloj tišini, a zatim pozdravio ovacijama. Loša kvaliteta videa, činjenica da nema sumnjivih tehničkih momenata i da je video od jučer, dakle svjež, govori upravo u prilog njegove autentičnosti.

Daj taj video ili link da to okačimo....
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 518


« Reply #1727 on: October 15, 2014, 11:03:56 am »

Не умем ти ја то. Сајт је www.rusvesna.su. У току дана ће видео сигурно стајати, има наслов "Хитлер је био у праву - Ирина Фарион на маршу славе УПА". Кад се отвори показује се Хитлеров портрет,а  видео је малко испод.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1728 on: October 15, 2014, 11:20:00 am »

Не умем ти ја то. Сајт је www.rusvesna.su. У току дана ће видео сигурно стајати, има наслов "Хитлер је био у праву - Ирина Фарион на маршу славе УПА". Кад се отвори показује се Хитлеров портрет,а  видео је малко испод.

Evo ga....

Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #1729 on: October 15, 2014, 12:04:27 pm »

vidim da su pojedinci uvik spremni za svađu i natezanje, nazalost morat cu ih razocarati. moja poruka se odnosila na C. Bildta. eto, tako, nadam se da ih nisam puno razocara..


a sto se samog govora tice, svi bi oni (politicari) dubili na glavi kad bi im to donosilo glasove.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #1730 on: October 15, 2014, 12:09:51 pm »

Štovani Perune,

Upravo sam preslušao govor Irine Farion na sajtu rusvesna.su. Iako govori takvu čistu "ukrajinsku movu" da mi znanje ruskog malo pomaže (da znam poljski više bih razumio), jasno je sljedeće: na 1`30 videa pominje i citira Hitlera u pozitivnom smislu. Na 2`50 počinje tiradu kako je neophodno radi opstanka slobodne Ukrajinske zemlje i Nacije uništiti, spaliti Moskvu, pobiti sve Moskalje, raskopati do korjena tu rusku crnu rupu europske budućnosti. Video traje nešto preko 7 minuta. U svakoj bi normalnoj europskoj zemlji posle takvih riječi ta žena bila otpravljena za rešetke, a potom u psihijatrijsku bolnicu na primjenu kaznenopravne mere prisilnog liječenja. Ovako, cijeli ju je majdan Nezaležnosti slušao u mukloj tišini, a zatim pozdravio ovacijama. Loša kvaliteta videa, činjenica da nema sumnjivih tehničkih momenata i da je video od jučer, dakle svjež, govori upravo u prilog njegove autentičnosti.


Nisam baš neki stručnjak, pa se uzdržavam komentara.

Ali ova baba je skroz luda. Potražio sam nešto o njoj na Wikipediji, čestita za poboj civila u odesi, Traži da se svi rusi pobiju, traži da se svi što govore ruski zatvore...

Misli da bi oni odšetali do Moskve i uništili ju... pa nezna da je rusija jedna od največih vojnih velesila, a Kijev ne može da zauzme ni istok (nekada) svoje zemlje.

JAOOOO zbog takvih, ljudi idu u rat i ginu. Umesto da se lepo dogovore.

Imam još jedno malo off pitanje: Zašto ruska vojska ima belo plave donje majice? To me je uvek zanimalo.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #1731 on: October 15, 2014, 12:17:36 pm »

nose ih padobranci, mornaricko pjesastvo, mornarica, granicari, OMON-ovci. također ih nose Bugarske postrojbe za posebne namjene.

tradicija je iz 2.sr, kad su mornari poslani na kopneno bojište
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1732 on: October 15, 2014, 01:25:58 pm »

Evo stiže pomoć možda ovi mogu da smire babu:

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 518


« Reply #1733 on: October 15, 2014, 04:53:06 pm »

vidim da su pojedinci uvik spremni za svađu i natezanje, nazalost morat cu ih razocarati. moja poruka se odnosila na C. Bildta. eto, tako, nadam se da ih nisam puno razocara..


a sto se samog govora tice, svi bi oni (politicari) dubili na glavi kad bi im to donosilo glasove.

Štovani Perune,

Ne vidim da sam, makar ja, ovim svojim posljednjim postom pokazao spremnost za sporove i natezanja, ako tako misliš, u krivu si, a a ako ipak misliš da sam ovdje pretjerao, izvini. Ja svakako imam svoje mišljenje i spreman sam ga svakomu iznijeti i braniti ga, svakako. U svakom slučaju, nazočnost više tisuća (po izviješćima Milicije oko 25.000) demonstranata sa lancima, noževima, buzdovanima(!) sa kacigama i plinskim maskama na skupu podrške postrojbama koje su neposredno, na divljački način, klanjem i spaljivanjem zaživo ubile tisuće Poljaka, Jevreja, Slovaka i Mađara govori veoma loše o budućnosti ukrajinske demokracije. Irina Farion je deputat sadašnjega saziva Verhovne Rade i vrlo je vjerojatno da na izborima prođe u novu Radu, na listi partije Svoboda, onoga pedofila i "furundžije" Ljaško. Sjećanja na te povjesne događaje vrlo su živa na teritoriju Ukrajine, već su zamijećena iseljavanja inonacionalnog življa čak i iz zapadne Ukrajine, onog ostatka preklanog življa od poslijednjih pogroma.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1734 on: October 15, 2014, 05:12:31 pm »

Ucinak balisticke rakete Tocka U SS-21
Ukraina
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1735 on: October 15, 2014, 05:21:11 pm »

Ne vidim da sam, makar ja, ovim svojim posljednjim postom pokazao spremnost za sporove i natezanja, ako tako misliš, u krivu si, a a ako ipak misliš da sam ovdje pretjerao, izvini. Ja svakako imam svoje mišljenje i spreman sam ga svakomu iznijeti i braniti ga, svakako. U svakom slučaju, nazočnost više tisuća (po izviješćima Milicije oko 25.000) demonstranata sa lancima, noževima, buzdovanima(!) sa kacigama i plinskim maskama na skupu podrške postrojbama koje su neposredno, na divljački način, klanjem i spaljivanjem zaživo ubile tisuće Poljaka, Jevreja, Slovaka i Mađara govori veoma loše o budućnosti ukrajinske demokracije. Irina Farion je deputat sadašnjega saziva Verhovne Rade i vrlo je vjerojatno da na izborima prođe u novu Radu, na listi partije Svoboda, onoga pedofila i "furundžije" Ljaško. Sjećanja na te povjesne događaje vrlo su živa na teritoriju Ukrajine, već su zamijećena iseljavanja inonacionalnog življa čak i iz zapadne Ukrajine, onog ostatka preklanog življa od poslijednjih pogroma.

Evo kako to radi danas potomstvo pomenutih.... Wink

Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1736 on: October 15, 2014, 05:39:19 pm »

OT
Čiju nošnju nosi dekica na 1:23 ?
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1737 on: October 15, 2014, 06:18:09 pm »

Jevrejska,gradska?
Inače,ono što smo znali,sad kad su vidjeli šta im se ispiljelo,a bili su u planu da ih iskoriste samo za rušenje vlasti,počeli su da prvo sramežljivo,a potom i eksplicitno da objelodeluju njihove akcije,metode i istinske ciljeve njihovih pokreta-u haosu prigrabiti što više vlasti.
A iz videa se vidi da njihovi metodi istinski,po zapadnjoj,bogudanoj pravdi-udari čime možeš,ali istovremeno kukaj i plači, jer zna se za sve su/sada/''oni prokleti Putinovi rusi'' krivi za sve.Žao mi je za mlade policajce iz prvih redova koliko dobijaju batina od razjarenih ''bojevika'' kako kažu po ruski Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 518


« Reply #1738 on: October 15, 2014, 07:34:06 pm »

OT
Čiju nošnju nosi dekica na 1:23 ?

Možda je krimski tatarin, ili možda obični ukrajnac - zaporožac? Kapa mu sigurno nije krajinska "zavratka", mada liči izdaleka.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 518


« Reply #1739 on: October 15, 2014, 07:39:21 pm »

vidim da su pojedinci uvik spremni za svađu i natezanje, nazalost morat cu ih razocarati. moja poruka se odnosila na C. Bildta. eto, tako, nadam se da ih nisam puno razocara..


a sto se samog govora tice, svi bi oni (politicari) dubili na glavi kad bi im to donosilo glasove.

Pa da, ako, lasno je pominjati Hitlera, uništenje čitavih susedskih naroda i njihovih gradova, nazivati stanovništvo čitavih oblasti janičarima, prevrtljivcima i ubicama kojima nema mesta na ukrajinskoj zemlji, ako to donosi glasove, onda je to dopušteno, jel`. E nije, Богами, i biti ne može.
Logged
Pages:  1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.