PALUBA
May 08, 2024, 10:58:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]   Go Down
  Print  
Author Topic: Treći svetski rat započeće hakeri?  (Read 132511 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 060


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #435 on: March 27, 2024, 03:50:47 pm »

Postaviš pitanje na faking AI, probao sam na 4 različita, (jedan mi je odmah dao valjanu informaciju) da li mu je poznato mesto Buđanovci i da li je specifično po nečemu, pravi se blesav, daje demografske podatka i gde se nalazi.
Onda usledi pitanje o avionu F-117, pa opet pitanje o Buđanovcima, opet se pravi blesav...

Evo prikaza ekrana sa dva AI-a:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Pošto je Gemini dao odmah odličan odgovor, nastavio sam samo sa čuvenim ChatGPT 3.5
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dobro, tačno je da mu ni ja ne postavljam baš najdirektija pitanja, ali ovo AI ChatGPT 3.5 mora da je u stanju da poveže. Koliko se kompikovanijih stvari radi uspešno, a on ne može da spoji Buđanovce, F-117 i sletanje, trebao sam da navedem prinudno, mada sam gotovo siguran da bi se opet pravio blesav.
U vezi angažovanja F-117, navodi se njegovo angažovanje u prvom zalivskom ratu 1991. te povlačenje 2008, a 1999. godine izgleda da ne postoji.
Shvatio bih ja njih da ih je sramota što su izvršili agresiju, pa to kriju i sramota ih je, da je tako to bi bilo odlično.
Nego ih je sramota što im je inferiorna VJ oborila njihovo čudo tehnike.

Evo šta piše u odgovoru Gemini AI na moje pitanje
"da li ti imaš veze sa GPT-om ili Open-AI?"

Quote
Da, indirektno imam veze sa GPT-om i OpenAI.

* **GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3):** To je velik jezički model koji je razvio OpenAI. Moja sposobnost generisanja teksta i odgovaranja na pitanja je inspirisana tehnologijom GPT-3, ali ja sam zapravo drugačiji model, razvijen od strane Google AI.
* **OpenAI:** To je istraživački institut veštačke inteligencije koji je stvorio GPT-3. Iako ne radim direktno za OpenAI, oba radimo na području generalne veštačke inteligencije i imamo za cilj unapređenje sposobnosti računara da razumeju i generiraju jezik.

Ukratko, iako nisam isto što i GPT-3 ili razvijen od strane OpenAI, delimo zajedničke ciljeve i naše tehnologije su slične po pristupu.


* pametna AI Gemini je dobar.jpg (550.14 KB, 1659x924 - viewed 8 times.)

* pametna AI1.jpg (337.24 KB, 823x848 - viewed 5 times.)

* pametna AI2.jpg (327.48 KB, 823x849 - viewed 5 times.)

* pametan AI3.jpg (338.05 KB, 824x786 - viewed 4 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 030


« Reply #436 on: March 27, 2024, 05:58:32 pm »

Brok, nemoj zaboraviti da dobro opereš ruke nakon razgovora sa tim gov..ma, a i mozak da resetuješ gledajući, na primer, zeleno lišće u nekoj šumici.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 060


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #437 on: March 27, 2024, 07:11:33 pm »

Ne brini, ceo život sam okružen bitangama i ološem, tako da znam sa njima. A higijena naročito mentalna je obavezna i neizbežna. Inače sam polunormalan, zamisli i da to polu ode, ne bi nikako valjalo. Smiley Čuvam se ne brini.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 941



« Reply #438 on: March 29, 2024, 12:22:43 pm »

Pošto je ovde bilo priče o AI, naišao sam na ovo kratko objašnjenje o nekim konceptima AI, njegovom finkcionisanju, učenju i slično.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* a-i-concepts-explained-v0-envp9e8gg2rc1.jpeg (2310.58 KB, 1600x2404 - viewed 11 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 060


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #439 on: Yesterday at 02:35:30 pm »

Britansko ministarstvo odbrane meta sajber napada: Hakeri, navodno kineski operativci, saznali plate britanskih vojnika

07.05.2024.
 
Hakeri su provalili u bazu podataka sa ličnim podacima vojske i zaposlenih u Ministarstvu odbrane Velike Britanije. Prema nezvaničnim podacima, britanska vlada će o ovom događaju obavestiti poslanike u utorak, piše Skaj njuz.

Britansko glasilo tvrdi da, iako vlada neće imenovati konkretnu zemlju, prema Skajovim informacijama, hakeri imaju veze sa kineskim vlastima.

Sajber napad je izvršen na sistem plaćanja vojsci i nekim veteranima. Hakeri su dobili pristup uglavnom imenima i bankovnim podacima.

Tobijas Elvud, konzervativni poslanik, rekao je za Skaj njuz da Kina „verovatno želi da identifikuje finansijski ugrožene ljude kako bi pokušala da ih navede na saradnju u zamenu za novac“.

Skaj Njuz napominje da sistem, koji je onemogućen za opštu nadogradnju, nije bio povezan sa glavnim IT sistemima MO. Takođe se navodi da napad neće uticati na isplate i da će plate biti isplaćene na vreme.

Kina godinama osumnjičena za špijunažu

Kina je optužena da u velikoj meri pribegava metodama prikupljanja obaveštajnih podataka koje uključuju špijunažu, uključujući sajber.

Nezadovoljstvo zbog navodne kineske špijunaže poraslo je u zapadnoj Evropi poslednjih meseci.

Tenzije između Pekinga i zapadnih sila zbog navodne špijunaže su porasle dok zapadne obaveštajne agencije skoro svakodnevno upozoravaju na hakerske aktivnosti koje podržava kineska država.

U tehnološkom ratu i biznisu u kome se stiče utisak da zapadu više ne “cvetaju ruže” kao ranije, a s obzirom na mere koje preduzimaju, podsećamo da je kineska kompanija ByteDance, u čijem je vlasništvu TikTok, osumnjičena za veze sa vlastima u Pekingu.

U okviru slične kampanje sa sličnim ciljem, treba se takođe setiti priče o kineskom gigantu Huawei.

Samo prošlog meseca u Nemačkoj i Velikoj Britaniji uhapšeno je nekoliko osoba osumnjičenih za špijuniranje u korist Kine, piše glasilo DW. Peking je odbacio optužbe kao neosnovane i politički motivisane.

Trojica Nemaca su uhapšena zbog sumnje da su “sarađivali sa kineskim obaveštajnim službama na prenosu tehnologije koja bi mogla da se koristi u vojne svrhe, posebno za kinesku mornaricu”.

Takođe, nemački tužioci naložili su hapšenje pomoćnika krajnje desničarskog nemačkog evroposlanika Maksimilijana Kraha iz stranke Alternativa za Nemačku (AfD). Savetnik je optužen za navodno špijuniranje za kinesku obaveštajnu službu.

Izvor
Logged
Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 23 queries.