PALUBA
May 12, 2024, 02:12:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Стварна моћ руске РМ  (Read 42407 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #45 on: November 21, 2011, 08:43:20 pm »

       Jako ne zahvalna tema, pogotovo zato što su informacije o kojima mozemo doći, dosta da se izrazim "šture". Ono sto mi možemo videti jesu olupine nekadašnje SSSR mornarice, ali i veliki broj plovila koji je sada u upotrebi, a datira iz tih vremena. Sasvim je sigurno da se nešto radi, novi projekti ili modernizacija postojećih plovila svejedno, bitno je da mornarica pokazuje neke znake života i to je važno. Koliko je to ozbiljno to je već drugo pitanje. Generalno Rusija polako vraća deo svoje nekadašnje moći. Nikome više ništa ne duguju, što je u današnje vreme velika stvar. Novca je sve više i više, a ko ima novac ima i moć, tako da će verovatno biti više novca i za mornaricu. Proporcionalno tome, povećavaće  se i moć same mornarice. Po meni u neko dogledno vreme biće im neophodan jedan ili čak dva nosača aviona.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #46 on: November 21, 2011, 09:06:47 pm »

Nećemo videti prototipski brod novog tipa nosača pre 2020. godine. Univerzalni brodovi tipa Mistral mogu biti kao prelazni tip do tada, jer su air-capable, pa makar bili u pitanju samo helikopteri, a i to je veoma potrebno. trenutno nedostaje svega, u svim klasama brodova, kako površinskih, tako i podmornica.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #47 on: November 22, 2011, 07:28:38 am »



....... Crvena boja palube je samo boja, verovatno je po sastavu odabrana tako da dobro štiti od rđe. Brodovi Royal Navy su takođe često imali palubu baš u ovoj boji.

A zašto onda nisu cijeli u toj crvenoj boji ako toliko bolje štiti od hrđe? Osobno ne znam zašto crvena (u sferi današnjih boja riječ je tek o pigmentaciji, sirovinski sastav odlučuje o tome koliko podnosi "hrđu") na sivom brodu, malo mi djeluje de maskirajuće na moru ili se varam..........
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #48 on: March 31, 2012, 03:40:28 pm »

Neznam gdje bi ovo stavio, ima svega od lansiranja torpeda, RBU, raketa.
Rusima je to najdraže raditi usred luke tako da se laše snimi ako šta ne radi  Roll Eyes

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/FW5nkgEL5Ek?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

poz.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #49 on: March 31, 2012, 04:15:20 pm »

Iznenadila me laka PVO na 2:47...ja sam mislio da su Rusi odavno napustili laki PVO topovi
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #50 on: March 31, 2012, 05:31:07 pm »

A šta je onda AK230 i AK 630 - palubni, a2A38 30mm na "Tunguski", 2A72 na "Panciru", 2A42 je osnovno naoružanje BMP-2. PA topovi i dalje imaju svoje mesto, mada je njihova uloga ograničena na vrlo male visine i protivprojektilsku odbranu. A u klipu se vidi i da ZU23 nije za bacanje. Ne znam baš šta bi pogodili, ali za baražnu vatru je dobar.
« Last Edit: March 31, 2012, 05:39:26 pm by kumbor » Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #51 on: March 31, 2012, 07:07:35 pm »

Ovo je malo istorijski film , pa stavih ga ovde nisam nasao bolje mesto ako ima prebacite ga ,
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/dB2R2cgZXNs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: March 31, 2012, 07:09:47 pm by Bozo13 » Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #52 on: March 31, 2012, 08:29:42 pm »

A šta je onda AK230 i AK 630 - palubni, a2A38 30mm na "Tunguski", 2A72 na "Panciru", 2A42 je osnovno naoružanje BMP-2. PA topovi i dalje imaju svoje mesto, mada je njihova uloga ograničena na vrlo male visine i protivprojektilsku odbranu. A u klipu se vidi i da ZU23 nije za bacanje. Ne znam baš šta bi pogodili, ali za baražnu vatru je dobar.

Sve sto si naredio je mobilnog karaktera i u kombinaciju sa PVO raketama - Tunguska, Pancir. BMP-2 u nikom slucaju nema PVO zadatak, pa makar imao mogucnost da gadja ciljeve u vazduhu. I Pantzir i Tunguska su deo sklopa kompleksnog PVO sistema. Ono na 2:47 sta sam ja predocio nije to. Nisam PVO ekspert i mozda treba da cutim ali u cemu je poenta da imas baraz cime nista ne pogadjas? Kad bi se Rusija nasla napadnuta to ce sigurno biti super sila - nece je vala Makedonija da je napada. PVO topovi na 2:47 nece bas pomoci u takvom sukobu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #53 on: March 31, 2012, 09:42:20 pm »

A šta je onda AK230 i AK 630 - palubni, a2A38 30mm na "Tunguski", 2A72 na "Panciru", 2A42 je osnovno naoružanje BMP-2. PA topovi i dalje imaju svoje mesto, mada je njihova uloga ograničena na vrlo male visine i protivprojektilsku odbranu. A u klipu se vidi i da ZU23 nije za bacanje. Ne znam baš šta bi pogodili, ali za baražnu vatru je dobar.

Sve sto si naredio je mobilnog karaktera i u kombinaciju sa PVO raketama - Tunguska, Pancir. BMP-2 u nikom slucaju nema PVO zadatak, pa makar imao mogucnost da gadja ciljeve u vazduhu. I Pantzir i Tunguska su deo sklopa kompleksnog PVO sistema. Ono na 2:47 sta sam ja predocio nije to. Nisam PVO ekspert i mozda treba da cutim ali u cemu je poenta da imas baraz cime nista ne pogadjas? Kad bi se Rusija nasla napadnuta to ce sigurno biti super sila - nece je vala Makedonija da je napada. PVO topovi na 2:47 nece bas pomoci u takvom sukobu.
1999. je veći broj krstarećih raketa i bespilotnih letelica oboren upravo LPAA. Nisam rekao da ZU 23 može nešto precizno pogoditi i oboriti.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #54 on: March 31, 2012, 10:25:10 pm »

Siguran sam da Rusija ima modernija sredstva za BP letalice i krstarece rakete. Upotreba LPAA 1999 godine je refleksija realnih mogucnosti SRJ da koristi postojeca sredstva u uslovima rata u kojima se i sama nasla.
Ja mislim da je mogla da bira LPAA ne bi bila oruzje po izboru
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 529


« Reply #55 on: March 31, 2012, 10:44:44 pm »

Siguran sam da Rusija ima modernija sredstva za BP letalice i krstarece rakete. Upotreba LPAA 1999 godine je refleksija realnih mogucnosti SRJ da koristi postojeca sredstva u uslovima rata u kojima se i sama nasla.
Ja mislim da je mogla da bira LPAA ne bi bila oruzje po izboru

Onih tristotinak lansera "Igla", koliko ih je bilo, čuvano je za vrednije ciljeve.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #56 on: April 01, 2012, 11:55:06 am »

suteru, veruj nam da je trocevac omlatio brdo bombi i raketa zavesom. pa i sam ojedna da je bila oborena pre udara u cilj, vredelo je. ne bi ih se ja tako lako odricao, mada svakako da ima i bolje
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #57 on: April 01, 2012, 03:00:38 pm »

Mislim da se malo ne razumemo ali da ne idemo vise offtopic. Jednostavno iznenadilo me je da ruska mornarica brani luke sa LPAA, to je sve. Ja sam mislio da su oni to izbacili iz sluzbe pre puno godina.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #58 on: April 01, 2012, 03:27:39 pm »

razumemo se odlicno. medjutim, ako sve prepreke prodje (ipak rusija nije srj i ima mnogo sta), avion ili projektil se docekuje i lakim topovima koji maju veliku gustinu paljbe, pa samim tim i veliku mogucnost ostecenja ili unistenja cilja. a naravno da ce se luka napadati iz brisanca, jer gore vebaju teze rakete i lakse se prati kretanje aviona
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #59 on: April 01, 2012, 03:58:55 pm »

Pogrešno je odbacivati LPAA i podcjenjivati njene mogućnosti, a pogubno je precjeniti je i osloniti se na nju u većoj mjeri. I takvi sistemi, konkretno ZU-23, mogu i dalje da posluže svrsi u skladu sa svojim mogućnostima. Skromno jeste, ali kad zatreba, svaka je pomoć dobrodošla.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.