PALUBA
May 17, 2024, 12:58:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 148   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 586660 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1350 on: March 27, 2015, 06:05:41 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10306254_787035194705629_1641370500292759766_n.jpg (45.65 KB, 720x296 - viewed 73 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1351 on: March 27, 2015, 07:49:51 am »

ZBOG UBISTVA PROVALNIKA: Sašku Bogeskom preti 15 godina zatvora?

Ukoliko se tokom suđenja utvrdi da je krivično delo počinio iz nehata ili prilikom nužne samoodbrane, ono može biti prekvalifikovano u neko blaže ili se može dogoditi da Saško Bogeski (40) bude oslobođen odgovornosti

Saško Bogeski (40) koji je 21. maja 2013. godine u svom domu u Zmajevičkoj ulici u beogradskom naselju Žarkovo ubio provalnika Vladimira Manića, optužen je za ubistvo, preneli su mediji.

BOGESKI: Morao sam da branim porodicu!

– Viši sud u Beogradu 20. marta je doneo rešenje i time potvrdio optužnicu tužilaštva kojom se Bogeskom stavlja na teret izvršenje krivičnog dela ubistva. Protiv ovog rešenja stranke u postupku mogu uputiti žalbu Apelacionom sudu u Beogradu, zbog čega optužnica još uvek nije pravosnažno potvrđena – rekla je portparolka suda Tanja Koljenšić.

Za ovo delo, Šašku Bogeskom preti kazna zatvora do 15 godina.

– Ako tokom suđenja, koje treba da bude zakazano pošto optužnica stupi na pravnu snagu, bude dokazano da je krivično delo počinio iz nehata ili prilikom nužne samoodbrane, krivično delo koje mu se stavlja na teret može biti prekvalifikovano u neko blaže ili se može dogoditi da bude oslobođen odgovornosti – objasnio je izvor blizak slučaju.

izvor.telegraf.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1352 on: March 27, 2015, 02:32:24 pm »

Trebao je Saško lepo ugostiti tog lopova, porazgovarati sa njim i ponuditi mu šta ima za poneti - pa bi mu bila zaprećena manja kazna!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1353 on: March 27, 2015, 04:27:14 pm »

Ovde  koliko se secam postoji jedan veliki problem. Navodno Sasko je jurio i na ulici sustigao provalnika i tu mu zadao ubod u ledja. Tako je bar tih dana pisalo u medijima. E sad ako je to tacno tesko da to moze proci kao samodbrana ili prekoracenje nuzne odbrane.
Inace pre par dana bese u Raci slucaj kada je komsija maskiran i naoruzan upao i tukao komsiju i njegovu babu. U jendom trenutku,da kazem, domacin je dosao do svog pistolja. Po informaciji u medijima provalnik je hteo da puca ali mu je metak zaglavio, isto se desilo i domacinu koji je ipak bio brzi i u drugom pokusaju ubio provalnika. Uhapsen je i skoro odmah pusten, niko ne spori da je to bila nuzna odbrana ali ce  ipak tuyilastvo i sud dati svoje misljenje.

Svidelo nam se to ili ne tako je u Srbiji.
Negde sam svojevremeno procitao nesot sto cu pokusati da parafraziram:

O odlluci koju u momentu moras da doneses, u trenucima kada si pod neverovatnim stresom, kada si mozda na nisanu razbojnika i kada ne znas da li ces narednog trenutka biti ziv, ti ili tvoj clan porodice, prijatelj, rodjak... specijalisti advokati, sudije, psihijatri, psiholozi, kriminolozi, balisticari ... vecaju mesecima i godinama i desava se da i posle toliko vremena nemogu da se usaglase. A ti obicni covece sve to sto oni vagaju mesecima pa i godinama treba sam da izvagas u  manje od sekunde i da doneses odluku koja te nece oterati na robiju.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 848


« Reply #1354 on: March 27, 2015, 07:54:34 pm »




   Nekad davno sam čuo da se upotreba vatrenog oružja u samoodbrani smatra ukoliko je napadač ranjen u noge do čašice kolena. Sve iznad toga, navodno smatra se pokušajem ubistva. U principu ima logike ako si pokušao da zaustaviš napadača koji ide prema tebi sa očiglednom namerom da te napadne i to vatrenim oružjem, jer bi ukoliko ima hladno ili slabije oružje od tebe to bilo prekoračenje nužne odbrane. Ne znam da li ovo ima smisla i da li je ikada postojao ovakav princip u našem pravosuđu. Ovaj slučaj gde se napadnuti otima iz vezanog položaja, u koji ga je pljačkaš doveo sa namerom da iznudi novac i naruši telesni integritet, je za čitaoce dnevnih novina očigledna samoodbrana ali za sud izgleda nije. Pomenuta zemlja Srbija očigledno poodavno ima problem zato što su njeni zakoni pisani da zaštite lopove i pljačkaše a ne poštene domaćine i njihove porodice. U prilog tome govore i citirani članovi Zakona o NBS koje je Vlado postavio na početku strane...




Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1355 on: March 27, 2015, 08:28:59 pm »

Dugo vremena sam se bavio streljaštvom, i dan danas se družim sa oružjem veoma često: volim da pucam i puškom i pištoljem i smatram sebe verziranim strelcem. Međutim, nisam baš siguran da bih u nekoj stresnoj situaciji potrefio razbojnika u pokretu sa nekoliko metara baš u nogu. U takvim situacijama se puca nasumice u siluetu, pa šta god da se potrefi ....

Dosta često sam imao prilike posmatrati (obučavati) običan narod, nenaviknut na oružje, prilikom baratanja pištoljem. Većina njih sa desetak metara nije u stanju da pogodi grudnu metu.
Običan narod, nenaviknut na oružje, čim uzme pištolj ili pušku u ruke - već je pod određenom dozom stresa.

Verujem, da većina vlasnika pištolja u stresnim situacijama (kada je napadnut i život mu je u pitanju) ne bi mogao da pogodi siluetu čoveka, sa odstojanja od nekoliko metara. 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1356 on: March 27, 2015, 09:53:47 pm »

Ljudi mene interesuje da li je danas u nekoj drzavi na svetu vec 1.april?

Koliko sam danas u medijima gluposti video i cuo to vise nije normalno.
 
Prvo ono oko pada Erbasa da nije ni teroristicki ni samoubilacki akt i ostala objasnjenja.
Pa onda o slucajno naletim na informaciju kako se zove jedna sorta kokoski.
Pa tvit od juce predsednika Skupstine CG
 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa naoruzan Porosenko docekao onog Amerikanca i Hamvije.

A sad ovo

Quote
Američki senator upozorava da je Iran zauzeo Teheran

Tom Koton (Foto Rojters)
„Moramo da se suprotstavimo namerama Irana da stekne prevlast u regionu. Oni već kontrolišu Teheran. U sve većoj meri kontrolišu Damask, Bejrut, Bagdad, sada i Sanu”, izjavio je nedavno američki republikanski senator Tom Koton.

Bravo, senatore. Pogodili ste. Iranci zaista kontrolišu Teheran, kao što Francuzi kontrolišu Pariz a Kinezi  Peking. Teheran je, vidite, glavni grad Irana.

Urednici „Njujork tajmsa” gotovo da nisu mogli da veruju šta Koton izgovara pa su vest o ovome naslovili sa: „Komentar nije potreban: lekcija iz geografije senatora Kotona”.

Izjava, koja sugeriše da su Iranci osvojili i zauzeli Teheran u sklopu svoje ekspanzionističke politike, svakako bi bila skandalozna jer pokazuje da senator iz Arkanzasa ne vlada osnovama geografije, ali je još problematičnija kada se zna da ovaj republikanac ima velikih spoljnopolitičkih ambicija. Koton je u intervjuu za televiziju Si-Bi-Es njuz upozorio da su Iranci zauzeli Teheran komentarišući pismo koje je sa 46 stranačkih kolega u Senatu nedavno poslao liderima Irana. Konzervativni senatori poručili su tada vođama Irana da treba da obustave pregovore o nuklearnom programu sa vladom Baraka Obame jer bi eventualni dogovor bio ništavan: Kongres i sledeći šef Bele kuće bi ga odbacili.

Njihovo obraćanje naišlo je na osude ne samo Obaminih demokrata već i mnogobrojnih američkih medija koji smatraju da su republikanci podrili međunarodni autoritet predsednika SAD i da je vrlo moguće da su krivi i za izdaju. U suštini, konzervativci su poručili da svet ne treba da veruje američkom predsedniku. Republikanska stranka ima većinu u oba doma Kongresa, ali je spoljna politika isključivo u nadležnosti izvršne grane vlasti, to jest Obamine administracije. Pišući iranskim zvaničnicima konzervativci su probali da sabotiraju spoljnu politiku sopstvene zemlje.

Demokrate saopštavaju kako se jesu protivili ratu protiv Iraka, ali kako im nije padalo na pamet da šuruju sa Sadamom Huseinom iza leđa republikanskom predsedniku Džordžu Bušu. Kada već pominje širenje iranskog uticaja, Koton bi morao da zna da je dominacija Teherana u Bagdadu direktna posledica Bušovog rata protiv Iraka i dolaska na vlast šiitske većine, podseća televizija Em-Es-En-Bi-Si.

Nemali broj analitičara smatra da su senatori prekršili zakon koji Amerikancima zabranjuje da se savetuju sa stranim vladama sa namerom da „poraze politiku SAD”. Još gore je što su pisali Teheranu neposredno nakon posete Benjamina Netanijahua Kongresu. Izraelski premijer se obratio republikanskoj većini Predstavničkog doma i Senata suprotno volji Bele kuće i sve vreme kritikujući Obamine pregovore sa Teheranom. Međunarodni pregovori imaju za cilj da ubede Iran da se odrekne programa obogaćivanja uranijuma, odnosno da odustane od nuklearnog naoružanja.

Izrael se protivi razgovorima u Ženevi jer smatra da će iranski režim prevariti pregovarače i ipak napraviti atomsku bombu. Međutim, Netanijahu je bio taj koji je tada na Vašington bacio diplomatsku bombu. Američka administracija, koja redovno utiče na vlade širom sveta, imala je retku priliku da doživi da se njoj u politiku mešaju strana vlada i strani državnik, što Bibi sigurno jeste činio kada je ubeđivao i ubedio republikance da probaju da potope mogući Obamin sporazum sa Teheranom.

J. Stevanović

Izvor: Politika.rs


 


* ranko.jpg (49.97 KB, 659x254 - viewed 62 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1357 on: March 27, 2015, 10:02:15 pm »

Quote
Inace pre par dana bese u Raci slucaj kada je komsija maskiran i naoruzan upao i tukao komsiju i njegovu babu. U jendom trenutku,da kazem, domacin je dosao do svog pistolja. Po informaciji u medijima provalnik je hteo da puca ali mu je metak zaglavio, isto se desilo i domacinu koji je ipak bio brzi i u drugom pokusaju ubio provalnika. Uhapsen je i skoro odmah pusten, niko ne spori da je to bila nuzna odbrana ali ce  ipak tuyilastvo i sud dati svoje misljenje.

Pa dobro ljudi, kako uopšte znate šta je i kako je bilo? I već ste zaključili da je bilo baš tako? Da li to kod nas činjenice dokazuju i presude izriču novine? Izgleda da je tako. Tako pišu novine (na osnovu trala la priča), a za istinu su nadležni sud i tužilaštvo, kakvi god da su. Kao zna da li je tako bilo kako pišu novine. Bilo ih je troje. Ovaj što je navodno opljačkan i maltretiran, njegova majka i taj, sada pokojni navodni protivnik.  Nema objektivnih svedoka sa lica mesta. Kako se zna da je ubijeni bio maskiran? Kako se zna da ih je maltretirao? Kako se zna ko je prvi potegao oružje i pokušao da puca (a metak zatajio). Ko je to obavio veštačenja i to utvrdio? Ja više verujem sudovima, čak i kada znam da nisu najbolji.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1358 on: March 27, 2015, 10:09:22 pm »

Yato i jesam napisao da ce sud i tuzilastvo reci da li je bila nuzna odbrana ili ne. Sve ostalo su informacije objavljene u medijima.

P.S
Licno nikad ni jednu informaciju ne uzimam zdravo za gotovo, medjutim cinjenica da je pusten da se brani sa slobode ukazuje na to da Tuzilastvo za sada ne smatra  da bi on trebao biti u pritvoru iako je dogadjaj okarakterisan kao ubistvo. Raniej pomenuti Sasko Bogevski je u pritvoru bio mesec dana. I za njega je medijska prica da je ubio u samoodbrani. Sta ce na kraju biti u oba slucaja videcemo.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1359 on: March 28, 2015, 07:38:31 am »

Mog brata od strica pre 25 godina u selu na šumskom putu sačekala su dvojica, pucali u njega, dva metka su mu prošla
kroz stomak bočno, 17 rupa na želucu i crevima. On je pao potegao svoj pištolj i sa pet metaka ubio obojicu.
Prvostepena presuda je bila "prekoračenje nužne odbrane" 5 godina zatvora, zato što je peti metak pogodio jednog od
napadača u lopaticu. Na osnovu tog petog metka je presuđeno kao prekoračenje nužne odbrane.
Kako je on bio skoro godinu dana na lečenju u VMA, pod stražom, vrhovni sud cg je ukinuo tu presudu i oslobodio ga.

Kako napisa @Kuzmar:

O odlluci koju u momentu moras da doneses, u trenucima kada si pod neverovatnim stresom, kada si mozda na nisanu razbojnika i kada ne znas da li ces narednog trenutka biti ziv, ti ili tvoj clan porodice, prijatelj, rodjak... specijalisti advokati, sudije, psihijatri, psiholozi, kriminolozi, balisticari ... vecaju mesecima i godinama i desava se da i posle toliko vremena nemogu da se usaglase. A ti obicni covece sve to sto oni vagaju mesecima pa i godinama treba sam da izvagas u  manje od sekunde i da doneses odluku koja te nece oterati na robiju.

Šta je trebalo da uradi a da ne bude uopšte osuđen?
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 848


« Reply #1360 on: March 28, 2015, 10:22:02 am »




   Pažljivo pročitati članove zakona o NBS i izvući zaključak. Oni nisu nikada krivi niti mogu snositi odgovornost. Ta privilegija je ostavljena nama, njihovim biračima i poreskim obveznicima. Tako je po njima i tvoj brat trebao da pustu da ga dotuku a napadači bi se već izvukli na sudu. U ovakvim slučajevima sud po meni postupa i sa nekom vrstom sujete pa najčešće presuđuje maksimalnu kaznu zato je neko uzeo pravdu u svoje ruke i rešio slučaj efikasnije ,jeftinije i konačno mnogo bolje od sudskih veća, sudske straže, šalterskih radnika, portira i advokata.





Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1361 on: March 28, 2015, 01:46:58 pm »

 

Kaznili čistača ulice, jer je prešao van zebre - dok je ČISTIO!

28.03.2015. 13:01  AUTOR: M. BELJAN  VIDEO

Amet Huseinovski marljivo je čistio okretnicu Studentski trg, kada ga je trgao strogi glas saobraćajca: "Daj ličnu kartu". Neverovatno, ali Amet je kažnjen na radnom mestu, i to zato što je prešao van pešačkog prelaza kako bi očistio deo ulice čije je održavanje u njegovoj nadležnosti.


Boreći se sa košavom koja je pre neki dan raznosila smeće na sve strane, "uhvaćen" je kako prelazi Studentski trg van pešačkog prelaza.

- Odmah sam znao o čemu se radi. Ipak, deset godina radim ovde i nikada mi se nešto slično nije desilo. Najpre sam rekao da mi je lična karta ostala u baraci, ali on je rekao "Daj ličnu ili ću da te vodim u stanicu 29. novembar". Šta sam mogao da radim, nego da dam – priča Huseinovski.

Uzalud mu je skretao pažnju na svoju fluorescentnu narandžastu uniformu i objašnjavao da on ne može svaki put da traži pešački prelaz da bi obavljao svoj posao.

- Njega to nije zanimalo. Imao sam priliku posle i da se sretnem sa njim, a on je rekao da ne deli ljude na to ko ima uniformu, a ko ne. Naš posao je takav, mi moramo da idemo levo i desno, ne gledamo da li je zebra ili nije, ali nikada ne idemo ispred automobila. Taj dan nije bilo kola kada me je zaustavio – priča Huseinovski.

Kako kaže, boli ga jer to može da zadesi sve njegove kolege.

- Tih 2.500 dinara ako platim kaznu u roku od osam dana su, takoreći, dve dnevnice. Ali nije mi baš toliko bitno za 2.500 ili 5.000 dinara. Bilo mi je glupo kako može da me kazni ako ja radim tu – razočaran je čistač.


Izvor: 24sata.rs

Na linku mozete pogledati i video gde prekrsilac objasnjava situaciju http://www.24sata.rs/policija-trenira-strogocu-kaznili-cistaca-ulice-jer-je-presao-van-zebre-dok-je-cistio/7686
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #1362 on: April 02, 2015, 05:32:26 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1363 on: April 02, 2015, 08:54:04 pm »

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1364 on: April 02, 2015, 09:17:11 pm »

Ovako je verovatno izgledalo kada se prevrnuo onaj kombi kod Leskovca pun ilegalnih azilanata.
Logged
Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 148   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 21 queries.