PALUBA
May 22, 2024, 06:58:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Rusiji, pobuna Wagnera?  (Read 24162 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 101


« Reply #60 on: June 24, 2023, 05:14:32 pm »

Medvedev je već napustio Moskvu, ali izgleda i Putin. Moskva je nebranjena. Wagnerovci su već na manje od sata od predgrađa Moskve (Stupino). Kako dolaze iz južnog smera prema Moskvi, predviđam, da će najpre zauzeti aerodrom Vnukovo.

Где си то прочитао , ко ти је шапнуо   ( опет неки "извори из Вишеграда)

Сви председнички авиони ( летеће канцеларије) су у Москви

Pusti, "ko o čemu, baba o uštipcima". A inače su Moskvu branila samo ta dva čoveka.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 132


Ko laje zlo ne misli


« Reply #61 on: June 24, 2023, 05:16:19 pm »

Da se ne pretvori ovo u "čet rum"(sobu za kratke priče) da oprobam ja jednu relativnu analizu svega ...

Pred kraj oslobađanja Artjomovska ili Bahmuta kako ko voli da nazove taj grad, već se pojavilo nezadovoljstvo kod "Vagnerovaca". Neki od razloga tada spominjanih su : nedostatak municije različitog kalibra (logistika),veći broj stradalih od očekivanog na strani Vagnera i drugi ,manji ili veći problemi za koje je takođe voda Vagner Grupe optuživao vojni vrh Ruske Federacije (Šojgua uglavnom). Nakon oslobođenja Artjomovska,Vagner se povukao ,kako sada vidimo ,na teritoriju Rusije (u granice pre referenduma o pripajanju ). U međuvremenu im je ponuđeno da postanu deo regularne vojske i da potpišu ugovor sa ministarstvom. Koliko ja "rezonujem" (a i muzički instrumenti to ponekada rade) , ovde je problem u tome što, verovatno,Vagner želi ili novac koji im je obećan ili određene privilegije. Vagner i njegovi pripadnici nemaju želju da postanu regularna vojska ,pre svega zato što im se čini da je novac veći ako ostanu plaćenici ,ne moraju da poštuju vojna pravila i obaveze ,a i do sada su radili na dobrovoljnoj osnovi i pod ugovorom i tako žele i da ostane i dalje . Pošto je iz vojnog vrha došao ultimatum da moraju da potpišu ugovor,demonstrativno su uradili ovo. Okrenuli su se i pošli ka Moskvi . Svakako ne da bi zauzeli Moskvu i svakako ne da bi naudili civilima ili rušili i palili Rusiju. Ovo je prosto i jednostavno štrajk na njihov način. Oni samo traže ono što je njihovo. E ,sada,šta je to što oni smatraju za "njihovo",da li je to novac ili neke privilegije ili pozicija u društvu koju traži vođa Vagnera za sebe... To je između Šojgua i njega i koliko ja znam nije javno izrečeno ? Morate i da primetite da "spor " nije između Putina i Vagnera,nego između vojnog vrha RF i Vagnera. I naj važnije ,ne zovu njih "muzičari" tek onako nego zato što rade po sistemu "koliko para toliko muzike".

Još neke bitne sitnice koje nam mogu pomoći su i :
-Vagner grupa nije povezana samo sa Ukrajinom nego "posluje" i u Sudanu ,Siriji,Hong Kongu i ko zna gde sve ne još.
- Nuklearno oružuje nije predmet u ovom "sporu" očigledno,jer takođe nisu ni civili (barem za sada).
-Vagner grupa takođe igra i na kartu svoje "reputacije opasnih momaka i okorelih boraca" i zato i traže veće privilegije u odnosu na "regularnu vojsku".


Neka bude toliko za sada,da vidimo "plot tvist" do kraja Wink.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 479


« Reply #62 on: June 24, 2023, 05:18:10 pm »

U svakom slučaju ovo nam sužava manevarski prostor u spoljnoj  politici.Na nju(spoljnu politiku) sam imao najmanje primedbi unatoč prividnoj šizofrenosti iste.Sada nam je izbijen jedan stub koliko god on oduvek bio klimav i nepouzdan na šta sam odavno ukazivao.Mogli smo barem da glumimo da imamo silnu podršku moćne Rusije.Tome je sada kraj.Iako se Brok ne slaže ovo je početak trećeg raspada Rusije u samo 100 godina.Ostaje samo da vidimo kakav će to biti raspad(sa malo ili mnogo krvi ali je krv već prolivena) i koliko dubok pad sledi.Kad smo već kod Rostova i Ahmata.Rostov je bliže Čečeniji od Moskve,a Kadirovljeva koža je njemu svakako milija nego Putinova.Kada je u pitanju lojalnost naroda Kavkaza i Azije uopšte treba znati da su oni lojalni pojedincu a ne državi Rusiji.Kada je svrgnut Nikolaj oni se više nisu osećali obaveznim da slušaju Moskvu.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #63 on: June 24, 2023, 05:25:14 pm »

Оборени Ка-52 ВСРФ  у Вороњешкој области.Посада је погинула.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* IMG_20230624_182035_931.jpg (389.66 KB, 960x1280 - viewed 7 times.)

* IMG_20230624_182035_691.jpg (297.29 KB, 960x1280 - viewed 7 times.)

* IMG_20230624_182035_192.jpg (360.99 KB, 960x1280 - viewed 7 times.)

* IMG_20230624_182035_909.jpg (322.74 KB, 960x1280 - viewed 6 times.)
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 479


« Reply #64 on: June 24, 2023, 05:25:39 pm »

A u Rostovu Zarkovic    

           
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #65 on: June 24, 2023, 05:29:31 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_20230624_182804_804.jpg (101.54 KB, 759x1280 - viewed 19 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #66 on: June 24, 2023, 05:35:39 pm »

администратори ће ово решити...шаљем линк. Колона Кадироваца на прилазу Ростову. Има овде једна дилема. С обзиром да ми је веома позната концентрација војних снага у Ростову и Области , на вези сам са Новочеркаском, престоницом Козака читавог света где сам живео добрих годину дана. Написаћу овде оно што будем могао ...

https://t.me/c/1809135452/5979
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #67 on: June 24, 2023, 05:40:23 pm »

МИ-6 је послао нове обавештајне податке Канцеларији председника Украјине и Генералштабу да руски Генералштаб припрема консолидовани удар авијацијом и специјалним војним снагама против Вагнера у Подмосковљу. Британски обавештајци препоручују да се сачека још 48 сати и тек онда крене у другу фазу контраофанзиве.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 132


Ko laje zlo ne misli


« Reply #68 on: June 24, 2023, 05:45:11 pm »

МИ-6 је послао нове обавештајне податке Канцеларији председника Украјине и Генералштабу да руски Генералштаб припрема консолидовани удар авијацијом и специјалним војним снагама против Вагнера у Подмосковљу. Британски обавештајци препоручују да се сачека још 48 сати и тек онда крене у другу фазу контраофанзиве.
Ne vidim šta se nalazi na linku sa telegrama zato što je to iz neke privatne grupe u kojoj nisam član jer i ne koristim telegram,pa ako može neki snimak ekrana ne bi bilo loše Wink?

I ne znam odakle ova vest ,koja meni deluje čudno da MI6 zna šta Rusi rade u realnom vremenu u Moskvi ?
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #69 on: June 24, 2023, 05:47:46 pm »

МИ-6 је послао нове обавештајне податке Канцеларији председника Украјине и Генералштабу да руски Генералштаб припрема консолидовани удар авијацијом и специјалним војним снагама против Вагнера у Подмосковљу. Британски обавештајци препоручују да се сачека још 48 сати и тек онда крене у другу фазу контраофанзиве.
Ne vidim šta se nalazi na linku sa telegrama zato što je to iz neke privatne grupe u kojoj nisam član jer i ne koristim telegram,pa ako može neki snimak ekrana ne bi bilo loše Wink?

I ne znam odakle ova vest ,koja meni deluje čudno da MI6 zna šta Rusi rade u realnom vremenu u Moskvi ?

Meni deluje čudno, da je ono što MI6 šalje vodstvu Ukrajine odmah dostupno ovde na Palubi.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #70 on: June 24, 2023, 05:48:01 pm »

Апелујемо на Јевгенија Пригожина и борце Вагнер-а име Добровољачког батаљона Аланија.

 Ми смо борци ДРО "Аланија" ценимо ваш огроман допринос СВО и заштити интереса народа Руске Федерације. Знамо колико су се ваши војници храбро борили на фронту, њихов огроман допринос укупној победи у Сиријској Арапској Републици и ненадокнадиве губитке које сте претрпели обављајући своју војну дужност на територији Украјине. Наши људи и борци ДРО „Аланија“ су Вам захвални на томе!

Међутим, они се не слажу са методама којима штитите интересе својих бораца.
У том тешком времену, када је непријатељ на нашим границама, а читава светска елита се наоружавала против земље, није време за унутрашње размирице и обрачуне. Позивамо вас да Русију не гурате у братоубилачки грађански рат и да не проливате крв наших сународника.

Ми добровољци одреда извршавамо задатке заштите граница и поштовање уставних права руског говорног становништва у Украјини. Под руководством врховног команданта.

Позивамо наше саборце да нам се придруже на путу борбе против нацизма и заштите интереса Руске Федерације. Спремни смо да примимо у редове добровољачког батаљона „Аланија“ све добровољце „Вагнер-а“. Посебно људе из Северне и Јужне Осетије.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 101


« Reply #71 on: June 24, 2023, 05:48:42 pm »

МИ-6 је послао нове обавештајне податке Канцеларији председника Украјине и Генералштабу да руски Генералштаб припрема консолидовани удар авијацијом и специјалним војним снагама против Вагнера у Подмосковљу. Британски обавештајци препоручују да се сачека још 48 сати и тек онда крене у другу фазу контраофанзиве.
Ne vidim šta se nalazi na linku sa telegrama zato što je to iz neke privatne grupe u kojoj nisam član jer i ne koristim telegram,pa ako može neki snimak ekrana ne bi bilo loše Wink?

I ne znam odakle ova vest ,koja meni deluje čudno da MI6 zna šta Rusi rade u realnom vremenu u Moskvi ?

Meni deluje čudno, da je ono što MI6 šalje vodstvu Ukrajine odmah dostupno ovde na Palubi.

Ne znaš ti šta je Paluba.info u stvari i sa kime se zezaš. Wink
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #72 on: June 24, 2023, 05:49:16 pm »

МИ-6 је послао нове обавештајне податке Канцеларији председника Украјине и Генералштабу да руски Генералштаб припрема консолидовани удар авијацијом и специјалним војним снагама против Вагнера у Подмосковљу. Британски обавештајци препоручују да се сачека још 48 сати и тек онда крене у другу фазу контраофанзиве.
Ne vidim šta se nalazi na linku sa telegrama zato što je to iz neke privatne grupe u kojoj nisam član jer i ne koristim telegram,pa ako može neki snimak ekrana ne bi bilo loše Wink?

I ne znam odakle ova vest ,koja meni deluje čudno da MI6 zna šta Rusi rade u realnom vremenu u Moskvi ?

Meni deluje čudno, da je ono što MI6 šalje vodstvu Ukrajine odmah dostupno ovde na Palubi.

Зато што пратимо украјинске изворе...ти се држи Бајдену за сукњу
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #73 on: June 24, 2023, 05:52:04 pm »

Prigožin će još poslati preporučenom poštom Vladu u Haag i ispasti reformator i miljenik Zapada, kad je onomad davno jedan tokar mogao okrenuti tok jednog rata šta ne bi i ovaj kuvar.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #74 on: June 24, 2023, 05:55:13 pm »

Prigožin će još poslati preporučenom poštom Vladu u Haag i ispasti reformator i miljenik Zapada, kad je onomad davno jedan tokar mogao okrenuti tok jednog rata šta ne bi i ovaj kuvar.

Sve zavisi od toga šta će se desiti u naredna 24 sada. Nekoliko hiljada prekaljenih ratnika grupe Wagner je na rubu Moskve, nasuprot njima je verovatno isto tako nekoliko hiljada redovnih vojnika i pripadnika policije, kojima je do sada rat u Ukrajini bilo nešto što se dešavalo jako daleko.

Pitanje je, dakle, šta doista sledi.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.