PALUBA
May 22, 2024, 05:31:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Manifestacije posvecene hrani u Srbiji  (Read 18232 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #15 on: September 06, 2013, 08:31:20 am »

Baš sam nekidan priča o ovakvom načinu spremanja kupusa onako da se krčka na vatri u glinenom ćupu ,ovaj "svadbarski" je kao "bosanski lonac" ili je drukčija receptura?
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #16 on: September 06, 2013, 10:11:13 am »

Baš sam nekidan priča o ovakvom načinu spremanja kupusa onako da se krčka na vatri u glinenom ćupu ,ovaj "svadbarski" je kao "bosanski lonac" ili je drukčija receptura?

Drugacija je receptura... U bosanski lonac se dodaje svez kupus, krompir, sargarepa, paskanat, kuvani paradajz i cak belo vino!

U ovaj svadbarski kupus ide kiseli kupus, sveze meso svinjsko-junece, suva rebra i slanina, biber, crvena zacinska paprika, lorber, crni luk a moze eventualno i koja suva crvena paprika... U zemljani lonac se to slaze po strogom redosledu, red kupusa, red mesa.. I kuva na tihoj vatri satima... I nikako se ne mesa.. dovoljno je samo povremeno lonac okrenuti - zakrenuti levo-desno... A kupus mirise, voda na usta ti podje... Uh, sad bih ga jeo...

E, sad.... Kuvani kupus se moze spremiti i u "kucnim-domacim" uslovima, ali po meni nije to to.. Sama atmosfera na kupusijadi, okruzenje, dogadjanja, miris, sve to ucini da onaj i koji nije bas ljubitelj takvog jela na kraju ipak proba... jer kad vidi da svi jedu, uzivaju, pa sto ne bi i on...

Bas sam se raspisao... Izvoli Jester, najbolje je da probas...
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #17 on: September 06, 2013, 10:26:31 am »

Iman kupusa doma, posadija san glavatog ,pa verzeta također ,iće to na zimu sad obavezno ,moran sad na derneku idućem nabavit glineni ćup u planu mi je već neko vrime ga kupit jer u njemu kad se spremi ne može se to mirit s ničim, mrtva usta bi ga jila šta se kaže Tongue ,malo ću i eksperimentirati malo suvog mesa ,malo mulama oveću kapulu i tako svega pomalo, al sigurno da je atmosfera na kupusijadi odlična kao i spiza Smiley
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #18 on: September 06, 2013, 01:37:56 pm »

Iman kupusa doma, posadija san glavatog ,pa verzeta također ,iće to na zimu sad obavezno ,moran sad na derneku idućem nabavit glineni ćup u planu mi je već neko vrime ga kupit jer u njemu kad se spremi ne može se to mirit s ničim, mrtva usta bi ga jila šta se kaže Tongue ,malo ću i eksperimentirati malo suvog mesa ,malo mulama oveću kapulu i tako svega pomalo, al sigurno da je atmosfera na kupusijadi odlična kao i spiza Smiley

Jester,

Zaboravio sam ti reci jos dve stvari:
-za ovaj "svadbarski" kupus, kad se sprema u zemljanom loncu, kada se stavlja red mesa, red kupusa, komadi kupusa ne trbaju biti mali sitni, vec krupniji. Onda je kuvani kupus bolji. Poredjanja radi: ako je glavica kupusa velicine rukometne lopte, sece se samo na cetiri dela i takvi komadi slazu u lonac.
-kad kupis zemljani lonac, on nije odmah spreman za kuvanje u njemu. Potrebno ga je pripremiti. Slusao sam od "starih i iskusnih" domacica da ga je pre upotrebe potrebno, kako bi one rekle "gledjosati". To se, navodno radi, sa kukuruznim brasnom. Nazalost ja neznam kako se to radi. Raspitacu se izmedju ostalog i na samoj kupusijadi kod ljudi koji takve lonce prodaju.

Pozdravljam te... kao i ostale ljubitelje svadbarskog kupusa!
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 954



« Reply #19 on: September 06, 2013, 01:55:12 pm »

Ako je neko ljubitelj jela od ribe u toku je fish fest u Beogradu
Detaljnije na linku http://www.fishfestbeograd.rs/
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 101


« Reply #20 on: September 06, 2013, 02:01:34 pm »

Iman kupusa doma, posadija san glavatog ,pa verzeta također ,iće to na zimu sad obavezno ,moran sad na derneku idućem nabavit glineni ćup u planu mi je već neko vrime ga kupit jer u njemu kad se spremi ne može se to mirit s ničim, mrtva usta bi ga jila šta se kaže Tongue ,malo ću i eksperimentirati malo suvog mesa ,malo mulama oveću kapulu i tako svega pomalo, al sigurno da je atmosfera na kupusijadi odlična kao i spiza Smiley

Jester,

Zaboravio sam ti reci jos dve stvari:
-za ovaj "svadbarski" kupus, kad se sprema u zemljanom loncu, kada se stavlja red mesa, red kupusa, komadi kupusa ne trbaju biti mali sitni, vec krupniji. Onda je kuvani kupus bolji. Poredjanja radi: ako je glavica kupusa velicine rukometne lopte, sece se samo na cetiri dela i takvi komadi slazu u lonac.
-kad kupis zemljani lonac, on nije odmah spreman za kuvanje u njemu. Potrebno ga je pripremiti. Slusao sam od "starih i iskusnih" domacica da ga je pre upotrebe potrebno, kako bi one rekle "gledjosati". To se, navodno radi, sa kukuruznim brasnom. Nazalost ja neznam kako se to radi. Raspitacu se izmedju ostalog i na samoj kupusijadi kod ljudi koji takve lonce prodaju.

Pozdravljam te... kao i ostale ljubitelje svadbarskog kupusa!

Lonac treba gleđosati samo ako već nema glazuru. Kod kupovine postoje dve verzije: sa i bez glazure. Ne znam koji je bolji za koje jelo. Moj lonac ima glazuru, zimus sam u njemu kuvao sarmu a nekoliko puta i svadbarski kupus sa svežim svinjskim i junećim butom, suvim rebrima, slaninom i kolenicama. Jeo se i za doručak, o ručku i večeri da ne pričam...

Evo i recepti:

* Recept za svadbarski kupus.pdf (135.96 KB - downloaded 405 times.)
* Svadbarski kupus, recept.pdf (81.21 KB - downloaded 815 times.)
« Last Edit: September 06, 2013, 02:06:43 pm by Boro Prodanic » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 549



« Reply #21 on: September 06, 2013, 02:05:50 pm »


-kad kupis zemljani lonac, on nije odmah spreman za kuvanje u njemu. Potrebno ga je pripremiti. Slusao sam od "starih i iskusnih" domacica da ga je pre upotrebe potrebno, kako bi one rekle "gledjosati". To se, navodno radi, sa kukuruznim brasnom. Nazalost ja neznam kako se to radi. Raspitacu se izmedju ostalog i na samoj kupusijadi kod ljudi koji takve lonce prodaju.

Pozdravljam te... kao i ostale ljubitelje svadbarskog kupusa!

Evo na pvom linku je objasnjeno http://www.keramikabora.com/saveti.html
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #22 on: September 06, 2013, 02:07:22 pm »

Boro to sam ispustio.

Ovo sto sam ja naveo odnosilo se na negledjosani lonac. Naravno ima ih koji su i gledjosani i odmah spremni za upotrebu.

Bravo Kuzma, to je to. Hvalati puno. Postupak I nije nesto posebno komplikovan.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 101


« Reply #23 on: September 06, 2013, 02:11:05 pm »

Ma nema veze druže. Problem je što ste me ovom diskusijom "naložili", a danas imam za ručak slatki kupus sa junetinom i ljutim papričicama, sad jedva čekam da stignem kući iako nisam gladan... Ko će tek dočekati kiseli za svadbarski...
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #24 on: September 06, 2013, 02:15:50 pm »

Ma nema veze druže. Problem je što ste me ovom diskusijom "naložili", a danas imam za ručak slatki kupus sa junetinom i ljutim papričicama, sad jedva čekam da stignem kući iako nisam gladan... Ko će tek dočekati kiseli za svadbarski...

E, onda, prijatno ti bilo!!!!!!!!!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 101


« Reply #25 on: September 06, 2013, 02:16:49 pm »

Hvala druže!
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #26 on: September 06, 2013, 03:37:21 pm »

E da znam da Kupus kad se kuva na takav način mora biti krupan ,baš kako si rekao glava na četvero se raskriža i ubaci ,a ovo nisam znao da ćup treba "doraditi" Smiley
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 180



« Reply #27 on: September 06, 2013, 04:20:23 pm »

GASTRONOMSKE SVEČANOSTI U SRBIJI
Kalendar lokalnih manifestacija

GRAD/OPŠTINA   MESTO ODRŽAVANJA MANIFESTACIJE    NAZIV MANIFESTACIJE   VREME ODRŽAVANJA MANIFESTACIJE   VIŠE INFORMACIJA
Aleksinac   Aleksinac   Pekarski dani   Treća nedelja oktobra   Svi pekari
Aleksinac   Aleksinac   Na moravi vodenica stara    13. i 14. juli, Petrovdanski vašar   Riblje čorbe od moravske ribe
Aleksinac   Rutevac   Sabor paprikara   Prva nedelja septembra   Paprika od parcele do torte
Apatin   Apatin   Apatinske ribarske večeri   Prva nedelja jula   Riblji paprikaš
Arilje           Arilje   Sajam meda   Za Cveti   
Arilje           Arilje   Zlatni kotlić Arilja   Početak oktobra    
Arilje           Arilje   Kupusijada   Srpska Nova Godina   Kuvanje kupusa na trgu
Bajina Bašta   Bajina Bašta   Drinski kotlić   Oko 25. jula   Riblji specijeliteti
Bačka Palanka   Bačka Palanka   Festival domaće kobasice, kulena i slanine   Početak februara   
Bačka Palanka   Bačka Palanka   Štrudlafest   Poslednja nedelja avgusta   
Bačka Palanka   Silbaš   Bostanijada   Početak avgusta   
Bačka Palanka   Čelarevo   Čelarevo fest-dani piva   Sredina septembra   
Bačka Topola   Bačka Topola   Festival meda   Prva ili druga nedelja septembra   
Bački Petrovac   Bački Petrovac   Dani Petrovca, kulenijada    Zadnji vikend u maju   Pravljenje sveže petrovačke kobasice i kulena
Bečej           Bečej    Paprikaš od divlje patke
Bečej                   Bačko Petrovo selo   Dani krastavaca   Prva polovina jula   
Bela Palanka   Bela Palanka   Dani banice   Sredina avgusta   Banice
Boljevac           Boljevac   Crnorečje u pesmi i igri - Zlatne ruke Crnorečja   Drugi vikend u junu   
Boljevac           Boljevac   Crnorečki kotlić   Septembar   
Bor                   Brestovačka banja   Dani Brestovačke banje   Treći vikend avgusta   Tradicionalno pripremanje hrane
Brus                   Brus   Zlatne ruke Brusa   19-21. avgust   Izložba starih jela i kotlić takmičarski
Čačak   Mrčajevci   Kupusijada   Septembar   Svadbarski kupus-takmičarski
Čačak   Zablaće   Plodovi zapadnog Pomoravlja   Septembar   Tradicionalno-paprika-takmičarski
Čačak   Čačak   Pitijada   Kraj novembra   Pite - tradicija-takmičarski
Čajetina   Mačkat   Pršutijada   12-14. januar   Sajam pršuta
Ćićevac   Ćićevac   Mladenački sabor   22. mart   
Dimitrovgrad   Dimitrovgrad   Sajam Balkanskog biodiverziteta i seoskog nasleđa   21. septembar   Spremanje janjije i ovčetine na pari-takmičenje
Dimitrovgrad   Dimitrovgrad   Velikdanska peraška   Uskršnja manifestacija   Spremanje uskršnjeg kozunaka (tradicionalni uskršnji kolač)
Gadžin Han           Gadžin Han   Zaplanjski zalogaj   Jun   Tradicionalna jela u zemljanim posudama
Golubac           Golubac   Sajam Dunava - zlatne ruke   26-28. jul    Gastronomija -takmičarskog karaktera
Inđija                   Krčedin   Dani čvaraka   Februar   Takmičenje u pravljenju čvaraka
Inđija                   Stari Slankamen   Zlatni kotlić     Maj   Riblji paprikaši
Inđija                   Stari Slankamen   Zlatni kotlić     Avgust   Isključivo riblje čorbe
Inđija                   Beška   Zlatni kotlić     Juli   Riblji specijeliteti
Inđija                   Slamkamenački vinogradi   Pudarski dani   Avgust   Riblja čorba, pudarski paprikaš
Inđija              Maradik   Maradička jesen   Septembar   Izložba starih jela, meda i pića
Kanjiža   Kanjiža   Gastro fest   Druga polovina jula   Gulaš, riblja čorba i paprikaš
Kikinda   Kikinda   Dani ludaje   Drugi vikend u oktobru   Sve od bundeve
Knjaževac   Selo Vrtovac   Molitva pod Midžorom   Đurđevdan, i vikend    
Knjaževac   Knjaževac   Špricer fest   2. avgust   Domaća vina, rakije i hrana
Koceljeva   Koceljeva   Festival zimnice   Poslednji vikend u septembru   
Kosjerić   Kosjerić   Čobanski dani   Vikend oko Petrovdana    Tradicionalna jela
Kovin   Kovin   Banatski fruštuk   Drugi vikend u maju   
Kovin   Kovin   Stari Lala   22-23. jun   
Kovin           Skorenovac   Dani mađarske kuhinje   Drugi vikend u oktobru   
Kragujevac   Kragujevac   Šumadijski sajam poljoprivrede   Septembar   
Kraljevo   Kraljevo   Srebrni kazan   Septembar   Pasulj
Kraljevo   Selo Ratina   Projada   Septembar   Sve od projinog brašna
Krupanj   Krupanj   Petrovdanski sabor   12. jul   Tradicionalana jela
Krupanj   Krupanj   Krompirijada   Druga nedelja oktobra   Sve od krompira
Krupanj   Krupanj   Gljivijada   Treća nedelja oktobra   Sve od pečuraka
Kučevo   Kučevo   Homoljski motivi   Zadnja nedelja avgusta   Tradicionalna kuhinja
Kula   Kula   Dani paprike   16. ili 17. avgust   
Leskovc   Leskovc   Roštiljijada   Druga nedelja septembra   
Leskovc   Donja Lokošnica   Dani paprike       
Loznica   Loznica   Gljivarijada   12. i 13. oktobar   Specijaliteti od gljiva
Ljubovija   Ljubovija   Drinski gastro festival   11. maja , druga subota maja   Riba, etno trpeza
Mionica   Mionica   Mišićevi dani - Varoške večeri   Krajem jula   Tradicionalna kuhinja
Negotin   Negotin   Sajam meda i vina   12. maj   Med i vino
Negotin   Selo Štubik   Krajinski običaji   18. i 19. jun   Takmičenje u pravljenju kačamaka
Negotin   Selo Rogljevo   Krajinska berba   Septembar   Vino
Negotin   Selo Rečka   Bostanijada   Juli   Lubenice
Niš   Niš   Dani bureka    Prva polovina septembra   Burek
Niška Banja   Niška Banja   Pihtijada   18. i 19. januar   Pihtije
Novi Bečej   Novo Mileševo   Štrudlijada   1-2. avgust   
Novi Bečej   Novi Bečej   Kotlić   Kraj avgusta   Riblja čorba
Paraćin   Paraćin   Džigeranijada   16. maj   Džigerice, ti li si meso...
Petrovac na Mlavi   Selo Stamnica   Bačijada   Početak maja   Narodna kuhinja
Pirot            Pirot    Jagnjijada   Krajem maja   Domaći specijaliteti
Pirot            Pirot    Sajam peglane kobasice       
Požarevac   Selo Poljane, Sestroljinski manastir   Uskršnji etno festival   Drugi dan Uskrsa   Tradicionalno pripremanje hrane
Požarevac   Selo Ostrovo   Ostrovački bećarac   21. juli   Tradicionalno pripremanje hrane
Ražanj    Ražanj    Dani Save Jeremića    2 dana u prvoj polovini jula    Tradicionalno pripremanje hrane
Rekovac   Rekovac   Zlatne ruke Levača   Prvi vikend u avgustu   Narodna kuhinja
Ruma           Ruma   I kad prođu slave, ostaje kolač   Februar   Sremski specijaliteti
Šid           Šid   Kobasicijada   Kraj januara, početak februara   
Šid           Erdevik   Kulenijada   Početak jula (?)   
S.Palanka   Azanja   Dani Azanjske pogače   5-8. avgust   
Sombor   Sombor   Somborski kotlić   Sredina jula   Riblji paprikaši
Srbobran   Turija   Kobasicijada   Poslednji vikend u februaru   
Subotica   Palić   Berbanski dani   Treći vikend u septembru   
Svrljig   Svrljig   Belmužijada   Prvi vikend u avgustu   Belmuž
Temerin   Temerin   Temerinska pasuljijada   Jun   Takmičenje u kuvanju čorbastog pasulja
Temerin   Bački Jarak   Pitijada   Oktobar   Promocija tradicionalne kuhinje
Temerin   Temerin   Martindan   Novembar   Proslava mladog vina
Titel           Šajkaš   Mundijada   Drugi vikend juna   Takmičenje u kuvanju gulaša
Titel           Titel   Kotlić pod Titielskim bregom   24. avgust   Takmičenje u kuvanju riblje čorbe
Trgovište   Trgovište   Dani preobraženja   17-19. avgusta   Tradicionalana jela
Trstenik   Trstenik   Trstenik na Moravi   Sredina avgusta   Čorbijada
Trstenik   Selo Stopanja   Čarapanska pečenjijada   Septembar   Pečenjijada i dani povrća
Valjevo   Valjevo   Festival duvan čvaraka   Druga nedelja oktobra   Kako rekosmo, festival duvan čvaraka
Valjevo   Medvednik   Dani gljiva   Prvi vikend u oktobru   Gulaš i ostalo od gljiva
Varvarin   Varvarin   Moravske večeri   Poslednji vikend u avgustu   Lovački i ribolovački specijaliteti
Varvarin   Varvarin   Etno festival   22. septembar   Tradicionalna kuhinja
Velika Plana   Velika Plana   Karađorđevi dani gurmanluka   Prva nedelja septembra   Tradicionalna kuhinja
Veliko Gradište   Veliko Gradište   Alaske večeri   Vikend oko 13. avgusta   Alaske đakonije
Veliko Gradište   Veliko Gradište   Pasuljijada   Vikend oko 20. avgusta   Pasulj gradištanac na sve načine
Vladičin Han   Vladičin Han   Vidovdanski dani   Nedelju dana oko Vidovdana   Domaći specijaliteti
Vlasotince   Vlasotince   Vinski bal   Kraj avgusta/početak septembra   Tradicionalna jela i pića
Vranje   Vranje   Dani Vranja   Početak septembra   Prezentacija vranjskih pita
Vrnjačka Banja   Vrnjačka Banja   Zlatne niti   Petak, 12. april    Tradicionalna jela
Vrnjačka Banja   Vrnjačka Banja   Riblja čorba za sve   13. januar   Riblja čorba, ali i čorba od fazana
Vrnjačka Banja   Vrnjačka Banja   Dani prelarstva   25-30. jula   
Vršac       Vršac   Vinofest   Treći vikend u martu   Festival vina i vinara
Vršac       Vršac   Grožđebal-dani berbe grožđa   Treći vikend u septembru   Berba i sve što uz nju ide
Vršac       Vršac   Praznične đakonije   Drugi vikend u decembru   Izložba praznične trpeze
Žabalj   Čurug   Dani ovčara   Subota pre Spasovdana   Šišanje ovaca i kuvanje ovčijeg paprikaša
Žabalj   Žabalj, obala Jegričke   Zlatni kotlić   Jun   Riblja čorba
Žabalj   Žabalj   Škembijada   Prvi vikend septembra   Takmičenje u pripremi škembića
Žabalj   Čurug   Dani mladog vina   Polovinom novembra   
Žagubica   Žagubica   Sabor Vrela Homolja   Poslednji vikend u junu   Svekolika tradicija Homolja
Žagubica   Selo Krepoljin   Dani bilja i gljiva   Oktobar   Branje, izložba gljiva i jela od gljiva
Žagubica   Selo Medveđica   Dani proje   10. avgust   
Žagubica   Selo Laznica   Dani zdrave hrane   16. oktobar   Zdrava hrana na trpezi
Zaječar   Zaječar       10. maj   Sve od meda
Zaječar   Zaječar   Zaječarsko kulturno leto   Jun-septembar   Stalno ponešto: lovački gulaš, pasuljijada, riblji kotlić
Zemun   Zemun   Riblji kotlić   12. jul, Petrovdan   Slava zemunskih ribara
Žitište   Selo Hetin   Palančikijada   27. april   
Žitište   Žitište   Čiken-fest   12-14. juli   Sve od piletine, a posebno paprikaš
Žitište   Žitište   Pitijada   30. jun   Dobrotvorna manifestacija za decu u hraniteljskim porodicama
Žitište   Selo Čestereg   Bosanski lonac   27. juli   Takmičenje u kuvanju bosanskog lonca
Žitište   Selo Srpski Itebej   Banatska testijada   8. septembar   Sve od testa, slanog i slatkog
Žitište   Banatsko Karađorđevo   Pogačijada    12. septembar   Slane i slatke pogače
Zrenjanin   Zrenjanin   Čobanski paprikaš   Na Duhove, tokom maja i juna   Svetsko prvenstvo u spremanju čobanskog paprikaša
Zrenjanin   Zrenjanin   Žetalačke svečanosti   Tokom jula   
Zrenjanin   Zrenjanin   Banatske vredne ruke   Poslednja nedelja avgusta   Tradicionalna kuhinja
Zrenjanin   Zrenjanin   Štrudlijada   Tokom septembra i oktobra   Takmičenje u pripremi domaćih štrudli
Zrenjanin   Zrenjanin   Pastirski dani   Tokom novembra   

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #28 on: September 07, 2013, 07:00:51 pm »

 Može svadbarski i sa nekiselim kupusom. Ja sam isto imao sladak kupus sa junetinom i na kraju su me oterali od stola.
Ostalo je još pa su ga stavili u zamrzivač, dok jedne noći ne izvršim desant kada familija spava i odeljem taj kupus do kraja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 455


« Reply #29 on: September 07, 2013, 11:50:12 pm »

I tako ti imaš holesterol, visok pritisak i ... Grin
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.