PALUBA
May 18, 2024, 02:31:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 105   Go Down
  Print  
Author Topic: Ministarstvo odbrane Republike Srbije - aktivnosti  (Read 330056 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #330 on: October 02, 2010, 09:33:50 pm »

Deligrad, svako konkuriše prema svojim interesovanjima i afinitetima. Lično znam da ne bih bio "ker" nikada. Ni kada su mi pretili radnom knjižicom ako ne prihvatim da predjem iz Granične jedinice VSCG u Graničnu policiju MUP RS.

Sa druge strane, nemoj da Žandarmeriju dižeš u nebesa, a da Vojsku guraš u blato. Mislim da na osnovu priče nekog od rodjaka koji je služio vojsku i kome je bilo "teško", ne možeš da celu organizaciju karakterišeš kao lošu ili kako si već napisao ranije..
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #331 on: October 02, 2010, 09:36:46 pm »

@Deligrad
Može li se znati šta si radio pre 15-ak godina na VA, pošto smo se možda sretali tamo?
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #332 on: October 02, 2010, 09:40:32 pm »

Vidi kolega sam mentalitet Policajca i Oficira posle zavrsenih akademije je  veoma razlicit.Ja drzim auto mehanicarsku radnju samostalno vec 10 godina,u radnju sam usao sa svojih 15 god kad mi se otac razboleo i za mojih  sada 17 godina staza kroz radnju mi je proslo sve i svasta!!!
Imao sam ranije par oficira koji su dolazili kulturni ljudi mozes da razgovaras sa njima i o vojsci i zivotu uopste,pandur kad mi udje u radnju pa to samo prica kako je prebio ovog onog,on je uvek najpametniji jos uvek se frlja s padezi jer je ovde vecina policije iz Blaca i okoline ,odma pita a kolko ce me to kosta a jel to moze nize znas ja sam budzeeeetliiiiiiijaaaaaa.
Tako da sa moje strane gledista VOJSKA JE MAJKA  Wink
« Last Edit: October 02, 2010, 10:02:54 pm by zeljko011 » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #333 on: October 02, 2010, 09:43:32 pm »

Nije tema, ali i crna statistika je na strani Žandarmerije. Prebrojte se koliko je pripadnika Žanadrmerije ubilo što druge (van dužnosti najčešće), što sebe u zadnjih par godina.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #334 on: October 02, 2010, 09:51:40 pm »

Evo ovako krenite po splavovima ima ih po Beogradu na destine i isto toliko nocnih klubova na bar 50% su na vratima ili iz Zandarmerije ili iz Interventne rade obezbedjenje i to se jos hvale gde rade  pa to je za oficira neprihvatljiva solucija jer nije tako naucen ako ja pricam na prazno procitajte novine pa ce te videti da je kod svakog vidjenijeg novokomponovanog biznismena u pratnji van duznosti uvek jedan iz Policije  Wink
Logged
sunburn
mornar
*
Offline Offline

Posts: 34



« Reply #335 on: October 02, 2010, 10:46:39 pm »

Hoće li mi neko odgovoriti koliko vojnika i ostalog NVO treba da ima VS da bi po vama bila sposobna da odbrani zemlju itd.?

Trenutan broj je i više nego dovoljan - ono što nedostaje je moderno naoružanje, možda čak i ne toliko moderno koliko je značajno da bude ispravno.
Porazna je činjenica da sad kad bi dali nekoj jedinici uzbunu, ako bi uspela da formira kolonu sa deset istovetnih i ispravnih kamiona to bi bilo za pamćenje. Takve stvari su nekad bile nezamislive a danas su za priču Wink
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #336 on: October 03, 2010, 01:01:41 am »

Odoh ja ipak da procitam neko Vladino (Vladimir_16) pisanije o tenkicima. pilot
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #337 on: October 03, 2010, 07:14:20 am »

To vam ja dođem kao razonoda.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #338 on: October 03, 2010, 08:30:07 am »

E sad da se malo vratimo unazad kroz istoriju. Šta pretstavlja žandarmerija? Žandarmerija danas pretstavlja isto ono što su bili Pretorijanci u starom Rimu. Danas u Beogradu nemaš ni jednu ozbiljniju vojnu jedinicu iz jednog jednostavnog razloga, a to je što je vojska često stajala na stranu naroda a protiv vlastodršca. Zbog toga žandarmerija ima najbolju moguću opremu, dok vojska tavori i snalazi se sa onim što ima.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 087


« Reply #339 on: October 03, 2010, 08:40:37 am »

Motorista: 

Nakon Tita, svi "vladari" Srbije prosto su izbegavali da obilaze Vojsku, a Milošević, koliko ja znam, nikada ni jednu kasarnu nije obišao. Današnji predsednik malo kvari tu statistiku, ali o iskrenosti prema Vojsci govori oprema Vojske poređena sa opremom Policije, a posebno Žandarmerije.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #340 on: October 03, 2010, 08:51:11 am »

Zbog toga žandarmerija ima najbolju moguću opremu, dok vojska tavori i snalazi se sa onim što ima.


Pa svi mi znamo odakle je ta oprema preuzeta tj koje koristio pre njih pogotovu Hamere tako da ........
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #341 on: October 03, 2010, 09:19:34 am »

I još nešto. Što se tiče obuke žandarmerije oni imaju najbolju moguću obuku, a sve to iz jednog jednostavnog razloga. Neka se svako od vas stavi u kožu njihovog poslodavca, da li bi iko od vas rizikovao sa poluobučenim ljudima...čisto sumnjam, dali biste im najbolju moguću obuku koju možete da platite....zar ne?

A što se policije kao policije tiče imao sam priliku da radim sa njima i video sam svašta. Video sam komplet idiote za koje ne znam kako su uspeli da dobiju posao, a video sam i normalne ljude koji se ne razlikuju od bilo koga od nas. Na žalost uvek se pominju ti idioti koji prebiju nekoga, dok se retko kada pominju pošteni, kao onaj policajac koji je pre desetak dana našao kesu sa parama na Vračaru i vratio je vlasniku.
Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #342 on: October 03, 2010, 09:54:47 am »

Ovo ide iz krajnosti u krajnost......Nije bitno koji se posao radi,već ko ga radi....Što se tiče upisa u VA ili policijsku akademiju,neznam kako je sada ali bilo je da je za upis u VA bilo merilo pregled i test,a za PA malo i vezice.....A to da policajci pričaju kako je prebio ovog onog to su predrasude,ili je tek počeo da radi.Kasnije ne misliš ništa više o poslu nego što moraš...A kad odeš negde valjda prvo pitaš za cenu,pa ako ne odgovara ideš dalje.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #343 on: October 03, 2010, 12:05:29 pm »

Povlacim se iz rasprave jer je otislo isuvise daleko  ;)Evo mog poredjenja koje sam iznosio u predhodnim postovima,ima dosta istine to je bar moje misljenje, jest komicno ali takvo je kakvo je  Grin


PA

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/AveJ3pJvC_o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe> Grin Grin Grin

VA  

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5QI1aM2_ErE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #344 on: October 03, 2010, 12:13:16 pm »

Na žalost uvek se pominju ti idioti koji prebiju nekoga, dok se retko kada pominju pošteni, kao onaj policajac koji je pre desetak dana našao kesu sa parama na Vračaru i vratio je vlasniku.

Jeste, pozornik je našao 8.000EUR koje su izgubili neki Rusi. Rusi nisu mogli da veruju ... policajac, a nije uzeo nađene pare i ćutke otišao kući sa parama u džepu!
Logged
Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 105   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.