PALUBA
May 20, 2024, 06:34:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 358591 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brendimir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #840 on: August 24, 2014, 05:05:15 pm »

http://militarymaps.info/

Ja ovde pratim situaciju,pa ako nekog interesuje neka pogleda.
Pozdrav
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 451


« Reply #841 on: August 24, 2014, 05:30:49 pm »

Пратим је, али је помало "пребзра", односно раде је на основу свакаквих (непроверених) вести, па и непрегледан због силних симбола. Покушавају да буду "on line", што не успевају ни војни команданти. Ове друге су мало спорије и праћене анализом. У сваком случају може да користи.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #842 on: August 24, 2014, 09:16:19 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/JxFfWObjKSc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #843 on: August 24, 2014, 09:21:52 pm »

Погледајте како су побуњеници понизили Украјину на дан њене независности






ДОЊЕЦК – Кроз центар Доњецка данас је спроведена колона заробљених украјинских војника, по узору на чувени марш заробљених Немаца у Москви 1944. године. Након што је колона прошла централним градским улицама, цистерна градске чистоће је демонстративно опрала њихове трагове са асфалта.



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На главном тргу у Доњецку данас се такође одржава изложба уништене и заплењене украјинске ратне механизације — оклопних возила, топова, ракетних бацача и других оруђа.  Намерно је за овакву параду изабран 24. август који Украјина слави као Дан независности.

Заробљеници 01 (ФОТО) Погледајте како су побуњеници понизили Украјину на дан њене независности



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Извор: Правда


* Заробљеници-04.jpg (127.12 KB, 640x640 - viewed 55 times.)

* Заробљеници-01.jpg (119.59 KB, 640x640 - viewed 70 times.)

* Заробљеници-02.jpg (129.37 KB, 640x640 - viewed 61 times.)

* Заробљеници-03.jpg (133.72 KB, 640x640 - viewed 50 times.)
« Last Edit: August 24, 2014, 10:50:49 pm by Trifko » Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #844 on: August 24, 2014, 10:29:18 pm »

To je vodjeno za uspomen kako vodili nacista u Moskvi 1944. godine, bre i u djelovima: govorim za cisternu koja cisti ulicu...
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #845 on: August 24, 2014, 11:18:48 pm »

Погледајте како су побуњеници понизили Украјину на дан њене независности
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na osnovu ove dvije (prve dvije u željkovom postu) fotografije izgubiće rat:

Skins sa blijedom kopijom markiranih naočara i lik koji uz kolonu zarobljenih ljudi vodi njemačkog ovčara...
Izgleda mi poznato... bilo je već u XX vijeku...
Ja da sam proukrajinski raspoložen, (a nisam ni proruski, nisam čak ni za sebe... Sad ) ove bi fotke šerovao kome stignem....
Niti liči na vojsku niti na nekoga ko brani svoj dom
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #846 on: August 24, 2014, 11:35:29 pm »

Погледајте како су побуњеници понизили Украјину на дан њене независности
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na osnovu ove dvije (prve dvije u željkovom postu) fotografije izgubiće rat:

Skins sa blijedom kopijom markiranih naočara i lik koji uz kolonu zarobljenih ljudi vodi njemačkog ovčara...
Izgleda mi poznato... bilo je već u XX vijeku...
Ja da sam proukrajinski raspoložen, (a nisam ni proruski, nisam čak ni za sebe... Sad ) ove bi fotke šerovao kome stignem....
Niti liči na vojsku niti na nekoga ko brani svoj dom

Svi će oni doći pred lice pravde prije ili poslije, budi bez brige oko toga. Kad-tad će izgorijet i biti pretvorena u pepeo i prah i ta propaganda maska puna laži i mržnje naspram Ukrajine i postojnosti njenog nacionalnog bića koja sada širi klice mržnje i rata u toj lijepoj slavenskoj zemlji.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #847 on: August 25, 2014, 06:39:15 am »

Погледајте како су побуњеници понизили Украјину на дан њене независности

........

Po nekim informacijama, isti ovi koji su setani, posle setnje su strpani u autobuse i prebaceni na teritoriju koju kontrolisu vladine snage.

Sto se izlozbe unistene i zapljenjene opreme tice, ona je prekinuta jer je zapocelo artiljerisko bombardovanje Donjecka.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #848 on: August 25, 2014, 07:13:43 am »

Sramotan odnos prema ratnim zarobljenicima.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 488



« Reply #849 on: August 25, 2014, 08:33:47 am »

Bojniče, ovakva retorika kao da je napisana sa znamo koje strane. No, da se ljude pita (onako, bez žurnalističkog navođenja) šta hoće (odnosno šta su hteli pre infoopsa  i  Majdana) odgovori ne bi bili toliko jednoglasni. O toj demokratiji u kojoj sada živimo imam određeno mišljenje i nije tema posta. To, da je ponašanje prema vojnicima Ukrajinske vojske van međunarodnih propisa, slažem se. Ali se isto tako slažem i sa činjenicom, da je legitimitet i sadašnjeg predsednika Ukrajine ispod međunarodnih kriterija. A ispod toga jeste i cela situacija u Ukrajini. A kad već pišeš o sudovima, da. Sudiće im se, ali oni sudovi koji dosad nisu pokrenuli istrage o snajperistima na Majdanu niti o zbivanjima u Odesi. Zaboravili smo to? Sud, da, kadija te tuži, kadija te sudi...
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 676


« Reply #850 on: August 25, 2014, 09:23:53 am »

ovo nije vojnicko ponasanje i tu nema casti, vezati zarobljene vojnike i ponizavati ih gadjanjem jajima ne sluzi na cast nikome. usporedba sa povorkom u Moskvi za vrime 2. sr nema smisla i ne drzi vodu, njemacke zarobljenike (unatoc vecim zvjerstvima i divljastvu rata) niko nije gađa jajima. također usporedba ovog nesretnog rata u Ukrajini sa 2. sr nema uporiste u istini. ovo danas, na srecu, je rat malog obima dok je 2. sr bio puno zesci, krvaviji i cak rasno obojen. ja sam za sada vidija izivljavanje samo od strane pobunjenika. granatiranje gradova od strane Ukrajinske vojske nije nevina stvar ali smatram da s obzirom na broj poginulih civila i nije bilo nekog zestokog i prekomjernog gađanja. prekomjernog u smislu da kad se vode borbe u gradu, nazalost, civili moraju poginuti. u ovom slucaju to nije bija velik broj. nisam mrzitelj, cak sam i slavenofil (buduci da sam i sam slaven) pa me ovaj rat zalosti..
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #851 on: August 25, 2014, 09:42:10 am »

Ja sam vidio iživljavanja i od strane ukrajinske vojske (brijanje ratnih zarobljenika mudžahedina/čečenaca od tzv "Dobermana") no ovo u Donjecku je organizirani javni igrokaz, ponižavanje ratnih zarobljenika na potpuno službeni način.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #852 on: August 25, 2014, 10:00:18 am »

Kao u Moskvi 1944.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/vrmV0aYUYLU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #853 on: August 25, 2014, 10:06:28 am »


Odred Motorole vodi bitku protiv "Azova" i "Donbassa". Prelijep snimak ulicnih borba u selu kod Ilovajska, posebno bacanje bombe
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #854 on: August 25, 2014, 10:27:15 am »

Cijeli snimak parada u prestonici pod opsadom

Idu zarobljenici.
 Idu ratnici DNR-a.
Stanovnistvo i novinari.
 Rukovodstvo Novorusije - Carjov (Царёв), Zaharcenko (Захарченко), Pusilin (Пушилин) (sa bradom, zene ga ljube).
Говор Царйова. Захарченко стойи десно од га. Закльучни говор Захарченка.
Циели трг кличе: "Донбасс! Побйеда!"
Logged
Pages:  1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.