PALUBA
May 12, 2024, 12:20:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Борилачке вештине  (Read 17981 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #30 on: February 11, 2009, 11:18:02 am »

  Слажем се пријатељу итекако, али али не можеш да научиш да се браниш ако нон стоп добијаш батине на тренингу. Поента је ваљда и да научиш да се одбраниш а не само да трпиш ударце без престанка  Wink
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #31 on: March 09, 2009, 01:53:20 pm »

  Ево ако некога интересује овај позив:

http://www.bodyguardvracarevic.com/onama.html
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #32 on: November 07, 2009, 06:32:43 pm »

Majstori veštine ruskog sistema
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/2PKfW2R6x_E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/hk-WpAe6M04?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 17, 2010, 08:21:24 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #33 on: November 07, 2009, 06:37:50 pm »

Ako predjes na kik boks, imas sparing partnera...mene!  Grin
Kad bi mogli da zakažemo taj sparing??? 
« Last Edit: November 07, 2009, 06:39:56 pm by wasp » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #34 on: November 07, 2009, 07:32:14 pm »

Hahaha...kad hoces! Wink
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #35 on: November 07, 2009, 07:42:59 pm »

Čim budeš imao vremena Cheesy
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #36 on: November 08, 2009, 01:18:07 am »

Evo kad ste vec kod Aikida i Jiu-Jitsa. Ja treniram Jiu-Jitsu jedno godinu dana i mislim da je ovo super. Vrlo je korisno i mozes da sve te razne tehnike koristis u skoro svakim situacijama, ali da bi to ucinio moras i da ih uvezbas. E sad, ja ne treniram onaj tradicionalni Jiu-Jitsu nego nesto mesano sa MMA.

Danas sam bio na jednom Aiki Jutsu seminaru, i sutra idem, gde je dosao jedan covek koji se zove Soke Yamaue. On je osnivac tog stila, Aiki Jutsu. Prilicno je kratak, mozda 160-165 cm visok, i normalno gradjen. Ali kad te on pukne ne znas kako se zoves Cheesy Zna sve detalje u tehnikama itd. Uradi ti nesto pa pita: "Jel boli?". Kazes "da", a on na to uradi jos jace i kaze: "Ne sad te boli" Cheesy Ali stvarno je dobar sensei.

Achtung ne zlazem se u vezi toga da se pomocu Jiu Jitsa mozes obracunati sa samo jednom osobom. Na treninzima imas nesto sto se zove "randori". Jednostavno stojis u krugu i jedan je u sredini. Sad treba da ga napadne neko iz kruga a on/ona treba brzo da ga obori ili slicno. Posle svakog puta se broj protivnika poveca da te na kraju svi napadnu odjednom. E tu moze da bude problem ako nemas dovoljno prostora, ili ako nisi savladao neophodne tehnike. Ipak..na kraju ipak padnes ali svrha ovoga je da vidis kako je boriti se protiv vise protivnika. Mislim da je nemoguce obraniti se protiv pa ajde jedno 10 protivnika ma kakve god borilacke vestine ti trenirao, sem ako mozda nisi majstor i ako ti protivnici nemaju pojma kako se udara ili sutira.

Takodje, Jiu Jitsu nije samo o patosu itd. Ucis da udaras, sutiras, kikujes, da udaras glavom i sa laktovima i sta ti jos padne na pamet Cheesy

Mozda (verovatno) sam nesto zaboravio, ali nema veze...moze to i sutra! Smiley Pozz!


Edit: Vidim da sam dosta zakasnio... 
« Last Edit: November 08, 2009, 01:27:39 am by srbin1 » Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #37 on: November 08, 2009, 01:38:30 am »

Evo jednog video gde Soke Yamaue nekako radi nesto sa Chi:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/q7NIdY6oHQQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ovo nije laz, video sam kako to radi na jednog mog trenera pre jedno 6 meseci. Jednostavno je covek stao u mestu i poceo da se trese, a kad je pao ostao je u tacno istom polozaju kako ga je ostavio Soke Yamaue kad mu je uradio neku tehniku. Neverovatno...

Bas cu da vidim ako ce hteti na meni tako nesto da uradi, pa da vidim kako se to oseca. Cheesy
« Last Edit: November 08, 2009, 01:44:53 am by srbin1 » Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #38 on: November 09, 2009, 12:58:15 pm »

Bas cu da vidim ako ce hteti na meni tako nesto da uradi, pa da vidim kako se to oseca. Cheesy
srbine brate,
pod hitno menjaj trenera i klub,
ovakve gluposti i nadri exxxperti borilackih vestina javljaju se s vremena na vreme i traju sve dok ne udju u pravu borbu sa pravim protivnikom,
ima toga dosta da vidis na youtubu na ovu temu...
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 268


« Reply #39 on: November 09, 2009, 08:18:28 pm »

Bas cu da vidim ako ce hteti na meni tako nesto da uradi, pa da vidim kako se to oseca. Cheesy
srbine brate,
pod hitno menjaj trenera i klub,
ovakve gluposti i nadri exxxperti borilackih vestina javljaju se s vremena na vreme i traju sve dok ne udju u pravu borbu sa pravim protivnikom,
ima toga dosta da vidis na youtubu na ovu temu...

To sam i ja pomislio kad sam prvi put cuo za to. Ali ono sto sam video juce me je skroz sokiralo! Kad sam video sta je uradio pre 6 meseci nisam bas toliko obracao paznju na njega licno, vec na trenera. Mislio sam da mora da ima neko logicno objasnjenje za ovo. Ali juce sam se uverio da nema...

Kad je trener uhvatio Soke-a za prst onda je Soke nesto rekao, nisam cuo sta. Soke-u su onda oci bukvalno pocrnile, a treneru je ruka, sa kojom je drzao prst, pobledela dok mu je lice pocrvenelo kao paradajz. Ukocio se u mestu i bas se videlo kako pokusva da izadje iz toga ali nije uspeo jer nije mogao da se pomera. I cim je Soke pokazao dole ovaj je pao na pod pa ga je Soke tapsao po ledjima i na ruku i sve je bilo ok. U ovo ne mozes da poverujes dok to sam ne vidis...

E sad, ovo moze da lici kao da je deo neke sekte, ali nije. Smiley
Logged
Brut
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #40 on: March 17, 2012, 08:14:30 pm »

  Uz svo postovanje clanova foruma, bez ikakve namere da nipodistavam nekoga, neki od tekstova iznetih na temu borilackih vestina (sto prakticnosti, sto istorijskog razvoja),  najblaze receno, bole. Naravno, ovo je razumljivo, buduci da se na nasim prostorima dalekoistocne borilacke vestine odavno mistifikuju preko granica potrebe, a nazalost nekim paradoksom, najvise na promocijama rade losi ili samozvani "majstori", zbog cega svi ostali klubovi izlaze na los glas.

  Kako bih preskocio ogromno razlaganje po ovoj materiji, savetujem svima da procitaju knjigu "Kyokushinjutsu - metod samoodbrane", autora, bez ikakvog spora najveceg majstora borilackih vestina na ovim prostorima, majora Dragana Filipovica. U njemu je na nekih prvih stotinak strana fantasticno koncizno i relevantno obradjen istorijat razvoja borilackih vestina i njihov dolazak na Zapad, kao i istorijski razvoj istih u nasoj zemlji.

  Jednu stvar moram dodati - nema najbrutalnijih niti najefikasnijih vestina. Sto bi rekao nas najbolji dzudista, Vuk Rasovic : "Da je neka najbolja, druge ne bi postojale". A kad bi covek hteo sve da ih nauci, ne bi to uradio za sedam zivotnih doba. Takodje je opasno slusati majstore vestina koji su uzeli "najefikasnije" metode a ostale potpuno izbacili - vestina nije McDonald's da uzimas samo sta ti mislis da ce ti u trenutku zatrebati. Shotokan karate je stradao jer su klubovi poprimili sportsko-takmicarski karakter, i umesto da se uvezbava efikasnost i borbena primena udaraca, sada se vezba borba za poene sa udarcima bez trunke snage. Dzudo je iz istog razloga izgubio opasne udarce i bacanja, a time postao sport. Aikido je nastradao jer su ljudi pokusali da slede Ueshibinu metodologiju, ne shvatajuci da je Ueshiba mladost proveo u tzv. "Paklenom klubu" i da je bio strog i brutalan dok nije postao religiozni fanatik i izbacio sve tesko povredjujuce elemente iz svoje tvorevine. Tajlandski kik-boks, Ashihara i Kyokushinkai karate polako stradaju zbog suprotne price - nepoznanici toliko forsiraju celicenje tela i agresiju borca da sve cesce vidjamo borbe bez trunke tehnike. A da ne pricam koliko sam puta video sto samozvane, sto zaista vrhunske majstore koje su deklasirali iskusni zestoki laici, samo zbog nedostatka obuke u realnoj primeni. Cast na ruku onim majstorima kod kojih se vestine i dalje prezentiraju na tradicionalnom i efikasnom nivou.

Jos jednom vas sve molim ako ste u stanju da od nekoga ili negde nabavite knjigu.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/zwoOLmt94JA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: March 17, 2012, 08:42:24 pm by Brut » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #41 on: March 17, 2012, 08:31:36 pm »

Do knjige je teško doći, mislim da je nema više u prodaji, tako da ostaje jedino da se ode u klub, možda im je ostao neki primerak, mada sumnjam. Ja sam je čitao pre nekoliko godina, ali sam je dobio samo na pozajmicu od jednog majstora Kyokushinjutsua.
Logged
Brut
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #42 on: March 17, 2012, 08:38:44 pm »

Drugo izdanje knjige je izaslo 2010. godine, izdavac je "Metaphysica", mada siguran sam da neko iz kluba Kyokushinjutsu moze da zainteresovanima da knjigu -
Sportski Centar "Vracar", ako se ne varam.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #43 on: March 17, 2012, 08:42:36 pm »

Nisam znao za reizdanje, kada sam je ja dobio na pozajmicu, nije bilo moguće naći je u prodaji. Svakako vredna knjiga, naročito zbog prvog dela gde je opisana istorija razvoja.
Logged
Brut
mornar
*
Offline Offline

Posts: 15


« Reply #44 on: April 23, 2012, 12:13:16 am »

Na internetu sam nasao englesku verziju prvog, nedopunjenog izdanja knjige.

http://www.kyokushinjutsu.com/KYOKUSHINJUTSU.pdf

Inace, major Filipovic je izdao jos jednu knjigu iz svog sistema - u pitanju su "Specijalne forme samoodbrane".

Razradjene su taktike borbe sa neobucenim protivnikom naoruzanim nozem, kratkom i dugom palicom. Ova knjiga je izuzetno retka, ne znam da li ce biti reizdanja.
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 22 queries.