Komanda vazduhoplovstva Varšava, k-dant brigadni general Władysław Kalkus
16 Osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Eugeniusz Lech ( 7 aviona Lublin R-XIIID i 2 aviona RWD-8)
Štabna eskadrila, k-dir kapetan Henryk Wirszyłło ( 28 aviona RWD-14, Lublin R.XIII, PWS-26, RWD-8 i
RWD-13)
1 Odelenje za vezu, k-dir rezervni poručnik Henryk Śliwiński ( 3 aviona RWD-8)
2 Odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Stanisław Filipowicz ( 3 aviona RWD-8)
OPERATIVNO VAZDUHOPLOVSTVOLovačka brigada , k-dant pukovnik Stefan Pawlikowski
III/1 lovački divizion, k-dant kapetan Zdzisław Krasnodębski
111 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Gustaw Sidorowicz ( 10 aviona PZL P.11c)
112 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Tadeusz Opulski ( 10 aviona PZL P.11a/c)
IV/1 lovački divizion, k-dant kapetan Adam Kowalczyk
113 lovačka eskadrila, k-dir poručnik Wieńczysław Barański ( 10 aviona PZL P.11a/c)
114 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Juliusz Frey ( 12 aviona PZL P.11a/c)
123 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Mieczysław Leonard Olszewski ( 10 aviona PZL P.7a)
Bombarderska brigada, komandant pukovnik Władysław Heller
II bombarderski divizion, k-dant major Jan Biały
21 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Jan Buczma ( 10 aviona
PZL.23B, 1 avion Fokker F.VIIB/3m i 1 avion RWD-8)
22 bombarderska eskadrila, k-dir Kazimierz Słowiński ( 10 aviona PZL.23B, 1 avion Fokker F.VIIB/3m i 1 avion RWD-8)
VI bombarderski divizion, k-dant major Alfred Peszke
64 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Mieczysław Pronaszko ( 10 aviona PZL.23B, 1 avion Fokker F.VIIB/3m i 2 aviona RWD-8)
65 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Maciej Piotrowski ( 10 aviona PZL.23B, 1 avion Fokker F.VIIB/3m i 2 aviona RWD-8)
X bombarderski divizion, k-dant potpukovnik Józef Werakso
211 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Franciszek Omylak ( 9 aviona PZL.37B/Abis i 2 aviona Fokker F.VIIB/3m)
212 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Stanisław Taras-Wołkowiński ( 9 aviona PZL.37B/Abis i 2 aviona Fokker F.VIIB/3m)
XV bombarderski divizion, k-dant kapetan Stanisław Cwynar
216 bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Władysław Dukszto ( 9 aviona PZL.37B/Abis i 2 aviona Fokker F.VIIB/3m)
217 bombarderska eskadrila, k-dant kapetan Eugeniusz Prusiecki ( 9 aviona PZL.37B/Abis i 2 aviona Fokker F.VIIB/3m)
55 samostalna bombarderska eskadrila, k-dir kapetan Józef Skibiński ( 10 aviona PZL.23B, 1 avion Fokker F.VIIB/3m i 1 avion RWD-8)
7 odelenje za vezu, k-dir rezervni poručnik Henryk Lewandowski ( 3 aviona RWD-8)
12 odelenje za vezu, k-dir ? ( 3 aviona RWD-8)
ARMIJSKO VAZDUHOPLOVSTVOAV armije Modlin, k-dant pukovnik Tadeusz Prauss
III/5 lovački divizion, k-dant major Edward Więckowski ( 1 avion RWD-8)
152 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Włodzimierz Łazoryk ( 10 aviona PZL P.11a/c)
41 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Władysław Chrzanowski ( 8 aviona PZL.23B)
53 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Józef Kierzkowski ( 7 aviona RWD-14 i 2 aviona RWD-8)
11 odelenje za vezu, k-dir ? ( 3 aviona RWD-8)
AV Narevske borbene grupe, k-dant potpukovnik Stanisław Nazarkiewicz
151 lovačka eskadrila, k-dir poručnik Józef Brzeziński ( 10 aviona PZL P.7a)
51 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Leopold Hrabkiewicz ( 7 aviona PZL.23B)
13 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Lucjan Fijuth ( 7 aviona RWD-14b i 2 aviona RWD-8)
9 odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Stanisław Krakowski ( 3 aviona RWD-8)
AV armije Pomorze, k-dant pukovnik Bolesław Stachoń - Toruń
III/4 lovački divizion, k-dant kapetan Florian Laskowski ( 2 aviona PZL P.11c i 1 avion RWD-8)
141 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Tadeusz Rolski ( 10 aviona PZL P.11c)
142 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Mirosław Leśniewski ( 10 aviona PZL P.11c)
42 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Wacław Waltera ( 10 aviona PZL.23B i 1 avion RWD-8)
43 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Władysław Dawidek ( 7 aviona Lublin R-XIIID i 2 aviona RWD-8)
46 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Roman Rypson ( 7 aviona Lublin R-XIIID/C i 2 aviona RWD-8)
7 odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Henryk Lewandowski ( 3 aviona RWD-8)
8 odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Włodzimierz Krzyżanowski ( 3 aviona RWD-8)
AV armije Poznanj, k-dant pukovnik Stanisław Kuźmiński
III/3 lovački divizion, k-dant major Mieczysław Mümler ( 2 aviona PZL P.11c i 2 aviona RWD-8)
131 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Jerzy Zaremba ( 10 aviona PZL P.11c)
132 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Franciszek Jastrzębski ( 10 aviona PZL P.11c)
34 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Janusz Badowski ( 10 aviona PZL.23B i 1 avion RWD-8)
33 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Stanisław Zaleski ( 7 aviona RWD-14b i 2 aviona RWD-8)
36 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Bolesław Dorembowicz ( 7 aviona Lublin R-XIIID i dva aviona RWD-8)
6 odelenje za vezu, k-dir poručnik Janusz Mościcki ( 3 aviona RWD-8)
AV armije Lođ, k-dant pukovnik Wacław Iwaszkiewicz Łódź
III/6 lovački divizion, k-dant major Stanisław Morawski ( 2 aviona PZL P.11c i 1 avion RWD-8)
161 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Władysław Szczęśniewski ( 10 aviona PZL P.11a/c)
162 lovačka eskadrila, k-dir poručnik Bernard Groszewski ( 10 aviona PZL P.7a)
32 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Mieczysław Ryszkiewicz ( 10 aviona PZL.23B i 1 avion RWD-8)
63 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Jan Haręźlak ( 7 aviona RWD-14b i 2 aviona RWD-8)
66 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Albert Kubieniec ( 7 aviona Lublin R-XIIID i 2 aviona RWD-8)
10 odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Bohdan Arct ( 3 aviona RWD-8)
AV armije Krakov, k-dant pukovnik Stefan Sznuk
III/2 lovački divizion, k-dant kapetan Mieczysław Medwecki ( 1 avion RWD-8)
121 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Tadeusz Sędzielowski ( 10 aviona PZL P.11c)
122 lovačka eskadrila, k-dir kapetan Mieczysław Wiórkiewicz ( 10 aviona PZL P.11c)
24 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Julian Wojda ( 10 aviona PZL.23B i 1 avion RWD-8)
23 osmatračka eskadrila, k-dir poručnik Władysław Rewakowicz ( 7 aviona RWD-14b i 2 aviona RWD-8)
26 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Stanisław Rzepa ( 7 aviona Lublin R-XIIID i 2 aviona RWD-8)
3 odelenje za vezu, k-dir rezervni poručnik Piotr Dunin ( 3 aviona RWD-8)
AV armije Karpati, k-dant potpukovnik Olgierd Tuskiewicz
31 izviđačka eskadrila, k-dir kapetan Witalis Nikonow ( 9 aviona PZL.23B i 1 avion RWD-8)
56 osmatračka eskadrila, k-dir kapetan Marian Sukniewicz ( 7 aviona Lublin R-XIIID i 2 aviona RWD-8)
5 odelenje za vezu, k-dir rezervni potporučnik Jerzy Gerlicz ( 3 aviona RWD-8)
MORNARIČKO VAZDUHOPLOVSTVOPomorski vazduhoplovni divizion, k-dant kapetan bojnog broda Edward Szystowski
I eskadrila za daljnje izviđanje, k-dir poručnik bojnog broda Roman Borowiec ( 2 hidroaviona Lublin R-VIIIter i 1 hidroavion CANT Z.506B)
II eskadrila za blisko izviđanje, k-dir poručnik bojnog broda Marian Janczewski ( 10 hidroaviona Lublin R-XIIIter i Lublin R-XIIIG)
odelenje za vezu komande obalske odbrane, k-dir rezervni potporučnik Edmund Jereczek ( 2 aviona RWD-13, 1 avion RWD-8 i 1 avion Lublin R-XIIIG