PALUBA
May 11, 2024, 06:11:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Борилачке вештине  (Read 17980 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #15 on: November 11, 2008, 10:50:21 am »

   Po meni za ‚‚običnog" čoveka je najbolje  trenirati điuđicu,jer ima kontakt a opet nije mnogo surov.Znači primenjuje se na tebi neka sila,tako da možeš da očvrsneš.Karate mi se uopšte ne sviđa jer ne treba da ima kontakta pa kada te    onda je muka.Treniram povremeno đurđicu lako se uvežba,a opet možeš da i primeniš na nekom ( suprugi  Grin ) a da ne povrediš nekoga.

 
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #16 on: November 11, 2008, 11:01:34 am »

Jednom smo bili malo da se zezamo i udaramo u vrecu...bili tu  i neki studenti sa vojne akademije (mislim da je sa vojnotehnicke) i skontali su ko smo mi! Dolazi mi jedan lik i hoce da sparinguje samnom! Ja mu kazem "ok", i da necu da zapinjem ko sivonja da se ne cima! I tako mi krenemo i lik ni 5 ni 6 i mene pravo u medjonozije!
Toliko sam ga bio, da narednih pola sata nije znao gde je!
To se odnosi na crkijevu poruku!
Ako vec nesto treniras, treniraj nesto gde znas da ce da te neko zalepi (da znas sta da ocekujes)! A ne da se opustis i kad se najmanje nadas...bum!
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #17 on: November 11, 2008, 01:05:07 pm »

Nikada nisam trenirao ni jednu borilacku vestinu, ali sam pratio po malo razvoj kod nas, i do sada je najveci utisak na mene ostavio kyokushinjutsu koji je razvio Dragan Filipovic (inace veliki prijatelj gore pomenutog Ljube Vracarevica). Vestina je prilagodjena samoodbrani u realnim uslovima, pre svega u urbanim uslovima, gde se poseban akcenat stavlja na zavrsni udarac, koji trajno onesposobljava protivnika. Trening se sastoji iz ucenja osnovnih formi (ima ih 6 i svaka se sastoji od niza tehnika koje se mogu videti u aikidou, kyokoshinkai karateu i drugim borilackim vestinama) i one su prakticno odbrane od odredjenih vrsta napada od napred i s ledja, kao i od "kragne", onakvih napada kakvi se cesto mogu videti po kafanama i diskotekama kada dodje do tuce. Kasnije ucenik prelazi na slozene forme, koji predstavljaju kombinaciju prethodno naucenog, da bi uu kasnijim fazama se islo na slobodne forme koje zahtevaju od ucenika (koji je u ovoj fazi vec kandidat za majstora) odredjeni stepen improvizacije i snalazenja u uslovima realnog napada. U kasnijoj fazi, majstori uce ofanzivne tehnike, a kao poslednji stadijum majstorkog ucenja je izucavanje odredjenog oruzja po odabiru polaznika-majstora, to je obicno noz, mac, motka... Na zalost, ove poslednje tehnike nisam imao prilike da vidim, ali polaganje za crni pojas jesam, kao i treninge svih nivoa, i moram reci da su poprilicno impresivni i ulivaju strahopostovanje.
Sve ovo sto sam napisao je moj utisak o vestini i mozda ima pogresnih utisaka obzirom da sam laik, tako da potpunije informacije mozete dobiti samo od ljudi koji treniraju.
Pronasao sam i sajt kluba, pa evo ako nekg zanima da procita, ili da ode na trening, mislim da je moguce uci na trening kao posmatrac:
http://www.kyokushinjutsu.com/
Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #18 on: November 11, 2008, 01:26:23 pm »

Jednom smo bili malo da se zezamo i udaramo u vrecu...bili tu  i neki studenti sa vojne akademije (mislim da je sa vojnotehnicke) i skontali su ko smo mi! Dolazi mi jedan lik i hoce da sparinguje samnom! Ja mu kazem "ok", i da necu da zapinjem ko sivonja da se ne cima! I tako mi krenemo i lik ni 5 ni 6 i mene pravo u medjonozije!
Toliko sam ga bio, da narednih pola sata nije znao gde je!
To se odnosi na crkijevu poruku!
Ako vec nesto treniras, treniraj nesto gde znas da ce da te neko zalepi (da znas sta da ocekujes)! A ne da se opustis i kad se najmanje nadas...bum!

Mislim da malo grešiš. Kik-boks je tvrda borilačka veština i kao takva ima svojih prednosti. Ali sve te prednosti nestanu kada si jednom na zemlji. Ultimate fight je to dokazao, gde je điuđicu suvereno vladao, a sada se pojavljaju kombinacije sa tajlandskim boksem, koje su apsolutno neprikosnovene.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #19 on: November 11, 2008, 03:01:33 pm »

Ultimate fight, je sport, a ne vestina! Tu pobedjuje onaj koji od svega zna po malo (i ko zna bolje da sve to ukombinuje), a jedna vestina, tj. nacin borbe mu je glavni! Ne mozes ni samo u parteru da se boris, ako neko ima za "duplo" duze ruke i noge i ne mozes ni da mu pridjes! Mora se sve koliko toliko znati!
Ovo sto sam napisao, napisao sam zbog crkijevog posta gde je napisao ono za karate... Nije dozvoljen kontakt, a kad mu se omakne...
Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #20 on: November 11, 2008, 03:59:08 pm »

Karate se pokazao poprilično nepraktičnim, jer veliku večinu vremena potrošiš na udaranje vazduha. Doduše, u Japanu postoje škole karatea koje forsiraju konktakt, ali njih kod nas nemaš.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #21 on: November 11, 2008, 04:00:02 pm »

Vazduh ne moze da ti vrati... Wink
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #22 on: January 26, 2009, 12:19:06 am »

Ја сам тренирао реални аикидо око 2 године и нажалост клуб се распао па сам самим тим прекинуо.Знам могао сам у неки други али шта га знам........није ми се хтело,поготово не код Љубе,а и почео сам да радим у међувремену па због посла нисам могао,тачније због смена 1 недеља пре подне следећа после подне.Нема никаквог ефекта ако се тако тренира,губљење времена а и може доћи до повреда због нередовности.Иначе вештина као вештина је добра,препоручио бух је свима а поготово слабијем полу.У комбинацији са неком ударачком вештином можете бити веома за...бан играч  Wink Иначе овај лик у што бацака овог несрећника по поду је бивша црвена беретка(ЈСО)знам га лично,чак ми је и одржао пар тренинга.Много добар човек.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qD_Xqo5iT3Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 17, 2010, 08:18:23 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #23 on: January 26, 2009, 12:33:36 am »

Ovaj lik stvarno ima kontrolu 100%
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #24 on: January 26, 2009, 03:53:49 pm »

У једној техници на почетку му је мало побегао нападач али се брзо исправио без да је ико и приметио  Wink А што се тиче контроле и ти би је имао да увежбаваш једно исто недељама  Smiley Али све у свему лик је стварно спреман.Једноставно је морао да буде због јединице у којој је био.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #25 on: February 08, 2009, 02:47:32 pm »

  За све оне који су чули, али не и видели " РУСКИ СИСТЕМ ". Мени лично изгледа као РА по техникама које изводе, са примесама удараца. Мада их има и у РА, али се овде наглашавају.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/LCu1ETqTIO8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 17, 2010, 08:19:01 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #26 on: February 08, 2009, 05:11:43 pm »

Zamišljao sam ga drugačije. Nije loše ovo. Jedan moj prijatelj trenira i kaže da je super.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #27 on: February 08, 2009, 05:55:19 pm »

  Ја колико сам схватио једног мог другара тамо се на тренинзима буквално бију, са образложењем од тренера да се тако ослобађају страха од удараца. Један од сегмената тренинга је да један стане у круг и да му се завеже марама преко очију, након чега он константно прима ударце од других незнајући са које ће стране доћи тај ударац. То можда и није тако лоше, али ја лично не видим поенту тога. Мислим ако већ хоћеш да те бију онда можеш то а да не плаћаш, нпр. набасаш на неког човека од 150 кила и кажеш му да си му општио са женом или тако нешто  Smiley
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #28 on: February 10, 2009, 08:37:48 pm »

  Посетите сајт и тамо ће те видети и прочитати све
http://fcas.org.yu/
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #29 on: February 11, 2009, 11:05:21 am »

  Ја колико сам схватио једног мог другара тамо се на тренинзима буквално бију, са образложењем од тренера да се тако ослобађају страха од удараца. Један од сегмената тренинга је да један стане у круг и да му се завеже марама преко очију, након чега он константно прима ударце од других незнајући са које ће стране доћи тај ударац. То можда и није тако лоше, али ја лично не видим поенту тога. Мислим ако већ хоћеш да те бију онда можеш то а да не плаћаш, нпр. набасаш на неког човека од 150 кила и кажеш му да си му општио са женом или тако нешто  Smiley
Ima poente itekako - Možeš ti da budeš najjači čovek na svetu i da ubiješ čoveka jednim udarcem ali ti je to džabe ako te protivnik prvi (jednom) udari i ti poljuiš patos. MOraš da navikneš da izdržiš udarac Wink
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.