Enigma B-2

(1/46) > >>

dragan:
Zanima me da li neko nešto zna o događaju iz '99-te: naime, negde u drugoj polovini maja '99. je veoma, veoma kratko bilo
slavlje zbog navodnog prizemljenja B-2 na aerodrom Batajnicu ili negde oko njega. Svojim ušima sam slušao slavlje
radio-amatera ( tu noć sam bio dežuran ) zbog tog događaja koje je trajalo nekih 20-ak sekundi i posle toga je nastao tajac
koji traje i dan danas. Načuo sam da je taj avion kasnije korišten u za neku razmenu, ne znam detalje.
Veoma me zanima da li neko zna nešto o tom događaju?

Pozdrav

MOTORISTA:
Nikad čuo za tako nešto. Čuo sam svojevremeno da je jedan oštećen, ali opet...čisto sumnjam da u bilo čemu od toga ima istine.

dragan:
I meni bi ličilo na SF priču da svojim ušima nisam slušao slavlje na radio-talasima. Međutim, jedna stvar vezano za ovaj
''događaj'' me veoma ''golica'': naime, tokom 2000-te, na raznim skupovima radio-amatera ( pošto sam i sam radio-amater )
sam pokašavao da nešto saznam, međutim uvek sam nailazio na zid ćutanja. Ispade da sam ja jedini čuo, u šta mi je zaista
teško poverovati. Jasno mi je da je tada ''stvar'' bila još jako vruća, ali sa nadam da se do sada ''ohladila''; ili se možda i
varam. Uostalom, sigurno bi za ''braću'' amerikance bilo ''jezivo strašno i grozno'' ako bi se pokazalo i dokazalo da se tako
nešto zaista i dogodilo. Istini za volju, i sam znam koliko je ''lovačkih priča'' bilo u opticaju tih dana ( od ''Suhoj''-a na Slatinskom aerodromu do ''Teslinog'' tajnog oružja ), ali ovo mi nekako miriše na nešto drugo. Šta drugo; e to ni sam neznam.

Rocker:
Čak i da je tačna, ta tema će biti "vruća" još mnoge decenije koje su pred nama. Čuo sam i ja mnoge priče o B-2 na ekranima naših radara, ali tu je otprilike nastajao "zid ćutanja" kako ti kažeš. :)

dragan:
ZABORAVIMO; izgleda da će tako ipak biti najbolje

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page