PALUBA
May 11, 2024, 04:22:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Deksiko2 Maketarstvo  (Read 4797 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
deksiko2
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« on: July 03, 2023, 03:03:56 pm »

Pozdrav svima,
Nadam se da delim interesovanje za makete sa mnoštvom ljudi koje vole da prave umanjene kopije stvarnih objekata, aviona, brodova, vozila. Mene prvenstveno zanimaju makete aviona, ali volim i makete brodova koje sam počeo da sastavljam od 4. razreda osnovne, pre otprilike 50-tak godina i to plastične. Prvo sam sklapao sve što dođe pod ruku, a onda sam kasnije otkrio kvalitetnije makete hasegave, fudžiimja, airfiksa, italerija, minicrafta i sl. E onda sam otkrio negde 2007. papirne makete. Prvo sam da skidao Free modele, a onda sam počeo da ih prerađujem u fotošopu, naročito one koji su korišćeni u jugoslaviji, za svoje potrebe. Prva ozbiljnija maketa je bila hoker hariken kraljevskog vazduhoplovstva, licencni koju sam i objavio čini mi se 2008. Ili 2009 baš na ovom forumu kao deksiko. E onda sam otkrio blender program za 3d modelovanje i krenuo u izradu svojih papirnih maketa od papira, kojih nema na tržištu: utva75, G4, G2, Orao, Jastreb, S49A, Kraguj, Lasta 95, Mig 29... Shvatio sam da uz malo muke u učenju programa blender incscape i fotoshopuć, uz malo mašte i puno strpljenja možeš napraviti šta god poželiš. Pozdrav svim forumašima još jednom i Izvinjavam se ukoliko sam bio malo opširniji.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 786



« Reply #1 on: July 03, 2023, 04:11:49 pm »

Pozdrav Deksiko!

Ovde na forumu PalubaInfo veoma poštujemo maketarstvo i modelarstvo i imamo i posebna potforum za to, vidim da si ga pronašao. Ima nas koji rado obilazimo maketarske kupove i pravimo za forum izveštaje sa tih kupova iz fotografije i video priloge, a i najavljujemo kada se neki značajniji maketarski kupovi održavaju kod nas.

Takođe, na forumu imamo i nekoliko maketara koji su na raznim kupovima i osvajali nagrade i koji ovde rado sa nama dele slike svojih maketa i projekata.

Tako da ne sumnjam da će ti se dopasti druženje na našem Forumu!

Dobrodošao!   Smiley
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 120


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2 on: July 03, 2023, 04:45:20 pm »

Ja volim da gledam makete ,posebno ako su dobre. Ali nemam vremena da ih pravim ,možda u budućnosti počnem čim pokradame znanje od boljih Wink . U svakom slučaju dobrodošao Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 052


« Reply #3 on: July 03, 2023, 05:04:07 pm »

Dobro došao!
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 944



« Reply #4 on: July 03, 2023, 05:39:32 pm »

Dobro nam došao!

Da li možeš da okačiš link do sajta sa (besplatnim) papirnim modelima?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 064


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #5 on: July 03, 2023, 06:52:55 pm »

Dobro nam došao na Palubu! Smiley
Jedva čekamo još tvojih radova.
Logged
deksiko2
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #6 on: July 03, 2023, 06:59:30 pm »

Hvala, srdačan pozdrav svima!

Po pitanju sajta za free download papirnih maketa samo ukucati only paper u pretraživač i odvešće vas na link.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.