PALUBA
May 31, 2024, 11:43:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBA.Info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 124   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Ukrajini  (Read 360035 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 353



« Reply #1125 on: September 05, 2014, 01:49:18 pm »

Ajde još jedno glupo pitanje:

Oprema..??
Kad si na dopustu, godišnjem, bolovanju sumnjam da ideš sa osobnim naoružanjem?
Znaći svi dobrovoljci pošli goli i bosi pa se usput u prvoj trafici opremili??
onako  dobro opremljena trafika ima sve od igle do lokomotive ovaj tenka?

Baj d'vej ako su otišli ko dobrovoljci, spontano i nevezano za vojsku zašto se to ne kaže tako obitelji i mjesto pogibije?
Odakle oprema onim Srpskim, ili bilo kojim drugim dobrovoljcima? Sem subare, ne verujem da su sa sobom poneli bog zna sta. Ipak je velika kolicina oppreme zarobljena od ukrovojske, a zasigurno i Rusi doturaju preko granice, mada rekao bih svim pobunjenicima, ne samo dobrovoljcima.
Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #1126 on: September 05, 2014, 01:53:20 pm »

Perune, znam formuly "jedan narod - dvije vjere". Vise godina izucavam Jugoslovensku, Srpsku, Hrvatsku, muslimansku istoriju, ratovi i posebno istoriju VRS-a i Rusa u njenim redovima (nije tema za ovaj forum). Tako, na terenima bivse Ukrajine situacija je malo drukcija od Jugoslavije: ne postoji tacne definicije izmedju Ukrima i Rusima, ni vjerske, ni kulturne. Stvarno, na Istoku i u Centru - zapadni Ukri su poseban narod sa svojom grcko-katolickom vjerom, i Rusi centralne Rusije ima razlike od brace na Jugu. Rub izmedju narodima u Novorusije (bivsem istoku Ukrajine i na obali) ide u glavama, sto pridaje veceg dramatizma gradjanskom ratu. Jedan covjek moze kazati: "ja sam Rus" ili "ja sam Ukr", i to bice istina(((
Samo moramo jasno viditi sto stvaranje projekata "ukrajinska Ukrajina" (sa Suhevicem, "vjecnim ratom protiv Rusije", "evropskim Ukrama sa posebnim genama od Rusa", hetmanima-izdajicima i banditama) pada u pakao.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 285



« Reply #1127 on: September 05, 2014, 01:56:02 pm »

Dogovoren prekid vatre u Ukrajini

IZVOR: B92

Minsk -- Predstavnici Ukrajine i samoproglašenih Narodnih Republika Donjecka i Luganska potpisali su u Minsku Protokol o prekidu vatre, javlja Raša tudej.

Primirje bi trebalo da počne u 19 sati po lokalnom vremenu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1128 on: September 05, 2014, 01:57:20 pm »

Navedeni linkovi su zapadne novine i izvori. Oni naravno pošteno pišu za razliku od nepoštenih Rusa. O kakvom pijetetu ovde pričate,
sigurno pobunjenici  treba da ih miluju. Kada je potrošenko i ekipa oko njega krenula da ratuje trebali su da znaju da batina ima dva kraja. I još jednom kao navijač jedne strane očekujem da se iskaže pijetet prema napaćenom Ruskom narodu u ukraini koji bombarduju zapadni plaćenici u korist nato.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1129 on: September 05, 2014, 01:58:32 pm »


Proruski borci ušli u Marijupolj, žestoke borbe oko aerodroma


05.09.2014.

Prve grupe proruskih boraca u pratnji oklopnih vozila i diverzanata ušle su ukrajinski grad Marijupolj, gde se vode žestoke borbe za strateški važan aerodrom.

O prodoru proruskih snaga izvestila je agencija Interfaks, navodeći da još nema zvaničnu potvrdu vesti od proruske komande, dok je Kijev demantovao gubitak položaja, navodeći da su potisnuli pobunjenike.


Dogovoren prekid vatre u Ukrajini

Predstavnici Ukrajine i samoproglašenih Narodnih Republika Donjecka i Luganska potpisali su u Minsku Protokol o prekidu vatre, javlja Raša tudej.

Primirje bi trebalo da počne u 19 sati po lokalnom vremenu.

Tanjug, B92
  
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 114



« Reply #1130 on: September 05, 2014, 02:09:23 pm »

Meni se čini da sam dobrano naglasio rijeć AKO ali dobro nema veze, ja mogu čak i razumjeti ovu navijačku atmosferu..

Baj d'vej spominju se ruski novinari i ruske novine.. a jedan članak je iz advance koji mi se čini da je često puta citiran ovdje kad je donosio tekstove koji su odgovarali  Grin

Nema veze , zapravo sam shvatio da svi znao i nije uopće upitno da JE u Ukrajini prisutna ruska vojska ali eto to se ne mere kas'ti..

Nego na stranu jesu nisu možda jesu ma jesu ali nisu.. bitnije je ono što ja vrlo laički išćitavam gledajući kartu.
I tu bih volio komentare , koliko je glupa moja "teorija"

Vladimiru se živo (sorry anton, znam da si svetac i to ne voliš čut, al realno je tako) za Donjek i Luhansk, naročito nakon onoga što će ostati kad rat završi.. tužno i cinično ali bojim se istinito

Ono što mi se čini da ga puno više zanima je kopneni pristup Krimu, koliko god sad neki dizali Ruse u nebesa, te što je njima napravit most.. to košta jaaako puno a osim toga to je i vrlo ranjiva veza, a njima treba veza za vojnu bazu a ne za kupalište.
Zato mislim da će se priča završiti sa nekakvom autonomiom Proruskih djelova i odcjepljenjem dijela koji je potreban da se kopneno poveže Krim sa Rusijom.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #1131 on: September 05, 2014, 02:19:38 pm »

Poštovani IEO - ZD,

Nalazim uvredljivim impliciranje da navijam za bilo koju stranu u konfliktu. Rekao sam da nema ruskih vojnika u Ukrajini, al da ima boraca - dobrovoljaca ruske etničke pripadnosti(možda, verovatno čak i državljana RF), sa vojnim veštinama i iskustvom. Nije isto, ali neću se više umarati da vas ubedjujem u to.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #1132 on: September 05, 2014, 02:23:20 pm »

Putin, naravno, nije mogao dozvoliti daljnje širenje utjecaja Zapada prema Rusiji. Jednom je morao povući crtu. E sad da li je za to Rusija spremna, ne znam, mislim da ne. Činjenica je da većina ne ruskih naroda nekad u sastavu SSSR-a stremi ka Zapadu i tu je Rusija u teškoj situaciji. On sam je car koji je eliminirao svu oporbu, isto je učinjeno i u Bjelorusiji, koliko dugo vidjet ćemo. Padne li Lukašenko tamo će isto svega biti. Prije ili kasnije oni moraju otići, osim ako ne uvedu diktaturu i formalno. Rusija je snažna država, ali ovisi o cijenama energenata na tržištu. Veliki su tu ulozi i ovo je partija na duge staze.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1133 on: September 05, 2014, 02:48:42 pm »

Каква копнена веза са Кримом и остали бакрачи.
Напад на југ преко Тељманова, Новоазовска ка Мариупољу је само диверзија. Побуњеници немају снаге да униште окружене снаге, а овде ће да направе продор, цврц.

Што се тиче учешћа страних земаља у овом сукобу, видети овај одличан текст:
http://cassad-eng.livejournal.com/71481.html
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 285



« Reply #1134 on: September 05, 2014, 03:31:42 pm »

Koliko se ja secam amerikanci su prvi poslai svoje "privatne" vojne savetnicke firem u Ukrainu.

Sa druge strane ko misli da ce Rusija ili neka druga velika svetska ili regionalna sila da dozvoli drugima da joj mesetare u dvoristu taj se jako prevario.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1135 on: September 05, 2014, 03:56:05 pm »

PARAF ZA MIR Potpisan dogovor o prekidu vatre na istoku Ukrajine!
Tanjug   05.09.2014.

Protokol o prekidu vatre na istoku Ukrajine od 18 sati potpisali su danas u Minsku predstavnici Ukrajine i samoproglašenih Donjecke i Luganske Narodne Republike (DNR, LNR), javila je agencija RIA Novosti.

Rojters prenosi da je potpisivanje sporazuma potvrdio i ukrajinski predsednik Petro Porošenko. Ne iznoseći detalje, on je naveo da je u Minsku potpisan sporazum o prekidu vatre, preneo je Rojters, navodeći i njegovu izjavu da je potrebno učiniti sve "moguće i nemoguće" da bi se okončalo krvoproliće, kao i da mora postojati "efikasna medjunarodna kontrola" primirja. Agencija je to javila pozivajući na saopštenje na nalogu DNR na društvenoj mreži "Tviter". Rojters navodi da su potpisivanje sporazuma o prekidu vatre koji stupa na snagu danas potvrdili Porošenko i predstavnici OEBS. Agencija Interfaks-Ukrajina prethodno je javila da je protokol sa 14 tačaka potpisan na sastanku Kontakt-grupe u kom učestvuju predstavnici Kijeva, DNR i LNR, uz učešće OEBS, koji se održava u glavnom gradu Belorusije, Minsku. "Potpisan je protokol o prekidu vatre od 18 sati u petak. Protokol se sastoji od 14 tačaka i uključuje sve aspekte kontrole, razmene zarobljenika i druga pitanja", rekao je toj agenciji izvor blizak pregovorima. Ranije danas u Minsku je počeo sastanak Kontakt-grupe, u kom učestvuju ambasador Rusije u Ukrajini Mihail Zurabov, bivši predsednik Ukrajine, Leonid Kučma, lideri DNR i LNR, Aleksandar Zaharčenko i Igor Plotnicki, kao i predstavnica predsedavajućeg OEBS-a za Ukrajinu Hajdi Taljavini. "Oprezno sam optimističan."  rekao je predsednik Ukrajine Pjotr Porošenko juče na samitu NATO u Velsu. On je ranije izjavio da plan o prekidu vatre na istoku Ukrajine treba da bude potpisan sutra u Minsku i da će NATO podržati svoje članice u pružanju vojne pomoći Ukrajini. Porošenko je kazao da je reč o "ogromnom izazovu" i podsetio na uslove koje je postavila Ukrajina, a to su mirovni plan, kontrola rusko-ukrajinske granice koju bi sprovodio OEBS, povlačenje ruskih trupa s istoka Ukrajine i oslobađanje zatočenih vojnika koje drže proruski pobunjenici. Lideri proiruskih aktivista u Donjecku i Lugansku Aleksandar Zaharčenko i Igor Plotnicki predstavili su interese svojih regiona na sastanku kontakt grupe za rešavanje situacije u Ukrajini, izjavio je danas jedan od lidera proruskih aktivista Ander Purgin.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 680


« Reply #1136 on: September 05, 2014, 04:07:05 pm »

Perune, znam formuly "jedan narod - dvije vjere". Vise godina izucavam Jugoslovensku, Srpsku, Hrvatsku, muslimansku istoriju, ratovi i posebno istoriju VRS-a i Rusa u njenim redovima (nije tema za ovaj forum). Tako, na terenima bivse Ukrajine situacija je malo drukcija od Jugoslavije: ne postoji tacne definicije izmedju Ukrima i Rusima, ni vjerske, ni kulturne. Stvarno, na Istoku i u Centru - zapadni Ukri su poseban narod sa svojom grcko-katolickom vjerom, i Rusi centralne Rusije ima razlike od brace na Jugu. Rub izmedju narodima u Novorusije (bivsem istoku Ukrajine i na obali) ide u glavama, sto pridaje veceg dramatizma gradjanskom ratu. Jedan covjek moze kazati: "ja sam Rus" ili "ja sam Ukr", i to bice istina(((
Samo moramo jasno viditi sto stvaranje projekata "ukrajinska Ukrajina" (sa Suhevicem, "vjecnim ratom protiv Rusije", "evropskim Ukrama sa posebnim genama od Rusa", hetmanima-izdajicima i banditama) pada u pakao.


po toj logici, ako okrenemo pricu, mozemo reci da su Rusi izmisljen narod. ne vidim zasto ova tvrdnja nije ista ka ona tvoja da su Ukrajinci izmisljeni

I kakva ti je to povijest VRS
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 064


« Reply #1137 on: September 05, 2014, 04:16:20 pm »

VRS - Vojska Republike Srpske.

Pošto očigledno ne umete da diskutujete, glodjete se, pljujete se itd, ova tema će do daljeg biti zaključana.
« Last Edit: September 06, 2014, 03:20:35 pm by Rade » Logged
anton-pecerski
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 412


« Reply #1138 on: September 06, 2014, 03:42:54 pm »

http://twower.livejournal.com/1411564.html
Први уништен БТР-3
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 570


« Reply #1139 on: September 06, 2014, 04:15:11 pm »

А зар није на снази прекид ватре? Ја не верујем да ће се дуго одржати, али не треба допустити да снаге ДНР и ЛНР за то буду априори оптужене. Мада, моје је мишљење да шта год страна Новоросије учинила у правцу мира, Запад ће их сматрати кривима за обнову борби, то је јасно као дан. Опет користим аналогију са недавном историјом, јер се аналогија показала као високопоуздан метод.
Logged
Pages:  1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 124   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.056 seconds with 23 queries.